Filip Kaczyński, radny PiS województwa małopolskiego,  zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych
Radny PiS broni herbu Wadowic u ministra. Co na to burmistrz Klinowski?

Filip Kaczyński, radny PiS województwa małopolskiego,  zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka o interwencję Komisji Heraldycznej w sprawie zmiany herbu Wadowic przez magistrat. Co na to burmistrz miasta?

Jak już informowaliśmy, Urząd Miejski w Wadowicach po dwóch nieudanych konkursach na logo Wadowic, wrócił do sprawdzonych form. Zamiast poszukiwać kolejnego logo, Wadowice będą się posługiwać dawnym miejskim herbem, stanowiącym od czasu średniowiecza znak identyfikacji miasta jako wspólnoty samorządowej, który w uproszczonej formie z kluczami papieskimi będzie punktem wyjścia do identyfikacji wizualnej miasta.

Z rozmów z nami a także w komentarzach na portalu, czy Facebooku wynika, że logo i nowa identyfikacja miasta raczej się podoba, o dziwo nawet większości przeciwników urzędującej obecnie w wadowickim magistracie władzy. Jak się jednak okazuje jednak, nie wszystkim...

Filip Kaczyński, radny PiS województwa małopolskiego,  znany mieszkańcom Wadowic głównie z wysyłania pism i chwaleniu się tym w mediach, zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka o interwencję w sprawie zmiany herbu Wadowic przez magistrat.

Jako radny Województwa Małopolskiego pochodzący z Wadowic, pragnę wyrazić stanowczy sprzeciw wobec planów zmiany herbu papieskiego miasta. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski chce usunąć z herbu Klucze Piotrowe symbolizujące więź Wadowic ze Świętym Janem Pawłem II i koronę symbolizującą przedwojenne określenie "Królewskie Wolne Miasto Wadowice", o którym wspominał wielokrotnie najznamienitszy wadowiczanin Karol Wojtyła. To działanie wymierzone w naszą historię, kulturę i tradycję, a przede wszystkim w osobę Świętego Papieża Jana Pawła II — argumentuje radny Filip Kaczyński.

Kaczyński twierdzi, że przez 22 lata herb Wadowic z Kluczami Piotrowymi i koroną na ozdobnym kartuszu stał się znakiem rozpoznawczym naszego miasta a jego niepowtarzalność wynikała ze specyfikacji miasta - jedynego w Polsce, które wydało światu papieża.

Radny prosi ministra, by sprawą herbu Wadowic zajęła się Komisja Heraldyczna działająca przy ministerstwie i pilnująca porządku stosowanych przez miasta i regiony znaków herbowych.

My katolicy, nie możemy pozwolić na usuwanie Świętego Jana Pawła II z przestrzeni publicznej. Gdy zapomnimy o dziedzictwie naszego najznamienitszego rodaka, Polska stanie otworem dla poglądów czyniących obecnie wielkie spustoszenie na zachodzie Europy. Nie możemy na to pozwolić" - grzmi w piśmie Kaczyński. — grzmi w piśmie Kaczyński.

Włodarz Wadowic zarówno Kaczyńskim jak i jego pismem niespecjalnie się przejmuje.

Wypowiedź Filipa Kaczyńskiego odbieram jako kolejny przykład nieprzemyślanej wypowiedzi polityka PiS, zresztą naszego podwórkowego "Misiewicza". Ani burmistrz nie ma możliwości zmiany herbu, ani wygląd herbu nie świadczy o stosunku wadowiczan do Jana Pawła II. Nikt też nie zamierza "usuwać Jana Pawła II z przestrzeni publicznej", co zarzuca radny Kaczyński. Powiem więcej, Światowe Dni Młodzieży chyba dobitnie pokazały, że pod moimi rządami idziemy w przeciwnym kierunku. Co w tym czasie robił nasz radny, skoro tego nie zauważył? Z kolei apelowanie do Ministra Spraw Wewnętrznych, aby wpływał na oceny komisji heraldycznej, jest skandalem. Komisja Heraldyczna składa się z specjalistów i żaden polityk nie powinien narzucać jej rozstrzygnięć. Nawet jeżeli nazywa się Błaszczak czy Kaczyński — mówi nam burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: materiały prasowe Filipa Kaczyńskiego)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+54 #1 A to jest ktoś? 2017-05-16 17:29
A ten Kaczyński to jest ktoś?
Spadochroniarz, który posłem czy radnym został jedynie dlatego, że łaskawie zwolniło się miejsce po innych mecenasach co się akurat po wyborach wspięli wyżej.

