W Gazecie Krakowskiej miał ostatnio miejsce wysyp materiałów na temat Wadowic. Przyjrzyjmy się ciekaw
Klinowski i Salachna o rewitalizacji rynku

W Gazecie Krakowskiej miał ostatnio miejsce wysyp materiałów na temat Wadowic. Przyjrzyjmy się ciekawej „polemice” wadowickich radnych Mateusza Klinowskiego i Krzysztofa Salachny na temat rewitalizacji rynku.

W Gazecie Krakowskiej sporo ostatnio o Wadowicach. Dziennikarze opisali m.in. sprawę domu w Kleczy Dolnej, zakupionego przez burmistrz Ewę Filipiak dla siedmiu potrzebujących rodzin, w której zamieszkuje jednak jej koleżanka, a zarazem szefowa miejskiej komisji wyborczej – Joanna Grzyb. Był też artykuł o firmie Comodos, której właściciel podejrzany jest, zdaniem prokuratury, o oszustwa w czasie wykonywania remontu ulicy Karmelickiej. Mimo tego, rzekomo zbiegiem okoliczności, jego firma remontuje rynek. Najwięcej zainteresowania wzbudziła jednak swoista wymiana zdań, do której doszło na łamach gazety pomiędzy dwoma radnymi Rady Miejskiej: Mateuszem Klinowskim i Krzysztofem Salachną. Jej temat to rewitalizacja rynku właśnie.

Temat wywołał dr Mateusz Klinowski, obecnie jeden z najaktywniejszych radnych, bezlitośnie obnażający jakość sprawowanej w Wadowicach władzy. Kosztujący blisko 10 milionów złotych projekt „kompleksowej rewitalizacji centrum miasta” Klinowski uważa za dowód niekompetencji urzędującej burmistrz – Ewy Filipiak. Co ciekawe, Klinowski wszedł do Rady Miejskiej z list komitetu poparcia burmistrz Wspólny Dom. Ale w kampanii otwarcie zapowiadał, że będzie robił w nim porządki. Ku zaskoczeniu Stanisława Kotarby, który sam umieścił go na listach, nie był to żart. Kotarba, faktycznie rządzący powiatem i miastem z tylnego siedzenia, dochował się w ten sposób surowego recenzenta własnych dokonań (zobacz: Stanisław Kotarba wychodzi z cienia)

Na łamach GK Klinowski opisuje zaniedbania związane z „rewitalizacją”: brak konkursu architektonicznego, zmiany w projekcie wprowadzone wbrew koncepcji autora, który w następstwie od projektu się odciął, brak wymiany instalacji wod-kan-gaz. Radny wspomniał też o kolejnym ukrywanym problemie – masowym korzystaniu z pieców opalanych węglem, co fatalnie wpływa na jakość powietrza w Wadowicach. Tego rewitalizacja również nie rozwiązuje. Za to, zdaniem Klinowskiego, wadowicki rynek stanie się atrakcją na miarę parku dinozaurów w pobliskim Inwałdzie, między innymi dzięki sylwetce papieża wyświetlanej w fontannie. Tylko czy w ten właśnie sposób powinniśmy honorować wybitnego wadowiczanina? 

Wygląda na to, że radny nie ma on nic przeciwko rewitalizacji centralnego placu Wadowic, jak sugerują niektórzy, chce tylko (jak wielu innych mieszkańców miasta), aby nie przebiegała ona w aferze skandalu i nadużyć. W tekście wspomniano również o sposobie traktowania przez burmistrz Ewę Filipiak i Stanisława Kotarbę rodziny Siłkowskich – obrzucanych bez pardonu błotem. Siłkowskie nie tylko bowiem protestowały przeciwko źle wykonywanym pracom na rynku, ale również przeciwko posługiwaniu się postacią Jana Pawła II w celach politycznych przez obecną burmistrz.

Do tej właśnie postaci i to wielokrotnie sięgnął w swoim tekście Krzysztof Salachna. Tekst miał być odpowiedzią na zarzuty stawiane przez Klinowskiego, ale stał się z goła czymś innym.

Trzeba zauważyć, że Salachna jest jednym z najgorliwszych członków grupy wsparcia pani burmistrz skupionej we Wspólnym Domu. Za bezkrytyczne oddanie może zapewne liczyć na sowite apanaże. Salachna de facto zatrudniony jest przez gminę, pracuje jako kierownik biura stowarzyszenia Wadoviana finansowanego z publicznych pieniędzy. Można więc było się spodziewać, że zamiast próbować rzeczowo odpowiedzieć Klinowskiemu, będzie pisał głównie o nim. No i o Papieżu. To sam bł. Jan Paweł II oraz pamięć o nim stanowić ma główny argument przeciwko krytykującemu burmistrz radnemu. 

Salachna nazywa więc Klinowskiego ateistą, twierdzi, że dla takich ludzi w Wadowicach nie ma miejsca. Klinowski przedstawiany jest jako targany obsesjami i wizjami „rajca lewicowy”, przerażony skutecznością i dokonaniami burmistrz, do tego „wykorzystujący sytuację Zofii Siłkowskiej”. Niestety to, że „sytuacja” polega na szykanach ze strony radnych, burmistrz i jej „rzecznika” nie wspomina. A przecież Salachna sam w kategorycznym tonie oceniał Siłkowskie, oskarżając je, że beatyfikację Karola Wojtyły wykorzystują w „niegodziwy i niemoralny sposób”.

Zdaniem Salachny „Klinowski posuwa się do kłamstwa”, gdy piętnuje absurdalną rezolucję – klątwę radnych skierowaną przeciwko Siłkowskim. Przypomnijmy, to właśnie Klinowski pytał burmistrz i przewodniczącego Rady Miejskiej, Zdzisława Szczura, kto jest adresatem rezolucji. Odpowiedzi nie otrzymał. Nie wyjaśniono tego również później, we wspomnianym przez Salachnę sprostowaniu. W swoim tekście Salachna również nie podaje, kto jest autorem albo adresatem rezolucji. Zapewne tego nie wie, choć dokument gorliwie podpisał.

Życie kuriozalnego tekstu radnego Salachny trwało jeszcze po jego publikacji w GK. Umieszczono go bowiem na portalu Wadowice 24, w towarzystwie „spontanicznie” zamieszczanych, treściwych komentarzy, w których m.in. oskarża się Klinowskiego o „działalność sekciarską i rekrutowanie młodzieży za pomocą rozdawanych im narkotyków”, a samą sylwetkę radnego streszcza jako: „narkotyki, brak poszanowania dla drugiego człowieka, zawiść i nienawiść, szczucie ludzi przeciwko drugim, jakobińska formuła oskarżeń, nawoływanie do przemocy”. Naszą uwagę zwrócił jednak inny komentarz: oto cytat: „Pan radny Salachna przypomina mi p. Albina Siwaka członka KC PZPR, bezkompromisowego przeciwnika Solidarności, i jego pełne nienawiści przemówienia potępiające ludzi inaczej myślących (…). Podczas jednego z przemówień płakał z nienawiści do Solidarności. Zastanawiam się czy p. Salachna płakał podczas pisania artykułu (…) Czegoś innego mam prawo oczekiwać od radnego, absolwenta uczelni teologicznych, gdzie uczą logiki i tolerancji”.

Z pewnością czytając dzieło radnego Krzysztofa Salachny kilka osób popłakało się ze śmiechu. Przedziwny język, błędy ortograficzne i rzeczowe, brak argumentów zastąpionych epitetami, Klinowski zwalczany bł. Janem Pawłem II – wszystko to kompromituje kolejnego, po pamiętnym studencie/aktorze Piotrze Hajnoszu (zobacz: Student politologii analizuje baner Siłkowskich), podopiecznego rządzącej miastem pary. I dowodzi niestety, że duet Kotarba/Filipiak za nic ma mieszkańców i zamiast rozmawiać o problemach miasta woli w nieudolny sposób dyskredytować krytykujące je osoby. 

Gazeta Krakowska zapowiada kontynuację tematu. Tym razem w najbliższy piątek głos na jej łamach zabrać ma Zofia Siłkowska, od której protestu zaczęła się cała sprawa. Czy riposta urzędu miasta znów ograniczy się do krzyków o Rewolucji Październikowej, narkotykach i ateizmie? Jaki następny autorytet, po Hajnoszu i Salachnie, weźmie w obronę Ewę Filipiak? Przekonamy się niebawem. Będzie wesoło.

 

(WD)
(materiały prasowe Gazety Krakowskiej umieszczono za zgodą wydawcy)

 

Przeczytaj opis sprawy gminnej rezolucji na blogu Mateusza Klinowskiego


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+51 #1 Dora 2011-08-25 10:27
Z przykrością stwiedzam, po przeczytaniu obu artykułów, że pan Klinowskiego rzeczowo opisuje niedociągnięcia przy rewitalizacji rynku oraz obrażanie sióstr Siłkowskich, natomiast z tekstu pana Salachny nie wynika nic poza tym, że nie lubi on Klinowskiego i stara się to za wszelką cenę udowodnić, nie zająkając się nawet o tym, jak przeprowadzona jest rewitalizacja rynku.

W konfrontacji radny Klinowski - radny Salachna 1:0 dla doktora.
Cytować
+41 #2 Bogdan 2011-08-25 10:39
Zgadzam się z Panią Dorotą. Pan Klinowski realnie patrzy na świat, jako jeden z nielicznych nie boi się wyrazić obiektywnej oceny ówczesnej rzeczywistości.
Cytować
+35 #3 obser. 2011-08-25 10:39
SAlachna co ty czlowieku w szkole robiłeś ???? :-x :lol:
Cytować
+27 #4 Maciek 2011-08-25 10:45
Powiem tak: nie podoba mi się wiele działań Klinowskiego zwłaszcza tych antypapieskich. Super że przeczołga tych, którzy rządzili Wadowicami bezkarnie przez naście lat, ale skąd wzieli takiego nieudacznika jak ten Salachna? I on jest kierownikiem stowarzyszenia Vadowiana? A miałem to stowarzyszenie za porządne a tu taki paszkwil.
pozdrawiam
Cytować
+31 #5 Mario 2011-08-25 10:50
Mam nadzieję,że panu Klinowskiemu wystarczy zapału oraz że uda mu się zgromadzić wokół siebie wielu młodych, mądrych, wykwalifikowany ch i zdeterminowanyc h równie jak On ludzi, którzy w końcu zmienią "miasto moje Wadowice" w miejsce, w którym każdy, nie tylko "katolik" lub myślący "po linii", będzie mógł żyć godnie i spokojnie, pracując na rzecz jego rozwoju przy wykorzystaniu wszelkich jego walorów (których od wielu lat lokalny samorząd raczy nie zauważać) Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Cytować
-39 #6 PawelJent 2011-08-25 10:53
Dla mnie bardziej bardziej przekonujący jest pan Salachna Krzysztof.
Natomiast Klinowski przesadza i nadmiernie egzaltuje się swoją osobą przez co jest mało wiarygodny. Klinowski robi politykę w stylu Palikota,któreg o bardzo nie lubię.
Cytować
+31 #7 Mario 2011-08-25 11:08
Cytuję PawelJent:
Dla mnie bardziej bardziej przekonujący jest pan Salachna Krzysztof.
Natomiast Klinowski przesadza i nadmiernie egzaltuje się swoją osobą przez co jest mało wiarygodny. Klinowski robi politykę w stylu Palikota,którego bardzo nie lubię.

