Na Facebookowym profilu Witanowice z Sercem i Duszą wrzucono zdjęcie martwej sarny znalezionej na polu
Miłośnicy zwierząt kontra myśliwi

Na Facebookowym profilu Witanowice z Sercem i Duszą wrzucono zdjęcie martwej sarny znalezionej na polu na Podstawiu w Tomicach, obwiniając o to myśliwych. I rozpoczęła się jatka w komentarzach...

Temat "myśliwi kontra zwierzaki" wywołuje gorące emocję. Tak było chociażby niedawno, kiedy wrzuciliśmy zdjęcie transportowanego przez Wadowice na tylnym bagażniku suzuki martwego dzika. Było gorąco w komentarzach pomiędzy miłośnikami zwierząt a myśliwymi.

Teraz podobna sytuacja. Na Facebookowej grupie Witanowice z Sercem i Duszą wrzucono zdjęcie martwej sarenki znalezionej na polach Podstawia w Tomicach. Autorka opatrzyła fotki dosyć mocnym komentarzem, w którym obwinia za martwe truchło myśliwych.

Wczoraj w Tomicach przy Podstawiu. Zabita i pozostawiona dla "sportu".... A dzisiaj takie ładne słoneczko, mogła sobie jeszcze resztki trawy skubać.... Sport to uprawia moja Tośka, co walcząc ze swoimi słabościami i bólem, ze zmiażdżonym kciukiem kilka szermierczych walk wygrywa. Z jaką słabością walczą Panowie Myśliwi zabijając bezbronne zwierzęta...aż się boje pomyśleć – napisała administratorka profilu.

I znowu pomiędzy miłośnikami zwierząt a myśliwymi rozegrała się komentarzowa jatka. Pojawiło się sporo komentujących oburzonych takim traktowaniem sarny. Jednak jest też grono takich, którzy słusznie chyba zauważyli, że zwierzę nie nosi widocznych śladów ran postrzałowych i równie dobrze mogło zostać potrącone przez samochód na przebiegającej niedaleko drodze i ranne skonało właśnie na ściernisku. Zwrócono też uwagę, że jeśli ktoś podejrzewa przestępstwo "odstrzału" w okresie ochronnym powinien sprawę zgłosić na policję a nie ferować od razu wyroki i prowokować falę hejtu na myśliwych.

Nie da się ukryć, że temat bezbronnych zwierzaków jest emocjonujący, każdy, zarówno obrońca zwierząt jak i myśliwy ma swoje rację. Tych pierwszych jest chyba jednak więcej...

A wy co sądzicie o całej sprawie?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 oblatywacz 2018-03-09 11:38
Faktycznie nie widać ran postrzałowych.M ożliwe,że koziołek został potrącony przez samochód,odszed ł kawałek i skończył żywot.Jest też prawdopodobne,ż e sarna czymś się zatruła i przeniosła do krainy wiecznych łowów.Konieczna by była sekcja tuszy co rozwiało by wszystkie podejrzenia i oskarżenia.A to zadanie dla myśliwych z koła łowieckiego,któ re dzierżawi ten teren.I po sprawie.
Cytować
+5 #2 Durnota 2018-03-09 11:41
Miłośnicy zwierząt, wielcy obrońcy. Ale mięsko się fajnie fika nie?
Cytować
+12 #3 peace 2018-03-09 12:01
Chyba że strony administratora fanpage WzSiD za daleko posunięte spekulacje dotyczące śmierci tej sarny. Wydaje mi się, że nie wolno na prawo i lewo rzucać oskarżeń nie mając dowodów, a tylko opierając się na uczucie nie pałania miłością do myśliwych. Raczej nie tędy droga ...
Cytować
+44 #4 Ona 2018-03-09 12:02
Miłośnicy zwierząt = Myśliwi .
Myśliwstwo to nie sport to po pierwsze.
Ludzie , którzy uważaja sie za pseudo "miłośników zwierząt" jedzą codziennie albo co drugi dzień biedne kurczaki lub krowe czy świnie , które nawet słońca nie widziały ,bo siedziały upakowane w klatce. Kury są zabijane na masową skale i to w jaki okrótny sposób .
Kurczaki teraz są hodowane na samych hormonach , wystarczy 5 tygodni w klatce aby taki kurczak zostal zabity .
Takie zwierzęta jadą na taśmie przypięte za szyje i mają odcinane głowy jeden po drugim.
Sama nie jestem święta bo tez jem drób ale ludzie którzy wypisują takie bzedy i wrzucaja takiego typu zdj a potem idą kupić mięso ze sklepu to można ich określić tylko
HIPOKRYTAMI .
Owszem są myśliwi bez głowy ale nie można wszytskich wsadzać do jednego worka.W każdej dziedzinie znajdzie sie jakiś wyjątek np.:księża , lekarze , prawnicy , nauczyciele i politycy.
Myśliwstwo bardziej jest podobne do tego co było kiedyś, czyli to naturalnego łańcucha pokarmowego .Od dawien dawna ludzie polowali na zwierzeta , a to co się dzieję teraz z tym drobiem , wołowina czy wieprzowina to własnie to jest absurd.
Wiec dla mnie człwoiek, który kupuje zwierzyne z supermarketu typu drob , wieprz czy wołowina to niech się piersze zastanowi nad tym co wrzuca do sieci.
Cytować
-20 #5 dd 2018-03-09 12:37
Cytuję Durnota:
Miłośnicy zwierząt, wielcy obrońcy. Ale mięsko się fajnie fika nie?