Jedyna jego aktywność to wysyłanie głupich pism, żeby zabłyszczeć w mediach, taka jest prawda...
Cytować
+34 #2 Mieszkaniec gminy 2017-05-16 18:35
Tak się składa, że nowy herb został odtworzony w oparciu o wytyczne komisji heraldycznej, wiec nie za bardzo rozumiem stanowiska Pana radnego. Jego admiracja zdolności plastycznych autora, lub autorki herbu z kluczami i koroną przekracza już trochę granice dobrego smaku. Gdybyśmy w herbie każdego miasta chcieli uwzględniać wszystko co ktoś znany z niego pochodzacy o tym mieście powiedział, to byłby niezły miszmasz. Trochę pokory wadowiccy urzędnicy, nie dorastacie św. papieżowi do pięt. Urząd nie zasługuje na taką nobilitację. Ta gmina nie jest święta. Dowartosciowywa nie się mianem papieskiej przez poprzednią burmistrz uważam za nadużycie. Dobrze burmistrz robi, że w końcu odczarowuje ten wg mnie fałszywy obraz Wadowic, jaki przez 20 lat samorząd fundował Polsce i światu.
Cytować
+27 #3 KM 2017-05-16 18:36
Wadowice nie jest miastem watykańskim, ale polskim. Z tymi kluczami wyglądało jak skolonizowane, będące wasalem Państwa Watykańskiego.
To trochę pokręcone, że tak zwani patrioci dumni są z tego, że Polską rządzą goście na usługach obcego kraju obiecujący jakieś działki na planecie Melmac, tfu, w Niebie, którego nikt na oczy jeszcze nie widział.
Cytować
-45 #4 Nowy 2017-05-16 18:56
Zdecydowany + dla Pana Filip Kaczyńskiego za szybką reakcję ponieważ ta zmiana herbu uderza w nas wszystkich. Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem burmistrza, ale w tym wypadku podjął niewłaściwą decyzję która zaciera i laicyzuje nasze wartości.

Wadowice nie chcą być "pseudo nowoczesnym" miastem gdzie ludzie żyją jakby Boga nie było. Widzimy jakie to efekty przynosi w Francji, Niemczech czy Anglii lub w niektórych dużych miastach Polski.

Jesteśmy rodowitymi mieszkańcami Wadowic i chcemy by akcenty nawiązujące do Jana Pawła II były zawsze i wszędzie bo My się Boga nie wstydzimy !!!

Burmistrz tak ważną decyzję jak zmiana herbu powinien uzgadniać z mieszkańcami w formie referendum, a nie na zasadzie bo mam kaprys.
Cytować
+15 #5 KM 2017-05-16 19:03
Napiszę w liczbie mnogiej, jak mój przedmówca, nie dopuszczający do swojego tępego mózgu możliwości, że takich jak on, może być... mniejszość.