Niestety żeby zaistnieć w naszej rzeczywistości trzeba często szokować (żeby w ogóle zostać usłyszanym).Waż ne jest to żeby oprócz tego mieć coś naprawdę do powiedzenia i do zaproponowania innym. Moim zdaniem, jak już pisałem wcześniej, jeśli panu Klinowskiemu uda się zbudować wokół siebie zespół mądrych ludzi, to może będzie w stanie zmienić Wadowice. Moim zdaniem taki potencjał posiada.
Cytować
+28 #8 Mario 2011-08-25 11:46
Jeszcze jedna prośba do pana Klinowskiego! Jest takie powiedzenie, że z pewnym typem adwersarza się nie dyskutuje, bo ktoś kto stoi z boku może nie zauważyć różnicy. Dlatego, proszę niech się pan nie wdaje w dyskusję z ludźmi pokroju pana Salachny czy też pana Hajnosza.
Cytować
+36 #9 PIETIA 2011-08-25 13:10
PANOWIE HAJNOSZ I SALACHNA POKAZALI WADOWICZANOM IŻ PIS,A PO TO JEDNO.REWITALIZ ACJA RYNKU WINNA BYC PRZEPROWADZONA TAK ,BY ZA JAKIŚ CZAS ZNOWU KTOS NIE WYMYŚLIŁ IŻ TRZEBA ROZKOPYWAC ŻEBY ZROBIC NP.PRZYŁĄCZ GAZU LUB CIEPŁEJ WODY.WW NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM MÓWIĄ SĄ BEZWOLNYMI TRYBIKAMI W MAGISTRACKIEJ SITWIE ,INTELIGENCJI KOMPLETNIE BRAK POŻKAZUJĄ IŻ ASPIRU7JĄ DO KOŁTUNÓW W PIERWSZYM POKOLENIU.
Cytować
+37 #10 majka 2011-08-25 13:50
Pan Hajnosz stoi wyżej od Salachny w magistracie,pon ieważ za nim promter nosi KOTARBA
Cytować
-41 #11 Ted 2011-08-25 15:08
A dlaczego ja mam wierzyć panu dr. filozofii prawa a nie panom Salachna i Hajnosz, a dlaczego inni mieszkańcy rynku nie protestują tylko panie S i radny MateuszK jedyny który jest uczciwy i praworządny . Jeszcze jedno pytanie z jakich pieniędzy pobiera pan radny diete radnego no chyba z publicznych bo tak zarzuca kolegom radnym że biorą pieniądze publiczne ,a pensja na uczelni z jakich jest pieniędzy z podatników . Ja jako podatnik nie popieram takich działań za którymi optuje pan dr. filozofi prawa {nie mylić z prawnikiem} ,kto będzie leczył tych młodych ludzi ?
Cytować
+22 #12 Stefan 2011-08-25 15:13
Hajnosz i Salachna nie mają pojęcia w jakim cyrku występują. Dali się pięknie wkręcić w prawdziwe interesy i g*wno z tego będą mieli oprócz obciachu jaki sami sobie narobili. Ale w tym UM jest szambo!
Cytować
+31 #13 bojący 2011-08-25 15:23
inni nie protestują bo mają za małą siłę przebicia boją się o swoją prace.,sitwa z"KUŻNI KADR"/byŁy Rejon dróg publicnych i ŁAbędy/proszę zobaczyć co obecnie robią i gdzie są zatrudnione ich dzieci/szkoły,s tarostwo,urząd miejski,opieka, kultura
azwisk nie wymienie -ochrona danych
Cytować
+13 #14 Dora 2011-08-25 15:29
Cytuję Ted:
A dlaczego ja mam wierzyć panu dr. filozofii prawa a nie panom Salachna i Hajnosz, a dlaczego inni mieszkańcy rynku nie protestują tylko panie S i radny MateuszK jedyny który jest uczciwy i praworządny . Jeszcze jedno pytanie z jakich pieniędzy pobiera pan radny diete radnego no chyba z publicznych bo tak zarzuca kolegom radnym że biorą pieniądze publiczne ,a pensja na uczelni z jakich jest pieniędzy z podatników . Ja jako podatnik nie popieram takich działań za którymi optuje pan dr. filozofi prawa {nie mylić z prawnikiem} ,kto będzie leczył tych młodych ludzi ?


A jak ja mam wierzyć komuś kto nawet nie wie, że 1917-1935 to XX wiek a nie XIX?
Cytować
+6 #15 Wierzący 2011-08-25 15:42
Szanowny Panie Ted,

Nikt panu nic narzucić nie może, o ile oczywiście nie narusza pan obowiązujących przepisów prawa. Wyboru dokonuje pan wyłącznie na własną odpowiedzialnoś ć. Więc skąd to pytanie? Czyżby ktoś pana naciskał? (sic)
Cytować
-10 #16 nojaniemogę 2011-08-25 16:56
jakby stare zdjęcie!!! Czyżby Panienka z okienka pojechała na urlop i nie ma kto z okna świeżego zdjęcia zrobić??? hehehe
Cytować
+3 #17 Wnuczek 2011-08-25 17:52
to zdjęcie będzie aktualne jeszcze dwa lata szkoda więc migawki
Cytować
+10 #18 miki 2011-08-25 18:55
Klinu, jako jedyny nie boi się rozgrzebywać tego wadowickiego mrowiska...
Cytować
-13 #19 obserwator 2011-08-25 19:23
No to już nie macie co pisać na waszej stronie tylko przedruki z gazet i odgrzewać stare kotlety. Coś mi się widzi, że trzeba będzie się chyba zwijać z tej strony.
Cytować
+7 #20 Do autora, WD 2011-08-25 21:22
„Pan radny Salachna przypomina mi p. Albina Siwaka członka KC PZPR, bezkompromisowe go przeciwnika Solidarności, i jego pełne nienawiści przemówienia potępiające ludzi inaczej myślących (…). Podczas jednego z przemówień płakał z nienawiści do Solidarności. Zastanawiam się czy p. Salachna płakał podczas pisania artykułu (…) Czegoś innego mam prawo oczekiwać od radnego, absolwenta uczelni teologicznych, gdzie uczą logiki i tolerancji”.
Tej wypowiedzi nie usunięto, nadal jest pod tekstem, na portalu wadowice24. To wypowiedź z 13 sierpnia. Internauta rozpoczyna swoją wypowiedź słowami "Radny mnie straszy".
Moje komentarze pod tą samą publikacją nie pojawiły się. Polecam tekst Salachny (?) wszystkim, którzy lubią literaturę typu tragikomedia, z przewagą tej pierwszej składowej, niestety. Można się też nieźle uśmiać czytając komentarze internautów. Wadowiczanie wyraźnie sympatyzują z Klinowskim, na szczęście.
Cytować
+5 #21 @Ted 2011-08-25 21:24
Litości. Nie dr. Klinowski, tylko dr Klinowski.
Cytować
-19 #22 Mikrus 2011-08-26 00:57
Klinowski, Klinowski jak ktoś wyżej napisał stare, nieświeże kotlety odgrzebujesz. Ludzie już dawno zapomnieli o całych tych Siłkowskich. Powiesiły prześcieradło na sypiącej się kamienicy. Hajnosz o nich prawdę powiedział to się filozofowie z wadowiceonline pieklą na tym i innych forach, ale nic nie wskóracie. Zobaczymy czy Klinowskiego za 3 lata wybiorą do gminy. Ja wieszczę, że nie bardzo.
Cytować
-18 #23 Nudni jesteście 2011-08-26 06:02
Nudne są już te wasze ciagłe ataki na renowację rynku i inwestycje gminne.
Wasza polityka jest jałowa i tendencyjna.
Rewitalizacja rynku jest bardzo potrzebna i mam nadzieję, że zmądrzejecie.
Mam też prośbę do klinowskiego, żeby przestał obrażać ludzi, bo to jest już niesmaczne. Więcej szacunku i kultury.
Teraz pytanie co zrobi Guzik?
Czy zamieści ten komentarz, czy tylko go będzie minusował ?
Cytować
+14 #24 precz z komuną 2011-08-26 09:17
Cytuję Nudni jesteście:
Nudne są już te wasze ciagłe ataki na renowację rynku i inwestycje gminne.
Wasza polityka jest jałowa i tendencyjna.
Rewitalizacja rynku jest bardzo potrzebna i mam nadzieję, że zmądrzejecie.
Mam też prośbę do klinowskiego, żeby przestał obrażać ludzi, bo to jest już niesmaczne. Więcej szacunku i kultury.
Teraz pytanie co zrobi Guzik?
Czy zamieści ten komentarz, czy tylko go będzie minusował ?


a ty jesteś nudny jak płaszczyca. czuć go z daleka. zdradza cię zupełne niezrozumienie tematu.
Cytować
+8 #25 Kibic 2011-08-26 09:43
Cytuję Mikrus:
Klinowski, Klinowski jak ktoś wyżej napisał stare, nieświeże kotlety odgrzebujesz. Ludzie już dawno zapomnieli o całych tych Siłkowskich. Powiesiły prześcieradło na sypiącej się kamienicy. Hajnosz o nich prawdę powiedział to się filozofowie z wadowiceonline pieklą na tym i innych forach, ale nic nie wskóracie. Zobaczymy czy Klinowskiego za 3 lata wybiorą do gminy. Ja wieszczę, że nie bardzo.


To czemu Salachna się tym Klinowskim i prześcierdałem tak egzaltuje parę miesięcy po wywieszeniu płachty?
Cytować
+10 #26 Również znudzony ale 2011-08-26 10:10
Cytuję Nudni jesteście:
Nudne są już te wasze ciagłe ataki na renowację rynku i inwestycje gminne.
Wasza polityka jest jałowa i tendencyjna.
Rewitalizacja rynku jest bardzo potrzebna i mam nadzieję, że zmądrzejecie.
Mam też prośbę do klinowskiego, żeby przestał obrażać ludzi, bo to jest już niesmaczne. Więcej szacunku i kultury.
Teraz pytanie co zrobi Guzik?
Czy zamieści ten komentarz, czy tylko go będzie minusował ?