Bzdurki piszesz. Mając 40 lat pół życia nie jadłem mięsa i ich pochodnych
Cytować
-12 #6 Cep 2018-03-09 12:46
Czy to jest normalne że myśliwi strzelają na podstawiu koło domów ?
Cytować
+10 #7 Kaziooo 2018-03-09 15:28
Ewidentnie nie widać śladu po kuli... U mnie w pobliżu też znajduję padłe sarny i są to skutki kolizji drogowej i nikt nie oskarża kierowców i nie nazywa ich mordercami!!! Jak zostawiają martwe zwieze nieraz na drodze i jadą dalej...Dobrze że panowie w kapeluszach przyjeżdżają i sprzątają po kierowcy... Dziwi mnie że mysliwi nie walczą z takimi kłamstwami w sądzie... Bo jak to w Polsce wszyscy źli tylko ja święty nigdy nawed muchy nawet nie zabiłem!!!
Cytować
+7 #8 Adam 2018-03-09 16:53
Takie bezpodstawne oskarzenia nakrecaja spirale nienawisci, jednoczesnie poziom kultiry osob komentujacych tego typu doniesienia w wiekszosci jak sie pozniej okazuje klamliwych jest ponizej wszelkiej krytyki zarowno z jednej i drugiej strony , zastanawia mnie czy w swoich domach czy w stosunku do sasiadow czy wlasnej rodziny zacjowuja sie w ten sam sposob ,Stanislaw Lem kiedys napisal znamienne slowa " Gdyby nie internet to noe woedzial bym ze na swiecie jest tylu idiotow "
Cytować
+7 #9 Adam 2018-03-09 16:55
Cytuję dd:
Cytuję Durnota:
Miłośnicy zwierząt, wielcy obrońcy. Ale mięsko się fajnie fika nie?

Bzdurki piszesz. Mając 40 lat pół życia nie jadłem mięsa i ich pochodnych


No to jestes w niecalych 2% spoleczenstwa ktore nie spozywa , reszta niestety dla ciebie tak
Cytować
+4 #10 adolf 2018-03-09 18:33
do waszystkich idiotow ,nie otwierajcie mord po jeszcze mucha wpadnie i ja zabijecie
Cytować
0 #11 dert 2018-03-09 18:50
Samo polowanie mnie nie w.......ia ale jak widze ambony naładnych łąkach to mnie i to bardzo.Chcesz byc mysliwym to trop zwierzyna a nie strzelaj jak na tacy .
Cytować
+7 #12 Paulo 2018-03-09 19:52
Raczej potrącona przez auto niż zastrzelona, nie jestem myśliwym, ale z tego co wiem to mają oni obowiązek znaleźć postrzelone zwierze, nie ma cie czym emocjonować, jak ktoś dużo jeździ to takie widoki to normalka, tak samo jak rozwalone przez zwierzaki auta.
Cytować
+2 #13 krzysztof 2018-03-10 00:07
ambony są po to ,żeby myśliwy miał czas na stwierdzenie , czy zwierz na którego ma pozwolenie odstrzału jest osobnikiem selekcyjnym.amb ona pozwala na długie obserwowanie zwierza i podjecie decyzji o odstrzale lub nie.Dzięki tej selekcji mamy populacje zwierząt w doskonałej kondycji czym możemy pochwalić się w europie i nie tylko
Cytować
-9 #14 dd 2018-03-10 07:35
Cytuję Adam:
Cytuję dd:
Cytuję Durnota:
Miłośnicy zwierząt, wielcy obrońcy. Ale mięsko się fajnie fika nie?