Ja i inni chcemy się uwolnić od jarzma watykańskiego i ciemnoty, jaka toczy umysły zindoktrynowany ch członków naszej społeczności. Chcemy żyć w wolnym od zabobonu mieście, które jest otwarte dla wszystkich.
Wszystkich chcących klechom w zębach nosić pieniądze i dekorować barwami Watykanu wszystko dookoła, zachęcamy do emigracji do tegoż właśnie kraju.
Cytować
+32 #6 abber 2017-05-16 19:27
Myślał sobie Kaczyński ze sobie punktów nabije a tu zonk. Wpadka i samo-kompromita cja
Cytować
-19 #7 Ivanka 2017-05-16 19:29
Słusznie. Jak zobaczyłam nową wersję herbu byłam zdruzgotana. Wadowice i Ojciec Święty są nierozerwalnie związani, nie można usuwać Jana Pawła II z historii miasta.
Cytować
-17 #8 stop 2017-05-16 19:36
Całe życie byłem dumny z herbu, takiego unikatowego. Żadne miasto w Polsce nie miało podobnego. Teraz Klinowski zrównał Wadowice z Kozią Wólką...
Cytować
+45 #9 gonzo 2017-05-16 20:13
panie FILIPIE ja panu nic a nic nie wierze
Cytować
-39 #10 longman 2017-05-16 20:17
Tylko Filip Kaczyński miał odwagę zawalczyć o nasze symbole. Dziękuje
Cytować
-12 #11 Prawda 2017-05-16 20:19
Cytuję KM:
Napiszę w liczbie mnogiej, jak mój przedmówca, nie dopuszczający do swojego tępego mózgu możliwości, że takich jak on, może być... mniejszość.

Ja i inni chcemy się uwolnić od jarzma watykańskiego i ciemnoty, jaka toczy umysły zindoktrynowanych członków naszej społeczności. Chcemy żyć w wolnym od zabobonu mieście, które jest otwarte dla wszystkich.
Wszystkich chcących klechom w zębach nosić pieniądze i dekorować barwami Watykanu wszystko dookoła, zachęcamy do emigracji do tegoż właśnie kraju.


Jaki Ci nie pasuje możesz się wyprowadzić :) do "dużego nowoczesnego" miasta gdzie ludzie jak niewolnicy tyrają we wszystkie dni tygodnia bo przecież biznesy trzeba robić, co drugi żyje na kocią łapę bo tak się "bardzo kochają", party hard do odcięcia co piątunio musi być, a potem czytamy w gazetach ten ma depresję tamten ma depresję, relacje rodzinne się nie układają, tu dramat tam dramat, z okien wyskakują, ten zadźgał tego tamten był tak pijany, inny wynosił wiertarki itd. - to się z powietrza nie bierze tak właśnie wygląda świat bez Boga = bez miłości.

Piszesz ciemnota to sobie sprawdź:
Pierwszą osobą na świecie która zrobiła doktorat z informatyki była siostrą zakonną Mary Kenneth Keller.....więc sobie człowieku daruj teksty o ciemnocie bo jakoś Biblia przetrwała setki lat i kto ją spisał na pewno nie Ci co na piasku budowali bo oni jeszcze byli nie pisaci.