Zgoda, rewitalizacja rynku jest potrzebna ale zrobiona z głową. Natomiast tutaj tak naprawdę chodzi o to, że remontem rynku, dopieszczaniem chodniczków i bulwarów nad Skawą nie przysporzy się miastu nowych miejsc pracy, nie powiększy się budżetu, bo to nie są inwestycje pro rozwojowe tylko inwestycje czynione ku uciesze gawiedzi (ot taki wadowicki Rzym - chleb i igrzyska, tylko tego chleba za chwilę nie będzie za co kupić). Na stronie Wadowice24 ktoś mądrze napisał, że z kremówek się miasta się nie utrzyma. I właśnie o to chodzi. O rozwój miasta, o przemyślaną i długoletnią strategię zarządzania nim z wykorzystaniem wszelkich jego możliwości, dla dobra jego mieszkańców, a nie na pokaz. Na marginesie: na przykładzie kamienicy pań Siłkowskich najlepiej widać, co jest trudniejsze do zrobienia - chodnik czy sensowna infrastruktura. Pozdrawiam
Cytować
0 #27 normal 2011-08-26 10:22
Mikrus!Skoro stare,to nieświeże,skoro kotlety,to odgrzewane.Odgr zebać można się spod gruzu,lawiny itp.
Cytować
+5 #28 Prześcieradła 2011-08-26 10:22
A mi się spodobała propozycja internauty napisana jako komentarz do tekstu dotyczącego, jak to w Wadowicach, banerów. Nie jestem pewien, na którym portalu to widziałem. W każdym bądź razie internauta odniósł się do napisu na Urzędzie Miejskim :) Stwierdził, że albo trzeba prześcieradło usunąć, albo naprawdę zacząć być wiernym...
Cytować
+11 #29 Pamiętliwy 2011-08-26 10:53
A pamiętacie jak pani Burmistrz w telewizji ogłosiła ładnych parę lat temu, że jej celem jest uczynienie z Wadowic sypialni dla Krakowa! Pomijając sens w/w (bo jaka korzyść dla miasta z tych co w nim tylko śpią?)co zrobiono przez ten okres by ten cel zrealizować?
BDI ? - zapomnieć,
Szpital ? - za chwilę go nie będzie i może i lepiej,
Przedszkola ? - przepełnione,
Szkoły ? - przepełnione i coraz gorszy poziom,
Infrastruktura turystyczna ? - żadna,
Atrakcyjność miasta ? - znikoma.
Dlatego konieczne są zmiany!!! Dlatego potrzebny jest pan Klinowski i ludzie jego pokroju !!!
Cytować
+24 #30 Janusz Jabłoński 2011-08-26 11:16
Panie Salachna, nie będę się odnosił ani do Pańskiej ortografii, ani do tego, jak o Panu świadczy poziom czysto personalnej argumentacji. Ani nawet do radosnego "łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu".

Chciałbym dodać tylko jedno: choćby i w Wadowicach, jak w "Monachomachii" , "było trzy karczmy, bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki", na razie nie zanosi się na to, żeby przynależność do tego czy innego związku wyznaniowego wpływała na czynne i bierne prawo wyborcze oraz prawo do wyrażania swoich opinii.
Dlatego ani ateizm Klinowskiego, ani Pańska żarliwa wiara w to czy tamto, nie jest w tym sporze żadnym kryterium. Trafiłeś Pan kulą w płot, czemu się zresztą nie dziwię.

Dlatego uważam, że szkoda było papieru na Pańskie rewelacje o parówkowych skrytożercach, którym mówi Pan zdecydowane nie. I na Pańskie łubu dubu też.
Cytować
0 #31 Hefajstos 2011-08-26 11:21
Pamiętliwy - właśnie do tego się Wadowice znakomicie nadają - tylko spać tutaj można, jest w miarę cicho... ale - nic więcej tu się nie da zrobić...
Cytować
+20 #32 majka 2011-08-26 11:40
Cytuję Ted:
A dlaczego ja mam wierzyć panu dr. filozofii prawa a nie panom Salachna i Hajnosz, a dlaczego inni mieszkańcy rynku nie protestują tylko panie S i radny MateuszK jedyny który jest uczciwy i praworządny . Jeszcze jedno pytanie z jakich pieniędzy pobiera pan radny diete radnego no chyba z publicznych bo tak zarzuca kolegom radnym że biorą pieniądze publiczne ,a pensja na uczelni z jakich jest pieniędzy z podatników . Ja jako podatnik nie popieram takich działań za którymi optuje pan dr. filozofi prawa {nie mylić z prawnikiem} ,kto będzie leczył tych młodych ludzi ?
jest Pan ignoran tem,który nie wie co pisze ,popełnia Pan błedy ortograficzne -skróty, zakończone ostatnia literą zawsze bez kropki.Filozofi a prawa jest to nauka prawna zaliczana obok teorii prawa do ogólnych nauk prawie ,więc proszę nie wypisywać bzdur iż Pan Klinowski nie jest prawnikiem .Odnośnie wynagrodzenia za pracę pobiera je jak każdy uczciwie pracujący człowiek.proszę nie zabierać głosu w sprawach o których Pan nie ma pojęcia .TED karzeł chociaż stanie na największej wieży dalej pozostanie karłem.Zaznacza m nie jestem komuchem i nigdy nie byłam,nie należę do żadnej partii oceniam tylko rzeczywistośc z wlasnego punktu widzenia i cieszę się iż wreszcie jest Pan Klinowski jedyny radny na którego nie jest wstydem głosować
,
Cytować
+5 #33 U Vadowity 2011-08-26 11:48
A ja właśnie przeczytałem najnowsze publikacje na stronie vadowity, obejrzałem film. Zastanawiam się, jak bardzo musi być skorumpowana władza, skoro możliwy jest taki "status quo", i skoro to się dalej kręci, bo tak przecież jest od wielu lat.
Cytować
+3 #34 normal 2011-08-26 12:34
Prześcieradła!. ...Naprawdę zacząć być wiernym!Wadowic ki samorząd zawsze wierny Janowi Pawłowi II.Dokonam więc Hajnoszówki(tu: analiza)treści tego czegoś.WADOWICK I SAMORZĄD ZAWSZE WIERNY JANOWI PAWŁOWI II.A więc wadowicki samorząd ulubił sobie imiona:Jan,Pawe ł.Ale domyślamy się(bo jesteśmy inteligentni)że chodzi o PAPIEŻA.Mamy-WA DOWICKI SAMORZĄD zawsze wierny(PAPIEŻOW I)JANOWI PAWŁOWI II.Było tragikomicznie, jest jeszcze gorzej.Bo oto wyszło nam że wadowicki...za nic,ma byłych Papieży,lekce sobie i waży,Papieża obecnego i jego następców,bo przecież jest wierny(jak mąż,żona)tylko TEMU JEDNEMU,JEDYNEM U!Szóstoklasist a,po krótkim namyśle,gdyby to była jego praca domowa,napisałb y:WADOWICKI SAMORZĄD ZAWSZE WIERNY NAUKOM PAPIEŻA JANA PAWŁA II.Albo:WADOWIC KI SAMORZĄD ZAWSZE WIERNY NAUKOM BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II.I tyle.I aż tyle!
Cytować
+7 #35 Mailowicz 2011-08-26 12:59
Redakcjo, wysłałem maila na skrzynkę kontaktową...
Cytować
+13 #36 Marzyciel 2011-08-26 13:19
opowiem wam bajkę
jak pewna pani paliła fajkę
i pana miłego zaprosiła
z którym przytulne gniazdko uwiła
sielanka by pewnie jeszcze długo trwała
gdyby nie pycha co ich nakręcała
Pan Bóg miłosierny w końcu się wkurzył
i miłe gniazdko im rozburzył
a prości i dotąd mili gapie
dali im jeszcze na koniec po łapie
pan z panią smutni teraz siedzą
i w to co się stało ciągle nie wierzą
a gawiedź na rynku też pali fajkę
lecz wierzy już w całkiem inna bajkę
a morał z tej bajki jest prosty jak ... zdechła ryba
oliwa choć nierychliwa zawsze na wierzch wypływa ...
Cytować
-20 #37 Ted 2011-08-26 18:40
@ majka nie wiem gdzie tu widzisz te błędy ortograficzne , przeczytaj ten swój komentarz to sama zobaczysz że jest z błędami. Ja nie jestem karłem 185 cm wzrostu i wiem w przeciwieństwie do Ciebie o czym pisze , tylko trzeba umieć czytać . Nie obchodzi mnie to czy jesteś czy nie komuchem ,po co się tłumaczysz tłumaczą się winni.Sprawa miał miejsce końcem kwietnia jaki jest sens wracać do przeterminowane go tematu którym się tak podniecacie JEDNYM SŁOWEM DZIADOSTWO NA TEJ STRONIE ,STARE KOTLETY A TU UPAŁY , BĘDZIE SMRÓD :P
Cytować
+16 #38 precz z komuną 2011-08-27 12:05
Cytuję Ted:
@ majka nie wiem gdzie tu widzisz te błędy ortograficzne , przeczytaj ten swój komentarz to sama zobaczysz że jest z błędami. Ja nie jestem karłem 185 cm wzrostu i wiem w przeciwieństwie do Ciebie o czym pisze , tylko trzeba umieć czytać . Nie obchodzi mnie to czy jesteś czy nie komuchem ,po co się tłumaczysz tłumaczą się winni.Sprawa miał miejsce końcem kwietnia jaki jest sens wracać do przeterminowanego tematu którym się tak podniecacie JEDNYM SŁOWEM DZIADOSTWO NA TEJ STRONIE ,STARE KOTLETY A TU UPAŁY , BĘDZIE SMRÓD :P


jak jest sens wracania? powiedzą Ci to mieszkańcy jak do każdego domostwa w gminie dotrze wieść i ludzie zapytają CZY TO PRAWDA, ŻE EWA FILPIAK ZE STANISŁAWEM KOTARBĄ OKRADAJĄ MIESZKAŃCÓW OD 16 LAT?
Cytować
+17 #39 majka 2011-08-27 14:07
Cytuję Ted:
@ majka nie wiem gdzie tu widzisz te błędy ortograficzne , przeczytaj ten swój komentarz to sama zobaczysz że jest z błędami. Ja nie jestem karłem 185 cm wzrostu i wiem w przeciwieństwie do Ciebie o czym pisze , tylko trzeba umieć czytać . Nie obchodzi mnie to czy jesteś czy nie komuchem ,po co się tłumaczysz tłumaczą się winni.Sprawa miał miejsce końcem kwietnia jaki jest sens wracać do przeterminowanego tematu którym się tak podniecacie JEDNYM SŁOWEM DZIADOSTWO NA TEJ STRONIE ,STARE KOTLETY A TU UPAŁY , BĘDZIE SMRÓD :P

