Na wadowickiej Wenecji odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych „Razem możemy więcej”. Jedną
Wybuchowy show na Wenecji strażaków z OSP Jaroszowice

Na wadowickiej Wenecji odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych „Razem możemy więcej”. Jedną z trakcji był pokaz  umiejętności strażaków z OSP Jaroszowice. To był wybuchowy show!

W niedzielę (17.06) na wadowickiej  Wenecji odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych „Razem możemy więcej”, którego inicjatorem było Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie. Spośród wielu atrakcji czekających na uczestników imprezy, swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowicach. Nie zabrakło płomieni i eksplozji.

Nasze działania miały na celu pokazanie jak błyskawicznie rozprzestrzenia się ogień. Pierwszym założeniem był pożar nieużytku. To była „imitacja” tego co spotykamy będąc dysponowani do pożaru stodoły. Kolejnym elementem było gaszenie oleju jadalnego- co się stanie gdy będziemy próbowali poskromić płomienie strumieniem wody i jak właściwie zachować się w takiej sytuacji – mówi nam druhna Patrycja Janica z OSP Jaroszowice

Kolejną częścią strażackiego show był pokaz pierwszej pomocy  i prezentacja przydatnych informacji z zakresu ratownictwa wodnego.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Wielu z nas wybiera odpoczynek nad wodą. W walce z ogniem jest ona naszym sprzymierzeńcem, jednak to równie niebezpieczny żywioł. Chcieliśmy przedstawić kilka istotnych faktów- jak wykorzystać przedmioty, które zabieramy na biwak aby na przykład zholować tonącą osobę na brzeg, ale i również chcieliśmy zaznaczyć, że taki ktoś jest niebezpieczny- to człowiek będący w panice. Nasi druhowie są również kwalifikacje ratowników wodnych. Pragniemy się dzielić wszelką zdobytą wiedzą, aby było bezpieczniej – mówi druh Patryk Lech.

W okresie letnim mamy możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju piknikach i festynach. Strażacy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami organizując pokazy takie jak ten. Możemy z tego skorzystać: nigdy nie wiadomo, kiedy ich wskazówki mogą okazać się dla nas niezbędne…

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 OSP 2018-06-20 09:15
Dziękujemy !
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.