"Porzucenia", zastawianie chodników, zajęcie kilku miejsc parkingowych, czy parkowania na skrzyżowania
Mistrzowie parkowania 55

"Porzucenia", zastawianie chodników, zajęcie kilku miejsc parkingowych, czy parkowania na skrzyżowaniach. Zapraszamy na kolejną porcję zdjęć "Mistrzów parkowania".

To dosyć popularna w mediach forma zwrócenia uwagi na problem nieprawidłowo parkujących kierowców. Od ostatniego razu znowu nazbierało nam się spora ilość zdjęć kolejnych "mistrzów kierownicy" nadesłanych przez naszych czytelników. Tym razem spora porcja "mistrzów" którzy "porzucili" swoje samochody, zastawili chodniki, zajęli kilka miejsc parkingowych zamiast jedno, zaparkowali na wyjeździe ze skrzyżowania, na zakazach,

Fantazyjnie zaparkowany (a raczej porzucony...) opel corsa na placu przy ulicy Putka w Wadowicach. Podesłała Asia.

 

Zaparkowane samochody osobowe na ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach. Po co przejmować się pieszymi, chodnik to takie wdzięczne miejsce do parkowania... Podesłał Buła.

 

Kierowca czarnej osobówki na uwagę autora zdjęcia, że zajmuje dwa miejsca parkingowe a mógłby jedno, skomentował to w bardzo brzydkich słowach. Parking przed sklepem Tesco, Aleja Matki Bożej Fatimskiej w Wadowicach. Podesłał Adam.

 

Tak chyba trochę niepoważne jest parkowanie na wyjeździe i skrzyżowaniu... Aleja Wolności w Wadowicach, niedaleko Parku Miejskiego. Podesłał Janusz.

 

Ulica Polna w Wadowicach i zastawiony przez kierowcę mitsubishi chodnik. Po co przejmować się pieszymi? Podesłał Tomasz.

 

 

Parkowanie na przejściu dla pieszych, na ruchliwej ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach a do tego przy wyjeździe z siedziby straży to chyba nie najlepszy pomysł...Podesłał Tomasz.

 

Parkowanie na zakazie i zastawianie chodnika po obu stronach ulicy Karmelickiej w Wadowicach to niestety stały element naszego cyklu... Podesłał Tomasz.

 

 

 

Fantazyjnie zaparkowany volkswagen w zatoczce przystanku miejskiego busa  na Placu Kościuszki w Wadowicach. Właściciel wdał się również w polemikę z kierowcą busa uważając, że nie widzi nic złego w takim parkowaniu... Podesłał Tomasz.

 

 

Porzucony peugeot (bo parkowaniem nie można tego nazwać...) na środku ruchliwego skrzyżowania ulicy Cichej, Sienkiewicza i Lwowskiej w Wadowicach. Podesłał Buła.

 

Ulica Poprzeczna w Wadowicach. Zaparkowanie auta na ruchliwym skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych i zastawienie chodnika. Podesłał Marcin.

 

 

 

Zaparkowany na chodniku i trawniku ford na ulicy Błonie w Wadowicach. Podesłał Marek.

 


A to reszta naszej sporej już kolekcji:

Widzisz nieprawidłowo zaparkowany samochód? Zrób zdjęcie i wyślij do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podaj markę pojazdu, lokalizację i kiedy doszło do parkowania).

Zobacz poprzednich Mistrzów parkowania

(MG)
(zdjęcia: Asia, Buła, Adam, Janusz, Tomasz, Marcin, Marek.)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Kamila 2018-09-11 12:16
Podjechała by straż miejska, dała blokadę na koła i już by nie jeden z nich inaczej śpiewał.
Cytować
+4 #2 dert 2018-09-11 13:12
Jedni maja straj,drudzy pelno roboty.A tak naprawdę jedni i drudzy nie robiąc nic przez parę lat dali przyzwolenie na takie zachowanie. Tez łamie przepisy i nie jestem święty ale nie parkuje i nie wyprzedzam na podwójnej ciągłej itd. Może wywalić część policjantów z pracy to sytuacja się poprawi.A tym co zostaną podwyższyć pensje o 100%.
Cytować
-2 #3 akgh 2018-09-11 14:37
Akurat kierowca VW na Placu Kościuszki parkuje prawidłowo. Linia P-17 (linia przystankowa) oznacza zakaz zatrzymywania tylko na jej długości, a samochód jest zatrzymany przed linią.
Należy również pamiętać, iż połączenie drogi publicznej z drogą wewnętrzną (teren ZZOZ) nie jest skrzyżowaniem, zatem nie ma tu zastosowania przepis zabraniający parkowania w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania.
Skoro kierowca autobusu twierdził inaczej powinien jak najszybcie oddać swoje prawo jazdy do Wydziału Komunikacji.
Cytować
0 #4 julka 2019-02-14 16:13
Masakra niektorzy parkuja... Niech sie naucza i poczytaja czym to szkodzi: https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/czy-zakaz-parkowania-w-odleglosci-do-10-metrow-od-skrzyzowania-ma-uzasadnienie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.