nic nie zrozumiałeś napisałam Tobie iż filozofia prawa jest integralna częścią prawa każdy kto studiuje prawo musi zaliczć filozofię prawa.Kpisz sobie z Pana Klinowskiego ,a nawet nie rozumiesz o co W/W chodzi ,odnośnie karła jest to przysłowie ,które nie traktuje o wzroście ale o wiedzy .Gdzie Ty widzisz w Wadowicach komunę ,przecież to jest miasto opanowane przez popisowski ludowy katolicyzm,na pamięci o JPII nie zbuduje się dobrobytu.Włoda rze miasta zrobili sobie trampolinę do władzy.Z tego co wiem Pan Klinowski nie jet w SLD ,a jego polądy i fachowość są solą w oku tutejszego folwarku nareszcie powiew mądrości i profesjonalizmu .Nikt nie broni nikomu wierzyc,ale jak wypociny Salachny może odbierać normalny katolik tam jest pełno jadu i inwektyw .Mam nadzieję że Klinowski jakoś to zniesie .
Cytować
+15 #40 PIETIA 2011-08-27 14:50
Cytuję Ted:
@ majka nie wiem gdzie tu widzisz te błędy ortograficzne , przeczytaj ten swój komentarz to sama zobaczysz że jest z błędami. Ja nie jestem karłem 185 cm wzrostu i wiem w przeciwieństwie do Ciebie o czym pisze , tylko trzeba umieć czytać . Nie obchodzi mnie to czy jesteś czy nie komuchem ,po co się tłumaczysz tłumaczą się winni.Sprawa miał miejsce końcem kwietnia jaki jest sens wracać do przeterminowanego tematu którym się tak podniecacie JEDNYM SŁOWEM DZIADOSTWO NA TEJ STRONIE ,STARE KOTLETY A TU UPAŁY , BĘDZIE SMRÓD :P

Cytuję Ted:
@ majka nie wiem gdzie tu widzisz te błędy ortograficzne , przeczytaj ten swój komentarz to sama zobaczysz że jest z błędami. Ja nie jestem karłem 185 cm wzrostu i wiem w przeciwieństwie do Ciebie o czym pisze , tylko trzeba umieć czytać . Nie obchodzi mnie to czy jesteś czy nie komuchem ,po co się tłumaczysz tłumaczą się winni.Sprawa miał miejsce końcem kwietnia jaki jest sens wracać do przeterminowanego tematu którym się tak podniecacie JEDNYM SŁOWEM DZIADOSTWO NA TEJ STRONIE ,STARE KOTLETY A TU UPAŁY , BĘDZIE SMRÓD :P

szkoda się denerwowac jaki p-rzeterminowan y temat właśnie teraz trzeba zapobiec marnotrawstwu i póki jest rynek rozkopany wykonac te wszystie prace pod ziemią ,a nie za 2 lata znowu rozkopywac i szumnie ogłosic że zrobią przyłącz gazu ,osobiste animozje burmistrzowej Filipiak i Szczura nie powinny miec miejsca
Cytować
+7 #41 Edward Wyroba 2011-08-28 00:42
Cytuję Ted:
(...) Sprawa miał miejsce końcem kwietnia jaki jest sens wracać do przeterminowanego tematu którym się tak podniecacie JEDNYM SŁOWEM DZIADOSTWO NA TEJ STRONIE ,STARE KOTLETY A TU UPAŁY , BĘDZIE SMRÓD :P


Zacznę od pytania: jak ci się ta strona tak nie podoba, to po co tu zaglądasz, a na dodatek się... "produkujesz"?
A teraz o kotletach i też już nie świeżych...
Przy obecnej jakości farb, nawet mieszkania osób niepalących nie muszą być co dziesięć lat malowane...
A nasza "kochana" władzunia co dziesięć lat... I ne wiem co napisać?
"Remontuje" rynek, czy tylko "rewitalizuje" budżet?
Bo remont to żaden, kiedy po raz wtóry kopie się w ziemi tylko po to, żeby kopać, bez infrastruktury na miarę XXI wieku!
A może tylko po to, żeby "rewitalizować" ? Gminny budżet!
Bo zauważ, że około 70 % budynków w centrum miasta nie ma kanalizacji fekalnej. Nie mają jej też całe ulice, że o okolicznych sołectwach nie wspomnę. I na te inwestycje nie pozyskuje się środków!
Dlaczego?
Czy dlatego, że tworzyłyby się społeczne komitety i pilnowałyby tych środków?
Że nie byłoby jak przy tych inwestycjach "rewitalizować" gminnego budżetu?
Zastanów się że tylko przy realizacji II etapu remontu ul. Karmelickiej "zrewitalizowan o: budżet na ponad milion złotych, a inwestycja na tym II etapie miała kosztować chyba tylko milion trzysta tysięcy...
To na ile można "zrewitalizować " budżet przy rynku? Na pięć, siedem czy dziewięć milionów?
Pomyśl też, że codziennie Filipiakowa, Krupnik, Ramosowa, Kotarba, doglądali tej inwestycji "gospodarskim" okiem! Kotarba nawet bez przymusu, bo co najmniej dwa razy dziennie z racji przejazdu do i z pracy!
I żaden nie widział że... kradli?
Czy trzeba zadać pytanie przewrotnie: dlatego żaden z nich nie widział? - że... kradli?!
Bo ja z nimi nie kradłem i... widziałem!
Że roboty prowadzone są niezgodnie z projektem i, że... kradną!
Bo trudno było nie widzieć, kiedy projekt przewidywał wymianę podbudowy, a z ulicy nie zerwano nawet starego asfaltu!
Więc jeszcze raz odpowiedz sobie na pytanie - dlaczego Flipiakowa, Krupnik, Ramosowa i kandydat na posła, Kotarba, nie widzieli?
I na to: po co potrzebne są "stare kotlety"?
Cytować
-12 #42 Ted 2011-08-28 10:40
i.Filozofia prawa jest to nauka prawna zaliczana obok teorii prawa do ogólnych nauk prawie ,więc proszę nie wypisywać bzdur iż Pan Klinowski nie jest prawnikiem .Odnośnie wynagrodzenia za pracę pobiera je jak każdy uczciwie pracujący człowiek.proszę nie zabierać głosu w sprawach o których Pan nie ma pojęcia . Sama sobie przeczysz z tą filozofią prawa , przeczytaj Swój cytat coś napisała że jest to nauka prawna zaliczana obok teorii prawa do ogólnych nauk o prawie , i jest dr filozofii prawa . To po pierwsze a po drugie osoba która pobiera pensję z budżetu czyli z podatników nie powinna propagować takich działań jak uczestniczenie w marszach za legalizacją konopii bo większość podatników nie jest za takim rozwiązaniem. Jeżeli ktoś uczestniczy w takich marszach ,to automatycznie wspiera ,optuje za takim rozwiązaniem .W budżecie nie ma pieniędzy na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi , już mamy ludzi uzależnionych od narkotyków , alkoholu i za co tych ludzi leczyć ?
Cytować
+6 #43 Edward Wyroba 2011-08-28 13:31
Cytuję Ted:
(...) W budżecie nie ma pieniędzy na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi , już mamy ludzi uzależnionych od narkotyków , alkoholu i za co tych ludzi leczyć ?


Policz sobie ile kilometrów dróg lokalne sitwy remontują rocznie? Teraz pomnóż to przez około jeden milion złotych, ten... ukradziony! I już masz odpowiedź na swoje pytanie: dlaczego nie ma w budżecie...
Cytować
+15 #44 Mateusz Klinowski 2011-08-28 13:51
@ TED

(1) Możesz wierzyć komu chcesz. Jeżeli przekonuje Cię tekst Salachny, pozbawiony jakiejkolwiek odpowiedzi na moje zarzuty, gratuluję. Jeżeli przekonują Cię bezczelne kłamstwa Płaszczycy i Kotarby, nie mogę nic na to poradzić.

(2) Praca na uczelni wiąże się z pensją wypłacaną z publicznych pieniędzy. Ale zarzut WD względem Salachny polega na tym, że niezależnie od tego, co Salachna osobiście myśli, ponieważ wynagrodzenie otrzymuje dzięki burmistrz Filipiak i jej "rzecznikowi" Kotarbie, napisze i powie to, co będą życzyć sobie "przełożeni" (to samo dotyczy Płaszczycy). Dlatego w miejsce argumentów mamy epitety.

Przypuszczam też, że Salachna, podobnie jak Hajnosz, nie jest autorem podpisanych przez siebie przemyśleń. Czuć tutaj ciężkie pióro pewnego "wybitnego intelektualisty " schowanego w cieniu.

(3) Samo też zatrudnienie radnego na stanowisku opłacanym przez gminę jest moralnie dwuznaczne - Salachna całkowicie zależny jest od Filipiak. W jaki sposób będzie więc reprezentował mieszkańców? Tego typu rozwiązania to po prostu kpina z demokracji i wyborców.

(4) Dyskredytujesz mnie jako prawnika, ale sam niewiele na temat stopni naukowych wiesz. Pracuję w Katedrze Teorii Prawa UJ, mam tytuł dr nauk prawnych (nie ma czegoś takiego jak dr filozofii prawa). Od kilku lat jako prawnik doradzam i pomagam różnym organizacjom, komisjom sejmowym etc. Ciekaw jestem, kim dla Ciebie jest prawnik, którego nie należy ze mną mylić?

(5) I jeszcze w sprawie tego, że skoro większość społeczeństwa jest przeciwko marihuanie, to nie powinienem próbować tego zmieniać, skoro biorę pieniądze publiczne. Ten argument jest zupełnie nietrafny. Skoro większość Polaków nie ufa innym Polakom (najniższy współczynnik zaufania w Europie), to czy nie wolno mi namawiać do ufania sobie i promować chrześcijańskic h wartości (umiłowanie bliźniego)?

TED, zachęcam do samodzielnego myślenia i uważniejszego przyjrzenia się mojej osobie, jeżeli już zamierzasz mnie krytykować.

