Nazaretanki prowadzące DPS na ul. Lwowskiej w Wadowicach mają problem. Samochód, którym od 20 lat wo
Takie siostry to skarb! Przyjdźmy na piknik i złóżmy się na to auto!

Nazaretanki prowadzące DPS na ul. Lwowskiej w Wadowicach mają problem. Samochód, którym od 20 lat wożą niepełnosprawnych, odmawia posłuszeństwa. Pieniędzy na nowy brak, dlatego siostry postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i organizują piknik, z którego dochód zostanie przeznaczony na nowe auto. Czujcie się zaproszeni!

Przejażdżki na ośle, pokazy „psów-sportowców”, koncert kapeli góralskiej, loteria fantowa z fajnymi nagrodami, jak np. wejściówki do Energylandii – to tylko część z wielu atrakcji, które czekają nas na wyjątkowym pikniku integracyjnym, zorganizowanym przez siostry Nazaretanki.

Staraliśmy się przygotować atrakcyjny program, w którym nie zabraknie ciekawych występów i konkursów, loterii fantowych, gier terenowych. Gwarantujemy też smaczne jedzenie oraz wspaniałą, rodzinną atmosferę. Będzie to też okazja do zapoznania się z Mieszkankami DPS-u oraz z tym, czym zajmują się na co dzień. Podziwiać będzie można ich zdolności plastyczne, taneczne oraz sportowe – zachęcają siostry Nazaretanki.

Cel pikniku jest szczytny. Siostry zbierają na nowy samochód, którym będą mogły przewozić swoich podopiecznych z wadowickiego DPS-u. Stare auto służyło przez ostatnie 20 lat i jest już bardzo wyeksploatowane.

Podczas pikniku będzie również możliwość nabycia różnorodnych prac wykonanych przez nasze Mieszkanki. To jedna z form wsparcia zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, taki dar na „samochód od serc – dodają siostry zakonne.

Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę (12.05) o godzinie 12:00 w ogródku przed zakonem i potrwa do godziny 18:00. Patronat honorowy nad piknikiem objął starosta wadowicki Bartosz Kaliński, a podległy mu urząd jest jednym z fundatorów nagród.

Piknik zorganizowany jest w ramach obchodów przypadającego w maju Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Witek 2018-05-10 20:18
Szczyt, żenada. Może panie zwrócą się do Caritas, tam są pieniądze, jest jeszcze pan rydzyk, niech odda jedno ze swoich aut.
Cytować
+7 #2 Jolka 2018-05-10 21:22
Szczytem- bezczelnosci i zenady - jest pana komentarz....
Pewnie w zyciu ani zlotowki na zadna organizacje harytatywna nie przeznaczyl, ale zal dupe sciska... Zamilcz- to bedzie najlepsza przysluga , jaka zrobisz dla ludzkosci...
Cytować
+12 #3 sa 2018-05-11 03:25
Jolka może coś jest na rzeczy w komentarzu Witka.
Tylko troche obryskiwie napisane.
Ale fakt pozostaje faktem.
Zapytam GDZIE SĄ ZWIERZCHNICY?Gd zie jest kościół.
Tyle sie mówi o aborcji o tym że każdy ma prawo do życia,wcale tego nie neguje.Ale przecież takie dzieci zostają same sobie nikt się nimi nie interesuje.Tak wygląda ta pomoc?
A Kościoła Krakowskiego nie stać na zakup jednego samochodu?
Jakoś na Światowe Dni Młodzieży to zakupuł 100 matizów aby pokazać swoją skromność przed papieżem.
Cytować
+5 #4 dron 2018-05-11 10:02
Wspaniałe działanie,kto chce pomóc to przyjdzie i wesprze ten projekt,kto natomiast umie jedynie innym zaglądać do kieszeni niech zamilknie i nie kompromituje swojego "człowieczeństw a".Pamiętajcie ,że okazane dobro zawsze wróci do ciebie.
Cytować
+5 #5 Ewa 06 2018-05-11 20:21
Kto chce pomagać, niech pomoże. Kto zaś nie chce, niech się nie ośmiesza durnymi komentarzami.Kto chce pomagać, niech pomoże. Kto zaś nie chce, niech się nie ośmiesza durnymi komentarzami.i
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.