Posłuchaj sobie np. o Józefa Witko albo ks. Piotra Pawlukiewicza albo Witka Wilka, Marcina Zielińskiego, ks. Michała Olszewskiego, ks. Piotra Glas, o.John Bashobore (co roku przyjeżdża do Polski głosić rekolekcje) itd. na youtube to doświadczysz Boga namacalnie w swoim życiu i zobaczysz jak prawda wygląda....a pieniądze nosisz Bogu byś się nie stał ich niewolnikiem tylko traktował je jak zwykłe narzędzia...a skoro o nich wspomniałeś tzn. że stawiasz je wyżej niż relacje z ludźmi których nazywasz klechami i to Ci szczęścia i spełnienia w życiu nigdy nie da.
Cytować
+30 #12 giert 2017-05-16 20:21
Niepotrzebnie się Pan produkuje bo to nic nie da już nikt Pana nie wybierze w żadnych wyborach. Chyba nie muszę pisać z jakiego powodu
Cytować
+32 #13 aldi 2017-05-16 20:24
Ja juz tez się nie dam nabrać na tanie sztuczki Kaczyńskiego. Dla mnie jest spalony politycznie. Do polityki po prostu się nie nadaje
Cytować
-4 #14 sztapler 2017-05-16 20:31
PiS tak ale Kaczyński NIE
Cytować
+32 #15 harry 2017-05-16 20:40
Kaczyński - nasz Misiewicz, cała prawda.
Cytować
+28 #16 pisowski malarz 2017-05-16 20:41
Pewnie sam chce namalować, juz kiedyś malował plakaty
Cytować
+17 #17 dijana70 2017-05-16 20:42
Wielce mi obrońca buahahahah jakżeś taki mądry i stanowczy to weź w obronę wadowickich kupców i przemów do rozsądku swojej mamie!
Cytować
-29 #18 CKZ 2017-05-16 21:19
ale jesteście popaprani burmistrz pluje Wam w twarz, a Wy mówicie że deszcz pada
Cytować
+32 #19 manual 2017-05-16 21:27
Wadowicki PiS stracił całkowicie wiarygodność
Cytować
-27 #20 Odeta 2017-05-16 21:46
Misiewiczem jest kolega Klinowskiego Paweł Koper - technik gastronomii, który został wiceprezesem wysypiska śmieci w Choczni. Został Misiewiczem zanim sam Misiewicz nim został :D
Cytować
+19 #21 Nick 2017-05-16 22:12
Cytuję abber:
Myślał sobie Kaczyński ze sobie punktów nabije a tu zonk. Wpadka i samo-kompromitacja

Tak samo jak mamusia z Bumarem . Kompromitacja .
Cytować
+18 #22 pisowski malarz 2017-05-16 22:14
Cytuję Odeta:
Misiewiczem jest kolega Klinowskiego Paweł Koper - technik gastronomii, który został wiceprezesem wysypiska śmieci w Choczni. Został Misiewiczem zanim sam Misiewicz nim został :D

Lepiej być technikiem starej szkoły niż politykiem pis po zaocznych kompletach w Suchej na podbudówce rolnej z Radoczy czyli kuzni pisowskiej kadry Wadowic
Cytować
+21 #23 herb 2017-05-16 22:19
malarz wyborczy Filip Kaczyński nawet nie odróżnia herbu od loga. Tekst napisał mu beneficjent medialny Filipiakowej. Liczy na to, że po pokonaniu wnuka ubeka znów dostanie 1650 zł miesięcznie. Tylko przy Filipku ma na to szansę
Cytować
-4 #24 Pinokio 2017-05-16 22:33
Ale Klinu kłamie, nie chciał zmieniać herbu, tak? To przypomnijmy za oficjalną stroną wadowickiego magistratu:
"Nowy wzorzec herbu, wraz z flagą i pieczęcią miasta zostanie przedstawiony do zaopiniowania przez Komisję Heraldyczną przy MSWiA. Te, po uzyskaniu zatwierdzenia będą stanowić komplet oficjalnych symboli miasta."
Cytować
+3 #25 LCF. 2017-05-16 23:42
Cytuję Nowy:
ludzie żyją jakby Boga nie było.


Bo boga nie ma .
Cytować
-14 #26 Prawda 2017-05-17 00:42
Cytuję LCF.:
Cytuję Nowy:
ludzie żyją jakby Boga nie było.


Bo boga nie ma .


Jest kto SZUKA i PROSI ten Boga doświadczy ZAWSZE !!!

