Z cyklu Komentarz Polityczny, czyli Wadoleaks: jak okiem radnego Mateusza Klinowskiego wygląda sytuacja
Gminne szkoły – układ chroni swoich

Z cyklu Komentarz Polityczny, czyli Wadoleaks: jak okiem radnego Mateusza Klinowskiego wygląda sytuacja w gminnych szkołach i panujących w nich porządkach, na przykładzie szkoły w Kleczy.

Niemal na każdym kroku przekonuję się, że Gmina Wadowice stanowi jaskrawy, podręcznikowy wręcz przykład wynaturzenia polskiego prawa samorządowego. Zamiast silnego samorządu mamy utrwalony „lokalny układ władzy”, który bez większego problemu zapewnia sobie zwycięstwo w kolejnych wyborach. Układ ten psuje demokrację, moralnie korumpuje jego uczestników, a mieszkańców skazuje na rozwiązania, które niewiele mają wspólnego z efektywnością, jak również obowiązującym prawem.

Przykładów już trochę Państwu dostarczyłem: rewitalizacja rynku, gminna polityka w kwestii alkoholu, bezpieczeństwo w mieście, czy wreszcie zamieszanie wokół BDI. Polityka w mieście uprawiana jest w amatorski, dyletancki sposób. Przedstawiana przed wyborami jako dobry gospodarz burmistrz Ewa Filipiak od lat otoczona jest złymi doradcami i nie panuje nad sytuacją w wielu kluczowych kwestach w gminie. Kolejne moje spostrzeżenia opiszę wkrótce, tymczasem jednak zatrzymam się przy temacie aktualnym – szkołach podstawowych i panujących w nich porządkach. 

W gminnych szkołach dzieje się źle. Nie jest to moja opinia, lecz osób znających sprawę lepiej. Wśród nich są nauczyciele, którzy chętnie opowiadają, jak wyglądają szkolne porządki. Zwolnienia z dnia na dzień bez podania przyczyn, warunkowane wyłącznie widzimisię dyrekcji, zatrudnianie członków rodzin, często na wielu etatach. Przypadki łamania prawa przez dyrekcje gminnych szkół do publicznej wiadomości się nie przebijają. Poszkodowani, na ogół nauczyciele, boją się otrzymać wilczy bilet. Postawisz się w jednej szkole, a powiązany z urzędem miasta dyrektor załatwi ci, że na terenie gminy pracy już nie znajdziesz. Na luksus bezkompromisowości nie każdy więc sobie pozwoli. Opór stawiają zwykle starsi nauczyciele, ponieważ będąc bliżej emerytury, do stracenia mają więcej, lepiej też znają swoje prawa.

Za ilustrację szkolnych porządków i tuszowania poważnych zarzutów posłuży mi szkoła w Kleczy, gdzie od wielu lat na stanowisku dyrektora pracuje Urszula Zmysłowska. Nazwisko to po raz pierwszy usłyszałem, gdy Rada Miejska zajęła się skargą złożoną przez jedną z nauczycielek tej szkoły – Janinę Ramzę. Ramza, zwolniona z pracy, podobnie jak kilku innych nauczycieli, uważała, że jest przez Zmysłowską szykanowana, a samo zwolnienie odbywa się z naruszeniem prawa. Postanowiła więc walczyć w sądzie, który finalnie do pracy ją przywrócił. Przy okazji zainteresowała swoim kazusem dziennikarzy, a działania dyrekcji opisała w liście, który trafił na ręce Minister Edukacji. Stamtąd przesłano go do Wojewody. Ten nakazał opisane w nim zarzuty zbadać. Zająć tym miała się Rada Miejska, która dyrektorów gminnych szkół nadzoruje.

Janina Ramza oraz inna zwolniona nauczycielka szkoły w Kleczy, Anna Siudut, opowiedziały mi, co mają do zarzucenia Zmysłowskiej i dlaczego czują się oszukane przez burmistrz Filipiak, u której szukały pomocy. W wielkim skrócie, zwolniono je pomimo kwalifikacji, zaangażowania i sukcesów, tłumacząc, że zaangażowania i sukcesów im brakuje. Zadecydowała o tym jednoosobowo Zmysłowska, która szkołą rządzi ze swoim kuzynem - nauczycielem muzyki Pawłem Jaroszem. Jarosz tytułowany jest „społecznym dyrektorem”, prowadzi rady pedagogiczne, wydaje polecenia nauczycielom, dba o ich wykonywanie. Praktyka to zdumiewająca. Niepokorni zmuszani są szykanami do odejścia, panuje klimat zastraszenia. W szkole zmieniają się wicedyrektorzy, księgowe, nauczyciele. Dzięki zwalnianiu niewygodnych, pozostali dostają godziny nadliczbowe, czym opłaca się ich wierność.

Jak to się dzieje, że mimo przegranych wyroków i oskarżeń ze strony zwolnionych nauczycieli oraz protestów rodziców dyrektorka Zmysłowska nadal piastuje swoją funkcję? Odpowiedź jest prosta: bezkarność gwarantuje jej zatrudnianie radnych rady miejskiej. Mandat radnego pełnił Jarosz, radnym nadal jest Michał Ogiegło, również pracujący w tej szkole. Zmysłowska mimo wszystkich zarzutów uchodzi więc za wzorową, otrzymując od burmistrz Ewy Filipiak pochwały i nagrody za pracę.

System wzajemnego krycia zadziałał doskonale również w przypadku wspomnianej skargi, skierowanej do Rady Miejskiej przez Wojewodę. Zamiataniem pod dywan zajął się sam przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Szczur. Początkowo Rada skargi w ogóle nie zobaczyła na oczy. W zamian zobaczyła ją Zmysłowska, do której gorliwie przesłał ją Z. Szczur, jednocześnie Wojewodzie odpisując, że skargę on sam uważa za bezprzedmiotową, gdyż wyrokiem sądu Ramza została przecież przywrócona do pracy.

Zdzisław Szczur złamał prawo, ponieważ nie miał żadnych uprawnień, aby jednoosobowo zdecydować o losach skargi i ją odrzucić. To wyłączna kompetencja radnych. Przesłanie treści listu Ramzy do Zmysłowskiej oceniać można zaś jako sporą niezręczność – Ramza znów miało prawo poczuć się szykanowana, tym razem przez miejskich urzędników. Dlatego po zapoznaniu się z pismem Szczura, Wojewoda ponownie skierował skargę do rozpatrzenia Radzie Miejskiej, wskazując, że powinna zająć się tym Komisja Rewizyjna. Nakazał również, jak się wydaje, przeprosić Ramzę. Przeprosin tych nigdy nie usłyszała...

Dopiero za drugim razem, w wyniku uporu Wojewody, skarga trafiła w ręce radnych. Obrady Komisji Rewizyjnej były jednak farsą. Treścią skargi w ogóle się nie zajęto, gdyż większość członków komisji nie zadała sobie nawet trudu przeczytania obszernego pisma. Do tego nietrafnie i tendencyjnie zreferował ją jeden z urzędowych prawników, w Karcie Nauczyciela niezorientowany. Forsowano tezę, że skoro sąd już się wypowiedział, nie ma sensu zajmować się zarzutami pod adresem dyrektorki Zmysłowskiej, gdyż „sprawa jest załatwiona”. Nic bardziej mylnego. Szkopuł w tym, że Ramza nie tyle skarżyła się na zwolnienie, co na sposób zarządzania szkołą przez dyrekcję i brak kontroli nad tym ze strony gminnych urzędników, na czele z burmistrz Filipiak.

W skardze przeczytać możemy, że Zmysłowska niewłaściwie gospodaruje kadrami szkoły, fałszuje dokumentację szkolną, dowolnie rozdziela dodatki motywacyjne, łamie zapisy Karty Nauczyciela. Wyrok sądu pracy potwierdza, przynajmniej częściowo, pierwszy z zarzutów, tym bardziej Rada Miejska powinna zbadać je wszystkie. Być może okazałoby się, że nie znajdują one potwierdzenia w faktach, ale rzetelne rozpatrzenie zarzutów było zwyczajnie obowiązkiem radnych (wyraźnie zaznaczył to również w swoim piśmie Wojewoda) i o to w czasie obrad komisji wnioskowałem. Na czele Komisji Rewizyjnej stoi jednak… Michał Ogiegło, który, jak pamiętamy, w Kleczy „dorabia na drugim etacie”. Zamiatanie pod dywan kontynuowano.

Ogiegło na głos przeczytał więc pismo skierowane do radnych przez dyrekcję i podpisane przez część nauczycieli szkoły. Dowiedzieliśmy się z niego, że dyrektorka ma prawo zwalniać i zatrudniać, kogo tylko chce, a rozgoryczona nauczycielka nęka szkołę i jej pracowników, nasyłając kontrole, śląc listy do różnych instytucji etc. W piśmie próżno było szukać śladów odpowiedzi na zarzuty stawiane przez Ramzę. Ale radni – o dziwo – przyjęli je za dobrą monetę. Komisja żadnych czynności kontrolnych nie wykonała, żadnych wniosków nie przyjęła. Dzięki głosom radnych „rządzącej koalicji zawsze wiernych”, skargę odrzucono jako bezzasadną. Podobnie, mimo moich protestów, stało się w czasie obrad Rady Gminy. Tu również interes „lokalnego układu” wziął górę.

Fatalne to dla naszej gminy świadectwo. Wygląda na to, że przewodniczący Komisji Rewizyjnej do spółki z przewodniczącym Rady, chronią wspólnie dyrektorkę, która zatrudnia jednego z nich. Rada i Komisja Rewizyjna zamiast badać postawione zarzuty, chowa głowę w piasek. W ten sposób, dzięki milczącej zgodzie zwasalizowanej większości radnych, niewygodne sprawy są tuszowane. A walczące o swoją godność, zasłużone dla gminy nauczycielki Ramza i Siudut zostawione są ponownie same sobie. Łamanie prawa, upokarzanie ludzi oraz podkładanie świń stało się bowiem na tyle trwałym elementem życia papieskiego miasta, że z przyzwyczajenia nikt już nie protestuje.

W Wadowicach ogłoszono właśnie konkursy na dyrektorów szkół podstawowych. Konkursy to szansa zmiany na lepsze, o ile zostaną one właściwie przeprowadzone. Nadzieje jednak próżne. Radni o działaniach urzędu i burmistrz, jak zwykle nie zostali poinformowani. Nie poznaliśmy nazwisk kandydatów, składu komisji konkursowej, kryteriów podejmowania decyzji. Radni, którzy stanowią naczelny organ gminy, o wszystkim dowiadują się ostatni. Jeżeli oczywiście w ogóle są życiem miasta zainteresowani.

Puentę tego artykułu dopisało życie. Zgodnie z przewidywaniami Urszula Zmysłowska, dyrektorka bez zarzutu, została wybrana na kolejną kadencję. Czy ktoś jeszcze kiedyś się na nią poskarży? W świat poszedł czytelny sygnał – wadowicki „układ” chroni „swoich”.

