Ponad 5,5 tysiąca badań wykonał już alkomat, który władze powiatu wadowickieg ufundowały Komendzie
Ponad 5,5 tysięcy badań na alkomacie w komendzie wadowickiej policji

Ponad 5,5 tysiąca badań wykonał już alkomat, który władze powiatu wadowickieg ufundowały Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. Urządzenie dostępne jest dla mieszkańców 24 godziny na dobę i umożliwia samodzielne zbadanie stanu trzeźwości.

Jak poinformował starosta wadowicki Bartosz Kaliński, już ponad 5,5 tysiąca badań trzeźwości  wykonał alkomat, który władze powiatu  ufundowały wadowickim policjantom.

Nowy alkomat został ufundowany przez Zarząd Powiatu Wadowickiego i zamontowany 21 kwietnia  ubiegłego roku. Kosztował 2,5 tysiąca złotych. Urządzenie zamontowane przy recepcji Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach umożliwia samodzielne przeprowadzenie badania przez zainteresowaną osobę.

Jest dostępne całą dobę dla mieszkańców i pozwala w prosty i szybki sposób sprawdzić trzeźwość osoby noszącej się z zamiarem kierowania pojazdem, a mającej wątpliwości co do swojego stanu psychofizycznego. Jak świadczy ilość przeprowadzonych pomiarów trzeźwości, na pewno przyczyniło się ono do bezpieczeństwa na drogach powiatu, którego prawdziwą zmorą są niestety nietrzeźwi i pijani kierowcy.

Przypomnijmy, że podobne urządzenia zainstalowano już jakiś czas temu w komisariacie w Kalwarii Zebrzydowskiej i Andrychowie.

Tak wygląda korzystanie z alkomatu w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 wadowiczanin 2018-01-12 19:57
No i zmowu ten Kaliński?! Gościu jest za....bisty!
Cytować
-1 #2 ja 2018-01-12 19:58
noo, sam przebadał :lol:
Cytować
-2 #3 Badacz 2018-01-13 11:22
Nie jest dostepny 24/7 gdyż na noc komenda jest zamykana.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.