Kalwaria Zebrzydowska jest kolejnym miastem, które promuje się w internecie za pomocą kamery interneto
Nowa, lepsza kamera, pokazuje obraz z Kalwarii w sieci

Kalwaria Zebrzydowska jest kolejnym miastem, które promuje się w internecie za pomocą kamery internetowej o bardzo wysokiej jakości obrazu klasy Full HD. Obraz z kamery można  zobaczyć  na platformie WebCamera.pl. Hitem jest zoom na kalwaryjski klasztor.

Jak już informowaliśmy, w  październiku ubiegłego roku dostawcy szerokopasmowego internetu WadowiceNET oraz WebCamera.pl pilotażowo zainstalowali  i udostępnili widok z kamery pokazujący rynek i klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ta inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców gminy jak i turystów: w przeciągu 6 miesięcy obraz z kamery zanotował blisko 150 tysięcy wyświetleń!

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty poprał inicjatywę,  podkreślając iż taka forma promocji jest strzałem w dziesiątkę. Włodarz zdecydował, że w kolejnych miesiącach to już  gmina Kalwaria Zebrzydowska  na stałe przejmie utrzymanie kamery.

Od dawna uważam, że każde szanujące się miasto powinno skutecznie promować się w sieci. Jedną z takich promocji na pewno jest transmisja obrazu online na cały świat. O skuteczności tego rodzaju promocji świadczy ilość wyświetleń obrazu z kamery licząca ponad 150 tysięcy w zaledwie kilka miesięcy. Cieszy mnie fakt, że gmina zdecydowała się utrzymać tego rodzaju promocję dla miasta – mówi Dawid Herbut, inicjator i pomysłodawca uruchomienia kamery w Kalwarii.

W kwietniu WebCamera.pl zainstalowała zupełnie nową kamerę o bardzo dobrej jakości obrazu w technologii Full HD. Absolutnym hitem okazał się zoom na klasztor OO. Bernardynów  w Kalwarii Zebrzydowskiej i taką nowinkę techniczną najbardziej chwalą mieszkańcy i turyści.

Zamontowana kamera obrotowa klasy FullHD posiada 25 krotny zoom optyczny i zapewnia doskonały widok na Kalwarię Zebrzydowską oraz Klasztor. Jej trasę można dowolnie zaprogramować więc w każdej chwili można zmienić jej ustawienia i ujęcia które pokazuje. Rozwiązania do transmisji obrazu na żywo w sieci zapewnia firma WebCamera.pl, która w całej Polsce posiada około 400 takich kamer i od 10 lat zajmuje się kompleksową promocją turystyczną gmin – mówi Marcin Woźniak z WebCamera.

Dzięki wysokiej jakości obrazu, istnieje możliwość prezentowania obrazu w publicznych stacjach telewizyjnych co zapewni dodatkową promocję Kalwarii Zebrzydowskiej.

Obraz na żywo z kamery można oglądać bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową lub smartfony i tablety www.kalwaria-zebrzydowska.webcamera.pl

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 hehe 2018-05-30 08:08
Kamera nie działa haha :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.