Po radnym małopolskim Filipie Kaczyńskim (PiS) również Młodzież Wszechpolska Wadowice protestuje w
Wadowiccy wszechpolacy również protestują w sprawie herbu miasta

Po radnym małopolskim Filipie Kaczyńskim (PiS) również Młodzież Wszechpolska Wadowice protestuje w sprawie zmiany herbu Wadowic przez magistrat.

Jak już informowaliśmy, Urząd Miejski w Wadowicach po dwóch nieudanych konkursach na logo Wadowic, wrócił do sprawdzonych form. Zamiast poszukiwać kolejnego logo, Wadowice będą się posługiwać dawnym miejskim herbem, stanowiącym od czasu średniowiecza znak identyfikacji miasta jako wspólnoty samorządowej, który w uproszczonej formie z kluczami papieskimi będzie punktem wyjścia do identyfikacji wizualnej miasta.

Z rozmów z nami a także w komentarzach na portalu, czy Facebooku wynika, że logo i nowa identyfikacja miasta raczej się podoba, o dziwo nawet większości przeciwników urzędującej obecnie w wadowickim magistracie władzy. Jak się jednak okazuje jednak, nie wszystkim. Filip Kaczyński, radny PiS województwa małopolskiego,  zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka o interwencję w sprawie zmiany herbu Wadowic przez magistrat.  Kaczyński prosi ministra, by sprawą herbu Wadowic zajęła się Komisja Heraldyczna działająca przy ministerstwie i pilnująca porządku stosowanych przez miasta i regiony znaków herbowych.

Teraz z kolei przeciwko zmianie herbu miasta protestuje Młodzież Wszechpolska.

Wyrażamy swoje zaniepokojenie próbą zlaicyzowania wadowickiego herbu. Wadowice to miasto papieskie i zawsze tak będzie postrzegane, kojarzone i identyfikowane w świecie. Bezdyskusyjnie Karol Wojtyła to najwybitniejszy człowiek jaki wychowywał się w Wadowicach. Należy pamiętać, że klucze Świętego Piotra, które są częścią obecnego herbu to symbol przyjaźni Wadowic z Panem Bogiem. Nie widzimy logicznych pobudek poza egoistycznymi by zmieniać herb Wadowic i odcinać się od Pana Boga oraz wybitnego Polaka- Jana Pawła II. Dlaczego egoistycznymi? Uważamy, iż zmiana herbu to próba zwrócenia na siebie uwagi burmistrza, który wielokrotnie zaznaczał, że jest ateistą. Co za tym idzie zlaicyzowanie herbu to świetny powód na promocję w anty katolickim środowisku i odtrąbienie swojego sukcesu. Nie zgadzamy się na tę zmianę i apelujemy do Rady Miejskiej w Wadowicach o głosowanie zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Minęło ledwie 12 lat od śmierci Jana Pawła II, a już próbujemy o nim zapomnieć? — czytamy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu Młodzieży Wszechpolskiej Wadowice.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 takaracja 2017-05-18 16:18
Tu wszystko się zaczyna przecież to Nie słowa Papieża tylko reklamy Egiptu . Swego czasu dobrze powiedzieli w wiadomościach przy wyborach na burmistrza "Wadowice tu wszystko się zacieło"
Cytować
+10 #2 marc 2017-05-18 19:15
Czy ten Kaczyński to rodzina z prezesem PiS-u, posłem Kaczyńskim? Bo na twarzy wypisana - wypisz wymaluj - podobizna polityczna Prezesa.
Cytować
-2 #3 olo 2017-05-19 13:43
Walcie się wszechpolacy na ryj!!!
Jesteście kupą zgniłej faszystowskiej odmiany społecznej!!! To dla was bramy Auschwitz czekają otwarte...
Cytować
+6 #4 alibaba 2017-05-19 18:52
Słowa Papieża Franciszka: żadne państwo nie może być wyznaniowe, bo to niesie zagrożenia wolności obywateli....
Cytować
+1 #5 Mieszkaniec Gminy 2017-05-20 15:35
Protestują, taaaaa jasne. Takie sprawy jak taki protest w celach politycznych załatwia się przy wódce. Umówił się jeden z drugą żeby się im przydał protest młodzieży wszechpolskiej i strasznie protestują. Wielka mi sprawa. Kogo to obchodzi? Polityka to bagno.
Cytować
+2 #6 Mieszkaniec Gminy 2017-05-20 19:02
Cytuję takaracja:
Tu wszystko się zaczyna przecież to Nie słowa Papieża tylko reklamy Egiptu . Swego czasu dobrze powiedzieli w wiadomościach przy wyborach na burmistrza "Wadowice tu wszystko się zacieło"

Zacięło się jakieś 25 lat temu, a właściwie stanęło w czasie. Teraz, a właściwie od dwóch i pół roku się na nowo zaczyna.
Cytować
+2 #7 marc 2017-05-21 09:06
Dyktatura ciemniaków, jak skwitował rządy robotniczo-chło pskie znany kiedyś Kisiel. Widać Kaczyńscy i reszta elit PiS-u (gdy słyszę elity, to wiem, że mam przed sobą kretyna -kto to powiedział?) godnie kontynuują tamtą dyktaturę.
Dewocja i bigoteria, zwana sraczka religijna - całkowicie odmóżdżyła nie tylko wszechpolskich Kowalskich czy Kaczyńskich.
Cytować
0 #8 Do Młodzieży Wszechp 2017-05-23 19:07
Miasto nie powinno mieć więzi z Bogiem. To po pierwsze. Poza tym żadnych więzi nie było - kluczem są tylko symbolem zapożyczonym z herbu Watykanu, wskazującym na to, że Wadowice wydały papieża
Chcielibyście kraju wyznaniowego, ale taki Polska na szczęście nie jest. I mówi to jako katolik. Cieszę się, gdy obok mnie mogą żyć osoby innej wiary czy ateiści. Nie chciałbym, aby moje znaki religijne były obecne wszędzie. Tym bardziej nie chciałbym, żeby miasto mialo jakieś tajemnicze więzi z Bogiem. Należy uświadomić sobie, że twierdz nie wadowiczanin=ka tolik jest błędne. Miasto powinno być możliwie jak najbardziej świeckie. Poczytajcie Biblię i wyciągnijcie z niej to, co najważniejsze w tym kontekście (i pamiętajcie, że Biblia nie wszystko podaje dosłownie).
I powtórzę: klucze nie żadnym znakiem chrześcijańskim . Tym znakiem jest krzyż, symbol ryby, ale nie watykańskie klucze.
A, i jeszcze jedno: skąd pomysł na to, że klucze to symbol przyjaźni Wadowic z Bogiem? Zaskakujący koncept.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.