Już po raz czwarty Informacja Turystyczna w Wadowicach zorganizowała Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Ar
IV Rodzinny Rajd Rowerowy dotarł do Nidku

Już po raz czwarty Informacja Turystyczna w Wadowicach zorganizowała Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Architektury Drewnianej. 22 sierpnia w piękny, upalny, wakacyjny dzień ponad 70 uczestników pokonało na rowerach trasę z Wadowic do Nidku koło Wieprza.

Malowniczo wijąca się pomiędzy szachownicą pól i stawów droga liczyła łącznie ponad 43 km. Punktem docelowym był zabytkowy XVI wieczny drewniany kościółek w Nidku pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Józefa Sowińskiego uczestnicy rajdu mieli wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze kościoła, który na co dzień nie jest udostępniany do zwiedzania. W cieniu krytego gontem kościoła organizatorzy przeprowadzili konkursy z wiedzy o Szlaku Architektury Drewnianej i regionie. Odpowiadając na pytania można było wygrać atrakcyjne nagrody jak koszulki i przewodniki czy karnety na pływalnię „Delfin”.

Po powrocie do Wadowic wśród wszystkich wytrwałych, którzy dotarli do mety rozlosowaliśmy kolejne nagrody. Otrzymali je najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu i najliczniej reprezentowana rodzina.

Organizatorzy IV Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakiem Architektury Drewnianej dziękują za pomoc w organizacji Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach, a za ufundowane nagrody: Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach, Bar & Cafe „Ogrodowa”, Parkowi Miniatur w Inwałdzie, portalowi www.rodzinny-krakow.pl oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

 

(Janusz Gawron Informacja Turystyczna)
(zdjęcia: Janusz Gawron www.januszgawron.pl)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.