Sąd Okręgowy w Krakowie uwzględnił protest wyborczy KWW Mieszkańcy Razem i unieważnił wybory w okr
W Lanckoronie powtórka wyborów?

Sąd Okręgowy w Krakowie uwzględnił protest wyborczy KWW Mieszkańcy Razem i unieważnił wybory w okręgu nr 5 w Lanckoronie. Wyrok nie jest prawomocny. Jeśli się uprawomocni, w tym okręgu odbędą się powtórne wybory.

Po jesiennych wyborach samorządowych Krzysztof Chorąży, pełnomocnik KWW Mieszkańcy Razem  złożył protesty wyborczy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia wyborów, m.in. w okręgach nr 5 (Lanckorona - Łaśnica) oraz nr 9 (Jastrzębia 1) w gminie Lanckorona.

W zawiadomieniu podał szereg nieprawidłowości, m.in. dotyczące tworzenia okręgów wyborczych, które według niego miały istotny wpływ na wynik wyborów.

Sąd Okręgowy w Krakowie po zbadaniu sprawy, stwierdził, że protest jest zasadny i podjął decyzję o unieważnieniu wyborów samorządowych w okręgu wyborczym nr 5 i wygaszeniu mandatu radnego Stanisława Goduli (KWW Przyjazna Gmina). W tym okręgu w wyborach brało udział dwóch kandydatów: Rafał Chorąży oraz Stanisław Godula.

Natomiast w sprawie protestu w okręgu nr 9 sąd oddalił wniosek z uwagi na dużą różnicę głosów pomiędzy kandydatami.

Wyrok nie jest prawomocny. Jeśli się uprawomocni, w Lanckoronie zostaną przeprowadzone powtórne wybory.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Pytanie 2015-04-04 13:35
A co w Marcyporębie? Jest powtórka czy nie?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.