Komisarz wyborczy przyjął sprawozdania finansowe Komitetu Wyborczego Wyborców Wolne Wadowice, z które
Sprawozdania finansowe KWW Wolne Wadowice przyjęte

Komisarz wyborczy przyjął sprawozdania finansowe Komitetu Wyborczego Wyborców Wolne Wadowice, z którego Mateusz Klinowski ubiegał się o fotel burmistrza. Wykazano przy tym jedno uchybienie: wpłatę gotówkową na kwotę 5 tys. złotych na konto komitetu. Przeszła ona na rzecz Skarbu Państwa.

Wygląda na to, że poza jednym uchybieniem, finansowanie Komitetu Wyborczego Wyborców Wolne Wadowice, z którego Mateusz Klinowski z sukcesem ubiegał się o fotel burmistrza było prawidłowe. Jak dowiadujemy się, komisarz wyborczy przyjął sprawozdanie finansowe tego komitetu z kampanii wyborczej wyborów do samorządu terytorialnego i wyborów uzupełniających w okręgu nr 10.

Komisarz wyborczy Teresa Rak wskazała jedno uchybienie polegające na pozyskanie środków komitetu wyborczego z naruszeniem przepisów art. 134 par 5 kodeksu wyborczego. Chodzi o wpłatę gotówkową w kwocie 5 tysięcy złotych dokonaną 20 listopada 2014 roku przez Łukasza M. Zgodnie z kodeksem wyborczym taka wpłata przepada na rzecz Skarbu Państwa.

Przypomnijmy, że o rzekomych nieprawidłowościach w sprawozdaniach finansowych KWW Wolne Wadowice rozpisywali się lokalni blogerzy i lokalni dziennikarze, którzy z oburzeniem zwracali uwagę m.in. na brak strony internetowej z rejestrem wpłat, zarzucali dokonywanie wpłat przez osoby spoza terenu powiatu wadowickiego, czy wpłaty dokonane z kont przedsiębiorców.

Jako komitet wyborczy wyborców wystawiający kandydatów tylko do samorządu gminnego nie byliśmy zobowiązani prowadzić strony internetowej z rejestrem wpłat. Dwie osoby wchodzące w skład Inicjatywy Wolne Wadowice i ubiegające się o mandat radnego w Radzie Powiatu, startowały z list KWW Mieszkańcy Razem. Zarzut, że na nasze konto dokonywano wpłat spoza terenu powiatu wadowickiego jest zdumiewający. Środki finansowe komitetu wyborczego wyborców mogły pochodzić z wpłat obywateli polskich mających miejsce stałego zamieszkania na terenie RP. Nie ma w ustawie Kodeks Wyborczy żadnych terytorialnych ograniczeń dla osób chętnych do wspierania poszczególnych komitetów wyborczych. W wielu miejscowościach Polski mieszkają byli nasi sąsiedzi lub ich rodziny. Dodatkowo, w okresie całej kampanii wyborczej rozpowszechnialiśmy ulotki z numerem konta i prośbą o wsparcie. Ulotki te prezentowaliśmy w Internecie oraz rozdawaliśmy przechodniom na ulicach. Nic więc dziwnego, że nasz komitet otrzymał wsparcie od osób, które niekiedy nie są nam znane i nie mają miejsca zamieszkania w naszej gminie - mówi nam Zofia Siłkowska, pełnomocnik KWW Wolne Wadowice.

Pełnomocnik komitetu nie widzi nic niezgodnego z prawem w tym, że wpłaty na jej komitet dokonywane były z kont przedsiębiorców podobnie jak burmistrz Wadowic.

Trudno mi komentować niepoważne zarzuty. Niestety żyjemy w czasach, kiedy pieniacze dominują życie publiczne, a ludzie mądrzy wolą się od tego trzymać z daleka. Dlatego i ja nic więcej nie powiem- mówi nam burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 Czesiek 2015-07-10 18:54
przyganiał kocioł garnkowi, a kto ze szczekaczką chodził po mieście przed wyborami i krzyczał, i wzburzał ludzi przeciwko urzedowi? Jak można tak mówić "pieniacze" kiedy niedawno samemu się tak robiło? Wstyd i jeszcze raz wstyd! A swoją drogą jednak blogerzy mieli rację w tej kwestii. Co do kwestii skarbowych - był błąd. Co do kwestii karnych inną kwestię rozpatrzy prokuratura!
Cytować
+18 #2 Obywatel Wadowic 2015-07-10 19:17
Czytając pismo Komisarza Wyborczego trzeba wyciągnąć jeden wniosek. Komitet Wyborczy Wolne Wadowice pozyskał na kampanie wyborczą sporą część pieniędzy niezgodnie z prawem i co więcej wydał te pieniądze choć nie miał do tego prawa. Dlatego teraz pełnomocnik komitetu musi wpłacić 5000 złotych na rzecz Skarbu Państwa. Inaczej pisząc kampania IWW była w części finansowana w nielegalny sposób.