Bzdurki piszesz. Mając 40 lat pół życia nie jadłem mięsa i ich pochodnych


No to jestes w niecalych 2% spoleczenstwa ktore nie spozywa , reszta niestety dla ciebie tak

Niestety , ale nie dla mnie tylko dla zwierząt. Mnie tym cierpienia i krzywdy nie zadają. Pozdrawiam.
Cytować
+10 #15 ktos 2018-03-10 09:17
Pani Skorczyńska słynie z tego, że raz na jakiś czas musi wywołać szum wokół swojej osoby. Powód się znajdzie zawsze. W lecie chyba powodem był znaleziony nabój do sztucera. Teraz koziołek, był też bocian, .Zawsze coś. Trzeba zaistnieć za pomocą mediów.
Taka lokalna "bohaterka"
Cytować
+7 #16 oblatywacz 2018-03-10 10:07
A jaka jest "przyroda",---- lew zabija antylope bo inaczej by nie przeżył,---tak ten świat jest urządzony i nie nam go odmieniać,bo,bo inaczej sami zginiemy.
Cytować
+9 #17 uważny 2018-03-10 10:24
Na miejscu tej Pani uważałbym co piszę o własnym dziecku. Zmiażdżony kciuk i sport ? Podchodzi to pod brak opieki nad własnym dzieckiem. Ktoś może się temu przyjrzeć bliżej .
Koziołek jest ważniejszy od własnego dziecka.
Byleby zaistnieć. ....
Cytować
+10 #18 Aa 2018-03-10 13:04
"Zostaw naturę naturze. Poradzi sobie. Omnipotencję Bogu. Z potencją zrób co chcesz. Świat bez myśliwych miał się całkiem dobrze,. I daj mu Boże. I dasz Bór"
Taki komentarz napisała blogu WzSiD .
Myśliwi bylo od dawien dawna a ona pisze że swiat bez myśliwych miał sie całkowicie dobrze ...
Widać, że ta pani nie posiada żadnej wiedzy .
Cytować
0 #19 berek 2018-03-10 15:05
Niestety myślistwo było od zarania dziejów i tego nie zmienimy.Nawet mamy to jakby w fenotypie thin-fat.Dzisia j zmieniły się nieco metody ale polowano od dawna co Pani Skorczynska powinna to wiedzieć jako katechetka.My tez niekiedy stajemy się ofiarami zwierząt -węże,niedźwied zie, rekiny czy tez właśnie w kolizjach ze zwierzętami.Daw no temu dwóch moich znajomych zginęło w wypadku kiedy próbowali ominąć maluchem kota przebiegającego przez drogę jechali maluchem nie mieli zagłówków przeżyła tylko osoba z tylu.Mysliwi raczej nie zostawili by tak zwierzęcia.
Cytować
+10 #20 ro ja 2018-03-10 19:07
Ja w tym wpisie Skorczyńskiej widzę po pierwsze niedowartościow anie wspomnianej, uwłaczającą uwagę dotyczącą jej własnego dziecka i wielkie parcie na szkło.
Który to raz katechetka Skorczyńska szczuje ludzi?
Mam zacząć wyliczać?
Opamiętajcie się. Tego typu ludzie co ta katechetka żerują na naiwnych.
Cytować
+6 #21 Nnn 2018-03-10 20:04
Rozśmiesza mnie Pan Edward Wyroba .
Uważa sie za niewiadomo co (sądze po tym jak pisze komentarze) .
Myśli chyba ,że jego komentarze są takie że potrafią gasić drugą osobe.
Dodał zdj że z głupim nie wygrasz i że mileczenie jest złotem :D
A to własnie on najczęsciej tam komentuje sprzeczając sie i kłócąc .
Co za hipokryta.
Cytować
+4 #22 Marek 2018-03-10 21:59
Definitywnie widać że rogacz nie jest strzelony więc albo wilki albo zdziczale psy dokonały tego procederu.
Cytować
+1 #23 naciągacz 2018-03-11 18:07
Kiedy odasz pieniądze!!!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.