(Radny Mateusz Klinowski)Zobcz również:
Radny Zbigniew Jurczak organizuje spotkania
Święto Flagi według Młodych Demokratów
V Sesja Rady Powiatu
Koalicja nie chce transmisji sesji
Wadowice jednak miastem niebezpiecznym

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+36 #1 Monia 2011-06-01 13:25
Mateusz jak dobrze że jesteś!!!!
Cytować
-60 #2 Ania! 2011-06-01 13:26
Jednostronność tego artykułu, aż kłuję w oczy!!! Jednak Radny Klinowski musi się jakoś wybić... Szkoda tylko, że bardzo sporo ważnych faktów zostało pominiętych!!!
Cytować
-50 #3 a_a 2011-06-01 13:45
Cytuję: "(...) upokarzanie ludzi oraz podkładanie świń (...)" A pan Klinowski co niby robi w tym tekście? A poza tym nie należy pisać takich kłamliwych tekstów, tylko najpierw trzeba DOKŁADNIE zapoznać się ze sprawą i ewentualnie potem wysunąć OBIEKTYWNE wnioski!
Cytować
+41 #4 Jakub Florczyk 2011-06-01 13:46
Cytuję Ania!:
Jednostronność tego artykułu, aż kłuję w oczy!!! Jednak Radny Klinowski musi się jakoś wybić... Szkoda tylko, że bardzo sporo ważnych faktów zostało pominiętych!!!


To je przytocz, skoro chcesz prowadzić dyskusję.
Cytować
+42 #5 Freezyear ... 2011-06-01 13:48
Takich układów w gminie jest więcej, to temat rzeka:)
Cytować
+41 #6 Stefan 2011-06-01 13:53
jednostronność to domena "fachowców" z wad69. Tutaj widzę rzeczowy tekst, nie wyssany z palca, rozpracowany i przygotowany. Trochę inaczej się to czyta niż wypociny Płaszczyco-Kota rby.
Cytować
-38 #7 Ania! 2011-06-01 13:55
Ktoś kto zna dwie strony medalu...może mówić o jednostronności owego artykułu...
Cytować
+36 #8 mery 2011-06-01 14:04
zazdrościć można wadowicom takiego aktywisty! oczywiście dla wielu jest niewygodny bo grzebie i docieka, ale przynajmniej działa, a nie bierze kase i po macoszemu odwala swoje obowiązki. pracuje w szkole i zgadzam się, ze dyrektorzy dopuszczaja sie masy nieprawidlowosc i, a zatrudnianie członkow rodziny jest normą! a prawomocność konkursów dyrektorskich tez pozostawia wiele do zyczenia. ;/
Cytować
+29 #9 mery 2011-06-01 14:07
a Ania! skoro zna, to może się wypowie...bo na razie jedyne co potrafi to oceniać, jednostronności u Ania! oczywiście nie występuje!
Cytować
-58 #10 Mieszkanka Kleczy 2011-06-01 14:08
Gratulacje dla p. Urszuli Zmysłowskiej za wybranie jej na ponowną kadencję! Moje dziecko chodzi do szkoły do Kleczy, która wg mnie jest najlepszą szkołą w powiecie. Rozwija się świetnie, nauczyciele życzliwi, wspaniała atmosfera, zarówno dla dzieci jak i rodziców! Nie rozumiem tych zarzutów tutaj przedstawionych i na pewno nie zaliczam się do grona tych, którzy protestują przeciwko p. Zmysłowskiej! Nawet muszę powiedzieć, że jestem zdziwiona jakimikolwiek protestami rodziców, bo nic nigdy o tym nie słyszałam!
Po co skarżyć się na kogoś kto znakomicie wypełnia swoje obowiązki i stwarza świetne warunki rozwoju dla dzieciaków? Przecież chodzi o to, by naszym dzieciom było lepiej, by edukacja polska rozkwitała, a szkoła w Kleczy i jej dyrekcja są jak najbardziej na najwyższym poziomie.
Cytować
+28 #11 Ania bez ! 2011-06-01 14:10
No to słuchamy. Pokaż drugą stronę medalu. Ciekawa jestem o czym to nie mamy wiedzy i cóż takiego radny Klinowski pominął.
Cytować
+35 #12 Rafal 2011-06-01 14:14
Aniu oczywiscie ze jest druga strona medalu tylko zainteresowani o tym nie powiedza bo musieliby klamac albo cytowac narzucony z gory tekst. Ewa Filipiak jest mistrzynia gnojenia ludzi.
Cytować
+39 #13 nauczyciel 2011-06-01 14:21
Mateusz gratuluje odwagi i chęci, ze chcialo ci sie poruszyć ten problem. Tak się dzieje w gminnych szkolach niestety i trzeba miec naprawde charakter, zeby sie temu przeciwstawic, ale czy warto? Ja juz przestalam wierzyć w sprawiedliwosc, hehe i w brak funkcjonowania układów, obserwując analogiczną sytuacje w gimnazjum na ul. Sienkiewicza, w której to funkcje dyrektora sprawuje chyba jeszcze nadal pani Wajdzik. Zwolniony nauczyciel nakazem sadu zostal przywrocony do pracy, poczyym zostal znowu zwolniony, z braku godzin. A za bezprawny okres przeniesienia w stan nieczynny, do dzis dzien nie dostal zaleglego wynagrodzenia. Mimo, iz orzeczenia sadu wynikalo, ze nauczyciel ten nie powinien zosatc nigdy zwolniony. JESZCZE JEDNO, SPRAWE PRZEGRAL W WADOWICACH- TAK FUNKCONUJE NASZ SAD. WYGRAL NATOMISAT W SADZIE WYZSZEJ INSTANCJI W KRAKOWE. NIE WRZUCAJMY JEDANK WSZYTSKICH DO JEDNEJ BECZKI, BO NA SZCZESCIE ISTNIEJA SZKOLY, GDZIE DYREKTORZY SA UCZCIWI, RZETELNI;;; RZYKRO TYLKO, ZE TAKIE RZEZCY SIE ZDAZAJA, CORAZ CZESCIEJ W GMINNYCH SZKOLACH.
Cytować
-43 #14 Krystyna B. 2011-06-01 15:40
Uważam że koniecznie nalezy odrzucić kłamstwa rajcy Klinowskiego. Jego argumenty bardzoiej przypominaja wypociny Edwarda Wyroby niż prawnika. Bo gdyby cokolwiek znał prawo to, ajko funkcjonariusz publiczny nigdy by sobie nie pozwolił na pomawawianie i naruszanie dobrego imienia dyrektor szkoły Urszuli Zmysłowskiej, która dowiodła swojej niewinności.
Panie Klinowski czy słyszał pan kiedykolwiek o zasadzie domniemania niewinności? Dlaczego wię zarzucasz pan dyrektor Urszuli Zmysłowskiej i nauczycielowi Michałowi Ogiegle łamanie prawa.
To pan jest zagrożeniem dla demokracji, ponieważ szkaluje pan uczciwych ludzi i bezpodstawnie pomiawia.
Czy chroni pan lewicowych układów które przegrywają z uczciwością i rzetelnością pani dyrektor Zmysłowskiej ?
Nie chcemy takich rajców, którzy bezpodstawnie oczerniają ludzi.
Pani dyr, Zmysłowska powinna złożyć na pana skargę do Rady Miejskiej za skandaliczne zachowanie i pisanie nieprawdy. Odnośnie kwestii narkotyków też się z panem nie zgadzam. Poglądy polityczne Klinowskiego, jako skrajnie lewicowe też mi się nie podobają. Tu są Wadowice, górskie okolice...
Nie chcemy tego dzidostwa które reprezentuje rajca Klinowski !!!
Cytować
-40 #15 JUSTYNNA 2011-06-01 15:48
PANIE KLINOWSKI MAM PYTANIE:
TO DLACZEGO PANI BURMISTRZ ZROBIŁA KONKURSY W SZKOŁACH ?

PRZECIEŻ MOŻNA BYŁO POWIERZYĆ FUNKCJE DOTYCHCZASOWYM DYREKTOROM BEZ KONKURSÓW

PO CO WIĘC BYŁO ROBIC KONKURSY

A DLACZEGO PANA KOLEŻANKA RAMZA NIE WZIĘŁA UDZIAŁU W KONKURSIE NA DYREKTORA SKORO JEST TAK DOBRA ?

A DL;ACZEGO TO KLINOWSKI SAM NIE WYSTARTOWAŁ NA STANOWISKO DYREKTORA W KLECZY ?

TO JEST CHORE CO WYPISUJE KLINOWSKI !!!
Cytować
+31 #16 Marcin 2011-06-01 16:10
Mateusz - gratulacje.
Cytować
+40 #17 nauczycielka 2011-06-01 16:38
Oj prawda to prawda. Ale nie tylko w Kleczy takie numery. Dyrektorka z Sienkiewicza udowodniła, że można w ciągu 5 lat zwalić szkołę z piedestału na samo dno. I nie mówię tu o wyglądzie zewnętrznym szkoły tylko o tym co dzieje się w środku. A że na prawie oświatowym się nie zna i stosuje je tylko wtedy gdy jest dla niej korzystnie to udowodniła przed sądem, jak przegrała sprawę. Radny Klinowski mówi całą prawdę w oczy, chwała mu za to. Mam nadzieję, że w tej szkole dyrektorem zostanie ktoś kompetentny, kto wyciągnie ją z tego bagna, w które wpakowała ją Beata W. Panie Mateuszu może warto napisać kolejny artykuł, tym razem o ZSP3 i pani Wajdzik? Myślę, że to byłby dłuższy wywód. Pozdrawiam.
Cytować
+32 #18 mimi 2011-06-01 16:41
Cytuję Krystyna B.:

Panie Klinowski czy słyszał pan kiedykolwiek o zasadzie domniemania niewinności? Dlaczego wię zarzucasz pan dyrektor Urszuli Zmysłowskiej i nauczycielowi Michałowi Ogiegle łamanie prawa.
To pan jest zagrożeniem dla demokracji, ponieważ szkaluje pan uczciwych ludzi i bezpodstawnie pomiawia.
Czy chroni pan lewicowych układów które przegrywają z uczciwością i rzetelnością pani dyrektor Zmysłowskiej ?
Nie chcemy takich rajców, którzy bezpodstawnie oczerniają ludzi.
(...) Nie chcemy tego dzidostwa które reprezentuje rajca Klinowski !!!


Zasada domniemania niewinności obowiązuje w procedurze karnej, a nie w debacie publicznej. Dr Klinowski oskarża, bo ma do tego prawo, i swoje oskarżenia uzasadnia, czego Pani niestety nie potrafi uczynić. To raczej Pani bezpodstawnie szkaluje i pomawia Autora, pisząc, że kłamie, a nie podając skąd Pani to wie. A co do "chcenia" - niech Pani mówi za siebie. Takie są właśnie uroki demokracji, na którą się Pani powołuje.
Cytować
-44 #19 kompromitacja klina 2011-06-01 16:41
Wstyd Klinowski
głupotą tego tekstu poraża
kompromitujesz się Klinowski
i osmieszasz
Cytować
+31 #20 Negocjator 2011-06-01 16:47
Cytat:
TO DLACZEGO PANI BURMISTRZ ZROBIŁA KONKURSY W SZKOŁACH ?
Bo była pewna, że wygrają "swoi" a zawsze może taka justyna napisać apitaliką, że w związku z tym panuje prawo i sprawiedliwośc
Cytat:
A DLACZEGO PANA KOLEŻANKA RAMZA NIE WZIĘŁA UDZIAŁU W KONKURSIE NA DYREKTORA SKORO JEST TAK DOBRA ?
Cytat:
A DL;ACZEGO TO KLINOWSKI SAM NIE WYSTARTOWAŁ NA STANOWISKO DYREKTORA W KLECZY ?
Klinu pewnie dlatego, że nie ma kursu zarządzania w oświacie, albo jak to się nazywa. Ramza może chce być nauczycielem z pasją i tą, która na prawdę edukuje młodzież, a nie dyrektorem.
Cytować
+60 #21 Eryk 2011-06-01 16:59
Krystyno i Justyno.

Trudno będzie z wami polemizować, ale jednak spróbuję.