To oczywisty cień na mandacie burmistrza M.Klinowskiego. ..
Cytować
-1 #3 Antek policmajster 2015-07-10 20:11
Cytuję Obywatel Wadowic:
Czytając pismo Komisarza Wyborczego trzeba wyciągnąć jeden wniosek. Komitet Wyborczy Wolne Wadowice pozyskał na kampanie wyborczą sporą część pieniędzy niezgodnie z prawem i co więcej wydał te pieniądze choć nie miał do tego prawa. Dlatego teraz pełnomocnik komitetu musi wpłacić 5000 złotych na rzecz Skarbu Państwa. Inaczej pisząc kampania IWW była w części finansowana w nielegalny sposób.

To oczywisty cień na mandacie burmistrza M.Klinowskiego...

Cień to jest na tych garniakach zakupionych celowo na bycie radnymi, a tu klops z garniaków się wyrosło :D
Cytować
+13 #4 sasha 2015-07-10 21:00
Z Klinowskiego kawałek: "kolejna durna afera dmuchana przez sieroty po poprzedniej władzy legła w gruzach"

Po pierwsze - nie jestem żadną sierotą poprzedniej władzy.
Po drugie - przez całą kampanię dawałam wszystko z siebie, żeby Klinowski wygrał. Panie Burmistrz, gdzie tu sens?
Po trzecie - masz szczęście, że Ci się upiekło tym razem, ale lista Twoich błędów jest długa jak stąd do Szczecina.

A tak swoją drogą, jaka szkoda, że trzeba teraz zwracać teraz piątaka. Pani Siłkowska nie wiedziała?
Cytować
-7 #5 Zofia Siłkowska 2015-07-10 21:24
W dniu 6 lipca br. otrzymałam Postanowienia Komisarza Wyborczego w Krakowie z dnia 26.06. 2015 r. i 01.07.2015 r. o przyjęciu sprawozdań finansowych KWW Wolne Wadowice z kampanii wyborczej wyborów do samorządu terytorialnego i wyborów uzupełniających w okręgu nr 10.
Wszystkim, którzy szeroko rozpisywali się o nieprawidłowośc iach w sprawozdaniu finansowym naszego komitetu, to znaczy Blogerom i Dziennikarzom polecam dogłębną lekturę Ustawy KODEKS WYBORCZY !
Natomiast zainteresowanym tym tematem czytelnikom, a zwłaszcza Mieszkańcom pragnę kilka spraw wyjaśnić.
1. Jako komitet wyborczy wyborców wystawiający kandydatów tylko do samorządu gminnego nie byliśmy zobowiązani prowadzić strony internetowej z rejestrem wpłat. Dwie osoby wchodzące w skład naszego komitetu wyborczego, ubiegające się o mandat radnego w Radzie Powiatu startowały z list KWW Mieszkańcy Razem.
2. Podnoszony był zarzut, że wpłaty były spoza terenu powiatu wadowickiego. Otóż środki finansowe komitetu wyborczego wyborców mogły pochodzić wyłącznie z wpłat obywateli polskich mających miejsce stałego zamieszkania na terenie RP. Nie ma w ustawie Kodeks Wyborczy żadnych terytorialnych ograniczeń dla osób chętnych do wspierania poszczególnych komitetów wyborczych. W wielu miejscowościach całej Polski mieszkają byli nasi sąsiedzi lub ich rodziny, więc to żadne zaskoczenie, że wpłaty były nie tylko od Mieszkańców naszej gminy.
3. Zarzuty, że w grudniu już po wyborach były realizowane wypłaty z rachunku bankowego naszego komitetu są bezpodstawne. Kodeks Wyborczy wyraźnie to punktuje i tak wpłaty na rachunek mogą być wnoszone od dnia decyzji Komisarza Wyborczego o rejestracji komitetu do dnia wyborów, natomiast wypłaty z rachunku mogą być realizowane od dnia rejestracji komitetu do dnia złożenia sprawozdania finansowego Komisarzowi Wyborczemu ( w naszym przypadku ostateczny termin upływał 2 marca br. )
4. Natomiast prawdą jest niedopatrzenie z mojej strony wpłaty gotówkowej, którą zgodnie z ustawą Kodeks Wyborczy wpłaciłam na rzecz Skarbu Państwa. Przyznaję, że ta kwota wpłynęła na rachunek komitetu przed drugą turą wyborów, w okresie nasilającej się brutalnej kampanii wyborczej. Nie potrafię wytłumaczyć jak to się stało, że w odpowiednim momencie nie wychwyciłam i nie zwróciłam tej wpłaty, więc to niedopatrzenie jest kosztowną nauką dla mnie jako pełnomocnika finansowego, a także wyborczego KWW Wolne Wadowice.
5. Najwięcej szumu było ostatnio wokół wpłat z kont przedsiębiorców . Informuję, że jeżeli przedsiębiorca ma rachunek, na którym gromadzi zarówno środki finansowe na działalność gospodarczą, jak i również środki osobiste na własne potrzeby, może dokonać wpłaty na komitet wyborczy. W moim odczuciu bardzo nieuczciwie postąpił Bloger publikujący dokument bankowy z zaczernioną informacją, że jest to „ prywatna darowizna „ !
6. Ostatnie wyjaśnienie dotyczy limitów wnoszonych wpłat. I tak, suma wpłat od jednego obywatela polskiego nie może przekroczyć 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, obowiązującego w momencie prowadzenia kampanii wyborczej. W naszym przypadku żadna wpłata nie osiągnęła takiej wysokości. Natomiast limit wydatków na kampanię naszego komitetu wynosił po 1000,- zł na jednego kandydata na radnego ( 20 zgłoszonych kandydatów ) plus kwota 22.656,60 zł na zarejestrowaneg o kandydata na burmistrza ( tę kwotę określa Komisarz Wyborczy na podstawie liczby mieszkańców gminy ).