Pierwszy lepszy przykład z świadectwami ludzi youtube:
1) v=UWKZ-P1mp5s od 19:30 cała sala pełna ludzi którzy po modlitwie o uzdrowienie dzielili się swoimi świadectwami na żywo
2) v=esSzA8Oc7pU
3) v=kpahkmJm0Tw


"...I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą..."
Cytować
-32 #27 rozsadny 2017-05-17 08:53
czy to prawda ze klinowski to syn UB-eka ,bo spotkałem sie z takim twierdzeniem ,wie kto ? bo dl amnie to istotne ze by nie głosowac na NIEGO
Cytować
+17 #28 Mieszkaniec gminy 2017-05-17 09:37
Cytuję Nowy:
Zdecydowany + dla Pana Filip Kaczyńskiego za szybką reakcję ponieważ ta zmiana herbu uderza w nas wszystkich. Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem burmistrza, ale w tym wypadku podjął niewłaściwą decyzję która zaciera i laicyzuje nasze wartości.

Wadowice nie chcą być "pseudo nowoczesnym" miastem gdzie ludzie żyją jakby Boga nie było. Widzimy jakie to efekty przynosi w Francji, Niemczech czy Anglii lub w niektórych dużych miastach Polski.

Jesteśmy rodowitymi mieszkańcami Wadowic i chcemy by akcenty nawiązujące do Jana Pawła II były zawsze i wszędzie bo My się Boga nie wstydzimy !!!

Burmistrz tak ważną decyzję jak zmiana herbu powinien uzgadniać z mieszkańcami w formie referendum, a nie na zasadzie bo mam kaprys.


Jeśli dla Ciebie obrazek jest ważniejszą wartością niż to jacy są ludzie, dla siebie, dla innych, dla środowiska itd. i wg jakich zasad żyją, to winszuję. Żyj sobie w tym pseudo świętym mieście, gdzie w niedzielę stoi się pod figurą, a w tygodniu ma diabła za skórą, wystarczy spojrzeć i trochę poobserwować by dojść do takiego wniosku. W polityce samorządowej rządziła i w dużej mierze nadal rządzi tu egoizm, buta, własne interesy. Nikogo nie obchodzą czyjeś problemy jeśli nie towarzyszy im zabijanie kapitału politycznego. Niektórzy księża wzywający uczciwych ludzi od diabłów, czy lewactwa... To jest normalne? Lokalni politycy którzy wbrew idei swojej partii układają się z innymi partiami, to jest wartość papieska? Lekceważenie przez całe dekady próśb mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa to pozytywna wartość? Proszę nie rozumieszaj mnie.
Cytować
+12 #29 Mieszkaniec Gminy 2017-05-17 09:47
"Oddajcie cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie"! W Wadowicach polityczni "cesarzowie" zbyt długo rozpływali się niezasłużenie w boskiej chwale. Dość tego! Brawo burmistrzu!
Cytować
+19 #30 @mieszkaniec gminy 2017-05-17 10:02
Buta, arogancja, egoizm, własne interesy, czyli wszystko w normie, wszystko po staremu. Nie dziwi mnie, że zmieniono logo. Przynajmniej logotyp jest w miarę uczciwy.
Kaczyński zmiany powinien zaczynać od siebie. Wadowicki Misiewicz w roli obrońcy herbu. Trzymajcie mnie bo padnę. Ktoś kompletnie zwariował.
Cytować
+24 #31 OVB 2017-05-17 10:05
Rączki złożone jak w kościele i udawanie głupa jak zwykle. Do roboty idź a nie do polityki
Cytować
+22 #32 kudela 2017-05-17 11:41
temat zastępczy aby zabłysnąć i zamieść pod dywan występek swojej matki w radzie miejskiej z BUMAREM w roli głównej, Już się nie damy nabrać
Cytować
+14 #33 al0 2017-05-17 12:25
jaką ma poważną minę heh śmiechu warte
Cytować
+19 #34 ooo.... 2017-05-17 16:03
urzędasy w "pracy" :lol: :lol:
Cytować
+19 #35 petr0 2017-05-17 16:18
Panie radny kaczyński niech się Pan lepiej wytłumaczy za własną matkę ws. afery z przekwalifikowa niem działki pod supermarkety galerie handlowe. Mówmy o konkretach bardzo ważnych dla całego miasta a nie o logo które dla większości mieszkańców jest mało istotne!!!!!
Cytować
+17 #36 dołek 2017-05-17 16:23
Kaczyńska w fantastyczny sposób pociągnęła PiS w Wadowicach. Bardzo "zdolna" osoba:):):)
Cytować
+13 #37 olo 2017-05-17 17:19
radny z PiS abo PiSior to jedna banda!!!
Kretyni z krzyżem w ręce udają chrześcijan lecz to są ponurzy katole. Tylko sukmaną proboszczów się zasłaniają jak by się czegoś bali!!!
Won z PiS - beznadzieja w polityce!!!
Cytować
+12 #38 paks 2017-05-17 18:39
oni są już skończeni
Cytować
+15 #39 bezia1 2017-05-17 20:08
Co Pan konkretnego zrobił dla Wadowic podczas bycia posłem a teraz radnym w sejmiku?????? Chyba nic poza pisaniem donosów?
Cytować
+8 #40 patti 2017-05-17 21:03
Wierzyłem w PiS ale się mocno zraziłem
Cytować
-14 #41 czarna 2017-05-17 23:04
Okrada się nas z historii, tradycji. Dobrze, że Pan Kaczyński się temu przeciwstawił.
Cytować
+10 #42 pisowski malarz 2017-05-17 23:37
Cytuję czarna:
Okrada się nas z historii, tradycji. Dobrze, że Pan Kaczyński się temu przeciwstawił.