Kryśka zwana czasem Staszkiem: jakoś trudno mi zgodzić się z Twoimi słowami, które są niczym innym jak atakiem na osobę, a nie merytorycznym rozprawieniem się z tekstem. Dla mnie przekaz jest jasny. Skoro p. Ramza wygrała sprawę przed sądem to miała rację. Sąd ją tylko potwierdził, wojewoda nakazał zbadanie sprawy bo dziwne praktyki w szkole wyrok sądu sugerował aż nadto.
Ty próbujesz w stylu naszych miejskich gospodarzy i płaszczaka odwracać kota ogonem, odciągać od meritum, szkalować imię radnego. Dlaczego tak trudno jest Ci odnieść się do postawionych zarzutów?
Klinowski polemizuje z faktami, tak przynajmniej to wygląda. Posługuje się dowodami rzeczowymi. A Ty?

Justyno. Tobie niestety już nikt i nic nie pomoże. Przeczytaj jeszcze raz co napisałaś i zastanów się czy warto aż tak bardzo się "popisywać".
Klinowski nie wystartował na stanowisko dyrektora szkoły tylko dlatego, że Ty nie wystartowałaś w konkursie błazna roku.

Co do samej sprawy. Nie wiem czy wierzyć w to co Klinowski sugeruje, ale nie widząc, żadnej zawierającej przynajmniej szczątkowe fakty odpowiedzi tylko ujadanie jaki to Klinowski jest głupi lewak dochodzę do wniosku, że władza kolejny raz chce coś przed nami ukryć.

Masz u mnie Klinowski duży plus za to, że patrzysz im na ręce, że już nie jest tak łatwo kombinować, mataczyć i oszukiwać ludzi. Nie interesuje mnie co robisz w kwestii polityki narkotykowej, nie podzielam Twojego zdania, ale nie będę zabraniał Ci głosić własnych myśli. Liczy się to co robisz dla naszej społeczności. Leczenie z patologii dopiero się zaczyna. Życzę wytrwałości!

Eryk
Cytować
-23 #22 b23x 2011-06-01 17:23
Cytuję a_a:
Cytuję: "(...) upokarzanie ludzi oraz podkładanie świń (...)" A pan Klinowski co niby robi w tym tekście? A poza tym nie należy pisać takich kłamliwych tekstów, tylko najpierw trzeba DOKŁADNIE zapoznać się ze sprawą i ewentualnie potem wysunąć OBIEKTYWNE wnioski!
tak samo jak pisać ogólnikami, to jaka ta PRAWDA jest?
Cytować
+43 #23 robert2 2011-06-01 18:17
Od ponad dwudziestu lat Wadowice są w rękach pani Ewy Filipiak, która przewodziła tzw. ekipie z Łabęd, przejmując władzę samorządową w 1989 roku.Co prawda pierwszym burmistrzem był K.Malczyk ale de facto to Filipiak go rekomendowała. Poziom życia społecznego, samorządowego, oświaty, zdrowia itd. jest coraz niższy od poziomu ościennych gmin i miast. Stajemy się zacofanym grajdołem w którym decyzyjność należy do wiernych miernot pani burmistrz. Samorząd gminny jest fikcją i tylko niezależni i odważni radni mogą cokolwiek w tym mieście zmienić. Niestety, upaprani w układy i dewocyjną religijność mieszkańcy, wybierają radnych według życzeń magistratu. System, którego autorem jest Ewa Filipiak, działa skutecznie od ponad dwudziestu lat.
Cytować
+28 #24 Qla 2011-06-01 18:42
Do Mieszkanka Kleczy
Cytat:
Gratulacje dla p. Urszuli Zmysłowskiej za wybranie jej na ponowną kadencję! Moje dziecko chodzi do szkoły do Kleczy, która wg mnie jest najlepszą szkołą w powiecie. Rozwija się świetnie, nauczyciele życzliwi, wspaniała atmosfera, zarówno dla dzieci jak i rodziców! Nie rozumiem tych zarzutów tutaj przedstawionych i na pewno nie zaliczam się do grona tych, którzy protestują przeciwko p. Zmysłowskiej! Nawet muszę powiedzieć, że jestem zdziwiona jakimikolwiek protestami rodziców, bo nic nigdy o tym nie słyszałam!
Skoro tak pani chwali poczynania dyr. Zmysłoskiej , to dlaczego pani nie poda swojego imienia i nazwiska. A może te peany napisała pani dyrektor.
Cytować
-36 #25 Andrzej F. 2011-06-01 19:20
Panie Klinowski. Daj Pan namiary na dealera! dobre to jaranie musi mieć :)
Cytować
+30 #26 margo 2011-06-01 20:08
Konkursy zostały ogłoszone bo któregoś z dotychczasowych dyrektorów trzeba się pozbyć. Ot cała prawda. I niebawem zobaczymy o kogo chodzi.
Cytować
-41 #27 Seba 2011-06-01 20:32
Klin dał się wciągnąć w nauczycielskie pyskówki czym pokazuje, że jest zwykłym oseskiem i naiwniakiem. Tyle ludzi w Wadowicach jest zwalnianych lub poniżanych w innych zakładach pracy, a tu tyle larma o zwykłych nierobów. Mają za dużo czasu i siedzą na tym forum, jak żadna inna grupa społeczna. A gnać ich do roboty, zrobić etat 40 godzin tygodniowo, zlikwidować wakacje = to zaczną szanować swoją pracę. Aty Klinu weż się za inną robotę, albo się przyłóż do rzetenego pisania, bo to co wypociłeś ni ma żadnych znamin obiektywności. Widać, że też jesteś belfrem - młodym i już zepsutym
Cytować
-31 #28 kompromitacja klina 2011-06-01 20:32
Niech klinu napisze choć jedno prawdziwe zdanie, w którym bym mu nie dowiódł kłamstwa.
Tylko proszę nie pisać że 2 + 2 = 4
tylko coś z jego wyimaginowanych insynuacji
Cytować
+27 #29 Miś 2011-06-01 22:12
Cytuję Krystyna B.:
Uważam że koniecznie nalezy odrzucić kłamstwa rajcy Klinowskiego. Jego argumenty bardzoiej przypominaja wypociny Edwarda Wyroby niż prawnika. Bo gdyby cokolwiek znał prawo to, ajko funkcjonariusz publiczny nigdy by sobie nie pozwolił na pomawawianie i naruszanie dobrego imienia dyrektor szkoły Urszuli Zmysłowskiej, która dowiodła swojej niewinności.
Panie Klinowski czy słyszał pan kiedykolwiek o zasadzie domniemania niewinności? Dlaczego wię zarzucasz pan dyrektor Urszuli Zmysłowskiej i nauczycielowi Michałowi Ogiegle łamanie prawa.
To pan jest zagrożeniem dla demokracji, ponieważ szkaluje pan uczciwych ludzi i bezpodstawnie pomiawia.
Czy chroni pan lewicowych układów które przegrywają z uczciwością i rzetelnością pani dyrektor Zmysłowskiej ?
Nie chcemy takich rajców, którzy bezpodstawnie oczerniają ludzi.
Pani dyr, Zmysłowska powinna złożyć na pana skargę do Rady Miejskiej za skandaliczne zachowanie i pisanie nieprawdy. Odnośnie kwestii narkotyków też się z panem nie zgadzam. Poglądy polityczne Klinowskiego, jako skrajnie lewicowe też mi się nie podobają. Tu są Wadowice, górskie okolice...
Nie chcemy tego dzidostwa które reprezentuje rajca Klinowski !!!

Łubu dubu,Łubu dubu...
Cytować
-35 #30 Remigiusz 2011-06-01 22:19
Nie rozumiem dlaczego niektórzy jeszcze dyskutują z "Klinem" Przecież to co on reprezentuje to katastrofa!!!!
Cytować
+31 #31 Adam 2011-06-01 22:37
Panie Mateuszu, oby Pana nie złamano. Dziękuję w imieniu swoim i moich znajomych, którzy pokładają w Panu nadzieje. Jakie to szczęście, że Pana mamy :)
Cytować
+35 #32 nauczyciel 2011-06-01 23:29
Nie mogę tego czytac. Chłopak pisze prawdę na temat tego, co dzieje się, tym razem akurat w oświacie, a wy go szykanujecie. Naprawde trzeba mieć nielada odwagę pisać prawd, by ludzie wiedzieli co sie wyrabia w niektorych szkolach. Pan Mateusz Klinowski pewnie i napisze o innych problemach, jesli tylko zauwazy jakies nastepne bezprawie. Pan Mateusz Klinowski nie ma w tym zadnego interesu, no chyba odwrotnie, piszac prawde, naraza sie pani burmistz itp. osobom. A wy czytelnicy zamiast go wesprzec, zeby Wadowiczanie mogli poznać prawdę i to z różnej dziedziny, to go krytykujecie. Nie wiem dokładnie jak było w tej szkole, ale wiem napewno jak było na Sienkiewicza i jestem skłonna uwierzyc, że w tej szkole w Choczni podobna sytuacja miała miejsce.
Prosze nie mieszać rownież polityki narkotykowej, bo to jedno, tego tez nie podzielam.Sprób ujcie być obiektywni, bo pan Mateusz Klinowski jest przynajmniej bezstronny i nieskorumpowany za co mu chwała!!!!
Obudźcie sie w końcu i nie mieszajcie innych rzeczy do tej sprawy. Smieszne jest, jak ktoś krytykuje nauczycieli, świat wolny mogłes nim zostac, kolego piszący powyżej, jeśli oni maja tak fajnie. Trzeba było się uczyć;););) Ale to nie jest przedmiotem sprawy i nie będę pisać ile trwa naprawdę ich praca. Podsumuwując chodzi o to, żebyscie ludzie zmądrzeli i doceniali osobę, ktora jako jedna z nielicznych radnych pisze prawde. Chyba w naturze polaka jest krytykowanie kogos i czepianie sie rzeczy których nie ma. Ps. powtarazm Klinu porusza różne problemy i nie podcinajcie mu skrzydel, tą swoją glupią krytyką, bo dzięki niemu przynajmniej wiecie co dzieje się w Papalandzie;);) ;)
Cytować
+27 #33 Edward 2011-06-02 00:58
Cytuję Krystyna B.:
Uważam że koniecznie nalezy odrzucić kłamstwa rajcy Klinowskiego. Jego argumenty bardzoiej przypominaja wypociny Edwarda Wyroby niż prawnika. Bo gdyby cokolwiek znał prawo to, ajko funkcjonariusz publiczny nigdy by sobie nie pozwolił na pomawawianie i naruszanie dobrego imienia dyrektor szkoły Urszuli Zmysłowskiej, która dowiodła swojej niewinności.


Krysiek B., jesteś fantastyczny!
Po pierwsze - wycierasz swoją wredną gębę nazwiskami ludzi, sam smierdząc tchórzem na odległość i kryjąc się za kobiecymi inicjałami.
po drugie - wydaje ci się, że czytelnicy tego portalu to "inteligencją" tobie podobni, a przez to, że jak napiszesz, że Zmysłowska dowiodła swojej niewinności, to nikt nie zapyta - gdzie? Bo Sąd nauczycielkę przywrócił do pracy!
No chyba, że u twojego kolesia Szczura, który po bandycku chciał sprawę zachachmęcić!?
Podsumowująć: odwagi i szczegółów, bo w przeciwnym razie nawet utylizacja twojego tchórzliwego smrodu przez Sanepid nie pomoże!
Mający odwagę podpisać się pod swoimi wypocinami - w przeciwieństwie do tchórzy z magistratu - wasz ulubiony Edward Wyroba
Cytować
+26 #34 Andrzej Kmieta 2011-06-02 07:05
Panie Edku, wszystko fajnie, większość się z Panem zgadza... tylko niech Pan nie obraża nikogo w komentarzach. Po pierwsze że to nie grzeczne, i osoba o PAŃSKIM poziomie kultury powinna to wiedzieć. Po drugie to niemerytoryczne - takie obrażanie poza tworzeniem konfliktów nic nie daje.