Pełnomocnik KWW Wolne Wadowice
Zofia Siłkowska
Cytować
-5 #6 @sasha 2015-07-10 21:37
Cytuję sasha:
Z Klinowskiego kawałek: "kolejna durna afera dmuchana przez sieroty po poprzedniej władzy legła w gruzach"

Po pierwsze - nie jestem żadną sierotą poprzedniej władzy.
Po drugie - przez całą kampanię dawałam wszystko z siebie, żeby Klinowski wygrał. Panie Burmistrz, gdzie tu sens?
Po trzecie - masz szczęście, że Ci się upiekło tym razem, ale lista Twoich błędów jest długa jak stąd do Szczecina.

A tak swoją drogą, jaka szkoda, że trzeba teraz zwracać teraz piątaka. Pani Siłkowska nie wiedziała?

Ela zrób marsz na W24 do terapeuty
Cytować
+6 #7 Dziadunio Dziadunio 2015-07-10 22:06
Mój komentarz do sprawy finansowania kampanii wyborczej burmistrza Klinowskiego, jeszcze sprzed stwierdzenia przez Komisarza Wyborczego że 5.000 złotych zostało wpłacone i przez Komitet IWW nielegalnie spożytkowane:

Oświadczam że moje twierdzenie iż Klinowski jest nieuczciwy w związku w pieniędzmi z kampanii wyborczej opieram na dwóch faktach- po pierwsze na tym iż Komitet IWW zapłacił FV za stworzenie strony internetowej kandydata spółce jednego z członków IWW, podczas gdy powszechnie wiadomo iż stronę tą stworzył Janusz Gawron. Po drugie zaś na fakcie wydania ok25% wszystkich środków zebranych na kampanię, na wypożyczenie samochodu Fiat Ducato. Samochodu w momencie prowadzenia kampanii będący własnością tej samej spółki która wystawiła fakturę za stworzenie strony internetowej, ale jeszcze kilka miesięcy wcześniej będącego własnością radnego powiatu, Pawła Kopra. Co zaś najciekawsze, samochód ów "zarobił" na kampanijnych pieniądzach ....przeszło połowę swojej wartości, przeszło połowę z sumy za jaką Koper spółce kolegi auto sprzedał. Tyle w temacie radosnej twórczości burmistrza waszego i uczciwości jego.
Cytować
+11 #8 Mietek 2015-07-10 22:07
Ten artykuł mnie obraża, obraża moją inteligencję. Klinowski niezgodnie z prawem dostaje 5000 a tu piszą że jest ok. Chyba wam się w głowach coś poprzestawiało.
Cytować
0 #9 @Zofia Siłkowska 2015-07-10 22:20
No to ktoś będzie musiał sprawdzić ile kont bankowych a zwłaszcza prywatnych ma właściciel przedsiębiorstw a Jan. Bo trudno uwierzyć, że przedsiębiorca prowadzący rozliczne interesy w wielu miejscowościach ma jedno konto firmowe i ani jednego prywatnego. To jest biznes, przy którym zawsze grozi klapa. Trzeba być naiwnym aby wierzyć, że przedsiębiorca narazi przy takiej klapie całą swoją kasę na wessanie np. przez wierzycieli.
Cytować
+7 #10 walić_dziadunia 2015-07-10 22:21
Ten Pieczara to wszędzie jest!
Cytować
0 #11 @dziadunio 2015-07-10 22:24
Poważne oskarżenia konkretnych osób, ciekawe co ma pan na udowodnienie tej sprawy z autem.
Cytować
+6 #12 Marcin Gładysz 2015-07-10 22:29
Poważne i w pełni udokumentowane. W znakomitej większości przez dokumenty samej IWW, złożone w biurze Komisarza Wyborczego.
Cytować
0 #13 @dziadunio 2015-07-10 22:39
Cytuję dziadunio:
Mój komentarz do sprawy finansowania kampanii wyborczej burmistrza Klinowskiego, jeszcze sprzed stwierdzenia przez Komisarza Wyborczego że 5.000 złotych zostało wpłacone i przez Komitet IWW nielegalnie spożytkowane:

Oświadczam że moje twierdzenie iż Klinowski jest nieuczciwy w związku w pieniędzmi z kampanii wyborczej opieram na dwóch faktach- po pierwsze na tym iż Komitet IWW zapłacił FV za stworzenie strony internetowej kandydata spółce jednego z członków IWW, podczas gdy powszechnie wiadomo iż stronę tą stworzył Janusz Gawron. Po drugie zaś na fakcie wydania ok25% wszystkich środków zebranych na kampanię, na wypożyczenie samochodu Fiat Ducato. Samochodu w momencie prowadzenia kampanii będący własnością tej samej spółki która wystawiła fakturę za stworzenie strony internetowej, ale jeszcze kilka miesięcy wcześniej będącego własnością radnego powiatu, Pawła Kopra. Co zaś najciekawsze, samochód ów "zarobił" na kampanijnych pieniądzach ....przeszło połowę swojej wartości, przeszło połowę z sumy za jaką Koper spółce kolegi auto sprzedał. Tyle w temacie radosnej twórczości burmistrza waszego i uczciwości jego.

przemawia przez ciebie zwykła zawiść, bo nie wiedziałeś, że najlepsza kampania to stare auto Kopra. Teraz już będziesz wiedział i drugi raz nie popełnisz takiego błędu. Wy tyle ulotek, banerów, a Klinowski tylko starą gablotę i wygrał. To boli - co???
Cytować
+4 #14 @trolla spod #13. 2015-07-10 22:49
Wyjdź na ulicę i posłuchaj co mieszkańców boli. Kłamstwa Klinowskiego. To z tej jednej gabloty też. I nawet nie wątpię, że gdyby Klinowski tylko mógł, to przyszedłby o 4:30 zabrać dzieciom rentę po zmarłym ojcu a pułkownikowi wysłużoną emeryturę. Bo jak jest zawistny i mściwy pokazał odgrywając się na preczu!
Cytować
+6 #15 ad vocem 2015-07-10 22:55
Cytuję @trolla spod #13.:
Wyjdź na ulicę i posłuchaj co mieszkańców boli. Kłamstwa Klinowskiego. To z tej jednej gabloty też. I nawet nie wątpię, że gdyby Klinowski tylko mógł, to przyszedłby o 4:30 zabrać dzieciom rentę po zmarłym ojcu a pułkownikowi wysłużoną emeryturę. Bo jak jest zawistny i mściwy pokazał odgrywając się na preczu!

przykro mi, że w tym kraju wytępiono pojęcie sarkazm
Cytować
+1 #16 @ad vocem 2015-07-10 22:59
Nie kłam. Przecież najlepszym przykładem sarkazmu są wypowiedzi dr Klinowskiego.
Cytować
+8 #17 @hej ty #14 2015-07-10 22:59
Cytuję @trolla spod #13.:
Wyjdź na ulicę i posłuchaj co mieszkańców boli. Kłamstwa Klinowskiego. To z tej jednej gabloty też. I nawet nie wątpię, że gdyby Klinowski tylko mógł, to przyszedłby o 4:30 zabrać dzieciom rentę po zmarłym ojcu a pułkownikowi wysłużoną emeryturę. Bo jak jest zawistny i mściwy pokazał odgrywając się na preczu!

Wysłużony pułkownik, precze i kampania :D
Cytować
+3 #18 ad vocem 2015-07-10 23:08
Cytuję @ad vocem:
Nie kłam. Przecież najlepszym przykładem sarkazmu są wypowiedzi dr Klinowskiego.

wypowiedzi Klinowskiego to nie sarkazm. To raczej to samo, co stwierdzenia Laskowika wobec Smolenia wskazującego na zepsute koło w traktorze - przecież trzy są dobre... Ale chyba tego nie chwycisz...
Cytować
+2 #19 @@hej ty # 17. 2015-07-10 23:13
Cytuję @hej ty #14:

Wysłużony pułkownik, precze i kampania :D


To trzy rzeczy, które najbardziej was klinuśki bolą. I jeszcze trzeba 5 kółek oddać skarbowi państwa. Tak nieco inaczej jesteście uczciwi.
Cytować
-4 #20 @ad vocem 2015-07-10 23:18
Cytuję ad vocem:
Cytuję @ad vocem:
Nie kłam. Przecież najlepszym przykładem sarkazmu są wypowiedzi dr Klinowskiego.

wypowiedzi Klinowskiego to nie sarkazm. To raczej to samo, co stwierdzenia Laskowika wobec Smolenia wskazującego na zepsute koło w traktorze - przecież trzy są dobre... Ale chyba tego nie chwycisz...