HI HI HI HI HI ...pan Kaczyński hi hi hi ha ha ha
Cytować
+7 #43 ibanez 2017-05-18 11:46
Pamiętam jak w UM Wadowice załatwiałem coś w wydziale dróg czy jakimś takim i wtedy jakiś nygus w porwanych dżinsach w t-shircie i z kogutem na głowie mi tłumaczył, że nie wie o co chodzi i muszę poczekać na kolege (bo on nie był w stani mi odpowiedzieć na proste pytanie) Potem tego samego kolesia widywałem na plakatach przy okazji każdych wyborów z wielkim napisem "Kaczyński". Dla mnie jest to koleś pokroju Łukasza Tuska posła na Sejm VI i VII kadencji. Tyle, że Łukasz Tusk miał przynajmniej fach w ręku - był Tapicerem. Czy ktoś wie jaki fach w ręku i doświadczenie ma wielki radny Filip?
Cytować
-2 #44 Ireneusz 2017-05-19 22:24
Cytuję KM:
Napiszę w liczbie mnogiej, jak mój przedmówca, nie dopuszczający do swojego tępego mózgu możliwości, że takich jak on, może być... mniejszość.

Ja i inni chcemy się uwolnić od jarzma watykańskiego i ciemnoty, jaka toczy umysły zindoktrynowanych członków naszej społeczności. Chcemy żyć w wolnym od zabobonu mieście, które jest otwarte dla wszystkich.
Wszystkich chcących klechom w zębach nosić pieniądze i dekorować barwami Watykanu wszystko dookoła, zachęcamy do emigracji do tegoż właśnie kraju.Słuchaj dziecko, idź spać, bo zmęczenie wywiera na tobie zły wpływ, a najlepiej idź wyspowiadaj się do kościoła to ci może pomoże, a nie obrażaj księży.
Cytować
+3 #45 Jenny 2017-05-19 23:57
Gdzie masz w Biblii cokolwiek o spowiedzi? Jakiś papcio wprowadził to coś w 1215 roku dopiero by czasem przy rozmowie z Bogiem nie pominąć pazernego kleru. A przy okazji by kler wiedział kto z kim sypiał i kto na kogo dybał.
Pouczają często Ci, co Biblii w ręku nie mieli...
Katolicy...
Cytować
+2 #46 Kazimierz Wielki 2017-05-24 02:39
Zastanawiam się co na to Pan Edward Wyroba. Niech się wypowie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.