MK
Cytować
+6 #45 majka 2011-08-28 14:03
[quote name="Ted"]i.Fi lozofia prawa jest to nauka prawna zaliczana obok teorii prawa do ogólnych nauk prawie ,więc proszę nie wypisywać bzdur iż Pan Klinowski nie jest prawnikiem .Odnośnie wynagrodzenia za pracę pobiera je jak każdy uczciwie pracujący człowiek.proszę nie zabierać głosu w sprawach o których Pan nie ma pojęcia . Sama sobie przeczysz z tą filozofią prawa , przeczytaj Swój cytat coś napisała że jest to nauka prawna zaliczana obok teorii prawa do ogólnych nauk o prawie , i jest dr filozofii prawa . To po pierwsze a po drugie osoba która pobiera pensję z budżetu czyli z podatników nie powinna propagować takich działań jak uczestniczenie w marszach za legalizacją konopii bo większość podatników nie jest za takim rozwiązaniem. Jeżeli ktoś uczestniczy w takich marszach ,to automatycznie wspiera ,optuje za takim rozwiązaniem .W budżecie nie ma pieniędzy na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi , już mamy ludzi uzależnionych od narkotyków , alkoholu i za co tych ludzi leczyć ?[/quote Z twojego zacietrzewienia wynika iż jesteś beneficjentem tego chorego układu w Wadowicach ,odnośnie narkomanii -legalizacja to nie jest propagowanie narkotyków,kosz t zatrzymania jednej osoby jest o wiele kosztowniejszy. To iż coś jest legalne nie znaczy iz będzie masowo używane.KLUB A/A w Wadowicach dysponuje bardzo dużymi pieniędzmi/kaps lowe/
Cytować
+21 #46 Demostenes 2011-08-29 09:14
Ciąg wydarzeń. Dziwny czy cyniczny?
Zastanówcie się Szanowni Internauci. Czy nie mamy zjawiska cynicznej gry na uczuciach religijnych zagonionych za chlebem wiernych?
1. S. Kotarba oskarżał anonimowych „skrajnych lewicowców”o to, że rzekomo zakłócają uroczystości związane z JPII. Do dziś nie wyjaśnił kto byli ci „skrajni lewicowcy”. Ale jaki wniosek dla wiernych (J. Kurski: naród głupi to kupi) ?. On. S. Kotarba skutecznie stanie w obronie czci JPII, należy go wybrać na posła.
2. Rzekomo jacyś nieznani sprawcy rozrzucali w Wadowicach ulotki znieważające JPII. Do dziś nikt nie pokazał tych rzekomych ulotek, oczywiście nie ma też ujawnionych , rzekomych sprawców , ale wniosek jest jednoznaczny, on S. Kotarba, jako poseł obroni cześć JPII.
3. Z. Szczur podsunął całkowicie bezkrytycznej Radzie Miejskiej absurdalną rezolucję w której radni deklarują jedność duchową z JPII i gotowość obrony czci JPII przed anonimowymi: „skrajną lewicą” , „dewiantami”, „osobnikami z obsesjami”, „narkomanami” i jednocześnie w tej samej rezolucji radni zachowują się wysoce niegodnie jako obrońcy JPII, który nigdy nie używał epitetów, nie zwracał się do anonimowych adwersarzy, szanował ludzi o odmiennych poglądach ( brał udział w modlitwach z udziałem liderów innych wyznań). Po prostu przeraża to, że takie obrzydliwe pismo podpisali np. H. Odrozek i M. Zadora ( nauczyciele rozumienia tekstu pisanego), K. Kuzon dyrektor szkoły średniej, absolwent wyższej szkoły rolniczej ( Panie Kuzon czy pan jest ślepy poruszając się drogą od szkoły w Kleczy do Rokowa? Jezdnia w katastrofalnym stanie, brak chodników dla młodzieży szkolnej itp., chemia gospodarcza spływa do Kleczanki bo nie macie kanalizacji a pan też uważa, że priorytetowo należy po raz trzeci rewitalizować Rynek?). Kim pan jest ? Popychadłem w rękach ……No czyich ? Moim zdaniem przesłanie tych , którzy zamienili pana w popychadło jest klarowne. Mniej zorientowany naród (a takich jest większość) ma żyć w przekonaniu, że jest zagrożenie czci JPII. Wasz przyszły poseł S. Kotarba nadstawi własną pierś, aby do tego nie dopuścić.
4. Rzekomo ktoś się włamał do portalu miejskiego i zamieścił obelżywe rysunki, szkalujące JPII. Znów do dziś nie wiemy kto to zrobił. Ale naród ma wiedzieć, że coś takiego miało miejsce i że to zrobili ateiści i skrajna lewica. No a ja sądzę, chodzi po prostu o to, że wasz przyszły poseł S. Kotarba nadstawi własną pierś, aby poskromić tych wstrętnych ateistów.
5. Wywijając cepami zamiast szermierki argumentami, w swoim żałosnym intelektualnie wystąpieniu ( ale z czyjego szczucia ?) radny, niejaki K. Salachna ostrzega: „w Wadowicach ateizm nie przejdzie”. Panie Salachna, ale o co chodzi? W Wadowicach mogą przecież mieszkać obok siebie katolicy, ateiści, protestanci, świadkowie Jehowy itd. W krajach skandynawskich ponad 70 populacji to ateiści i daj nam Boże taki ład, porządek, uczciwość jakie są u nich. W czyim interesie pisze pan w stylu średniowieczneg o przedstawiciela Świętej Inkwizycji?
Ogłupianie ludzi ( naród głupi to kupi), niestety skuteczne, poprzez wciskanie im wiedzy o rzekomych zagrożeniach to wypróbowana metoda faszystów ( rzekome zagrożenie ze strony Żydów i komunistów) i komunistów.
Zamiast więc robić wszystko co się da, aby nie dopuścić do wyboru na posła S. Kotarby, ofiarny i pedantycznie uczciwy , pierwszy z prawdziwego zdarzenia radny, dr M. Klinowski oraz nie związani z wadowicką ferajną internauci marnują czas i zaangażowanie na odpieranie razów zadawanych cepami. Z jednej strony intelektualista M. Klinowski i uczciwi internauci ze swoimi argumentami a z drugiej strony zamiast argumentów wywijanie epitetami i pomówieniami w wydaniu p.p. Salachny , Hajnosza i pretorian wadowickiego magistratu a o skandalu polegającego na tym, że Wadowice miałby reprezentować w Sejmie ktoś tak nieodpowiedni jak S. Kotarba, w zasadzie cisza. I o to chodzi! Ale czy nam, uczciwym internautom też o to chodzi ?. Nie. Nigdy. Przenigdy,. Zajmijmy się więc tym kandydatem, szczegółowo. Tak jak na to zasłużył. Rozbierzmy afery w które wplątał się ten kandydat na posła. Mimo całkowitego utajnienia tego co się działo w magistracie w ciągu przeszło 20 lat, w czym S. Kotarba ma znaczne „zasługi”, przecież coś wiemy, zwłaszcza dzięki publikacjom E. Wyroby, który de facto 20 lat ośmiesza i obnaża bezradność i tchórzliwość inteligencji wadowickiej. . Robi to tak jak potrafi. Inni nie robią nic. Termowad, chodnik widokowy, dom w Kleczy, ulica Karmelicka itd. W tych i innych sprawach rola S. Kotarby wymaga prokuratorskieg o wyjaśnienia.
Zatem nie dajmy się prowokować tematami zastępczymi. Należy się liczyć z kolejnymi atakami z użyciem cepów na głównego opozycjonistę w magistracie, M. Klinowskiego. Nie poświęcajmy tym atakom zbyt wiele miejsca bo S. Kotarba dzięki temu może się ewentualnie schronić pod immunitet poselski. Bądźmy czujni.
Mam pytania do p. Kotarby:
1. Czym się zajmował w latach 80-tych ub. wieku , a więc między 20 a 30 rokiem życia?
2. Jak to się stało, że w tym czasie dostał paszport na swobodną podróż do USA, tam i z powrotem, w sytuacji kiedy było to praktycznie niemożliwe?
3. Czym zasłużyli się jego rodzice dawnemu reżimowi skoro otrzymali atrakcyjną działkę rekreacyjną w Brodłach? Wplątywanie rodziców p. Kotarby czynię z niesmakiem, ale robię to dlatego, że p. S. Kotarba nie reagował kiedy jego pretorianie obrzucali błotem przodków M. Klinowskiego.
Cytować
+9 #47 Dziadek 2011-08-29 09:33
@Demostenes

Gratuluję
Wspaniały tekst. I jestem zdania, że powinien pojawić się nie tylko na innych portalach ale też w mediach ogólnokrajowych by koledzy z PO poznali prawdziwe oblicze swojego Towarzysza!
Cytować
+9 #48 wnuczek 2011-08-29 12:06
Zastanawiam się czy będzie w okresie kampanii możliwość zadania pytań kandydatowi by odpowiedział publicznie może jakaś debata. Tyle pytań się pojawia i zostaje bez odpowiedzi a to przecież osoba publiczna kandydat.
Cytować
+11 #49 Jurij 2011-08-29 12:23
Kotarba wskoczył mi do skrzynki na listy. Wam pewnie też. Miałem ( głosowałem w poprzednich wyborach ) głosować na PO , lecz ponieważ znam tego Pana - to Nie zagłosuję nigdy więcej. Wstyd i przykro , że się zawiodłem. P.S. Nie zagłosuję też na PIS. Tylko na kogo..?!
Cytować
+8 #50 normal 2011-08-29 12:53
Został Ci Palikot.W rozmowie po "debacie" Tusk- Pawlak,Palikot gadał mądrze,o układach w małych miasteczkach,o których Tusk nie ma pojęcia bo dla niego,tz.współp raca PIS i PO w powiatach i gminach,świadcz y o tym że można sprawować władze ponad podziałami partyjnymi.Otóż nie można,czego najlepszym przykładem są Wadowice,gdzie aż roi się od układów i układzików.zale żności,powiązań i tym podobnych.Kompl etne dno.
Cytować
+11 #51 wyborca 2011-08-29 13:44
kto poinformuje krakowskie władze PO, że kampania Staszka Kotarby dawno przekroczyła kwotę 1000 zł????????

Przecież to jest złamanie regulaminu PO! Kandydaci od 4 miejsca na liście nie mogą wydać na kampanię więcej niż 1000 zł. Poczytajcie Newsweek z ubiegłego tygodnia.

PS. Precz z Kotarbą woła Chocznia cała!
Cytować
+10 #52 Zbyszek 2011-08-29 15:07
Cytuję wyborca:
kto poinformuje krakowskie władze PO, że kampania Staszka Kotarby dawno przekroczyła kwotę 1000 zł????????

Przecież to jest złamanie regulaminu PO! Kandydaci od 4 miejsca na liście nie mogą wydać na kampanię więcej niż 1000 zł. Poczytajcie Newsweek z ubiegłego tygodnia.

PS. Precz z Kotarbą woła Chocznia cała!