Musiałbym się z tobą na rozum zamienić? Jednak jak mam zamieniać się z kimś u kogo rozumu nie znajdę? :lol:
Cytować
-6 #21 ad vocem 2015-07-10 23:22
Cytuję @ad vocem:
Cytuję ad vocem:
Cytuję @ad vocem:
Nie kłam. Przecież najlepszym przykładem sarkazmu są wypowiedzi dr Klinowskiego.

wypowiedzi Klinowskiego to nie sarkazm. To raczej to samo, co stwierdzenia Laskowika wobec Smolenia wskazującego na zepsute koło w traktorze - przecież trzy są dobre... Ale chyba tego nie chwycisz...

Musiałbym się z tobą na rozum zamienić? Jednak jak mam zamieniać się z kimś u kogo rozumu nie znajdę? :lol:

dyskutować o twojej głupocie z poziomu przedszkolaka nie zamierzam. Koniec.
Cytować
-5 #22 @ad vocem 2015-07-10 23:30
Cytuję ad vocem:

dyskutować o twojej głupocie z poziomu przedszkolaka nie zamierzam. Koniec.

No, widzę, że mądrością nie grzeszysz, skoro własnej głupoty nie dostrzegasz. Ale wy tak już macie. Więc żadna to nowość.
Cytować
-5 #23 sasha 2015-07-11 00:33
5 tysięcy to żadna kasa. Zapłacą i po kłopocie. Nie ma o co piany bić.
Cytować
-14 #24 sasha 2015-07-11 00:57
Wstyd mi za Was wszystkich.
Z takich pomyłek nie robi się afery, bo każdemu mogłaby się przytrafić. Gdyby nie doczytał przepisów, też musiałby potem oddać.
Dziadunio niepotrzebnie grzebie w przeszłości, to samo Burmistrz.
Na tym ma polegać walka? To przecież odwracanie uwagi od obecnej sytuacji w urzędzie.
Jak wygląda postępowanie Burmistrza, który w ten sposób prezentuje sytuację na fb. To jest strzał w kolano. Poziom poniżej przedszkola.
Rozliczenia kampanii nie mają teraz żadnego znaczenia.
Przykro mi, że dyskusja poszła w tym kierunku. Wychodzi na to, że wadowice24 mają wyższy poziom niż Wy, a zawsze myślałam że komentatorzy na tym portalu coś sobą reprezentują. Wielka porażka wizerunkowa :lol:
Cytować
+7 #25 sasha 2015-07-11 01:09
Cytat z Klinowskiego: "żyjemy w czasach, kiedy pieniacze dominują życie publiczne".
Przecież to typowy tekst pieniacza. Zawodowego pieniacza. Któż to niby jest tym pieniaczem, jak nie Klinowski?

Jak inaczej można określić wpis Klinowskiego na fb?
"durna afera dmuchana przez sieroty "
To język doktora filozofii?
Nie dziwię się, że podobni do niego go popierają, a ma spore wsparcie. Nie miałam wcześniej o tym pojęcia. Przecież to wstyd zadawać się z kimś takim. Ten człowiek jest burmistrzem? I my go wybraliśmy?
No to gratuluję, szczególnie sobie, że wpłacałam na jego kampanię.
Kiedy komuś puszczają nerwy, należy się kontrolować, bo inaczej cały czar pryska.
Zostało wielkie zero. Jak on to teraz odkręci?
Napisze, że się przejęzyczył, czy zacznie przepraszać?
Cytować
+4 #26 aferał 2015-07-11 09:19
Cytuję Obywatel Wadowic:
Czytając pismo Komisarza Wyborczego trzeba wyciągnąć jeden wniosek. Komitet Wyborczy Wolne Wadowice pozyskał na kampanie wyborczą sporą część pieniędzy niezgodnie z prawem i co więcej wydał te pieniądze choć nie miał do tego prawa. Dlatego teraz pełnomocnik komitetu musi wpłacić 5000 złotych na rzecz Skarbu Państwa. Inaczej pisząc kampania IWW była w części finansowana w nielegalny sposób.

To oczywisty cień na mandacie burmistrza M.Klinowskiego...


Zbysiu, czytając twoje wypociny można dojść tylko do wniosku, myślenie Cytuję dziadunio:
Mój komentarz do sprawy finansowania kampanii wyborczej burmistrza Klinowskiego, jeszcze sprzed stwierdzenia przez Komisarza Wyborczego że 5.000 złotych zostało wpłacone i przez Komitet IWW nielegalnie spożytkowane:

Oświadczam że moje twierdzenie iż Klinowski jest nieuczciwy w związku w pieniędzmi z kampanii wyborczej opieram na dwóch faktach- po pierwsze na tym iż Komitet IWW zapłacił FV za stworzenie strony internetowej kandydata spółce jednego z członków IWW, podczas gdy powszechnie wiadomo iż stronę tą stworzył Janusz Gawron. Po drugie zaś na fakcie wydania ok25% wszystkich środków zebranych na kampanię, na wypożyczenie samochodu Fiat Ducato. Samochodu w momencie prowadzenia kampanii będący własnością tej samej spółki która wystawiła fakturę za stworzenie strony internetowej, ale jeszcze kilka miesięcy wcześniej będącego własnością radnego powiatu, Pawła Kopra. Co zaś najciekawsze, samochód ów "zarobił" na kampanijnych pieniądzach ....przeszło połowę swojej wartości, przeszło połowę z sumy za jaką Koper spółce kolegi auto sprzedał. Tyle w temacie radosnej twórczości burmistrza waszego i uczciwości jego.


