To miła pamiątką zarówno dla mieszkańców jak i strażaków. Na YouTubie możemy obejrzeć występ O
Orkiestra z OSP Chocznia na filmie sprzed 20 lat! Zobaczcie!

To miła pamiątką zarówno dla mieszkańców jak i strażaków. Na YouTubie możemy obejrzeć występ OSP Choczni z 1996 roku w programie Telewizji Polskiej "Swojskie klimaty". Zobaczcie, może ktoś rozpozna siebie albo znajomych.

Swojskie klimaty był programem telewizyjnym nadawanym w latach 1994-1997 w pierwszym programie Telewizji Polskiej. Miał cechy magazynu rozrywkowego, kulturalnego, folklorystycznego i kulinarnego. Był nadawany co tydzień w soboty lub niedziele w kilku blokach. Prowadzili go Jan Pospieszalski, Tomasz Konecki a także Joanna Kalinowska-Rzyska.

Główną osią programu były rozmowy z zaproszonymi gośćmi, dotyczące rodziny, wychowania dzieci, zdrowia, tradycji, historii, muzykowania itp. Zaproszone osoby często śpiewały i grały, razem z Janem Pospieszalskim. Występowały stałe punkty programu, takie jak konkurs Twoje pięć minut (jeden z pierwszych opartych na systemie audiotele), Gotuj z nami czy Porady ojca Leona, ale także dział poświęcony modzie czy prawom fizyki. W swoim czasie cieszył się sporą popularnością.

Zobacz: Tak wyglądały Wadowice w 1989 roku (WIDEO)
Zobacz: Wadowice z 1990 roku na starym filmie
Zobacz: Z Wadowic do Suchej na filmie sprzed 21 lat

Na zakończenie jednego z takich programów prezentowały się często zespoły muzyczne. W maju 1996 roku jednym z takich występów zaprezentowali strażacy ochotnicy z orkiestry OSP Chocznia. Sama formacja gra już blisko 100 lat i ma piękną historię. Dzięki filmie wrzuconym na YouTube  możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć występ sprzed 21 lat! Zobaczcie, może ktoś rozpoznaje siebie bądź znajomych?

(Marcin Guzik)
(zdjęcie, wideo: YouTube Kazimierz Gromada)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 spoko 2017-11-15 11:44
super ;)
Cytować
+4 #2 hehe 2017-11-15 11:55
faktycznie kozaki.. to byly czasy!
Cytować
+5 #3 Ulala 2017-11-15 11:58
Jest i Jacek dmuchający w rułę ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.