TAK, TAK. Od czasów Józefa Putka Chocznia zawiaduje gminą. I dobrze o tym wie radny Kotarba. Szkoda, że ta kiedyś światła wieś, poprzez swoich samorządowców, preferuje metody którym daleko do uczciwości politycznej dawnych ludowców Putka. Może Chocznia zaczyna się budzić z "józkowej" narkozy?
Cytować
+9 #53 wyborca 2011-08-29 15:41
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10190992,CBA_zatrzymalo_prezydenta_Starachowic_.html

już niedługo w Wadowicach!
Cytować
+15 #54 totimi 2011-08-29 15:48
Kiedyś głososowałem na PO,teraz z uwagi że na liście mają Stanisława K,zagłosuję na partię Palikota.
Cytować
+7 #55 Dziadek 2011-08-29 17:22
Cytuję wyborca:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10190992,CBA_zatrzymalo_prezydenta_Starachowic_.html
już niedługo w Wadowicach!


No to temu tak śmierdziało padliną jak przechodziłem dzisiaj koło magistratu.
Cytować
+5 #56 Hefajstos 2011-08-29 17:30
jurij - rzeczywiście normal ma rację... to jedyne wyjście.
Cytować
+7 #57 A 2011-08-29 17:43
ja chciałbym poznać stanowisko panów Wyroby i Klinowskiego na temat głosowania na Kotarbę. Mój móżdżek widzi to tak: gdyby wypchać go do Warszawy, oręż (i tarcza zarazem) Filipiakowej posypałby się w drobny mak - można by łatwiej ją i jej klikę zdetronizować. A może Staszek nadal działałby tu na miejscu?
Cytować
+5 #58 Hefajstos 2011-08-29 20:07
wyborca - niestety... A to Polska właśnie. Różnica jest tylko w "stopniu zaawansowania". Skorumpowany jest cały kraj.
Cytować
+7 #59 Hefajstos 2011-08-29 21:33
Proponuję ufundować Salachnie i Hajnoszowi po berecie. Ciepłym, moherowym W końcu te upały się skończą i zimno się zrobi... :lol:
Cytować
+3 #60 Stanisław Kliś 2011-08-29 21:45
Witajcie.
@A
Wysłanie Staska w P-Osła da Mu jedynie "imuniteta",a w historii magistratu już ponoć była egida (nie mylić z "Pod Egidą") ze stolycy ("Na mieście gadali").
Miłej Nocy tyż Staszek.
Cytować
+6 #61 Dandys 2011-08-30 14:46
Czy to prawda,że radny Salachna jest "lansowany" przez proboszcza Jaroszowic?
Mnie kiedyś też "lansował" jeden gościu.
Cytować
+9 #62 precz z komuną 2011-08-30 15:53
Cytuję Dandys:
Czy to prawda,że radny Salachna jest "lansowany" przez proboszcza Jaroszowic?
Mnie kiedyś też "lansował" jeden gościu.


MAŁO ZABRAKŁO A SAM ZOSTAŁBY PROBOSZCZEM. CZYZBY ZA POZNO NAUCZYL SIE KRASC?
Cytować
+11 #63 stanisław 2011-08-30 16:21
fajny tekst ktoś wrzucił u płaszczura. przekelejam tu bo jak ta niemyśląca sierota jednak przeczyta o czym jest to pewnie wyrzuci.

Przebieg ostatniej sesji Rady Miasta Wadowice wywołał we mnie smutną refleksję. W tym szacownym gronie obywateli Wadowic decydujących o sprawach naszego miasta dominuje zwyczajna niekompetencja i bierność przypudrowana jedynie nieco tandetnym politykierstwem . Mając zatem na względzie dbałość o merytoryczność dyskusji sprzyjącej rozwiązywaniu istotnych problemów mieszkańców Wadowic, pozwalam sobie na przekazanie wszystkim zainteresowanym własnych spostrzeżeń i pytań.

Rzecz o gospodarności czyli zapomniane osiedla.

Zgodnie z danymi statystycznymi większość mieszkańców gminy Wadowice to mieszkańcy terenów miejskich a dokładnie osiedli mieszkaniowych ( ca 19308 osób na 37866 razem ) skupionych na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Zatem z logicznego punktu widzenia wynika że działalność Zarządu Miasta Wadowice winna w znaczny sposób uwzględniać potrzeby tej grupy mieszkańców. A czy tak jest ? Spójrzmy zatem na diabła siedzącego w szczegółach. Jako pomoc wykorzystajmy oficjalne dane finansowe gminy za 2010 rok.

Analizując dostępne na stronie Urzędu Miasta dane z wykonania budżetu w 2010 roku można by wysnuć wniosek że nie jest tak źle. Przecież Urząd Miasta nie wykorzystał wszystkich przyznanych środków. Na przykład na utrzymanie terenów zielonych wydał jedynie 85,43 %.

konto zaplanowano wykorzystano

Utrzymanie zieleni w miastach i gminach 887 753,60 758 421,85 85,43%

Pozostało więc aż 129 331,75 zł zaplanowanych a nie wykorzystanych pieniędzy na utrzymanie drzew, krzewów trawników i wszelakich terenów zielonych. Dlaczego zatem wciąż widać na naszych osiedlach poprzerastany drzewostan blokujący dostęp światła do mieszkań, zaniedbane trawniki i prawie nigdy nie obcinane żywopłoty ? Można winić wspólnoty mieszkaniowe tylko dlaczego najgorsza sytuacja jest na terenach gdzie właścicielem jest Gmina Wadowice ?

Spójrzmy jeszcze na nasze osiedlowe place zabaw. Jak to jest że wciąż brak na nich nowych, sprawnych i bezpiecznych zabawek, czystych piaskownic i ogrodzeń ? Jak to możliwe że z tak skromych środków przeznaczonych w 2010 roku na place zabaw nasi wadowiccy urzędnicy wykorzystali jedynie 38,42% ?

konto zaplanowano wykorzystano

montaż urządzeń na placach zabaw 20.000,00 7684,00 38,42%

Wielu mieszkańców narzeka na ogromne trudności w uzyskaniu własnego mieszkania. Często z przyczyn ekonomiczych ludzi zwyczajnie nie stać na kupno mieszkania. Czy obiecane od lat nowe mieszkania komunalne powstaną ? Dlaczego wciąż nie wykorzystuje się zaplanowanych w budżecie miasta pieniędzy przeznaczonych na budowę nowego bloku ? Czy w 2011 roku podobnie jak w 2010 roku ( 1 500 000,00 zł ) miasto znowu skreśli środki na budowę nowych mieszkań komunalnych ?

Patrząc kolejny raz w sprawozdanie finansowe za 2010 widzimy że gospodarka mieszkaniowa przynosi miastu niebagatelny zysk ! Całe 1 375 147,57 złotych !

Dochód Wydatki

DZIAŁ 700 - GOSPODARKA MIESZKANIOWA 3 257 415,41 1 882 267,8

Jaka jest zatem pomoc władz Wadowic w utrzymanie istniejących często pamiętających jeszcze czasy Stalina bloków ? Czy to prawda że dofinansowano w 2010 roku tylko remont jedego bloku w Wadowicach na kwotę 27 076,40 zł ( blok nr 1 oś. XX lecia ) a pozostałym nie zaoferowano nic ?

Jak to wszystko się ma do wydatkowania kilkunastu milionów złotych na kolejny wielki remont placu Jana Pawła II ? Dlaczego Wadowice nie współuczestnicz ą w istniejących unijnych programach rewitalizacji osiedli mieszkaniowych a jednie preferują rewitalizację dekoracyjnego placu w mieście ? Kto skorzysta na wydaniu tak wielkich środków ? Mieszkańcy czy przyjezdni ?

Kogo zatem interesy reprezentuje Zarząd Miasta Wadowice... ?Rzecz o rzetelności czyli skuteczność na 100 %

Kolejny rok karmieni jesteśmy publicznymi zapewnieniami władz samorzadowych Wadowic o wielkiej i potwierdzonej rzetelności prowadzenia rozliczeń finansowych w naszym mieście. Po krótkiej jednak analizie nasuwa mi się nieodparte wrażenie dokonywania manipulacji w prezentowaniu wyników finansowych naszej gminy. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkie cyfry struktury wykonania budżetu dążą do magicznej cyfry 100%. Zbieg to najwyraźniej nie jest dziwny tylko zaplanowany. Bowiem 100% to wynik doskonały i gmina o tym dobrze wie. Gmina a raczej jej służby rachunkowe dobrze wiedzą jak go uzyskać pomimo przyjęcia błędnych początkowych założeń. Rozwiązaniem jest oczywiście – korekta. Korekta danych początkowych budżetu dokonywana w trakcie roku obrachunkowego. Celem jest nie tylko wykazanie biegłości w prognozowaniu poziomu dochodów i wydatków gminnych, ale również wykazanie kompetencji urzędników właściwych wydziałów Urzędu Miasta. Jak bowiem uzasadnić ma urzędnik wykonanie budźetu dajmy na to na poziomie 43 % ? Czy ma wykazać swą niekompetencję lub lenistwo ? A co jeśli dajmy na to wyda więcej niż zaplanował ? Czy nie okaże się rozrzutnikiem nie dbającym o samorządowe pieniądze ? A zatem pozostaje tylko korekta. Ale do tego potrzebni mu są radni....... Ile tych korekt było w 2010 roku ? Sporo.

Poniżej tabelka opracowana na podstawie danych dostępnych na stronie Urzędu Miasta Wadowice. Tabelka prezentuje dane z uchwalonego w 2009 roku planie budżetu na 2010 i rzeczywiste dane z jego wykonania podane w 2011 roku.Plan na 2010 Wykonanie 2010 Struktura wykonania rzeczywista 2010 Struktura wykonania skorygowana 2010 Różnica do planu
Gospodarka Mieszkaniowa – wydatki 4,302,948.42 1,882,267.84 43.74% 91.56% 2,420,680.58
Gospodarka Komunalna – wydatki 3,730,000.00 4,197,044.99 112.52% 94.25% -467,044.99
Razem plan wydatków budżetu 94,890,539.92 92,797,624.01 97.79% 95.05% 2,092,915.91
Razem plan dochodów budżetu 77,840,292.06 88,573,315.08 113.79% 101.58% -10,733,023.02Jak łatwo zauważyć gdyby wyniki finansowe gminy nie były korygowane w trakcie roku obrachunkowego nasze wyniki znacznie odbiegały by od podawanych obecnie. I tak Urząd Miasta Wadowice musiałby publicznie uzasadnić dlaczego w dziale gospodarka mieszkaniowa tak mało wykonał plan. Dziś wiemy że w znacznej części jest to spowodowane skreśleniem finansowania 1 500 000,00 zł w 2010 roku inwestycji w nowy blok z mieszkaniami komunalnymi. Z kolei w dziale gospodarka komunalna wydział znacznie przekroczył stukturę wykonania co mogło by rodzić pytania o gospodarność poczynań. Opozycja mogła by w Radzie Miejskiej zadawać wiele niewygodnych pytań. Na szczęście dla władz miasta kompetencje opozycji w tej sprawie są niskie. Kto by bowiem zanudzał się analizowaniem tylu cyferek na prawie 200 stronach. Warto zwrócić też uwagę na to iż nasze wspaniałe służby rachunkowe rozminęły się w swych przewidywaniach na 2010 rok tylko o około 13 milionów złotych........ ale co to jest.