Jak długo jeszcze Gładysz masz zamiar wymyślać te bzdury i publikować je jako głos kogoś rzekomo myślącego? Weź się lepiej chłopie za jakąś konkretną robotę bo liczba twoich kompromitacji wywołuje śmiech w całym mieście. Nie wstyd ci pod rękę z Płaskim i Edkiem chadzać?
Cytować
+5 #27 rura 2015-07-11 09:49
Cytuję sasha:
5 tysięcy to żadna kasa. Zapłacą i po kłopocie. Nie ma o co piany bić.

Gdyby to chodziło o Filipiakową albo Jończyka to Klinowski pisałby o aferze korupcyjnej, ale że chodzi o niego to nic się nie stało. Głupie jesteście wyznawcy klinusia.
Cytować
-1 #28 Dziadunio Dziadunio 2015-07-11 09:52
@Aferał

Pod rękę to widzisz, wyłącznie z własną żoną chadzam. Wszystko zaś o czym piszę ws kampanii IWW to są FAKTY, poparte dokumentami finansowymi(umo wami, fakturami) - niczego nie potrzeba tutaj "wymyślać".

Na koniec zaś - kiedy słyszę o jakieś "kompromitacji" zamiast rzeczowego odniesienia się do faktów właśnie - czy to tutaj od Ciebie, czy to na stronie IWW, od Klinowskiego - to mam pewność że sprawa mocno, bardzo mocno uwiera. No ale jak może inaczej być, kiedy 25% wszystkich pieniędzy wpłacanych przez ludzi na kampanię IWW ląduje w kieszeni.... członka IWW? Wyobrażasz sobie jak wrzeszczałby Klinowski i na jakie świętości się powoływał, gdyby się okazało że taki sam odsetek kampanijnej kasy Ewa Filipiak dała zarobić swojej córce? Bądź Jacek Jończyk komuś z jego sztabu?

Tymczasem fakty są jakie są, a że nie świadczą za dobrze o "burmistrzu naszym" i jego otoczeniu? Cóż - to oni przelewali kasę - nikt w ich finansach z zewnątrz nie siedział.
Cytować
-6 #29 sasha 2015-07-11 11:01
Nie napisaliście nic o Janie.
Żaden normalny przedsiębiorca nie używa firmowego konta do celów prywatnych. Z tekstu na IWW wynika, że pan Burkat ma taki zwyczaj i dlatego puścił stamtąd 3 tysiące na Klinowskiego.
Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenia PKW w Warszawie, Wiejska 10, bo E. Wyroba czasu nie marnuje i wszystkich informuje :lol:
Na miejscu pana Burkata wstydziłabym się wykręcać z oczywistych faktów. Zarządza firmowym kontem, jakby był po spożyciu i nawet nie pamięta co komu i ile wpłacał. Gdyby wszyscy przedsiębiorcy tak działali na polskim rynku, mielibyśmy tu gospodarczy Sajgon :lol:
Cytować
+8 #30 MarcyśRuterzMyślenic 2015-07-11 11:37
Cytuję sasha:
Nie napisaliście nic o Janie.
Żaden normalny przedsiębiorca nie używa firmowego konta do celów prywatnych. Z tekstu na IWW wynika, że pan Burkat ma taki zwyczaj i dlatego puścił stamtąd 3 tysiące na Klinowskiego.
Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenia PKW w Warszawie, Wiejska 10, bo E. Wyroba czasu nie marnuje i wszystkich informuje :lol:
Na miejscu pana Burkata wstydziłabym się wykręcać z oczywistych faktów. Zarządza firmowym kontem, jakby był po spożyciu i nawet nie pamięta co komu i ile wpłacał. Gdyby wszyscy przedsiębiorcy tak działali na polskim rynku, mielibyśmy tu gospodarczy Sajgon :lol:


Komisarz nie dopatrzył się żadnych uchybień, poza wpłątą 5 kółek przez jednego z wpłacających. Siłkowska już to wyjaśniała w całości a kasa przelana została już na Skarb Państwa.

Jak ktoś wali konia z powodu tej sprawy, to:

a) jest przegraną sierotą, która przez wypad Filipiakowej i Stradomskiego została na lodzie bez publicznej kasy i teraz musi robić "plakaty" w Paincie lokalnemu przedsiębiorcy, bo lizanie dupy komukolwiek za kasę leży w jego naturze.

b) miała aspirację na rządzenie, ale wyborcy ją spłukali i teraz nie moze tego przeżyć a jedyne co jej zostało to pisanie bredni na swoich blogach.

c) jest niestabilnym czubem, którego wszyscy omijają z daleka i dla którego wszelakie pseudoafery to szybsze bicie serca bez którego nie może żyć.