A po trzecie, po legendzie Wadowic Edwardzie Wyroby spodziewam się pewnego taktu i umiejętności posługiwania się językiem. To że obrazi Pan jednego i drugiego, może spowodować, że ludzie nie będą chcieli z Panem polemizować czy nawet nie będą Pana czytać. Obrażanie, nazywanie kogoś tchórzem nic nie daje.

Bardzo lubię, gdy Pan osoba która wie o czym gada, ma podstawy do wysnuwania wniosków pisze na konkretny temat. Niestety pomiędzy zdaniami nie powinno być AŻ tak dużej liczby obelg i oszczerstw. Dziwi się Pan potem że ludzie są obrażeni i pozywają Pana do sądu?

Mógłby Pan na prawdę wiele zrobić w tym mieście, ale najpierw musiałby Pan popracować nad swoim językiem... Tylko przez to stracił Pan mandat radnego powiatu... nie prawdaż ?

Pozdrawiam.
Cytować
-35 #35 o żesz q 2011-06-02 08:28
Panie Wyroba, niech pan w ogóle przestanie udzielać dr Klinowskiemu jakiegokolwiek swojego poparcia, bo to "pocałunek śmierci".
Pan Klinowski jest osoba mądrą i wykształconą, działającą w słusznej sprawie rozwalenia układu wadowickiego i poradzi sobie bez pana zbytecznej pomocy. Niech sobie pan pisze te swoje pierdoły, ale na swoim blogu.
Udzielanie przez pana poparcia zdyskredytuje każdą popierana osobę. Taką ma pan opinię , na którą sobie pan samodzielnie zapracował. Jeśli więc chce pan przysłuży6ć się jakiejkolwiek sprawie, to niech pan w tejże sprawie milczy!
Cytować
+35 #36 Stanisław 2011-06-02 08:55
Panie Klinowski - trzymam za Pana kciuki. Bardzo mocno! I moi znajomi też. I życzę Panu wytrwałości oraz... szczęścia. Bo ono też się Panu przyda w walce z wadowicką super kliką. Władze naszego grajdołka zdają sobie sprawę z faktu, że Pan im coraz bardziej zagraża. Że Pana argumenty trafiają do coraz większej grupy mieszkańców. Toteż zrobią wszystko, aby Pana utrącić. W jaki sposób? Chciałbym wiedzieć. Ale jestem pewien, że już niebawem atak przypuści p. Szczur, p.Cholewka p.Płaszczyca... Pana jedyną szansą będzie wówczas sąd. Dlatego życzę Panu szczęścia. Bo jak ktoś tu zauważył, dopiero sądy wyższej instancji, władze wyższej instancji dopatrzyły się "błędów" naszych samorządowców, naszych wadowickich sądów.
Pozdrawiam, pozostając w nadziei, iż nie rzuci Pan wszystkiego w diabły i będzie Pan jak dotychczas wytrwale tropił skandale nie pozwalające żyć normalnie w mieście, gdzie jeden z największych Polaków się urodził.
Cytować
-16 #37 marcin b 2011-06-02 09:01
"Hańba Hańba bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza SKANDAL SKANDAL Że właśnie moja racja jest racja najmojsza BRAVO BRAVO BRAVO" Dzień Świra.
Cytować
-32 #38 Platton 2011-06-02 11:12
Wyroba i Klinowski są bardzo podobni do siebie. Nic w tym dziwnego że są parą, która może...
Ich polityka prowadzi do obłędu i niech tak pozostanie
Cytować
+25 #39 kleczanin 2011-06-02 23:22
Gratulacje dla p.Mateusza! Chociaz jedna osoba odważyla się napisać całą prawdę o szkole w Kleczy. A smród bedzie tam trwał i trwał.......
Cytować
+34 #40 Edward 2011-06-03 02:16
Cytuję o żesz q:
Panie Wyroba, niech pan w ogóle przestanie udzielać dr Klinowskiemu jakiegokolwiek swojego poparcia, bo to "pocałunek śmierci".
Pan Klinowski jest osoba mądrą i wykształconą, działającą w słusznej sprawie rozwalenia układu wadowickiego i poradzi sobie bez pana zbytecznej pomocy. Niech sobie pan pisze te swoje pierdoły, ale na swoim blogu.
Udzielanie przez pana poparcia zdyskredytuje każdą popierana osobę. Taką ma pan opinię , na którą sobie pan samodzielnie zapracował. Jeśli więc chce pan przysłuży6ć się jakiejkolwiek sprawie, to niech pan w tejże sprawie milczy!

No widzisz. Właśnie odzwierciedliłe ś całe Wadowice. On niech szarpie się z tą kliką, a reszta niech milczy. Skąd ja to znam. Ano z czasów,kiedy odwaga była w cenie. I nic się do dzisiaj nie zmieniło. Może tylko tyle, że wielu pyszczy anonimowo, a jak przyjdzie czas na udzielenie poparcia, to "nima"...
A co do rad "Andrzeja Kmiety"; no cóż mógłby nawet przyznać ci trochę racji, tylko, że tu nie o język poszło a o fakty... A te były takie, że zostałem skazany za źródło finansowania wyjazdu nszych włodarzy do Rzymu. Dzisiaj nie tylko wiem, ale mam dowody, że płaciliśmy za ten wyjazd wszyscy...
Ale, kto ma pieniądze ten ma niektórych wadowickich sędziów w kieszeni.
Tyle i tylko tyle. ew.
Cytować
-30 #41 Zbyszek J. 2011-06-03 10:18
Edward Wyroba jest prawdziwym reprezentantem lewicy, a Klinowski jedynie przyszywańcem, który nie ma żadnych zasług. Pocałunek śmierci to może jedynie Klinowski zrobić Wyrobie, który już jest znany i ma swoją renomę. Chociaż wątpię by Edward Wyroba chciał, aby go Klinowski całował po rękach. Co do znajomości prawa to też wyżej cenimy Wyrobę, bo przynajmniej wie o czym mówi, a Klinowski plecie co mu ślina na język przyniesie. W zasadzie Klinowski jest cienki i przeminie jak wielu innych zwolenników legalizacji narkotyków.
Cytować
-23 #42 mietek 2011-06-03 15:28
do :Kleczanin Jaka jest prawda wo szkole w Kleczy wiedzą nauczyciele i uczniowie, ewentualnie rodzice, którym leży na sercu dobro dziecka. Szkoła lśni, jest pięknym obiektem, ale co najważniejsze uczniowie osiągają dobre wyniki w nauce.Czyli kadra pod dyrekcją p.Zmysłowskiej jest super/może z wyjątkiem tych,co sie po sądach chcą edukować/ Udanych wakacji wszystkim belfrom.
Cytować
+31 #43 Zbigniew Jurczak 2011-06-03 16:47
Toleruję poziom wypowiedzi wielu internautów. Daleko im nieraz do przyzwoitego poziomu dyskusji nie wspominając o odrobinie etyki. Domyślam się, że ktoś z wiernych pretorian magistrackich, podszywając się pod moje inicjały, pochwala Wyrobę waląc w Klinowskiego. Jest to na tyle naiwnie zrobione, że wielu prosto myślących wywiedzie, że to moja wypowiedź. Daleki jestem od ortodoksyjnych poglądów mojego przyjaciela Wyroby. Pana Klinowskiego cenię i poważam, bo jest to jedyny człowiek który daje nadzieję, że jego rówieśnicy, młode pokolenie wadowiczan wreszcie przejrzy na oczy i będzie mieć odwagę wyrugować z miasta układ, który nami rządzi od ponad dwudziestu lat. Byłem pierwszym, który przestrzegał ówczesny Komitet Obywatelski w 1989 roku przed Ewą Filipiak i jej kompaniją z Łabęd. Konsekwencje tej prywatnej "demokracji" ponosimy wszyscy a zwłaszcza młode pokolenie.
Cytować
+21 #44 Edward 2011-06-03 17:45
Cytuję zbijur:
... ktoś z wiernych pretorian magistrackich, podszywając się pod moje inicjały, pochwala Wyrobę waląc w Klinowskiego. Jest to na tyle naiwnie zrobione, że wielu prosto myślących wywiedzie, że to moja wypowiedź.


No cóż, właśnie o tym mówiłem, porównując takowe zachowania do bardzo brzydko pachnącego tchórzostwa.
Ale wybaczmy pretorianom! Bo oni w gorszej sytuacji od nas samych...
Nie "namaszczą" na nas swoimi komentarzami, to magistrackie pryncypały ich "wyślizgają"! Z korytka. Na nowo położoną kostkę brukową!
I co będą te bidule robiły?
Cytować
-33 #45 kompromitacja klina 2011-06-03 22:20
Widać z tego jasno że Wyroba, Klinowski, Jurczak są razem w układzie z Petkiem i resztą lewicy
Cytować
+26 #46 Adam 2011-06-04 09:25
Cytuję Zbyszek J.:
Edward Wyroba jest prawdziwym reprezentantem lewicy, a Klinowski jedynie przyszywańcem, który nie ma żadnych zasług. Pocałunek śmierci to może jedynie Klinowski zrobić Wyrobie, który już jest znany i ma swoją renomę. Chociaż wątpię by Edward Wyroba chciał, aby go Klinowski całował po rękach. Co do znajomości prawa to też wyżej cenimy Wyrobę, bo przynajmniej wie o czym mówi, a Klinowski plecie co mu ślina na język przyniesie. W zasadzie Klinowski jest cienki i przeminie jak wielu innych zwolenników legalizacji narkotyków.

Krótko mówiąc, powyższe słowa nie są Pana autorstwa, chociaż podpisane Zbyszek J. Ktoś podszył się pod te inicjały. Wadowicka świta sięga dna.
Cytować
-22 #47 Andreas 2011-06-04 14:36
Dla przypomnienia...

Klinowski kandydował na radnego z listy Wspólny Dom (Filipiakowej) czyli ugrupowania reprezentująceg o „lokalny układ władzy",a więc go popierał.
Cytować
+26 #48 Adam 2011-06-04 18:06
A ja się właśnie uśmiałem czytając wczorajszy wpis na blogu vadowity. Dotyczy korespondencji z p. Płaszczycą. Porządki w papieskim mieście rzeczywiście przedziwne...Na pisałem o tym na wadowice24, na razie nie pojawiło się...Zobaczymy .
Cytować
+35 #49 jasiek 2011-06-04 19:13
Taka sama sytuacja jest w szkole na Sienkiewicza.To co Wajdzikowa z tą szkołą robi powinno być karane z całą surowością ale układy,układy.C zy wszyscy ludzie w tym urzędzie są ślepi?
Cytować
+23 #50 Adam 2011-06-05 01:13
Cytuję Adam:
A ja się właśnie uśmiałem czytając wczorajszy wpis na blogu vadowity. Dotyczy korespondencji z p. Płaszczycą. Porządki w papieskim mieście rzeczywiście przedziwne...Napisałem o tym na wadowice24, na razie nie pojawiło się...Zobaczymy.

