Każdy kto odwiedzi Ogród Jana Pawła II w Inwałd Parku już teraz może zobaczyć obraz namalowany za
Wieża widokowa w Inwałdzie już otwarta. Zobaczcie jakie widoki!

Każdy kto odwiedzi Ogród Jana Pawła II w Inwałd Parku już teraz może zobaczyć obraz namalowany za pomocą drzew, krzewów, kwiatów i kamieni – postać papieża Polaka w otoczeniu dwóch bazylik. Wystarczy pokonać 96 schodów, aby znaleźć się na samej górze wieży widokowej, z której rozpościera się niezwykły widok.

Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie jest położony blisko Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Krakowa – miast, które wyznaczyły drogę życia papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tysięcy odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z Jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Jana Pawła II. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” papieża Polaka.

Obraz w ogrodzie do tej pory widziany na filmie bądź zdjęciach będzie można teraz zobaczyć wchodząc na wieżę widokową. Wejście na nią pozwoli nie tylko zobaczyć niezwykły obraz ale również przełamać barierę lęku wysokości oraz podziwiać panoramę Beskidu Małego, a także rozległy teren Inwałd Parku. Osoby mające problemy z wchodzeniem po schodach, będą mogły skorzystać z windy, która wjedzie na samą górę wieży.

Celem ogólnym projektu jest podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności regionu poprzez powstanie nowej atrakcji turystycznej Wieży Widokowej. Chcemy zachęcić wszystkich do odwiedzin Ogrodu Jana Pawła II, pokonania bariery lęku wysokości, wejścia na Wieżę widokową i zobaczenia niezwykłego dzieła. Możemy już zdradzić, że rozpościerający się widok jest niezwykły. Serdecznie zapraszamy – informuje nas Magdalena Ficek z Inwałd Parku.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 rumianek 2018-06-22 22:22
No, żeby takie widoki zobaczyć, to ta wieża chyba jest niska :))
Cytować
+1 #2 janka 2018-06-23 20:17
Inwałd jest naturalnie piękny...takie strzyżone zieleńce to dobre zespołach pałacowych .No , ale skoro komus tak się podoało , niech mu będzie..
.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.