Trwa czyszczenie andrychowskiego stawu. Sadzawkę opanowała rdestnica kędzierzawa, ekspansywna roślina
Czyszczą andrychowski staw. Zarósł zielskiem

Trwa czyszczenie andrychowskiego stawu. Sadzawkę opanowała rdestnica kędzierzawa, ekspansywna roślina rosnąca na dnie.  Ich obowiązki wkrótce przejmą ryby, a konkretnie amury.

Jak już informowaliśmy, niedawno staw w centrum Andrychowa przeszedł generalny remont: spuszczono wodę, oczyszczono dno i usunięto ptactwo i ryby. uruchomiono też po  latach przerwy atrakcję w postaci rowerków wodnych i kajaków. Wypożyczalnia tego sprzętu jest oblegana.

Niestety pojawił się  kłopot. W stawie w Parku Miejskim pojawiła się rdestnica kędzierzawa, ekspansywna roślina, która rozrasta się w szybkim tempie utrudniając żeglugę. W ciągu trzech tygodni praktycznie zarosła pół stawu.

Chwast można zwalczać chemicznie, ale tego nikt nie chce robić. Można też tak to właśnie teraz się odbywam, wyrywać zielsko z dnia stawu. Wykonuje to brygada Zakładu Karnego w Wadowicach.   Kiedy jednak sezon letni się skończy ich obowiązki czyścicieli najprawdopodobniej przejmą... ryby. Jak zapowiadano, do sadzawki wpuszczone zostanie kilkanaście dużych amurów, które rdestnicę mają za przysmak i po prostu ją wyjedzą.

(AS)
(zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Obserwator 2017-08-11 14:58
Widocznie zielsko znalazło dobrą pożywkę.biedni osadzeni po pas. :-)
Cytować
0 #2 webkam 2017-08-12 09:54
Cytuję Obserwator:
Widocznie zielsko znalazło dobrą pożywkę.biedni osadzeni po pas. :-)

Szukaja kamery z Ronda -Wadowic !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.