Pod koniec 2016 roku andrychowski staw wyczyszczono z mułu i śmieci. Niestety chyba zaburzono działaj
Specjalna wykaszarka walczy z rdestnicą w andrychowskim stawie

Pod koniec 2016 roku andrychowski staw wyczyszczono z mułu i śmieci. Niestety chyba zaburzono działający od lat ekosystem i pojawiła się rdestnica kędzierzawa, ekspansywna roślina, która rozrasta się w szybkim tempie. Znaleziono jednak na nią sposób.

Pod koniec 2016 roku  staw w centrum Andrychowa przeszedł generalny remont: spuszczono wodę, oczyszczono dno i usunięto ptactwo i ryby. Jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców miasta nad Wieprzówką odzyskało dawną świetność. Uruchomiono też po  latach przerwy atrakcję w postaci rowerków wodnych i kajaków. Wypożyczalnia tego sprzętu jest oblegana.

Niestety pojawił się kłopot, wywołany najprawdopodobniej zaburzeniem od lat funkcjonującego ekosystemu: w stawie w Parku Miejskim pojawiła się rdestnica kędzierzawa, ekspansywna roślina, która rozrasta się w szybkim tempie utrudniając żeglugę. Próbowano z nią walczyć, wpuszczając do akwenu kilkanaście ryb, sporej wielkości amurów, dla których to zielsko jest podobno prawdziwym przysmakiem. Jak się okazało, nie zdało to egzaminu.

W czwartek (7.06) rano sięgnięto więc po inne argumenty. Nad staw sprowadzono specjalny sprzęt - wodną wykaszarkę, przy pomocy której rozprawiono się z intruzem. Na jak długo?

Tak wyglądało "koszenie" stawu:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.