Epic Cheat Meal, który na swoim kanale YouTube publikuje różne kulinarne wyzwania, wziął "na ruszt"
Drukuj
Zjadł 19 kremówek z wadowickich cukierni i pochwalił się tym na YouTube

Epic Cheat Meal, który na swoim kanale YouTube publikuje różne kulinarne wyzwania, wziął "na ruszt" papieską kremówkę. Zjadł 19 sztuk tych ciastek z wadowickich cukierni. 6 tysięcy kalorii i w sumie 2 kilogramy ciasta: to robi wrażenie.

Po słynnych słowach Ojca Świętego Jana Pawła II, podczas wizyty w Wadowicach w 1999 roku: "...tu była księgarnia a tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze.” trochę zapomniane ciastko stało się żelaznym punktem menu turystów i pielgrzymów odwiedzających Wadowice. I chociażby się krzywili to jedzą do końca, zachwycał się nimi przecież sam papież...

Problem w tym, że dzisiejsze kremówki tak naprawdę nie mają wiele wspólnego z tymi, które w zawodach "ile więcej" jadł Karol Wojtyła i jego koledzy. Inne produkty, inna chemia, normy spożywcze. Jak mówił nam w wywiadzie Eugeniusz Mróz, kolega Lolka z ławy szkolnej, tamte kremówki były mniejsze i bardziej płaskie.

Zobacz: Wywiad z Eugeniuszem Mrozem, przyjacielem Jana Pawła II

"Papieską" kremówkę postanowił wziąć na warsztat Epic Cheat Meal, który na swoim kanale YouTube prezentuje różne kulinarne wyzwania, takie jak na przykład "ofikanie" 2,5 kilogramowego kebaba, zjedzenie najdłuższego kabanosa, 3,5 kilogramowego schabowego czy wypicie ponad 3  litrów napoju energetycznego. Ma chłopak zdrowie i żołądek, nie da się ukryć...

W niedawno przypadającą 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową postanowił on zjeść 19 kremówek z 6 wadowickich cukierni. Zadanie amnitne, bo jest to około 2 kilogramów ciasta i jakieś 6 tysięcy kalorii!

Nie było łatwo, papież jednak był gość – podsumował swój wyczyn twórca kanału Epic Cheat Meal.

Zobaczcie jak wyszło:(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Drugie życie banerów wyborczych. Zrobią z nich torby i plecaki

Spod papieskiego pastorału znowu leje się woda

Psiak znaleziony na Polnej w Wadowicach szuka właściciela. Pomożecie?

Mistrzowie Parkowania 64

Nowy plac rekreacyjny w Tomicach odebrany