Nadmienić należy, że takie postępowanie służb rachunkowych wadowickiej gminy może być zgodne z prawem a jedynie niewprawnemu w księgowych zestawieniach obywatelowi może wypaczyć obraz sytuacji co zapewne jest wielu urzędnikom i nie tylko im na rękę.

Tylko czasem zwykły wadowiczanin nagle spostrzeże że coś tu nie gra...

Jednak dla grona wybranych w wolnych wyborach radnych miejskich sprawa wydaje się być niewidzialna lub niestotna. Można tak wnioskować z przebiegu sesji Rady Miejskiej. Rok po roku szacowne grono miejskich rajców bez słowa sprzeciwu lub wątpliwości akceptuje sprawozdania finansowe i propozycje kolejnych korekt budżetu miejskiego. Zaskakująca jest zgodność w tej kwesti zarówno prozarządowej jak i opozycyjnej części rady. Debata nad sprawozdaniem finansowym i opini komisji rewizyjnej która nie doszukuje się żadnych nieprawidłowośc i, polega na równoczesnym podniesieniu rąk w górę....

Dla wytrwalych polecam zastanowienie się nad przyczyną takiego postępowania radnych. Czy to doskonałość w gospodarowaniu gminnymi funduszami przez miejskie władze czy zwykła nieznajomość tematu i brak kompetencji oraz chęci reprezentującyc h nas radnych...
Cytować
+4 #64 Stanisław Kliś 2011-08-30 18:14
Witajcie.
Czy coś to zmieni w "myśleniu" radnego S.?
W Jaroszowicach jest nowy proboszcz.
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
Cytować
-16 #65 gal 2011-08-31 00:04
Ja Was nie rozumie były wybory to jak głosujecie, cóście byli na haju? Co nie ma u Was dyscypliny? To jak Wy chcecie dojść do władzy ? W demokracji władzę można zmienić tylko w wyborach , a tu pan radny Mateusz K.posiłkuje się pomówieniami , oszczerstwami , kłamstwami i obrażaniem uczciwych ludzi .Nigdy nie ma tak że prawda jest po jednej stronie panie MK. Śp ksiądz J .Tiszner mówił tak że są dwie prawdy ,prawda i gówno prawda. Żeby kogoś posądzać , czy osądzać trzeba mieć dowody ,pan to powinien wiedzieć bo jest pan dr nauk prawnych , w tych oszczerstwach co do niektórych osób posunął się Pan za daleko !!
Cytować
+11 #66 brazer 2011-08-31 00:19
Tischner nie Tiszner.

i jeszcze jedno. Salachna, Kotarba, Filipiak, Płaszczyca. Uczciwość to ostatnie słowo jakie przyszłoby mi do głowy opisując tą bandę.
Cytować
+7 #67 dziadunio 2011-08-31 08:29
@Stanisław

A czemuz to Jaroszowice mają nowego proboszcza? Mógłbys wyjaśnic?
Cytować
+10 #68 Dziadek 2011-08-31 08:54
Cytuję gal:
Ja Was nie rozumie były wybory to jak głosujecie, cóście byli na haju? Co nie ma u Was dyscypliny? To jak Wy chcecie dojść do władzy ? W demokracji władzę można zmienić tylko w wyborach , a tu pan radny Mateusz K.posiłkuje się pomówieniami , oszczerstwami , kłamstwami i obrażaniem uczciwych ludzi .Nigdy nie ma tak że prawda jest po jednej stronie panie MK. Śp ksiądz J .Tiszner mówił tak że są dwie prawdy ,prawda i gówno prawda. Żeby kogoś posądzać , czy osądzać trzeba mieć dowody ,pan to powinien wiedzieć bo jest pan dr nauk prawnych , w tych oszczerstwach co do niektórych osób posunął się Pan za daleko !!


Ty przeczytaj co napisałeś. Bo wygląda, że sam byłeś na haju piząc swoje głupoty. Baner pan Siłkowskich to nie dowód? Durna rezolucja radnych to nie dowód? A nie rzecznikowanie przez rzecznika, który bierze tyle lat pensję z naszych podatków to nie dowód? A wyjaśnienia pani burmistrz, że Kotarba jest od procesów i ochrony jej przekrętów, to nie dowówd? A zachowanie przewodnicząceg o Szczura na ostatniej sesji to nie dowód?
No i jak piszesz o ks. Tischnerze to pisz poprawnie nie tylko nazwisko ale słowa też "... są trzy prowdy, tys prowda, świnto prowda i gówno prowda"!
Cytować
+12 #69 Zofia Siłkowska 2011-08-31 12:22
Jakoś trudno się nam zgodzić z zachwytami pana radnego Salachny nad rewitalizacją rynku, bo stale widzimy kompletny brak przygotowania inwestycji przez inwestora. Przykład z ostatnich dni to montaż słupów, bo tego co jest zamontowane , nie można inaczej nazwać.
W zeszłym tygodniu , po ostrej interwecji, zapadła decyzja podjęta przez kierownika Wydz. Gospo. Kom. tut. UM, że przed jedynym wejściem do naszego domu nie będzie zamontowany słup, bo to zamknęłoby nam możliwość dowozu do lub wywozu z domu czegokolwiek potrzebnego w normalnym życiu mieszkańca.
Przedwczoraj zaczęło się usuwanie kostek w chodniku, by jednak ten słup zamontować. Po kolejnej interwencji odstąpiono od montażu, ale wcale nie wiadomo, kto znowu wymyśli, żeby odciąć nam możliwość np. przywiezienia opału.
Zwróćcie państwo uwagę, że mimo zwężenia jezdni i poszerzenia chodników przestrzeń dla przechodniów została znacznie ograniczona w stosunku do stanu przed rewitalizacją. Zimą pozostanie przechodniom wąska ścieżynka, bo śnieg odrzucony z jezdni i chodnika utworzy wał umocniony właśnie przez te słupy. Znowu magistraccy "myśliciele" zapomnieli, że to zyją i chodzą ludzie!!!
Cytować
+7 #70 Dziadek 2011-08-31 12:52
A jaką firmę przy pracach na rynku reprezentuje pan N., w jednej osobie szwagier kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej pana Tadeusza Krupnika i były pracodawca pana G., obecnego właściciela firmy Comodos?
Comodos, czy tylko w myśl zasady "grunt to rodzinka"?
Cytować
+3 #71 Stanisław Kliś 2011-09-01 17:50
Witajcie.
"POdmiany" Proboszcza Jaroszowic niestety nie potrafię wyjaśnić,gdyż nie bywam w tych "Zaklętych rewirach".
Aaa i "Na mieście nie chcą gadać".
Spokojnego Wieczoru tyż Staszek.
Cytować
-11 #72 gal 2011-09-01 23:35
@ Zofia Siłkowska to nie są słupy tylko słupki i w dodatku bardzo ładne obłożone marmurem ,sam widziałem bo wczoraj tam przechodziłem . Droga Pani widzę że cokolwiek by nie zrobili to wszystko pani nie pasuje .Powiem Pani tak że ze względu na pamięć swojego Ojca , który rzeczywiście był oddanym przyjacielem Karola Wojtyły , jest mi wstyd za Panią co Pani wypisuje i obraża ludzi którzy dla tego miasta tyle zrobili.
Cytować
+9 #73 Litwa 2011-09-02 00:03
Płaszczyca albo jego klonie odklej się od komputera bo rzygać się ludziom chce;)

Ładne słupki to te ze spadającym od lat poparciem dla Kotarby w powiecie!:)
Cytować
+4 #74 dziadunio 2011-09-02 06:58
@Stanisław

Powiem tak - do hmm, swojego rodzaju "zaklętych rewirów" trafił niegdysiejszy jaroszowicki proboszcz.

Wreszcie - dosć na ten temat, spytałem ciekaw czy wiedza o tej sprawie jest powszechna czy jak zawsze - obowiazuje zmowa milczenia.
Obowiązuje, jak widac.
Cytować
+6 #75 Edward Wyroba 2011-09-02 08:01
Cytuję gal:
@ Zofia Siłkowska to nie są słupy tylko słupki i w dodatku bardzo ładne obłożone marmurem ,sam widziałem bo wczoraj tam przechodziłem . Droga Pani widzę że cokolwiek by nie zrobili to wszystko pani nie pasuje .Powiem Pani tak że ze względu na pamięć swojego Ojca , który rzeczywiście był oddanym przyjacielem Karola Wojtyły , jest mi wstyd za Panią co Pani wypisuje i obraża ludzi którzy dla tego miasta tyle zrobili.


To wyjaśnij jeszcze czytelnikom tego portalu na ile przy "rewitalizacji" tego rynku "zrewitalizował eś" już gminny budżet? A na ile jeszcze zamierzasz "zrewitalizować"?
Bo,że jesteś jednym z elementów tej sitwy, nie mam wątpliwości!

Odpowiedz też na pytanie, dlaczego 10 lat po rewitalizacji rynku, zresztą też bezsensownej jak obecna, nie pozyskano środków np. na kanalizację Wadowic, której nadal się nie robi, czy na kanalizację kolejnych sołectw? Powiedz też, po co Filipiakowej spółka wodociągowa i niejaki Smaza, jeżeli wedletego Smazy, to ta po "cysorska" kanalizacja jest lepsza od tej, którą robi ten niejaki Smaza?
I odpowiedz, bo kolejna próba odwrócenia uwagi mieszkańców miasta od trudnego już do zliczenia zodziejstwa na gminnym budżecie, wyłącznie... obrażaniem pani Siłkowskiej! - strasznie śmierdzi mi nie... "galem", tylko POpapranym kandydatem na posła!


@Hefajstos
Jeżeli zamierzasz zrobić coś, o czym gdzieś tu przecytałem, to służę wszelką pomocą oraz materiałami potwierdzającym i po prostu złodziejstwo na naszym wspólnym budżecie!