Taka to właśnie opozycja jet Klinowskiego ;)

Jak już Płaszczyca idzie ręka w ręke z Wyrobą, to wiedz, że coś się dzieję :) Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg, który wydymał się tak, że zostałeś nikim ;)
Cytować
-2 #31 sasha 2015-07-11 14:11
Marcin Płaszczyca nie kasuje moich komentarzy, czyli rzeczywiście coś jest na czasie.
Ciekawe co on zamierza, bo ile Edward Wyroba pisze "jak jest", to w24 podaje niekompletne informacje.
Nie wierzę, że Wybroba chciałby się zaczepić w urzędzie, ale ja mimo wszystko jeszcze ich dobrze nie znam, więc nie wiem, czego można się po nich spodziewać.
Wyroba jest bardzo potrzebny, ale w tym miejscu gdzie jest i lepiej, żeby tak pozostało bez żadnych większych zmian.
Pan Płaszczyca też już się gdzieś "zaczepił". Bardzo dobrze, że pisze, bo to jego działka i musi z czegoś żyć, ale na dojście do władzy niech lepiej nie liczy. Niech zostanie sobie kontrowersyjnym wadowickim redaktorem, którego należy czytać w odpowiedni sposób.
Cytować
-2 #32 ad vocem 2015-07-11 16:12
Cytuję Zofia Siłkowska:
W dniu 6 lipca br. otrzymałam Postanowienia Komisarza Wyborczego w Krakowie z dnia 26.06. 2015 r. i 01.07.2015 r. o przyjęciu sprawozdań finansowych KWW Wolne Wadowice z kampanii wyborczej wyborów do samorządu terytorialnego i wyborów uzupełniających w okręgu nr 10.
Wszystkim, którzy szeroko rozpisywali się o nieprawidłowościach w sprawozdaniu finansowym naszego komitetu, to znaczy Blogerom i Dziennikarzom polecam dogłębną lekturę Ustawy KODEKS WYBORCZY !
Natomiast zainteresowanym tym tematem czytelnikom, a zwłaszcza Mieszkańcom pragnę kilka spraw wyjaśnić.
(...)
5. Najwięcej szumu było ostatnio wokół wpłat z kont przedsiębiorców. Informuję, że jeżeli przedsiębiorca ma rachunek, na którym gromadzi zarówno środki finansowe na działalność gospodarczą, jak i również środki osobiste na własne potrzeby, może dokonać wpłaty na komitet wyborczy. W moim odczuciu bardzo nieuczciwie postąpił Bloger publikujący dokument bankowy z zaczernioną informacją, że jest to „ prywatna darowizna „ !

Pełnomocnik KWW Wolne Wadowice
Zofia Siłkowska


Pani Zofio. Prowadzę własna działalność gospodarczą już ponad ćwierć wieku, ale jeszcze nie spotkałem przypadku, by ktoś miał jedno konto jako "prywatne", a zarazem służbowe. Jest to przy naszych urzędach skarbowych po prostu niemożliwe. Tak więc - przykro mi to stwierdzić - ktoś Panią w konia robi.
Cytować
+10 #33 @ad vocem 2015-07-11 17:43
Takich przypadków jest dużo i prawo tego nie zabrania, ja też tak mam od lat
Cytować
-4 #34 sasha 2015-07-11 17:50
Kodeks wyborczy zabrania takich wpłat, to wystarczy.
Jeśli ktoś używa firmowego konta do swoich prywatnych celów, to może mieć do czynienia z urzędem skarbowym.
Cytować
-1 #35 ad vocem 2015-07-11 17:58
Cytuję @ad vocem:
Takich przypadków jest dużo i prawo tego nie zabrania, ja też tak mam od lat

no to czekaj na kontrolę ze skarbówki :lol:
Zresztą kodeks wyborczy wyraźnie stwierdza, że nieprawidłowe są wpłaty przelewem z rachunku bankowego założonego do działalności gospodarczej – nawet jeśli darczyńca prowadzi ją pod własnym nazwiskiem. Tak więc zastanawiający jest w tym przypadku werdykt pani Rak. Zresztą patrząc na inne kurioza - vide casus Całus - może już nie warto się dziwić.
Cytować
+7 #36 @ad vocem 2015-07-11 18:10
Nie raz miałem do czynienia ze skarbówką i nikt tego nie kwestionuje, takich ludzi jest miliony, którzy jednosobowo prowadzą działalność gospodarczą, ale rozkminiajcie sprawę dalej, może nawet proboszcz ogłosi jaka to ta Pani Siłkowska nieuczciwa, bo o co wam chodzi jest jedno niedociągnięcie , które zostało naprawione, a wy dalej...powodze nia :D
Cytować
+15 #37 @dziadunio 2015-07-11 18:23
Cytuję dziadunio:
@Aferał

