Jesień i zima to najtrudniejsze pory roku dla bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotow
Jesień i nadchodząca zima to dla nich najtrudniejszy okres. Nie bądźmy nieczuli

Jesień i zima to najtrudniejsze pory roku dla bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia organizmu. Możemy temu zapobiec...

Każdego roku w czasie jesieni i zimy małopolska policja prowadzi akcję prewencyjną dotyczącą problematyki osób szczególnie narażonych na skutki niskich temperatur powietrza: to ludzie bez dachu nad głową czy nieporadni życiowo, czy często incydentalnie narażeni na okoliczności utraty zdrowia czy życia. Sprawa dotyczy również naszego powiatu.

Aby nie dopuścić do tego rodzaju zdarzeń zarówno policjanci jak i Straż Miejska zwracają uwagę na piwnice w blokach, przystanki autobusowe i kolejowe, stare budynki czy okolice wikliny nad Skawą. Bezdomnym proponowany w takich przypadkach jest nocleg, jeśli są trzeźwi, wzywany jest MOPS i badana ich sytuacja życiowa. Jak dowiadujemy się, w samej gminie Wadowice jest blisko 10 takich osób. Pomóc mogą również mieszkańcy.

Aby nie dochodziło do śmierci z powodu wychłodzenia organizmu apelujemy, by nie pozostawać obojętnym wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu — apelują policjanci.

Na ryzyko wychłodzenia organizmu najczęściej narażone są osoby bezdomne czy będące pod wpływem alkoholu. Ale mogą to także być osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach, na przykład z poruszaniem się czy zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

Nie bądźmy nieczuli w takich sytuacjach i wzywajmy odpowiednie służby.

(MG)
(zdjęcie: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Amarena 2017-11-21 12:30
Amarena ich grzeje a w Jaworznie wytrzezwieje !!! :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=dIQKKrTmZS8
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.