Na ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu w Wadowicach, radni jednogłośnie przyjęli budżet powiatu n
Radni uchwalili budżet powiatu

Na ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu w Wadowicach, radni jednogłośnie przyjęli budżet powiatu na 2017 rok.

W czwartek (29.12) podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu w Wadowicach 24 obecnych na sali radnych (3 było nieobecnych) jednogłośnie i bez sprzeciwu uchwalili budżet powiatu na 2017 rok.

W budżecie zaplanowano dochody w wysokości ponad 123,5 mln zł, wydatki mają zaś wynieść ponad 131 mln zł. Deficyt zostanie pokryty z kredytów oraz wolnych środków jako nadwyżki środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu powiatu.

Na wydatki majątkowe zabezpieczono blisko 15,5 mln zł, co stanowi 12% wydatków ogółem. Prawie 11,5 mln zł z tej kwoty przeznaczone zostanie na inwestycje drogowe, 5 mln zł na zadania z tzw. „klucza”, a 6,25 mln zł na inwestycje, w ramach których powiat będzie starał się pozyskać przynajmniej „drugie tyle” dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Blisko 3,5 mln zł przeznaczonych zostanie na inwestycje w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach, m.in. na zakup aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczeń w Powiatowej Poradni Specjalistycznej w Wadowicach oraz modernizację energetyczną budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Dziękuję za współpracę w ostatnich 12 miesiącach, za dziesiątki godzin spędzonych na komisjach, na obradach klubów czy wyjazdowych posiedzeniach na drogach powiatowych. To była bardzo merytoryczna praca, z zastosowaniem wielu rozwiązań innowacyjnych. Myślę tutaj o bardzo dużych wydatkach na remonty cząstkowe. Nigdy wcześniej tego nie robiono, my to rozpoczęliśmy i to była bardzo dobra decyzja radnych, bo okazało się że taki sposób remontów jest bardzo tani, szybki i skuteczny — podkreślał na sesji starosta Bartosz Kaliński.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.