Hm...Cytuję siebie :) No więc mój post nie pojawił się na wadowice24. Ciekawa sprawa. Była to w zasadzie luźna informacja na temat ostatniego wpisu na blogu vadowity. A więc cenzura. Z kolei mój znajomy napisał tam parę zdań na temat Klinowskiego, pochlebnych. Podobno ten komentarz też się nie pojawił. Równocześnie "dziadunio" skarżyła się tam, że na wadowiceonline nie wszystkie komentarze są zamieszczane... W każdym razie teraz jestem pewien, że wadowice24 dobiera posty w zależności od potrzeby. Polityka, układy.
Cytować
+43 #51 matka 2011-06-05 09:31
jestem rozgoryczona poziomem dziennikarstwa na Wadowice24. Wysłałam komentarz dlaczego redaktorzy tamtego portalu dopiero po fakcie robią aferę z zamykania boiska przez Panią Wajdzik. Dlaczego nie mogli o tym napisać przed wyborami? Teraz to puste słowa! Kpią z nas czytelników! Mnie tym bardziej to irytuje bo mój syn chodzi do tej szkoły i nie przynosi dobrych informacji o atmosferze, która tam panuje. Drugiego chłopca po prostu tam nie wyślę i będę próbowała do szkoły na Słowackiego.

Redaktor strony wadowice24 zamiast odpowiedzieć na postawione pytanie wolał tekstu nawet nie zamieszczać! gdzie jest wolność słowa? gdzie niezależność? Kłamstwo i tyle! nawet w sprawie tak ważnej jak dzieci i ich rozwój!
Cytować
+21 #52 Adam 2011-06-05 20:26
Napisałem jeszcze raz na wadowice24. Tym razem mój komentarz zamieszczono. Wolność słowa w Polsce to pozory.
Cytować
+34 #53 Andzia 2011-06-05 21:30
Pani Burmistrz nie powinna pozwolić Pani Wajdzik startować w konkursie po tak negatywnej opinii jaką wystawiła jej Rada Pedagogiczna. Czy zdanie tylu wykształconych ludzi, współpracującyc h z tą panią na co dzień się nie liczy? Dziwny jest ten świat ...
Cytować
-20 #54 a 2011-06-06 07:16
-18 #10 Mieszkanka Kleczy 2011-06-01 14:08
Gratulacje dla p. Urszuli Zmysłowskiej za wybranie jej na ponowną kadencję! Moje dziecko chodzi do szkoły do Kleczy, która wg mnie jest najlepszą szkołą w powiecie. Rozwija się świetnie, nauczyciele życzliwi, wspaniała atmosfera, zarówno dla dzieci jak i rodziców! Nie rozumiem tych zarzutów tutaj przedstawionych i na pewno nie zaliczam się do grona tych, którzy protestują przeciwko p. Zmysłowskiej! Nawet muszę powiedzieć, że jestem zdziwiona jakimikolwiek protestami rodziców, bo nic nigdy o tym nie słyszałam!
Po co skarżyć się na kogoś kto znakomicie wypełnia swoje obowiązki i stwarza świetne warunki rozwoju dla dzieciaków? Przecież chodzi o to, by naszym dzieciom było lepiej, by edukacja polska rozkwitała, a szkoła w Kleczy i jej dyrekcja są jak najbardziej na najwyższym poziomie.


Niech więc rozkwita owa edukacja w wydaniu kleczansko-wado wickim. Całość to jedno wielkie buractwo. Radny Klinowski walczy z wiatrakami.
Cytować
+40 #55 Eryk 2011-06-06 19:27
Proszę Państwa

Jeśli uważacie, a widzę, że tak jest, że wybory na dyrektorów szkół zostały przeprowadzone z naruszeniem prawa jedyne co możecie zrobić to zapamiętać nazwiska ludzi, którzy za tym stoją. Przede wszystkim skład komisji egzaminacyjnej i nigdy nie pozwolić im zaistnieć w życiu publicznym!

1. Pan Zdzisław Szczur przedsta wiciel organu prowadzącego

Członkowie:

2. Pan Krzysztof Salachna przeds tawiciel organu prowadzącego
3. Pani Halina Stuglik przedst awiciel organu prowadzącego
4. Pani Elżbieta Kowalczyk przed stawiciel organu nadzoru pedagogicznego
5. Pani Honorata Nowak - Kolec przedstaw iciel organu nadzoru pedagogicznego
6. Pan Marian Dybeł przedstaw iciel rady pedagogicznej
7. Pani Anna Mżyk przedstawi ciel rady rodziców
8. Pani Katarzyna Paśnik przedsta wiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego
9. Pani Maria Kotarba przedst awiciel Międzyzakładowe j Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania

Zwracam uwagę na dwa nazwiska: SZCZUR I SALACHNA. To ludzie nie dość, żę niekompetentni to jeszcze z podwójną, a nawet potrójną moralnością. Zwykłe urzędowe sługusy.

Do listy oczywiście trzeba dodać wieloletną parę Stanisław Kotarba i Ewa Filipiak.

Swoją drogą warto zatrzymać się przy nazwisku pani burmistrz. Na stronie urzędowego BIP-a, który pracownicy urzędu miejskiego mają OBOWIĄZEK uzupełniać przy organie burmistrz znaleźć można to:

biografia Ewy Filipiak : wpisu brak

kompetencje Ewy Filipiak: wpisu brak - widocznie ich nie ma do pełnienia tej funkcji

Dyżury: wpisu brak, po co kogoś przyjmować

Stanowsiska: brak

Wystąpienia publiczne: brak

Decyzje: brak

W najbliższym czasie: brak - zasugeruję zasłużoną emeryturę.

Co wynika z powyższego: BRAK mi słów.

z poważaniem - Eryk
Cytować
+9 #56 eee 2011-06-06 20:51
To oni wybrali dyrekcje na sienkiewicza? Nie kojarzę tego nauczyciela
Cytować
+27 #57 Demostenes 2011-06-06 21:11
Dzięki Panie Mateuszu za obnażanie układu (na odcinku polityki oświatowej), którego demontaż będzie niestety b. trudny, bo jest bardzo solidnie zakorzeniony i kontroluje miejscowe PO, PIS, Wspólny Dom , w sumie Wspólny Folwark (liderzy: S. Kotarba. G. Ramos, E. Filipiak = „trzej przyjaciele z boiska”). Praktycznie w Wadowicach nie ma zorganizowanej opozycji, bo postawa formalnej opozycji, reprezentowanej przez wadowicką lewicę, PSL. TMWiO jest mylną sugestią dla społeczeństwa, że może być albo „Wspólny Folwark” oligarchii skupionej wokół E. Filipiak i S. Kotarby, albo ta formalna opozycja czyli może być jeszcze gorzej. Społeczna i polityczna bezczynność, pretensjonalnoś ć, marazm i …….., rzekomej opozycji. Ano właśnie co powinno być po „i”? Od przeszło 20 lat „liderzy” wadowickiej lewicy schodzą się regularnie, a nawet znacznie częściej niż regularnie, w swojej siedzibie. Politycznie nic z tego nie wynika. Prawie żadnych publicznych wystąpień, artykułów ich autorstwa w prasie itp. Nawet kandydatów do wyborów szukają w ostatniej chwili, na ogół bezskutecznie. W rezultacie ostatnio na burmistrza wysunęli p. Z. Jurczaka, który nie ukrywał, że startuje trochę dla hecy. Heca? Posunięcie wręcz nieodpowiedzial ne. Społeczeństwo ma dość Wspólnego Folwarku, ale nie ma wyboru. Pan Z. Jurczak jest b. dobrym radnym i niech tak pozostanie. Twierdzę , że krowa nazwana Malina Rokowska mogłaby ostatnio wygrać wybory na burmistrza. Dlaczego więc liderzy lewicy tak często się schodzą ? Nie ujawnię. Po co mi kłopoty. Zupełnie identycznie ma się sprawa w PSL. Inne są tylko godziny „spotkań aktywu”. Uważam, że wokół aktualnych liderów zarówno wadowickiej lewicy jak i PSL nigdy nie znajdą się aktywni młodzi ludzie. To samo dotyczy TMWiO.
Musi się zorganizować w Wadowicach jakiś autentyczny inny ośrodek opozycyjny.
Szkoda, że mamy tylko P. Janasa, M. Klinowskiego i H. Odrozka. Dobrych w określonych dziedzinach, a przede wszystkim uczciwych radnych. Poza nimi w radzie miejskiej nie ma ludzi na tyle wykwalifikowany ch , lub chętnych, aby byli w stanie patrzeć władzy na ręce, zwłaszcza w zakresie wydawania społecznych pieniędzy (inwestycje, przetargi, rady nadzorcze, nepotyzm, faworytyzm, itp.) . Fachowcy spoza rady nie mają żadnej możliwości krytycznie patrzeć Folwarkowi na ręce z uwagi na skandaliczną hermetyzację działalności UM, „dzięki” monopolowi na „prawdę” wielkiego rzecznika (całkiem zbytecznego). Wspólny folwark zasłużył na to , aby być z hukiem odwołanym w drodze referendum, ale nie mogą próbować zorganizowania tego referendum aktualni liderzy lewicy, PSL, TMWiO. Ich ewentualne zaangażowanie to po prostu „pocałunek śmierci”.
Cytować
+18 #58 poinformowany 2011-06-06 21:40
Komisja z wyborów na Sienkiewicza


1. Pan Zdzisław Szczur przedstawiciel organu prowadzącego

Członkowie:

2. Pan Krzysztof Salachna przedstawiciel organu prowadzącego
3. Pani Halina Stuglik przedstawiciel organu prowadzącego
4. Pani Elżbieta Kowalczyk przedstawiciel organu nadzoru pedagogicznego
5. Pani Honorata Nowak - Kolec przedstawiciel organu nadzoru pedagogicznego
6. Pan Mirosław Rajda przedstawiciel rady pedagogicznej
7. Pani Beata Rosenstrauch przedstawiciel rady rodziców
8. Pan Zdzisław Kawa przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego
9. Pani Maria Kotarba przedstawiciel Międzyzakładowe j Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania
Cytować
+27 #59 jakdlugojeszcze 2011-06-07 19:32
Prawda o ludziach szkoły w Kleczy, i nie tylko, jest tu - Google + imię i nazwisko, np. Ja/Nina Ramza (posiada tez własną stronę), Urszula Zmysłowska (praktycznie znana tu jedynie z przegranej sprawy sadowej z panią Ramza ) itd... Sprawa niezbyt jasna dla mnie jest, czy pani Ramza miała być ,wyrokiem sadu, przywrócona do pracy w tej szkole, czy tez na uprzednio zajmowane stanowisko??? Jeżeli to drugie, to (o ile wiem) wyrok sadu do dziś nie został wykonany!!!

Ps. Co na to absolwenci pani Ramzy!? Tez sie boja u/o/kładów?
Cytować
+41 #60 der 2011-06-07 21:02
Pan Szczur człowiek z wykształceniem zawodowym zasadniczym(?) decyduje o wyborze dyrektorów w szkołach. Oto mamy prawdziwą dyktaturę klasy robotniczej w Polsce.
Cytować
+30 #61 matka 2011-06-07 21:26
dziwicie się, że tak jest skoro Zdzisław Szczur - przewodniczący Rady Miejskiej, tfuuu, w uzasadnieniu napisał cytuję "sprawy są na tyle ogólnie
formułowane, że nie sposób dokonać ich weryfikacji, zarzucając niezgodne z prawem działanie Dyrektora Zespołu
Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej – Pani Urszuli Zmysłowskiej.
W takiej sytuacji, należało uznać skargę za bezzasadną".

Panie Szczur czy Pan czasem nie jest też szefem lokalnej Solidarności? Czy Solidarność nie powinna walczyć w sprawie nauczycielki? Po co Pan tu jest? Tylko dla układu z władzą!

