Papież Franciszek ogłosił 19 listopada Światowym Dniem Ubogich.  Z tej okazji magistrat zaprasza na
Wymiana ciepła. Taka akcja magistratu dla ubogich i potrzebujących

Papież Franciszek ogłosił 19 listopada Światowym Dniem Ubogich.  Z tej okazji magistrat zaprasza na na spotkanie, gdzie będziemy dzielić się - ciepłem słów, ciepłem ubrań i ciepłem posiłku przy wspólnym stole.

W niedzielę (19.11) przypada ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Urząd Miejski w Wadowicach organizuje na Placu Solidarności w godzinach od 14:00 do 16:00 akcję Podziel się ciepłem.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia - przyjdź do nas. Będzie czekał na Ciebie gorący bigos i ciepła herbata a na osobnym stoisku będziesz mógł znaleźć ciepłe ubrania, które ktoś życzliwy zostawił dla Ciebie. Jeżeli czujesz potrzebę pomagania innym - zapraszamy do współpracy! – zapraszamy do współpracy!" - zachęcają urzędnicy magistratu

Każdy może pomóc. Wystarczy przynieść ciepłe ubrania, których nie używasz, a które są czyste i w dobrym stanie a komuś mogą być bardzo przydatne! Najbardziej oczekiwane są ciepłe kurtki, swetry, szaliki, czapki i rękawiczki, buty a także koce i śpiwory. Potrzebne są również wieszaki. Jeżeli ktoą ma do tego jakiś pomysł, jak jeszcze można pomóc potrzebującym, może zgłosić się mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Od niedzieli (19.11) w Wadowicach  będzie funkcjonować stały Punkt Wymiany Ciepła wraz z Jadłodzielnią. Jadłodzielnia to ogólniedostępna lodówka, gdzie możesz przynieść żywność, której nie dasz rady zagospodarować. Możesz też bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Ideą inicjatywy jest dzielenie się żywnością by zapobiec jej marnotrawieniu. Jadłodzielnia oraz Punkt Wymiany Ciepła będą dostępne w godzinach od 6:00 do 20:00 i znajdują się przy poczekalni w budynku na dworcu autobusowym w Wadowicach.

Twoje nieużywane rzeczy mogą okazać się dla kogoś bardzo przydatne. Ubrania przynieś do Punktu Wymiany Ciepła i zostaw na wieszaku dla kogoś potrzebującego. Zadbaj o to, by były czyste i w dobrym stanie. Jeżeli możesz, zostaw w kieszeni karteczkę z ciepłym słowem dla nowego właściciela. Jeśli potrzebujesz ubrań, możesz zabrać je z wieszaka. Jedzenie, którego kupiłeś za dużo, możesz w każdej chwili włożyć do naszej lodówki Jadłodzielnia. Ktoś w potrzebie bardzo się z nich ucieszy a Ty zapobiegniesz marnotrawieniu żywności. Zachęcamy serdecznie Mieszkańców do włączenia się w akcję – dodają urzędnicy.

Współorganizatorami wydarzenia są burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach, Kuchnia Św. Brata Alberta przy Parafii Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach, Wspólnota Dom Maryi/Pallotyni Wadowice, Bless code - Dobre Słowa a także darczyńcy prywatni i osoby zaangażowane społecznie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Franio 2017-11-16 21:08
Ta akcja jest po prostu piękna :)
Cytować
+10 #2 Nikodem 2017-11-16 21:13
Super sprawa,tak trzymać.
Cytować
+4 #3 Oblatywacz. 2017-11-17 16:17
No wreszcie coś po linii i na bazie.Oby wszystko się udało.!
Cytować
-2 #4 kobra 2017-11-19 11:52
wiecej by przyszlo jakby bełty rozdawali,kto kumaty to wie o co chodzi
Cytować
0 #5 cwany 2017-11-19 11:54
tez przyde ziem co i moze jakies ciuchy fajne wybiere,przecie m nie milioner,a zawsze to jakas korzysc
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.