Taki problem w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Pod koniec października Orkan Grzegorz szalejący
Grzegorz okaleczył twarz Mikołajowi

Taki problem w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Pod koniec października Orkan Grzegorz szalejący nad powiatem uszkodził... wizerunek patrona Mikołaja Kopernika umieszczonej na ścianie sali gimnastycznej.

Mikołaj Kopernik umieszczony na  ścianie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie wiele już przeżył i widział. Jednak ostatnia wichura, która szalała z końcem października w powiecie wadowickim, łamiąca drzewa, gałęzie i dachy, uszkodziła też nadwątloną przez lata konstrukcję. Z elewacji nie spogląda już zamyślona twarz genialnego toruńskiego astronoma. Widać jedynie usta, kołnierz i pukle włosów.

Jak informują Nowiny Andrychowskie, sprawa została zgłoszona przez dyrekcję szkoły ubezpieczycielowi, który ma wycenić straty. Wtedy też podjęta będzie decyzja, czy Mikołaj Kopernik będzie naprawiony czy zrobiony od nowa.


(AS)
(zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Łukasz 2017-11-14 11:11
LOL, czytając tytuł myślałem, że to jakiś Grzegorz artysta zrobił sztukę współczesną i ludziom się nie podoba :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.