W poniedziałek (7.08) wieczór, kto spojrzał w niebo, mógł zaobserwować częściowe zaćmienie Księ
Częściowe zaćmienie Księżyca. Tak to wyglądało w Wadowicach

W poniedziałek (7.08) wieczór, kto spojrzał w niebo, mógł zaobserwować częściowe zaćmienie Księżyca. Zobaczcie jak wyglądało to na zdjęciach naszych czytelników.

Zaćmienie Księżyca ma miejsce wtedy, gdy oświetlające go światło słoneczne jest zablokowane przez Ziemię. W poniedziałek (7.08) doszło do częściowego zaćmienia, w maksymalnej fazie cień Ziemi zakrył Księżyc w 24%.

Zaćmienie rozpoczęło się około 20:15 i zakończyło około godziny 22:50. Najlepszy widok na niego mieli mieszkańcy wschodniej części kraju, ale i u nas, w powiecie wadowickim i samych Wadowicach pogoda na szczęście dopisała i zjawisko było dobrze widoczne. Następna okazja do obejrzenia takiego Księżyca będzie w styczniu przyszłego roku.

Zobaczcie zdjęcia "nadgryzionego" Księżyca zrobione przez naszych czytelników i wrzucone na profil Facebook portalu WadowiceOnline.pl:

(MG)
(zdjęcie: Jakub Dyrcz)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.