Dziewczyny z OSP Roczyny postanowiły sprzeciwić się stereotypowi postrzegania kobiet jako atrakcyjnego
Druhny z OSP Roczyny zapozowały do kalendarza. Zbierają pieniądze dla swojej jednostki

Dziewczyny z OSP Roczyny postanowiły sprzeciwić się stereotypowi postrzegania kobiet jako atrakcyjnego "wizualnego" dodatku w kalendarzach. W ich strażackim kalendarzu ma nie brakować potu, łez, pracy i szkoleń jakie towarzyszą im w służbie. Przy okazji zbierają też pieniądze dla swojej jednostki.

Jak zwykle strażacy ochotnicy pod koniec roku rozprowadzają kalendarze strażackie. Takie wydawnictwa prezentują druhów jednostki w pełnym umundurowaniu, samochody bojowe, remizę czy zdjęcia z akcji, w których uczestniczą. Są one roznoszone po domach wśród mieszkańców.

Dziewczyny z OSP Roczyny postanowiły również zając się takim wydawnictwem, ale przy okazji przełamać stereotypy kobiet-strażaczek, jako atrakcyjnego, wizualnego "dodatku" do kalendarzy, zapewniającego wyłącznie doznania estetyczne.

Chcemy pokazać nie tylko to, jak wyglądamy w czasie wolnym, kiedy zakładamy galowe mundury. Nie jesteśmy uśmiechniętym dodatkiem do rekwizytów strażackich, lecz częścią sprawnie działającego organizmu krajowego systemu ratownictwa – Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych, pełniąc w nim odpowiedzialne i ważne funkcje! Tak naprawdę nasza praca, szkolenia, działania w terenie, to nie tylko uśmiech na twarzy, ale też pot, łzy, wysiłek fizyczny, zmęczenie, odpowiedzialność i empatia dla tych, którym udzielamy pomocy – mówią Nowinom Andrychowskim dziewczyny z OSP Roczyny.

Trwają końcowe prace kalendarza, na 12 kartach będzie można prześledzić strażacki trud miesiąc po miesiącu. Warto dodać, że całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza będzie przeznaczony na doposażenie sali szkoleniowej OSP Roczyny w sprzęt multimedialny: rzutnik i ekran, oraz fantomy do udzielania pierwszej pomocy.

Przypomnijmy, że wcześniej na podobny pomysł wpadły dziewczęta z OSP Targanice. Strażacy z tej jednostki oprócz tradycyjnego kalendarza postanowili wydać dodatkowy, zawierający zdjęcia uroczych druhen z Targanic.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.