Podobna retoryka jest przy obronie p. Wajdzik. Mój syn dziś od wczoraj o niczym innym nie mówi po szkole jak o tym, że wszyscy nauczyciele się boją i nie chcą tej dyrektorki.
Cytować
+25 #62 Eryk 2011-06-07 21:40
kilka faktów dla leniwych

W jakich warunkach odbywała się rozprawa Pani Ramzy, co powiedział pseudo sędzia:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,7236405,Scisk_w_sadzie_pracy_w_Wadowicach.html

Odpowiedź godna półgłówka po zawodówce. Oj przepraszam, nawet po zawodówce nie pisze się tak zawile o wszystkim i niczym:

http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/624070F6-7C60-467E-A945-E90D441F7C97/812653/uchwalaV262011.pdf
Cytować
+19 #63 Gosia 2011-06-07 22:20
Więcej faktów jest tutaj:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,8204621,Gilotyna_na_nauczycieli.html

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,8196510,Stracic_prace_i_nie_zwariowac.html

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,8255830,Sad_wstrzymuje_gilotyne_w_szkole.html

Wyrokiem sądu pani Ramza miała być przywrócona do pracy na DOTYCHCZASOWYCH WARUNKACH PRACY I PŁACY. Oczywiście ten wyrok nie został wykonany... A Zmysłowska została ponownie wybrana dyrektorem... Śmiechu warte... Może ktoś zna nazwiska osób pracujących w komisji?
Cytować
-33 #64 propok 2011-06-07 22:24
ty to jesteś jednak baran. BUehehehe
Wątpię by zniżyła się do twojego poziomu i zawracała sobie takimi głupotami głowę!
Cytować
+21 #65 Gosia 2011-06-07 22:25
Więcej faktów jest tutaj:
gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,8204621,Gilotyna_na_nauczycieli.html

gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,8196510,Stracic_prace_i_nie_zwariowac.html

Pani Ramza została wyrokiem sądu przywrócona do pracy na dotychczasowych warunkach pracy i płacy - oczywiście ten wyrok nie został wykonany.
Cytować
+23 #66 Thor Thor 2011-06-08 01:14
Przeczytałem artykuł z podanego linku i stwierdzam, że to przykre, ba, kurewsko przykre!
Cytować
+13 #67 Thor Thor 2011-06-08 01:28
.
Cytować
+12 #68 Thor Thor 2011-06-08 01:48
.
Cytować
+29 #69 Rodzic obserwator 2011-06-08 08:12
Dodatkowe godziny zajęć to jest powielenie pomysłu z PRL by więcej czasu można oddziaływać na dziecko.
Polityka jest zawsze taka sama.
Opanować umysły społeczeństwa!
Efekt dyrektorów szkół wybierają robotnicy i urzędnicy a powinni rodzice i nauczyciele. i tak musi być
Takie Rzeczpospolite będą jakie ich młodzieży chowanie
Cytować
+24 #70 Gosia 2011-06-08 10:32
Wszystkim wątpiącym proponuję zajrzeć tutaj:
http://www.gover.pl/publikacje/sadowa-mafia-w-krakowie-sad-pracy-dla-krakowa-nowej-huty-w-krakowie1

To historia nauczycielki, która wygrała z dyrektorsko-sad owniczą mafia.
Cytować
+28 #71 Robert 2011-06-08 15:24
Ciekawe rzeczy można się dowiedzieć o Pani Zmysłowskiej.
Np. Pani burmistrz w piśmie pokontrolnym z 2009 roku zarzuca jej nieprawidłowośc i, o których wspomina Pani Ramza. Potwierdza tym samym, że w szkole nie dzieje się dobrze, a teraz jej komisja (bo ona za nią stoi) wybiera ją ponownie na dyrektorkę. Pewnie zalecenia pokontrolne zostały wprowadzone;)

Nie wierzycie? zobaczcie!

https://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/C34C548E-94A0-40FC-A2E5-F1D079F63DB9/611790/ZSPkleczad.pdf
Cytować
+12 #72 g. 2011-06-08 16:47
Dlaczego na miejscu jakże prawdziwych komentarzy Thora pojawiły się kropki?
Cytować
+28 #73 Halina 2011-06-08 21:57
Jestem nauczycielem matematyki - mieszkanką Gminy Wieliczka, ale to, o czym Państwo piszecie bardzo przypomina mi moją Gminę, a sytuacja Pani Ramzy i Pani Siudut przypomina mi moją. Moja sprawa zakończyła się moją wygraną, chociaż trwało to trzy lata. Wszystkich, którzy znaleźli się w podobnej sytauacji zachęcam do wytrwałej i bezkompromisowe j walki, trzeba brać własne sprawy we własne ręce, wszystko osobiście sprawdzać, kontrolować, nic nie może wymknąć się spod kontroli. Kropla drąży skałę, a prawda w końcu zawsze zwycięża. Pozdrawiam Wszystkich, którzy walczą o swoje prawa, warto i trzeba, to jest zwyczajna powinność.

Halina Twardosz

http://www.gover.pl/publikacje/index/guid/sadowa-mafia-w-krakowie-sad-pracy-dla-krakowa-nowej-huty-w-krakowie1
Cytować
+28 #74 Gosia 2011-06-08 23:23
Cała nadzieja w radnym Klinowskim - może on rozwali tę koszmarną klikę...
Cytować
+22 #75 m. 2011-06-08 23:26
chybCytuję Gosia:
Cała nadzieja w radnym Klinowskim - może on rozwali tę koszmarną klikę...


chyba ta klika najpierw chce rozwalić klinowskiego...
Cytować
+22 #76 margo 2011-06-08 23:34
No to mamy nie trzech a czterech przdstawicieli organu prowadzącego. Bo członkini Solidarności to chyba żona rzecznika. No chyba, że to zbieżność nazwiska i imienia.
Cytować
-19 #77 mietek 2011-06-09 11:40
Pani Halina zapomniała,co wcześniej pisała o sprawiedliwości w sądach,ale jak wyrok okazał się dla niej korzystny ,to zachęca innych do walki. Jestem za walką o słuszną sprawę,ale nie za dokopywaniem innym tylko dla własnej satysfakcji.A pani jest na pewno w porządku wobec innych tak jak p.Ramza i p.Siudut? Śmiem przypuszczać ,że tak nie jest!
Cytować
+35 #78 Stanisław Gancarz 2011-06-09 13:01
Konkursy na dyrektorów szkół to podobna parodia jak "wybory w czasach PRL, zwłaszcza w ZSP nr 3. Znam pewnego zacnego wadowiczaniona, który w 59. roku życia wyprowadził się z Wadowic, ponieważ owa "nawiedzona" Wajdzikowa odmówiła przyjęcia ofiarowanego przez niego wartościowej darowizny sprzętu sportowego na otwarcie hali, a następnie jego skargę, jak w przypadku Zmysłowskiej, zamieciono pod dywan. A jest absolwentem tej szkoły - i nie przynosi jej wstydu. Wiele uczynił dla Wadowic, dla oświaty, kultury, sportu szkolnego, ale ostatnio był ciągle blokowany i wykluczany. A na marginesie: Wadowiczanie, policzcie ilu nas jest! Nie dajmy się manipulować "styropianowcom ", byłym ministrantom, czy dyrygentom różnych chórków. Powołajmy "gabinet cieni" Komitet Wadowice 2014, nawet jeśli miałby obradować w prywatnych mieszkaniach lub na Rynku pod ruchomym baldachimem, aby uniknąć oskarżeń o tamowanie ruchu, zajmowanie pasa drogowego czy nielegalne zgromadzenie, tudzieź zbiegowisko. Wszystko pod hasłem Filipiakowa i Kotarba muszą odejść i ich akolici z "układu wadowickiego" w rodzaju Wajdzikowej i Cielebona-samoz wańcy. Niech ten "gabinet cieni" wyznaczy swego lidera na przyszłego burmistrza, jego dublerów i grupę kilkudziesięciu porządnych wadowiczan na radnych.
Cytować
+27 #79 Stanisław 2011-06-09 13:53
Cytuję der:
Pan Szczur człowiek z wykształceniem zawodowym zasadniczym(?) decyduje o wyborze dyrektorów w szkołach. Oto mamy prawdziwą dyktaturę klasy robotniczej w Polsce.


Sami żeśmy ponoć tak chcieli.... A teraz pan Szczur i jemu podobni robią wszystko, aby pana Klinowskiego zdyskredytować. .. Bo jakże to - doktor prawa w Radzie Gminy?
Cytować
+23 #80 margo 2011-06-09 22:04
To gdzie I spotkanie "gabinetu cieni"?
Cytować
+19 #81 Gosia 2011-06-10 00:39
Pani Halina zapomniała,co wcześniej pisała o sprawiedliwości w sądach,ale jak wyrok okazał się dla niej korzystny ,to zachęca innych do walki. Jestem za walką o słuszną sprawę,ale nie za dokopywaniem innym tylko dla własnej satysfakcji.A pani jest na pewno w porządku wobec innych tak jak p.Ramza i p.Siudut? Śmiem przypuszczać ,że tak nie jest!

odpowiedź na powyższzy cytat:
mietek, a skąd ty wiesz? znasz Panią Halinę i jej sprawę?
Cytować
+28 #82 Zosia 2011-06-10 00:44
Dlaczego może być tak, że Michał Ogiegło ma dwa etaty - to publicznie znana tajemnica - a inny wuefista siedzi na świetlicy z braku godzin? Dlaczego germanistka w stopniu licencjata w chwili zwolnienia pani Siudut pracowała w Ognisku Pracy Pozaszkolnej u Jarosza (dziwne, prawda?) i w Szkole Specjalnej w Kalwarii, a pani Siudut mimo wyższych kwalifikacji została zwolniona?! To jest sprawiedliwość? ! Czy wszyscy znają te fakty? Jest jeszcze kilka innych, równie ciekawych!
Cytować
+22 #83 Zosia 2011-06-10 00:52
Do Pana Stanisława Gancarza: popieram całkowicie! Już dość tego!
Cytować
-14 #84 mietek 2011-06-10 11:20
do:Gosia nie znam pani Haliny, ajej sprawę poznałem ,bo umiem czytać ze zrozumieniem.Co do zatrudniania i zwalniania nauczycieli,to wydaje mi się ,że to dzialka dyrektora i pozwólmy mu rea lizować politykę kadrową zgodnie z potrzebami placówki.Mam wrażenie,że wypowiedzi nasze są bardzo subiektywne i krzywdzące wielu dyrektorow,bowi em znamy je z jednej strony/pokrzywd zonych/,a nie znamy calej prawdy.Gdybyśmy umieli ze sobą rozmawiać,to nie doszloby w wielu przypadkach do niepotrzebnych spraw w sądach. Może jestem nie z tej epoki,ale tak myślę. Pozdrawiam.
Cytować
+15 #85 Gosia 2011-06-10 15:32
mietek: właśnie, gdybyśmy umieli ze sobą rozmawiac. Większość dyrektorów - a na pewno wśród nich jest pani Zmysłowska - tego nie umie. Nie może być przecież tak, że wyrzuca się najlepszych nauczycieli - to są fakty - pod dowolnym pretekstem. Szkoła publiczna jest placówką państwowa, a nawet w prywatnej dyrektora obowiązują przepisy prawa. a poza tym - poczytaj tekst dra Klinowskiego - jemu chodzi o coś innego: o tzw. układy, rządzące zwłaszcza w małych miasteczkach, które nijak się mają do podstawowych zasad demokracji.
A tak na marginesie: ja też umiem czytać ze zrozumieniem...
Cytować
+13 #86 Gosia 2011-06-10 15:42
mietek: i co tam wyczytałeś ze zrozumieniem? Prawda jest taka: w szkołach publicznych dyrektor musi stosować się do przepisów prawa zwalniając pracownika. Nie tylko w publicznych. Nie mozna wywalić z pracy nauczyciela zasłuzonego, doswiadczonego, po wielu latach pracy, tuż przed emeryturą. Jest to niezgodne z prawem. Ciekawa jestem, co powiedziałbyś, gdybyś znalazł się w takiej sytuacji. A tekst Klinowskiego jest o nieprzestrzegan iu przepisów prawa, co nijak się ma do standardów demokratycznego państwa, jakim Polska ponoć jest..
Cytować
+31 #87 Bajka 2011-06-10 21:26
Zachęcam wszystkich do walki o swoje prawa. Nareszcie skończyły się wadowickie układy w Sądzie Pracy i wszechwładza sędziego,który potrafił fałszować akta sądowe. Sąd Pracy przeniesiono do Krakowa, a tam, jak wielu się przekonało, sprawiedliwość jest inaczej pojmowana niż w Wadowicach.
Cytować
+16 #88 Gosia 2011-06-11 08:36
Thor - pani Zmysłowska postępuje dokłądnie odwrotnie: zwalnia nauczycieli doswiadczonych, z licznymi sukcesami, w obronie których wystepują uczniowie i rodzice. zostają ci mierni, bierni...
Cytować
+13 #89 Kawalarz 2011-06-11 10:20
Dwóch nauczycieli idzie do szkoły na lekcje. Młody - obładowany książkami i pomocami naukowymi i stary - tylko z kluczem od sali.
Dzień dobry Panie kolego - mówi stary, co Pan taki objuczony? Muszę się przygotować na zajęcia - mówi młody, Pan to ma dobrze, ma Pan to już wszystko w głowie...
Nie mój drogi kolego, ja mam to już wszystko w dupie.
Cytować
+10 #90 Thor Thor 2011-06-11 12:55
Cytuję Gosia:
Thor - pani Zmysłowska postępuje dokłądnie odwrotnie: zwalnia nauczycieli doswiadczonych, z licznymi sukcesami, w obronie których wystepują uczniowie i rodzice. zostają ci mierni, bierni...


