Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata jest oburzony wypowiedzią lidera PSL Adama Struzika w programie telewiz
Fałszowane wybory w Lanckoronie? Wójt żąda sprostowania

Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata jest oburzony wypowiedzią lidera PSL Adama Struzika w programie telewizyjnym "Woronicza 17" dotyczącej rzekomego fałszowania wyborów w gminie. Żąda sprostowania tej wypowiedzi.

W niedzielę (29.01) w popularnym programie "Woronicza 17" na antenie TVP INFO jeden z liderów PSL Adam Struzik w rozmowie dotyczącej wyborów samorządowych, zahaczył o Lanckoronę.

Ja podam przykład takiej nawet nie z Mazowsza tylko z Małopolski, gminy Lanckorona, tam zdaje się zdaje się wójtem jest przedstawiciel PiS i ilość głosów nieważnych koło 40%, więc to kto wójt sfałszował, wójt sfałszował — miał się wypowiedzieć na antenie Adam Struzik.

Ta wypowiedź nie spodobała się Tadeuszowi Łopacie, wójtowi gminy Lanckorona, który teraz domaga się sprostowania nieprawdziwej według niego informacji w piśmie, które wysłał  do zarządu głównego PSL, TVP Info, Urzędu Rady Ministrów, wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha, zarządu Głównego OSP a także Komisarza Wyborczego w Krakowie.

Podane informacje przez pana dotyczące Wyborów w Gminie Lanckorona godzą w dobre imię Gminy jak i Wójta Gminy Tadeusza Łopaty. Podważają zaufanie mieszkańców Gminy do urzędu, a także do członków Komisji Wyborczych oraz Państwowej Komisji Wyborczej, która zatwierdziła wynik wyborów w Gminie Lanckorona, a także opublikowała je na swojej stronie internetowej http://pkw.gov.pl/. Brak dokonania sprostowania polegającego na wyraźnym oświadczeniu w najbliższym programie TVP INFO „Woronicza 17”, iż podane w dniu 29 stycznia informacje dotyczące frekwencji wyborów na terenie Gminy Lanckorona a także ilości głosów nieważnych procentowo do ilości głosujących są nieprawdziwe, będzie skutkować skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego — czytamy w wystosowanym przez wójta Tadeusza Łopatę wezwaniu do sprostowania.

Jak ta sprawa się zakończy? Zobaczymy...

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Urząd Gminy w Lanckoronie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+22 #1 Czarnuch 2017-02-01 11:32
Brawo Panie wójcie. Tak należy walczyć z kameleonami. To prawda, że PSL często uprawia demagogie - jak choćby poseł Zgorzelski, który w programie ,,Kawa na ławę" łgał i mówił od rzeczy. A co do Pana osoby, powiem szczerze: więcej takich ludzi jak Pan, to w Polsce będzie lepiej i niech te wadowickie PiS-iory /czyt.koryciarz e/ uczą się od Pana. Dla wielu osób, z którymi rozmawiam jest Pan przykładem prawdziwej, poczciwej, prawej i patriotycznej postawy. Szkoda, że nie należy Pan do PiSu
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.