Studio Fryzjerskie Fengii, Fundacja Rak'n'Roll oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej  zapraszają
Daj włos! Taka akcja dla kobiet w trakcie chemioterapii

Studio Fryzjerskie Fengii, Fundacja Rak'n'Roll oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej  zapraszają na darmowe strzyżenie włosów, które przekazane zostaną na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Obecnie w Polsce peruki  z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane, a dopłata do nich jest bardzo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja "Daj Włos!" Fundacji Rak'n 'Roll , która zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Fundacja powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem było stworzenie nowej jakości w  sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.

Studio Fryzjerskie Fengii, Fundacja Rak'n'Roll oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej  zapraszają na darmowe strzyżenie włosów, które przekazane zostaną na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.  Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia w godzinach od 10:00 do 18:00 w Studiu Fryzjerskim Fengii (ulica Stolarska 2, Kalwaria Zebrzydowska).  W akcji może wziąć udział każdy, kto ma minimum 25 centymetrowe  włosy do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.  Oddane włosy przekazane zostaną do perukarni Rokoko, która wykonuje odpowiednie peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mają więcej siły w niełatwej  drodze do zdrowia.

Organizatorzy podkreślają, że ilość miejsc jest ograniczona i proszą o potwierdzenie udziału w akcji, zapisy pod numerem telefonu 880 619 812.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się oddać swoje włosy potrzebującym, poza darmowym strzyżeniem wykonanym przez fryzjerów z teamu Fengii przewidziano również upominki od firmy Schwarzkopf Professional i Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wszelkie informacje odnośnie tego jakie kryteria trzeba spełnić aby oddać włosy TUTAJ.

Portal WadowiceOnline.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Anna 999 2017-08-04 19:45
Świetna inicjatywa!
Fajnie, że ktoś chce wykorzystać swoje umiejętności w tak genialny sposób!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.