Pod rękę to widzisz, wyłącznie z własną żoną chadzam. Wszystko zaś o czym piszę ws kampanii IWW to są FAKTY, poparte dokumentami finansowymi(umowami, fakturami) - niczego nie potrzeba tutaj "wymyślać"
Na koniec zaś - kiedy słyszę o jakieś "kompromitacji" zamiast rzeczowego odniesienia się do faktów właśnie - czy to tutaj od Ciebie, czy to na stronie IWW, od Klinowskiego - to mam pewność że sprawa mocno, bardzo mocno uwiera. No ale jak może inaczej być, kiedy 25% wszystkich pieniędzy wpłacanych przez ludzi na kampanię IWW ląduje w kieszeni.... członka IWW? Wyobrażasz sobie jak wrzeszczałby Klinowski i na jakie świętości się powoływał, gdyby się okazało że taki sam odsetek kampanijnej kasy Ewa Filipiak dała zarobić swojej córce? Bądź Jacek Jończyk komuś z jego sztabu?

Tymczasem fakty są jakie są, a że nie świadczą za dobrze o "burmistrzu naszym" i jego otoczeniu? Cóż - to oni przelewali kasę - nikt w ich finansach z zewnątrz nie siedział.

I kto to mówi? facet, który chciał wepchnąć Wadowice w objęcia Jończyka i Królikowej, efekty tego tandemu i jego uczciwości są widoczne w starostwie do dziś, te wszystkie "konkursy',brak prywaty, mamienie ludzi super sytuacją szpitala i na końcu 20 kółek na działalność z PUP, to takie wszystko moralne o uczciwości nie wspomnę, ale co zrobić Wadowice mają szczęście do oszołomów, które się rozmnażają przez pączkowanie ;)
Cytować
-5 #38 sasha 2015-07-11 21:52
Być może powinnam zacząć pisać na obu wadowickich portalach równolegle. Nie wiem. Dzisiaj mam chwilę, więc napisałam, ale komentarz czeka na moderację. Myślę, że warto go tu wkleić. Odnosi się dokładnie do zdjęcia z tego artykułu
INAUGURACJA KAMPANII SAMORZĄDOWEJ 2014
mój tekst z wadowice24

Oglądam właśnie obietnice wyborcze dr M. Klinowskiego. Wszystkie bez wyjątku są kłamstwem. Polecam całość, a jak ktoś nie ma czasu, można włączyć od 11 do 14 minuty.

Nie było czegoś takiego, jak dyżury radnego Klinowskiego.
Znowu mi wyszło rymowanie, ale tym razem wcale nie śmieszne, to bezczelne kłamstwo obecnego burmistrza w jego kampanii.

https://www.youtube.com/watch?v=6VSdqFmjg6k
Proszę posłuchać (11-14 minuta)
Na audyt już niestety za późno, panie burmistrzu. Okłamał nas Pan.
Cytować
-2 #39 dert 2015-07-12 09:28
"Trudno mi komentować niepoważne zarzuty. Niestety żyjemy w czasach, kiedy pieniacze dominują życie publiczne, a ludzie mądrzy wolą się od tego trzymać z daleka. Dlatego i ja nic więcej nie powiem- mówi nam burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski."
Myśląc twoimi kategoriami to " pieniacz " został burmistrzem " dobrze wiesz że tak nie jest .Pieniacz jest to osoba która walczy o błache sprawy często urojone czyli małoznaczące dla sedna.Uzywanie takiego słowa świadczy o przypisywaniu ludziom etykietki gdy sam używający nie rozumie o czym mówi bądż pisze i ucieka od meritum.Cóż nie wszystko idzie w parze :lol:
Cytować
+6 #40 sasha 2015-07-12 10:10
definicje - słownik języka polskiego
pieniacz
osoba z zamiłowaniem do wytaczania spraw sądowych, najczęściej o błahe sprawy lub mająca chorobliwą skłonność do dochodzenia rzeczywistych lub urojonych krzywd

Masz 100% racji. Nasz Burmistrz z tego właśnie słynął.
Obecnie od pieniaczy wyzywa ludzi, którzy go krytykują i otacza się ludźmi, którzy dla niego są w stanie zrobić dosłownie wszystko.

koteria
grupa ludzi i środowisk powiązanych ze sobą wspólnymi interesami, popierających i broniących się wzajemnie; klika; stronnictwo; dawniej: towarzystwo, SITWA

Widać zdecydowany postęp w jego poczynaniach. Wcześniej ukrywał swoje zdolności, a obecnie się ich już nawet nie wstydzi :-x
Cytować
+4 #41 naciągacz 2015-07-12 17:24
Co mój dłużnik pisze pod innym nickiem? Kiedy oddasz pieniądze ?
Cytować