Wadowicki rynek można teraz oglądać w Internecie w rozdzielczości Full HD i nawet w nocy. Firma obsł
Obraz z wadowickiego rynku teraz w Internecie w Full HD i w nocy

Wadowicki rynek można teraz oglądać w Internecie w rozdzielczości Full HD i nawet w nocy. Firma obsługująca dla magistratu zainstalowaną tu kamerę zmieniła sprzęt na wyższej klasy.

Taka ciekawostka chyba warta odnotowania. W piątek (8.09) rano firma Webcamera.pl obsługująca kamerę na wadowickim rynku zainstalowała tutaj lepszy sprzęt. Dzięki temu obraz transmitowany do Internetu jest teraz lepszej jakości: Full HD (rozdzielczość 1080p czyli 1920 × 1080, 25 klatek na sekundę) i z nową optyką (20 krotne powiększenie) i lepszym sensorem, dzięki czemu obraz jest widoczny nawet w nocy. Urządzenie zainstalowane jest na jednej z kamienic południowo-zachodniej części placu i dzięki niemu możemy zobaczyć obraz od ulicy Zatorskiej aż po bazylikę i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Kamera cieszy się sporą popularnością zarówno wśród turystów, jak i wadowiczan "na obczyźnie", którzy korzystając niej często oglądając imprezy masowe na Placu Jana Pawła II. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu (komputer stacjonarny, laptop, smartfon czy tablet) aby nie wychodząc z domu przy pomocy specjalnej strony (TUTAJ) lub strony Urzędu Miejskiego w Wadowicach obejrzeć centralny plac Wadowic na ekranie. Do tej pory skorzystano z kamery ponad 1,5 mln razy. Dzięki niej wadowicki rynek oglądamy też w telewizji Polsat, najczęściej podczas prezentacji pogody w różnych częściach naszego kraju.

Przypomnijmy, że kamerę zainstalowano w lipcu 2013 roku. W styczniu 2015 roku burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski zadecydował o jej usunięciu ze względu na wysokie koszty utrzymania. Spadła na niego z tego powodu fala krytyki zarówno ze strony wadowiczan (zwłaszcza tych mieszkających poza granicami miasta i kraju) jak i radnych Rady Miejskiej. Po pięciu miesiącach urządzenie jednak powróciło i jak informował nas wtedy włodarz miasta, w lepszej jakości i za mniejszą cenę.

Przy okazji spora grupa mieszkańców pyta o drugą wadowicką kamerę, zainstalowanej w czerwcu 2016 roku na Restauracji Nova Plus, dzięki której mogliśmy zobaczyć jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc Wadowic, czyli ulicę Lwowską i rondo gen. Okullickiego a która od jakiegoś czasu jest nieczynna. Jak dowiadujemy się, ta kamera została uszkodzona, jednak w najbliższym czasie powróci i to również w lepszej jakości.(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Webcamera.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.