Na ulicy Rynek w miejscu niedawno wyburzonej kamienicy, stanęły "Morawskie niewiasty" dar od czeskiego
"Morawskie niewiasty" już stoją w Andrychowie

Na ulicy Rynek w miejscu niedawno wyburzonej kamienicy, stanęły "Morawskie niewiasty" dar od czeskiego Breclav, miasta partnerskiego Andrychowa.

Jak już informowaliśmy, kilka miesięcy temu przy ulicy Rynek w Andrychowie na zlecenie magistratu, wyburzono starą zdewastowaną kamienicę. Przez lata mieszkała w niej społeczność Romska.  Z powodu złego stanu technicznego została wyłączona z użytkowania a lokatorzy przesiedleni.

Niedawno położono w tym miejscu kostkę brukową, która jednak po części została zdemontowana. Magistrat zaplanował tutaj ozdobną metalową rzeźba, przedstawiająca trzy kobiety w strojach ludowych, trzymające ręku kiść winogron.

"Morawskie niewiasty" bo tak się nazywają, to dar  z czeskiego Breclav, miasta partnerskiego Andrychowa. Rzeźba przedstawiająca trzy kobiety w strojach ludowych, trzymające w rękach kiść winogron została już zainstalowana w miejscu przeznaczenia.

W sobotę (8.09) odbędą się w Inwałdzie uroczystości z okazji gminnych dożynek, na które przyjadą delegacje z miast partnerskich.  Oficjalne odsłonięcie rzeźby ma nastąpić dzień później w niedzielę (9.09).

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 qwerty 2018-09-04 12:07
Jaki piękny dar od naszych czeskich braci.
Cytować
0 #2 weronka 2018-09-06 19:20
ta rzeźba jest wg mnie nie zbyt ładna ale każdy może mieć inne zdanie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.