Na Placu Jana Pawła II zorganizowano konkurs "Kremówkowy Zawrót Głowy". Przystąpiły do niego cztery
Gdzie możemy zjeść najlepszą kremówkę w Wadowicach?

Na Placu Jana Pawła II zorganizowano konkurs "Kremówkowy Zawrót Głowy". Przystąpiły do niego cztery wadowickie cukiernie. Jury nie miało łatwego zadania ale po wielu bojach wybrało! Gdzie możemy zjeść najlepszą kremówkę w Wadowicach?

W sobotę (19.05) na wadowickim rynku Urząd Miejski w Wadowicach zorganizował konkurs "Kremówkowy Zawrót Głowy". Zostali do niego zaproszeni lokalni przedsiębiorcy a jego celem było wybranie najlepszej wadowickiej kremówki. 16 czerwca 1999 podczas spotkania z mieszkańcami Wadowic papież św Jan Paweł II z uśmiechem wspomniał kremówki, które w młodości jadał w cukierni Karola Hagenhubera "A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze".  Jedno zdanie spowodowało, że to poczciwe ciastko stało się "dobrem miejskim", a jego konsumpcja stała się jednym z obowiązkowych punktów dla turystów czy pielgrzymów odwiedzających Wadowice.

Jak się później okazało, chodziło o zakład z kolegami z ławy szkolnej, kto zje najwięcej tych ciastek. Wspominał o tym m.in. w wywiadzie  przeprowadzonym przez portal WadowiceOnline.pl kolega Karola Wojtyły, Eugeniusz Mróz.

Zobacz: Wywiad z Eugeniuszem Mrozem, przyjacielem Jana Pawła II

Do tegorocznej edycji konkursu "Kremówkowy zawrót głowy" przystąpiły cztery cukiernie: Cukiernia "U Lenia", Kawiarnia "Galicjanka", Kawiarnia "Chwila Rozkoszy" oraz Ciastkarnia "Rarytas".

Jury w składzie Damian Kordas (zwycięzca IV edycji MasterChef), wiceburmistrz Ewa Całus oraz członek zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec   nie miało łatwego zadania, bo jak mówili, każde z ciastek prezentowało wysoki poziom. Musiało jednak wybrać najlepszą, którą okazało się ciastko przygotowanie przez znajdującą się w Galerii Handlowej "Dominik" przy ulicy Poprzecznej Kawiarnię "Chwila Rozkoszy". Jej przedstawiciele uroczyście odebrali "Certyfikat na najlepszą kremówkę w Wadowicach", którym będą mogli posługiwać się przez najbliższy rok.

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 to ja 2018-05-20 13:50
a jednak lunapark :lol:
Cytować
+7 #2 Zzzz 2018-05-20 22:51
U Lenia reszta sama margaryna!!!!ja kim cudem wygrała ta kremówka? :-*
Cytować
+16 #3 Cukiernik 2018-05-21 10:24
Nigdzie nie zjemy w Wadowicach kremówki o smaku jaką jadł Karol Wojtyla.
To nie ten przepis!!! (brak skladnika)
Cytować
+3 #4 lipiec sierpień 2018-05-21 11:01
Grzegorz Lipiec - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
Przynajmniej wiadomo do czego się nadają niektórzy politycy.
Wielkie brawa za organizację i zdobycie tak cennego narybku do jury :lol:
Cytować
+2 #5 Spoko 2018-05-21 20:07
Szkoda że piekarnia -cukiernia "Magdalena"nie przystąpiła do konkursu?
Cytować
+1 #6 Kłamiecie 2018-05-22 11:38
Karol Wojtyła, jego koledzy oraz "żaki" z gimpla nie jadali kremówek w cukierni Karola Hagenhubera. To była cukiernia dla wadowickich elit i turystów, którzy przed wojną ez do Wadowic zaglądali. Kremówki o zakład były jedzone kilkadziesiąt metrów od gimnazjum w cukierni Antoniego Hernicha. To z niej korzystała młodzież gimnazjum bo było tanio, dużo i kiedy młodym ludziom brakowało pieniędzy - na kredyt. I to o niej mówi Papież, kiedy mówi, "a tam była cukiernia". Gdyby mówił o cukierni Karola Hagenhubera, to powiedziałby, jak przy księgarni Foltina, na którą patrzył: a tu była cukiernia. A przypominają tamte lata trzeba nie tylko pisać prawdę, ale też przestać się wstydzić faktów, których nie wstydzili się uczniowie rocznika Karola Wojtyły kiedy otwarcie mówili, że chciał on tak bardzo wygrać zakład "kto zje więcej kremówek", że o jedną przesadził i doszło do "cofki". Dlatego wygrał kto inny.
Cytować
-3 #7 dron 2018-05-24 11:13
Całą prawdę o kremówkach zdradził mi kilka lat temu bliski kolega wówczas Lolka a dzisiaj Świętego Jana Pawła II, niejaki pan Kwiatek .Ówcześni gimnazjaliści uwielbiali kremówki albowiem krem tych ciastek obfitował w ajerkoniak co po zjedzeniu większej ilości tych kremówek wprawiało młodzieńców mówiąc dzisiejszą gwarą w stan lekkiego "odlotu".Wobec powyższego w jury nie powinna zasiadać pani wi-ce "kanapka" bo ta pani umie tylko lawirować,a tu potrzeba kogoś kto lubi odlatywać.Wówcz as werdykt byłby sprawiedliwy.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.