Nadmieniłem, że nie piszę o Zmysłowskiej. Nie twierdzę też, że stary nauczyciel równa się zły nauczyciel, jednak w kawale powyżej jakieś ziarenko prawdy tkwi ;)
Cytować
+2 #91 mietek 2011-06-11 13:25
do;Gosia
dlaczego obrażasz nauczycieli,któ rych nie znasz?Ja mogę oceniać,bo mnie uczyli i znam większość z tych starszych.Pani Ramza też mi się wryła w pamięć.Niekonie cznie pozytywnie.Czy nie uważasz,że zbyt pochopnie wydajesz sady i krzywdzisz ludzi?A pani Ramza nie jest na zasłużonej emeryturze?
Cytować
+16 #92 Gosia 2011-06-12 07:26
mietek, nie bardzo rozumiem - ja obrażam nauczycieli??? W którym miejscu? doprawdy, nie jestem panią Zmysłowską... Bo to ona krzywdzi ludzi. Nie, pani Ramza nie jest na zasłużonej emeryturze. O ile wiem, mimo wyroku sądu została PONOWNIE zwolniona przez Zmysłowską. I kto tu krzywdzi ludzi....
Cytować
+12 #93 Gosia 2011-06-12 08:23
mietek: w którym miejscu obrażam nauczycieli?? To panie Zmysłowska i Wajdzik krzywdzą nauczycieli - zarówno tych młodszych jak i starszych - zwalniają ich z pracy "po uważaniu". A pani Ramza nie jest za emeryturze. O ile wiem, została ponownie zwolniona przez Zmysłowską - mimo wyroku sądu! Podobnie było u pani Wajdzik, która zwolniła młodego anglistę.
Cytować
+26 #94 Kuba 2011-06-12 12:17
Cytuję Krystyna B.:
Panie Klinowski czy słyszał pan kiedykolwiek o zasadzie domniemania niewinności? Dlaczego wię zarzucasz pan dyrektor Urszuli Zmysłowskiej i nauczycielowi Michałowi Ogiegle łamanie prawa.
To pan jest zagrożeniem dla demokracji, ponieważ szkaluje pan uczciwych ludzi i bezpodstawnie pomiawia.
Czy chroni pan lewicowych układów które przegrywają z uczciwością i rzetelnością pani dyrektor Zmysłowskiej ?
Nie chcemy takich rajców, którzy bezpodstawnie oczerniają ludzi.
Pani dyr, Zmysłowska powinna złożyć na pana skargę do Rady Miejskiej za skandaliczne zachowanie i pisanie nieprawdy. Odnośnie kwestii narkotyków też się z panem nie zgadzam. Poglądy polityczne Klinowskiego, jako skrajnie lewicowe też mi się nie podobają.

Zasada domniemania niewinności owszem jest stosowana, ale przecież klika przegrała już sprawę w sądzie - to chyba jasno dowodzi braku niewinności. Idę o zakład że ani Zmysłowska, ani Ogiegło nie będą mieli na tyle tupetu aby iść do sądu skarżyć się o ww. tekst - to by niepotrzebnie obnażyło skalę ich machlojek... ot, mali ludzie...
Cytować
+24 #95 Jeremi 2011-06-12 17:15
W zasadzie domniemania jest , mniej więcej zawarte to , iż : pani U. Zmysłowska przegrała sprawę w sądzie drugiej instancji w sprawie nie zasadności zwolnienia nauczyciela i jeszcze ma czelność zwalniać ją drugi raz w ten sam sposób . Co domniemam w myśl zapisów o dyskryminacji i mobbingu też jest ujęte w ustawie Kodeks praca . Śmiesznością jest to że odwołuje się ze skargą do Rady Miasta o rozpatrzenie sprawy rozpatrzonej i zdefiniowanej przez sąd drugiej instancji , która to podejmuje decyzję sprzeczną z decyzją sądu i twierdzi iż wyrok sądu jest zbyt ogólnikowo ujęty. W moim mniemaniu zapis taki przez Radę miasta dowodzi że sąd dopatrzył się złamania prawa w bardzo szerokim zakresie przez panią Urszulę Zmysłowską w sposób skandaliczny . Chronimy więc łamiącego prawo człowieka dając mu szansę pogłębiania wiedzy w tym zakresie jeszcze na innych . Domniemam że ten ruch jest istotną częścią wręcz integralną działalności pani dyrektor i jej kolesiów w szkole . Bardzo mi przyjemnie panie Klinowski , że dostrzegł pan niejasności w działaniu tej pani widać są jeszcze ludzie którzy chcą sprawiedliwości dla pokrzywdzonych nauczycieli . Wyrazy uznania jestem z panem .
Pozdrawiam
Cytować
+11 #96 Gosia 2011-06-13 07:54
Pani Zmysłowska przegrała już niejedną analogiczną sprawę. Szkoda, że o tym się nie mówi. Ta osoba po prostu lubi znęcać się nad pracownikami - pracuję w tej szkole, więc wiem niejedno. I dzięki układom została ponownie wybrana na dyrektora... POdobnie jest w przypadku pani Wajdzik. To jednostki na pograniczu psychopatii, wręcz niebezpieczne. Dziwię się nauczycielom, że dali się tak zastraszyć. Ale cóż, pani Zmysłowska dobrała sobie taki zespół pracowników, który zrobi wszystko zgodnie z jej życzeniem. Wolę nie myśleć, jak to nazwać... są tam nauczyciele pracujący bez wymaganych uprawnień.
Cytować
+15 #97 Gosia 2011-06-13 09:16
Oto pewien cytat z innego forum:

W weekend przyjechała do mnie rodzina z podkrakowskiej wsi - pochodziłam trochę po mieście pokazałam to i owo, byli przerażeni cenami, syfem, śmieciami, dziurami, napisem wadowicki samorząd zawsze wierny i paroma innymi rzeczami. Katolicy kochający Papieża i chodzący aż za często do kościoła - żeby nie było, że to komuniści... Tak to wygląda niestety z zewnątrz...

Pasuje jak ulał do tego, co powyżej...
Cytować
+21 #98 obserwator 2011-06-13 09:24
Cytuję Gosia:
Pani Zmysłowska przegrała już niejedną analogiczną sprawę. Szkoda, że o tym się nie mówi. Ta osoba po prostu lubi znęcać się nad pracownikami - pracuję w tej szkole, więc wiem niejedno. I dzięki układom została ponownie wybrana na dyrektora... POdobnie jest w przypadku pani Wajdzik. To jednostki na pograniczu psychopatii, wręcz niebezpieczne. Dziwię się nauczycielom, że dali się tak zastraszyć. Ale cóż, pani Zmysłowska dobrała sobie taki zespół pracowników, który zrobi wszystko zgodnie z jej życzeniem. Wolę nie myśleć, jak to nazwać... są tam nauczyciele pracujący bez wymaganych uprawnień.


Nie rozumiem jak na 12 dyrektorów zmieniło się bodajże 2 - przecież to śmieszne. A dwóch z byłej jedynki zreztgnowało, czyli co? Byli podstawienie "na sztukę" żeby nie wyglądało to dziwnie?
Cytować
+14 #99 Topilino 2011-06-13 10:02
Ze sceny trzeba zejść niepokonanym a to tylko się udało tym dwóm. Reszta żeby odejść musi wcześniej na to zasłużyć
Cytować
-9 #100 mietek 2011-06-13 12:39
Gośia
czy to Ty jesteś tym biernym i miernym nauczycielem w tej szkole?Dlaczego obrażasz dyrektorkę,to można się domyślić ale dlaczego samą siebie? To chyba Ty jesteś "na pograniczu psychopatii,wrę cz niebezpieczna"D ziwię się,że dałaś się zastraszyć i pracujesz w takich warunkach.Chyba czas na urlop zdrowotny!
Cytować
+12 #101 Gosia 2011-06-14 12:21
Na szczęście nie jestem nauczycielem. ale na posty mietka przestaje odpowiadać.
Cytować
-18 #102 ania 2011-06-17 13:42
Cytuję nauczycielka:
Oj prawda to prawda. Ale nie tylko w Kleczy takie numery. Dyrektorka z Sienkiewicza udowodniła, że można w ciągu 5 lat zwalić szkołę z piedestału na samo dno. I nie mówię tu o wyglądzie zewnętrznym szkoły tylko o tym co dzieje się w środku. A że na prawie oświatowym się nie zna i stosuje je tylko wtedy gdy jest dla niej korzystnie to udowodniła przed sądem, jak przegrała sprawę. Radny Klinowski mówi całą prawdę w oczy, chwała mu za to. Mam nadzieję, że w tej szkole dyrektorem zostanie ktoś kompetentny, kto wyciągnie ją z tego bagna, w które wpakowała ją Beata W. Panie Mateuszu może warto napisać kolejny artykuł, tym razem o ZSP3 i pani Wajdzik? Myślę, że to byłby dłuższy wywód. Pozdrawiam.Ciężko uwierzyć, że mamy w Wadowicach tak odważnych nauczycieli. Potrafiących wypowiadać się w ogromnie otwarty sposób.
Szkoda tylko, że te wypowiedzi nie są poparte konkretnymi i rzeczowymi faktami.
Pani "nauczycielko", życzę Pani więcej mądrości.
Cytować
+14 #103 Anna 2011-06-26 18:30
Oj, Aniu, dziecko drogie... Klinowski przytacza przecież KONKRETNE fakty, zadaje Zmysłowskiej KONKRETNE pytania... Opisuje pewną sytuację - znaną dokładnie RM, wojewodzie. To, według ciebie nie są KONKRETNE I RZECZOWE FAKTY? Przeczytaj tekst Klina jeszcze raz...
Cytować
+14 #104 Jarek 2011-07-23 08:40
Jako rodzić wiem , jak pani Zmysłowska potraktowała te nauczycielki razem ze świtą z Rausza . To osoba która jest o dwóch osobowościach płacze gdy przegrywa i ma pretensje do całego świata . Żali się płacze , skomla o litość a gdy jest na górze bije i poniża wszystkich w koło. Ale gdy się ma plecy u pani burmistrz to wolno wszystko . Obraz patologi społecznej Wadowic ma na imię Zmysłowska
Cytować
+13 #105 Jurek 2011-07-23 08:52
Pani Zmysłowska to klon pani Burmistrz w sposobie działania. Niszczy co może być dobre zastępując to czymś co do niczego nie pasuje. Śmieszne ale prawdziwe. Brak słów na obłudę w tym mieście i gminie. wstyd aż o oczy szczypie.
Cytować
+18 #106 Zofia 2011-07-26 16:42
A najlepsze jest to, ze nikt z obroncow Zmyslowskiej nie przytoczyl ANI JEDNEGO konkretnego argumentu w jej obronie. Jedyne, co mozna tu wyczytac, to "wy nic nie wiecie", "jednostronnosc artykulu" itp. Ale zadnego faktu.
Cytować
+12 #107 Igor 2011-07-28 07:13
Pani Aniu
Artykuł na temat tej pani w przygotowaniu
Ukaże się w przeddzień inauguracji roku szkolnego by rodzice mogli zareagować
Cytować
+10 #108 Ania 2011-07-28 08:21
Igor - doczekac sie wprost nie moge... Dysponuje licznymi faktami, ciekawostkami, chetnie udostepnie.
Cytować
+13 #109 Maria 2011-07-28 16:25
Igor - a jakies blizsze dane o artykule?
Cytować
+12 #110 Onen 2011-07-28 18:48
Cytuję Ania:
Igor - doczekac sie wprost nie moge... Dysponuje licznymi faktami, ciekawostkami, chetnie udostepnie.

