Radni Rady Gminy Tomice zadecydowali o dalszych losach budynku Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomica
Budynek gimnazjum w Tomicach nie zniknie z szkolnej mapy

Radni Rady Gminy Tomice zadecydowali o dalszych losach budynku Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach po reformie oświatowej. Co ustalili?

Gmina Tomice ustaliła, co zrobi z wybudowanym od podstaw na potrzeby gimnazjum budynkiem Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach w związku z wprowadzoną przez rząd reformą edukacji polegającej na likwidacji od nowego roku szkolnego 2019 gimnazjów i przywrócenia systemu ośmiu klas podstawówki.

Na piątkowej (10.02) sesji Rady Gminy Tomice na warsztat wzięli projekt uchwał dotyczących dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego.  Kilkugodzinna dyskusja zakończyła się przyjęciem opinii, zgodnie z którą przewiduje się wygaszenie Gimnazjum im. Noblistów Polskich z dniem 31 sierpnia 2019 roku.

Projekt radnych przewiduje, że z dniem 1 września 2019 roku wszystkie 4 szkoły podstawowe w gminie Tomice staną się ośmioletnimi szkołami podstawowymi, z tym że Szkoła Podstawowa w Tomicach będzie funkcjonować w dwóch budynkach: w dotychczasowym budynku klasy I-III, a w budynku wygaszanego gimnazjum – klasy IV-VIII oraz że z dniem 31 sierpnia 2019 roku Gimnazjum im. Noblistów Polskich zostanie wygaszone.

Jak informują urzędnicy, uchwała zostanie teraz przekazana do zaopiniowania przez Kuratora Oświaty i związki zawodowe, przy czym opinia kuratora będzie wiążąca.  Decyzja w tej sprawie musi zapaść do końca marca tego roku.(MG)
(zdjęcie, wideo: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 ~adam 2017-02-14 16:23
Fajnie, że budynek nie zniknie, ale powinniśmy się raczej martwić, co się stanie z ludźmi, którzy tam pracują. Z własnego doświadczenia wiem, że to była jedna ze szkół o wyższych standardach dzięki gronu pedagogicznemu. Niestety odnoszę wrażenie, że radnych inni ludzie nie interesują.
Cytować
+4 #2 Ataner 2017-02-14 22:41
A co mogą radni poradzić na chorą decyzję rządu? Nie wydaje mi się, że dla nich jest to łatwa decyzja, kogo zwolnić i jak rozwiązać tą beznadziejną sytuację aby jak najlepiej z niej wybrnąć.
Cytować
+7 #3 ~adam 2017-02-15 14:28
@Ataner
Mogli się nie decydować na wygaszenie :) wygaszenie to wariant przy którym najwięcej pracowników straci pracę, ale widocznie najbardziej wygodny dla radnych.
Cytować
+1 #4 Rajnhard 2017-02-17 07:26
Radni mieli podsunięte pod głosowanie 2 alternatywy wypracowane wcześniej przez Wójta w różnych konsultacjach. Trzecie wyjście to nie głosować, zgłosić votum separatum dla sposobu reformowania szczególnie w Tomicach gdzie jest wybudowany pod gimnazjum kilkanaście lat temu oddzielny budynek mozolnie spłacany. Przegłosowali więc jak przegłosowali a zwalnianiem nauczycieli już nie będą się zajmowali ale kto inny.
Cytować
+3 #5 Rodzic!!! 2017-02-21 22:52
A co z przejściem dla pieszych przy gimnazjum? Może trochę bezpieczniejsze pasowało by w końcu na tej jakie ruchliwej trasie?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.