Po 12 latach kierowania placówką, dyrektor wadowickiego szpitala, Krystyna Grzesiek, została dziś odw
Odwołano dyrektor wadowickiego szpitala

Po 12 latach kierowania placówką, dyrektor wadowickiego szpitala, Krystyna Grzesiek, została dziś odwołana ze stanowiska.

Wypowiedzenie wręczono jej w wadowickim starostwie koło południa. Decycję w tej sprawie podjął zarząd powiatu, podpisy pod odwołaniem złożyło trzech członków zarządu: Zbigniew Janosz, Jolanta Wąs i Janusz Lipski. Według zarządu powody to między innymi, trudna współpraca przy rozbudowie szpitala (brak porozumienia w sprawie projektu pawilonu E), zła kondycja finansowa lecznicy i lekceważący stosunek do zarządu.

Odwołanie wywołało protesty u pracowników szpitala, przekonanych, że na zwolnienie dyrektor miał wpływ niespełnianie przez nią żądań zarządu odnośnie usunięcia plakatów OKOSu z terenu placówki. Zwrócili się oni do Zbigniewa Mieszczaka, przewodniczącego Rady Powiatu, jako organu nadzorującego zarząd, aby zmieniono decyzję. Co z tego wyniknie, pewnie dowiemy się wkrótce.

Z dniem dzisiejszym swoją rezygnację złożył również Jerzy Gryboś, dyrektor ds. lecznictwa, argumentując sprawę brakiem warunków do sprawnego działania placówki (przykładowo: nie miałby kto zamawiać leków, podpisywać decyzji finansowych, czy w razie wypadku podpisać zgody na wezwanie helikoptera)


Prawdopodobnie jutro okaże się, kto zostanie wyznaczony do pełnienia obowiązków dyrektora, do czasu wyłonienia nowego w drodze konkursu.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 andrzej 2010-09-16 18:00
niezłe jaja
Cytować
+2 #2 Pacjent 2010-09-16 18:05
a mnie właśnie ciekawi, co by się stało: epidemia, poważny wypadek, pożar, zamówienie większej ilości leków - kto podejmowałny i podpisywal takie decyzję?

I kto w razie czego by beknął?
Cytować
+2 #3 mówciemi tato 2010-09-17 00:49
wieczne partyjne przepychanki. rzygać się tym już chce.
Cytować
+1 #4 obserwator 2010-09-18 15:14
Czyzby czopek miał zostac nowym ...:-D
to wiele tłumaczy :-d :D
Cytować
-2 #5 NIE dla TERESKI 2010-09-20 13:13
Polityka Kramarczyk jest niebezpieczna dla szpitala. Powiązany z Kramarczyk Czopek oraz radni Janosz, Kulbacka, Wąs, Drożdż, Mlost, Kwartnik, Mieszczak mogą bardzo zamieszać. Pracownicy służby zdrowia protestują i są oburzeni.
Cytować
+2 #6 tttrrrr 2010-09-28 20:07
co to polityka kończy się na szpitalu
Cytować
+4 #7 Zbyszek 2010-11-17 19:55
Oto czym skończyła się akcja Obywatelskiego Komitetu Obrony Szpitala. :-) Polska Gazeta Krakowska I i listopada 2010 I
Przepraszam Pana Marka Kwartnika za rozpowszechnian ą w formie plakatów i ulotek nieprawdziwą informację, iż jako radny powiatowy nie był Pan zwolennikiem rozbudowy szpitala w Wadowicach.Bogd an Krupnik.

Przepraszam Pana Józefa Mlosta za rozpowszechnian ą w formie plakatów I ulotek nieprawdziwą informację, iż jako radny nie był Pan zwolennikiem rozbudowy szpitala w Wadowicach. Bogdan Krupnik.

Przepraszam Pana Zbigniewa Janosza za rozpowszechnian ą w formie plakatów i ulotek nieprawdziwą informację, iż jako Wicestarosta Wadowicki nie był Pan zwolennikiem rozbudowy szpitala w Wadowicach. Bogdan Krupnik.

Przepraszam Panią Jolantę Wąs za rozpowszechnian ą w formie plakatów i ulotek nieprawdziwą informację, iż jako radna powiatowa nie była Pani zwolennikiem rozbudowy szpitala w Wadowicach. Bogdan Krupnik.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.