Udostępnij tutaj :)
Cytować
+14 #111 Maria 2011-07-29 09:04
Co tu udostepniac: fakty sa znane.
1. Pani Zmyslowska zwalnia nagle z pracy czterech nauczycieli o najwyzszych kwalifikacjach - w tym dwoch nauczycieli j. obcych, oddajac ich godziny nauczycielom o nizszych kwalifikacjach - i nie jest to piewrszy przypadek
2. w szkole zjawiaja sie rodzice uczniow - zwlaszcza z klasy, ktorej wychowawce Zmyslowska zwolnila - ale ich petycje laduja w koszu...
3. W szkole panuje atmosfera zastraszenia, wkracza do niej prokurator, przesluchuje nauczycieli. Zmyslowska rozdaje dodatki motywacyjne "po uwazaniu", ktore to kryterium jest wszystkim znane.
Nauczyciele dostaja nagany, "spoleczny" dyrektor JArosz jest powszechnie znienawidzony zarowno wsrod uczniow jak i nauczycieli.
3. Nieprawidlowosc i w gospodarce szkoly stwierdza nawet kontrola z... Urzedu Miasta, pisze o tym forumowicz Robert
4. Wuefista Ogieglio ma dwa etaty - ale drugi wuefista musi siedziec na swietlicy, bo... nie ma dla niego godzin.
5. Przywrocona do pracy wyrokiem sadu na tych samych warunkach placy i pracy Ramze dyrektorka zatrudnia... na swietlicy. I to mimo protestow rodzicow takze...
6. Zmyslowska potrafi publicznie, na radzie pedagogicznej obrazic nauczyciela, ktory jej sie nie podoba... W razie proby obrony - nauczyciel otrzymuje chamska reprymende jak uczniak.... Oczywiscie zasada glosowania tajnego nie jest przestrzegana. Wszyscy musza podniesc raczki... Kto tego nie zrobi, przewidziany jest do zwolnienia. Zmyslowska pozwala sobie na ocene pracy nauczyciela na podstawie fikcyjnej hospitacji - czyli takiej, ktorej nigdy nie bylo!
7. W szkole zatrudniani sa czlonkowie rodziny Zmyslowskiej...

I tak dalej, i tak dalej.
Doprawdy, dziwie sie rodzicom dzieci, ktore do tej szkoly chodza.
Malo? Pocztaj sobie posty nauczycieli powyzej i w kolejnym odcinku artykulu Klina.
Cytować
+9 #112 Maria 2011-07-29 12:21
Boze, cenzorze drogi: ale trzecia osoba czasownika PRZESLUCHIWAC wlasnie tak wyglada... Moze to automat cenzuruje?
Cytować
-11 #113 Nina 2012-02-23 23:51
Zgadzam się z p. Jerzym....
Tak,zostałam zwolniona drugi raz-pracy nigdzie nie znalazłam i już nie szukam... Wilczy bilet obowiązuje.Czuj ę się wygnana z miasta nawet z kraju,podobnie jak rzesze młodych ludzi ,których Polska nie potrzebuje!
Mamy POLSKIE piekło i prowincjonalne piekiełka,jeste śmy mistrzami w marnowaniu potencjału LUDZKIEGO,mistr zami w poniżaniu i wdeptywaniu w ziemię tych,którzy nam w "mniemanologii stosowanej" zagrażają czymkolwiek.POL AK POLAKOWI LUPUS EST..I jakże przy tym wdeptywaniu jesteśmy niewinni....... .....katoliccy. ........."wiern i" JP II.
Nauczanie było moją Drogą-każdy jakąś wybiera.W moim wypadku to młodzież decydowała chęci pomagania im,co roku od nowa,dla nich i z nimi pracowałam,nasz e sukcesy rodziły się z miłości do pokonywania samego siebie i swoich ograniczeń...a BYŁO CO POKONYWAĆ,ZAPEW NIAM...
I poniosłam także straszliwe konsekwencje wyboru,swojej wierności wykonywanym obowiązkom,wier ności swoim zasadom itd. Ponoszę je nadal:nade wszystko zdrowotne,finan sowe(dyrektor sądzi się za pieniądze podatników i gminy)To nie skarga-to fakty.
Kiedy pisałam pierwszą w Polsce pracę magisterską z pism Karola Wojtyły(promoto rem był tato ks. Isakowicza-Zale skiego),nie sądziłam,że będę musiała w Jego mieście żyć i pracować,że to Jego miasto w sposób tak "delikatny" i z wyczuciem podziękuje mi za 30 lat pracy pedagogicznej,w tym 21 dla Ziemi Wadowickiej.Nie skromnie powiem(bo czasy skromności powinnam mieć za sobą),że jakiś ślad tej pracy nauczycielskiej pozostał w sercach i umysłach- widzę to,gdy zbieram owoce siewu.
Jego słowa dudniły mi w duszy przez całą moją pedagogiczną pracę(zobacz stronę nina ramza pl. to ostanie 6 lat nauczania), a w czasach studenckich zaważyły na życiowych decyzjach o rezygnacji z emigrowania-czy tego chciałam czy nie -słowa "kiedy myślę ojczyzna,powrac am w stronę drzewa" ukorzeniły mnie w odpowiedzialnoś ci wobec wychowanków,nie dla siebie próbowałam szukać sprawiedliwości w sądzie...np. podczas pierwszego zwolnienia,któr e musiałam odebrać w czasie lekcji w kl. III C gimnazjum za moimi plecami stał napis : " jeśli chcesz dojść do źródła, idź pod prąd"-wydrukowa ny,by dał siłę tej najsłabszej ze słabych klas -mnie okazał się niezbędnym.
Kiedy niespodziewanie p. Kotarba wezwał mnie po kilku tygodniach od pierwszego zwolnienia do urzędu, by odegrać farsę przed zgromadzonymi tam rodzicami uczniów z Kleczy D.(nie zostali wpuszczeni na posiedzenie rady miasta tylko ulokowaniu w jakimś pomieszczeniu)- w pewnym momencie(po nazwaniu mnie "lodołamaczem") pokazałam mu stojące za nim popiersie JP II i napis.......... ...gdyby można pokazać jego minę i ten komentarz. OJ!!!.......

OD tamtej pory znam odpowiedź na jedno zadawane sobie pytanie,które nie dawało mi spokoju odkąd bezskutecznie chodziłam do urzędu na rozmowy z p. burmistrz,p. Stuglik itd.w sprawie utrzymania doradztwa metodycznego w gminie - dlaczego wszyscy siedzą tyłem do okien z widokiem na pomnik JP II i kościół.
TERAZ WIEM..........

...i po ludzku wstyd mi...chyba jeszcze bardziej niż PANU ,PANIE JERZY
Cytować
+9 #114 nina 2012-03-05 19:04
nina pisze sama z soba
Cytować
+4 #115 mietek 2012-03-07 08:45
nina nie skarży się tylko pluje jadem choć ciągle odwołuje się do nauk J.P.II. To jest po prostu obrzydliwe.Scho rowany człowiek chodzi po lekarzach a nina po urzędach, bynajmniej nie w poszukiwaniu pracy. Siłaczka XXI wieku- żenujące.
Cytować
+16 #116 Anna Makowiecka-Siud 2012-07-15 22:32
mietek - wiem teraz, kim jesteś - styl Cię zdradził... Nie tylko styl...
Jakże się cieszę, że w takiej szkole nie muszę pracować...Wiad omo też, co myśleć o ludziach tam pracujących.
Cytować
+16 #117 Nina R. 2013-01-28 11:37
Ktoś używa mojego imienia nadaremno...A mietek też mi znany -dlatego zamilkł. I nie dziwię się tylu negatywnym opiniom przy wypowiedzi pana Jerzego i mojej i aż tylu pozytywnym przy mietku. Grono pedagogiczne duże,zastraszon ych tak wielu,że boją się mi powiedzieć nawet w obcym mieście "cześć", a co dopiero w papieskim.Ludzi e,z którymi współ-pracowała m???Myślałam tak do czasu zwolnienia..... ....
Cytować
+6 #118 NinaR. 2013-07-08 20:26
i zapadło milczenie-bo ziejący jadem zostali zdemaskowani... ..Prawda i odwaga boli -poczekam,aż przysłowie się spełni"kto sieje wiatr,ten zbiera....A wtedy....zobacz ymy...
Cytować
+12 #119 Anna Makowiecka 2013-07-09 08:47
A ja cieszę się, że nie muszę pracować w tej szkole - teraz, kiedy już wiem, że ci nauczyciele to ludzie pozbawieni odrobiny cywilnej odwagi i honoru. Ciekawe, czy oni obawiając się kolejnych zwolnień wiedzą, że każdy z nich rączkę podniesie i zgodzi się na to, aby dyrektorka pozbawiła źródła utrzymania ich kolegę? Przecież wśród tych zwalnianych każdy z nich też może być. Doprawdy, atmosfera w tej szkole musi być wspaniała... Ciekawe swoją drogą, czy ci ludzie wiedzą, co myślą o nich ich właśni uczniowie, jak oceniają taką postawę. Może lepiej, że nie wiedzą, bo każdy człowiek z odrobiną poczucia przyzwoitości (na czele z dyrekcją...) nie odważyłby się tym uczniom w twarz spojrzeć.
A najbardziej śmieszy mnie, kiedy ci sami nauczyciele, z którymi 10 lat w jednej szkole pracowałam, spotkani na ulicy do najbliższej bramy uciekają... I to biegiem! Albo walą głowami w szyby wystawowe i udają, że tam coś niezwykle ciekawego jest...Komedia, mam niezły ubaw...
Cytować
-5 #120 Lenard 2014-12-04 21:35
You could certainly see your expertise in the article you write.

The sector hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to
mention how they believe. All the time go after your heart.


my webpage :: may in 3d: http://taomau3d.com/may-tao-mau-nhanh-3d-printer-may-in-3d/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.