Bo takim jest nie tylko obecna rewitalizacja rynku... Nie tylko 10 lat po poprzedniej, ale na dodatek niezgodna z projektem oraz założeniami opracowania zespołu kierowanego przez prof. Wiktora Zina, za które też zapacili Wadowiczanie.
Tego jest znacznie, znacznie wiecej!
I proszę mi wierzyć, żaden poprzedni włodarz miasta (a byli naprawdę w 700. letniej historii miasta różni), nie ma większych "sukcesów" w złodziejstwie na gminnym budżecie od... obecnego!
Cytować
-9 #76 chore 2011-09-02 09:21
tylko tyle wam zostaje, poszczekać, oczernić, wysmiać. Takie są wasze argumenty. Pewnie - zwierajcie szyki, a Jaworowicz i tak was wyśmieje. Ona nie zajmuje się świrowaniem, argumenty sądy wyjaśniają wszystko , a ona na śliski grynt nie wchodzi bo jest poważną dziennikarką, a nie tak jak wy tutaj otworzyiście sobie portal, żeby prywatne sprawy próbować pozałatwiać. Takie wielu ludzi ma wrażenie!!! Piszę próbować bo oprócz tego, że kilku ludzi nie zagłosuje na Filipiakową, nic nie wskóracie, bo staliście się już niepoważni. Pak Rady ewidentnie wykorzystuje właściciela portalu do własnych ciagotek politycznych. I to aż razii!!!! A z tego co widzę to w "redakcji" macie samych aktywnych lub nie aktywnych politykierów. Tfuuu... to takie nieprofesjonalne!!!!!
A! Jeszcze jedno zapisałem sobie te strone z moim kometarzem, bo nie puściliście mi ostatnio mojego komenta., i nie omieszkam umieścić screena na swoim blogu jeśli nie puścicie mi znowu mojego zdania. Nie ma w nim nic wulgarnego ani obraźliwego wg wskazań ustaw.
Cytować
-11 #77 gal 2011-09-02 12:52
@ Litwa nie masz bliższej rodziny radzę Ci żebyś się raz na zawsze od........ł od tego nazwiska .
Cytować
+10 #78 Litwa 2011-09-02 13:11
Cytuję gal:
@ Litwa nie masz bliższej rodziny radzę Ci żebyś się raz na zawsze od........ł od tego nazwiska .


Proszę Płaszczycy puszczają nerwy;) Jesteś osobą publiczną i twoją pracę, a raczej faryzejskie zakłamanie mogę opisywać i oceniać. Nie zabronisz mi tego, nawet zastraszając;)
Obiecuję ci, że nie od.. się od tego nazwiska;)

a propos. Nazwisko Płaszczyca nosi więcej osób w tym mieście, które z tobą nie są spokrewnione. Zapytaj je co o tobie myślą;)
Cytować
+8 #79 z listu do koryntian 2011-09-02 13:26
a co to o Płaszczycy już nie wolno nic napisać? niech jak kolega Kotarba weźmie czarny flamaster i zamaluje nim cały internet gdzie pojawia się jego nazwisko!
Cytować
+9 #80 wyborca 2011-09-02 13:58
Cytuję chore:
tylko tyle wam zostaje, poszczekać, oczernić, wysmiać. Takie są wasze argumenty. Pewnie - zwierajcie szyki, a Jaworowicz i tak was wyśmieje. Ona nie zajmuje się świrowaniem, argumenty sądy wyjaśniają wszystko , a ona na śliski grynt nie wchodzi bo jest poważną dziennikarką, a nie tak jak wy tutaj otworzyiście sobie portal, żeby prywatne sprawy próbować pozałatwiać. Takie wielu ludzi ma wrażenie!!! Piszę próbować bo oprócz tego, że kilku ludzi nie zagłosuje na Filipiakową, nic nie wskóracie, bo staliście się już niepoważni. Pak Rady ewidentnie wykorzystuje właściciela portalu do własnych ciagotek politycznych. I to aż razii!!!! A z tego co widzę to w "redakcji" macie samych aktywnych lub nie aktywnych politykierów. Tfuuu... to takie nieprofesjonalne!!!!!
A! Jeszcze jedno zapisałem sobie te strone z moim kometarzem, bo nie puściliście mi ostatnio mojego komenta., i nie omieszkam umieścić screena na swoim blogu jeśli nie puścicie mi znowu mojego zdania. Nie ma w nim nic wulgarnego ani obraźliwego wg wskazań ustaw.


Proszę Cię przestań się kompromitować!

Redaktor Płaszczyca aktywny PIS-owiec, prawie radny nie prowadzi portalu politycznego? Oskarżając Redaktora Guzika popatrz najpierw na najstarszy i najgorszy wadowicki portal.

Marcin Guzik udostępnił platformę wszystkim, lewicy, prawicy i tym którzy jednych i drugich mają w du.. Prawica nie korzysta z możliwości publikowania, bo jak widać na w24 ich, a raczej jego teksy są żałosne, tendencyjne i zakłamane. Nie odpowiadają na krytyczne uwagi, tylko oskarżają autorów o spisek, zamach na władzę, itp.
Skoro nie ma afer w mieście to dlaczego nie powiedzą tego wyraźnie, dlaczego rzecznik niedorzecznik nie zrobi konferencji prasowej, zaprosi nie tylko Płaszczycę i powie całą prawdę? Nie zrobi tego bo boi się niewygodnych pytań.
Nie trzeba być detektywem, wystarczy żyć w Polsce od 40 lat, obserwować rzeczywistość by zaocznie skazać za złodziejstwo 16 lat działającą firmę Filipiak - Kotarba s.c.

Wiesz jaka jest różnica między redaktorem Guzikiem a Płaszczycą? Guzik opublikuje każdy tekst Kotarby czy Salachny jak mu przyniosą, a Płaszczyca tekstu Klinowskiego np. z ostatniej sesji Rady Miejskiej nawet jak Klinowski będzie chciał zapłacić nie opublikuje nigdy! To byłby jego koniec.

Dlatego też zostaw sobie swoje anachroniczne przemyślenia i poświęć ten czas na coś co daje Ci większą przyjemność.
Cytować
-8 #81 gal 2011-09-02 14:20
@ Litwa Ja nie jestem Płaszczyca ,tylko na tym portalu jak cós napiszesz co Wam się nie podoba to od razu kojarzycie że to pisze Płaszczyca i prze zemnie obrażasz pana MP i dlatego wyżywaj się na mnie jak Ci to sprawia radość .
Cytować
+6 #82 wyborca 2011-09-02 15:10
Cytuję gal:
@ Litwa Ja nie jestem Płaszczyca ,tylko na tym portalu jak cós napiszesz co Wam się nie podoba to od razu kojarzycie że to pisze Płaszczyca i prze zemnie obrażasz pana MP i dlatego wyżywaj się na mnie jak Ci to sprawia radość .


To nie piszący tutaj obrażają Płaszczycę, to on obraża nas wszystkich swoim pseudo warsztatem dziennikarskim.

Na odpustach powinien sprzedawać, skoro i tak do kościoła nie chodzi!
Cytować
+3 #83 normal 2011-09-02 16:18
Zastanawia mnie pochodna nicka Gala.Bo jeżeli od Anonima to GALL,jeżeli od pierwiastka GAL-to kruchy i łamliwy,szybko się topi,może więc od celtyckiej ludności Galii?Mnie pasuje pierwiastek.
Cytować
+7 #84 Dziadek 2011-09-02 20:16
Cytuję chore:
tylko tyle wam zostaje, poszczekać, oczernić, wysmiać. Takie są wasze argumenty. Pewnie - zwierajcie szyki, a Jaworowicz i tak was wyśmieje. Ona nie zajmuje się świrowaniem, argumenty sądy wyjaśniają wszystko , a ona na śliski grynt nie wchodzi bo jest poważną dziennikarką, a nie tak jak wy tutaj otworzyiście sobie portal, żeby prywatne sprawy próbować pozałatwiać. Takie wielu ludzi ma wrażenie!!! Piszę próbować bo oprócz tego, że kilku ludzi nie zagłosuje na Filipiakową, nic nie wskóracie, bo staliście się już niepoważni. Pak Rady ewidentnie wykorzystuje właściciela portalu do własnych ciagotek politycznych. I to aż razii!!!! A z tego co widzę to w "redakcji" macie samych aktywnych lub nie aktywnych politykierów. Tfuuu... to takie nieprofesjonalne!!!!!
A! Jeszcze jedno zapisałem sobie te strone z moim kometarzem, bo nie puściliście mi ostatnio mojego komenta., i nie omieszkam umieścić screena na swoim blogu jeśli nie puścicie mi znowu mojego zdania. Nie ma w nim nic wulgarnego ani obraźliwego wg wskazań ustaw.


Ale się naszczekałeś! I co, już dosyć? Popuść sobie jeszcze! I tak nie poczujemy jak śmierdzisz!
A jak ci tu tak nie pasuje, to po prostu wejdź sobie do Płaszczycy, bo widzę, że tam są twoje swojskie klimaty!

Nie wiem tylko dlaczego tak rżniesz w pory na nazwisko Jaworowicz? Przecież jak wyśmieje to nas, a nie ciebie!
Ale ty nie martwisz się o nas! I my to wiemy!
Cytować
+7 #85 Nick 2011-09-02 21:18
@normal
A może gal od wyrazu "galoty" :) na przykład pełne...ups.
Cytować
0 #86 Pedro Joaquim 2018-02-25 09:45
Seguidores são um par de vezes mas propensos a se envolver com uma foto se houver
legenda interessante, que seja relevante a fotografia
e singularmente seja clara.

meu homepage ; Larissa: http://healthysenior.me/node/930559
Cytować
0 #87 Hellen 2018-02-25 12:09
Dan heb je meer aan een fiets met een sterkere accu.


My page: fiets kopen 50
euro: http://blokfietsen.tk/sitemap32.php
Cytować
0 #88 Jasmin 2018-03-17 15:56
https://v.gd/v8nzMg https://t.co/XNlu8QiVRN http://bit.ly/2EhSvBq As such, millions of readers around the
globe must await weeks as well as months before they could have this set and
refer to it their own. , keeps growing in popularity and acceptance, in the the secular and Christian sectors.
Point 1 is, aside from taking photos, just what do
you want the digital camera so that you can do.

my weblog; tinyurl.com: https://tinyurl.com/yd995pbv
Cytować
0 #89 Virgilio 2018-08-07 16:31
Estro promete eliminar 7 quilos no 7 dias.

Feel free to visit my web-site; womax como comoprar (http://flyinghonda.de: http://flyinghonda.de/wbb/index.php?page=User&userID=191939)
Cytować
0 #90 Dann 2019-02-06 16:42
great post, very informative. I ponder why the other specialists of this sector do
not realize this. You must continue your writing. I am sure,
you've a huge readers' base already!

Here is my webpage - turmeric
curcumin review: http://haute-meal.com/xe/Board/271761
Cytować
0 #91 Mittie 2019-02-15 09:22
Howdy! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips?


Here is my web site: recipes for turmeric (Homer: http://ecoups.net/groups/freedom-in-a-cup-of-turmeric-tea-with-ginger-lime/)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.