Wadowice odwiedził przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Spotkał się z sympatykami tego ugrupowa
Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty odwiedził Wadowice

Wadowice odwiedził przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Spotkał się z sympatykami tego ugrupowania z czterech powiatów. Przedstawił najbliższe plany tej partii oraz niełatwą sytuację, w jakiej znalazła się ona ostatnio.

W środę (10.05) do Wadowic przyjechał z wizytą przewodniczący Zarządu Krajowego SLD Włodzimierz Czarzasty wraz z sekretarzem generalnym SLD Marcinem Kulaskiem. Gościom z Warszawy towarzyszył przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD Ryszard Śmiałek. Odbyło się tutaj prowadzone przez sekretarza R.P. SLD w Wadowicach Jakuba Jaglarza spotkanie z działaczami i sympatykami SLD z czterech powiatów z Zachodniej Małopolski: wadowickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego i suskiego. Na sali było około 70 osób.

Włodzimierz Czarzasty przedstawił niełatwą sytuację, w jakiej Sojusz Lewicy Demokratycznej jest teraz, gdy po przegranych wyborach znalazł się poza Sejmem. Jako trzy główne przyczyny tego faktu Przewodniczący wymienił m.in. wystawienie Magdaleny Ogórek, jako kandydatki SLD w wyborach prezydenckich. Przypomniał, że nie była to jednoosobowa decyzja Leszka Millera, że w Zarządzie SLD tylko jedna osoba głosowała przeciw temu pomysłowi. Kolejnymi powodami był start w koalicji, a więc narażenie się na 8% próg wyborczy a także o rok spóźnione ustąpienie poprzedniego kierownictwa partii

Analizując przyczyny niepowodzenia partii w poprzednich wyborach, podał też sposoby, dzięki którym jego zdaniem lewica wróci do parlamentu. Kilkukrotnie cytując hasło przedwojennego KPP: „nie ma wroga na lewicy”, przeanalizował jednakże realność zawarcia sojuszu z poszczególnymi partiami z lewej strony sceny politycznej. Nie przekreślił możliwości zaproponowania miejsc na listach SLD osobom, które obecnie są poza partią. Wykluczył wejście do koalicji z PO (z uwagi na fundamentalne różnice programowe), a także z Januszem Palikotem. Ważne było oświadczenie Włodzimierza Czarzastego że o ile to od niego będzie zależało, to Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zmieni nazwy.

Czarzasty podał także sposoby, aby lewica skutecznie zaistniała w najbliższych wyborach samorządowych. Jednym z tych sposobów jest decyzja, że osoby, które miały pierwsze miejsca na listach SLD w wyborach parlamentarnych, zajmą te miejsca na listach do sejmików wojewódzkich.

W przyszłym programie Partii Przewodniczący Czarzasty widzi m.in. przywrócenie praw służbom mundurowym, właściwa, prawdziwa ocena zjawisk historycznych, nadanie właściwych proporcji mitom o „żołnierzach wyklętych”, właściwa ocena dorobku PRL oraz walka o równość kobiet

(AP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Pokrzy 2017-05-12 17:26
Kuba Jaglarz na burmistrza
Cytować
-3 #2 do Pokorzy 2017-05-12 17:37
hahah no ciekawe czy ten grubasek w końcu skończył podstawowke, czy dalej antysystemowo buduje swój system :lol:
Cytować
+3 #3 KM 2017-05-12 19:09
Póki u władzy SLD będą takie leśne postpezetpeerow skie dziadki, na mój głos nie mogą liczyć.
Wolę młodzież i RAZEM - wizja, energia, (jeszcze) uczciwość.
Cytować
+1 #4 berek 2017-05-12 19:43
Pogrobowcy PZPR i tyle.Wyzerke przynajmniej mieli dobra na "Granicy"
Cytować
-9 #5 NIKI2309 2017-05-12 19:49
KOMUNISTYCZNA KANALIA ,JAK MA ODWAGĘ GŁÓSCIC TE SWOJE KOMUNISTYCZNE POGLADY ,PZPROWSKI PAJAC
Cytować
-7 #6 leonard 2017-05-13 17:44
dajcie sobie spokój z sld to już historia teraz trzeba stawiać na RAZEM
Cytować
+3 #7 berek 2017-05-13 22:17
RAZEM to takie PZPR de novo z poglądami z ub .stulecia .Socjalizm jak sie patrzy.
Cytować
-2 #8 bezprzebaczenia 2017-05-14 12:28
Przyjechał lanser Ogórka bez ...Ogórka???
Cytować
0 #9 SLD 2017-05-16 12:12
wolę 100 x SLD niż wadowicki PiS - wydmuszkę, zdrajców!!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.