15 działek należących do Skarbu Państwa o łącznej wielkości ok. 4 hektarów wskazał starosta wado
Powiat wyznaczył 15 działek do rzadowego programu "Mieszkanie plus"

15 działek należących do Skarbu Państwa o łącznej wielkości ok. 4 hektarów wskazał starosta wadowicki Bartosz Kaliński jako te, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane w rządowym programie "Mieszkanie plus". Gdzie się one znajdują?

Na prośbę starosty założenia projektu samorządowcom z naszego regionu przedstawili reprezentanci Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (MUW) w Krakowie podczas ostatniego konwentu (31.05), który odbył się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Zgodnie z programem powstaną m.in. tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności.

W projekcie preferowane będą rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele. Inwestycje mieszkaniowe będą realizowane na gruntach pozyskanych z trzech źródeł: jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz inwestorów prywatnych. Grunty wskazane przez starostwo znajdują się na terenie gmin: Brzeźnica, Stryszów, Lanckorona, Spytkowice Andrychów.

W pilotażu rządowego programu, realizowanym jeszcze w 2017 roku, nie będą wykorzystane. Ale oczywiście nie wyklucza to możliwości skorzystania z nich w momencie, kiedy program wejdzie w kolejną, zasadnicza fazę, realizowaną po przyjęciu przez parlament ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym — mówił podczas konwentu Mirosław Walas, kierownik Oddziału Nieruchomości Skarbu Państwa w MUW.

Jak twierdzi starosta, problem braku mieszkań dotyka szczególnie młodych ludzi i mniej zamożne rodziny i z programem "Mieszkanie plus" wiąże więc duże nadzieje. Powiat jest gotowy do pomocy na każdym jego etapie.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-6 #1 Pamietliwy 2017-06-13 20:33
Do Radnego z Jaroszowic i Burmistrza.
Za wladzy Pani Filipiakowej miala powstac droga walem dla pieszych i rowerow pokryta aswaltem !!!
Zrobiono pokryto kamieniem i pytam kiedy zostanie pokryta aswaltem - jak maja matki z malymi dziecmi jezdzic wozkiem, jak rowerzysci i piesi,
KOMU TO ZROBIONO???
Co na to SOLTYS Jaroszowic ???
Cytować
+1 #2 Mariolka@ 2017-06-19 11:43
To ma być droga dla rowerów , a nie dla matek z wózkami , tego jeszcze trzeba żeby ktoś przywalił w jakąś matkę z wózkiem panie Pamiętliwy.
Cytować
+1 #3 Ole.ole 2017-06-21 18:57
Cytuję Mariolka@:
To ma być droga dla rowerów , a nie dla matek z wózkami , tego jeszcze trzeba żeby ktoś przywalił w jakąś matkę z wózkiem panie Pamiętliwy.

Lepiej niech przywali samochodem - mniej cierpienia ??? :D :lol:
Cytować
+1 #4 mesto 2017-08-16 13:38
Super, ale bym wolał, żeby do czasu gdy wszystkie opcje z Mieszkania Plus nie będą działały na sto procent, nie wycofano się z Mieszkania dla Młodych. Dodatkowe środki które niedawno były dostępne to wg. https://mdmprogram.com/ ok 3 tys przyjętych wniosków w 6 godzin... No jak dla mnie jakiś rekord. Już nawet 10 procent dopłaty zachęca wystarczająco młodego człowieka do zakupu mieszkania. Bodziec do zrobienia kroku do przodu.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.