Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej Klub Abstynentów Victoria, który od kilkunastu lat mie
Drukuj
Victorię czeka przeprowadzka. Co będzie w byłej harcówce?

Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej Klub Abstynentów Victoria, który od kilkunastu lat mieściło się w dawnej harcówce w Parku Miejskim otrzymało wypowiedzenie. Czeka go, podobnie jak NSZZ Solidarność, przeprowadzka na ulicę Lwowską. Co znajdzie się w harcówce?

Z końcem lutego Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej Klub Abstynentów Victoria  otrzymało od gminy wypowiedzenie umowy najmu lokalu w byłej harcówce w wadowickim Parku Miejskim. W najbliższym czasie stowarzyszenie przeprowadzi się do pomieszczeń w budynku byłej telekomunikacji przy ulicy Lwowskiej. Będą one remontowane przy udziale jego członków. Klub Vicoria, który zarządzał również kortami tenisowymi w parku będzie robił to do końca roku. W przyszłym będzie mieć już nowego administratora.

Zmiana siedziby stowarzyszenia odbywa się bezkonfliktowo, na drodze porozumienia - informuje nas Dorota Wyganowska, asystent ds. komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Co teraz znajdzie się w wybudowanym w 1913 roku budynku? Przypomnijmy, że na początku XX wieku znajdowało się tu schroniska "Górnica", później harcówka a zanim przystań znalazła tu Victoria, także cieszący się sporym powodzeniem pub.

Harcówka w parku była stowarzyszeniu użyczona. Będziemy dopiero szukać odpowiedniej funkcji dla tego lokalu - będzie się to odbywało na drodze konsultacji społecznych. Chcemy, aby zarówno harcówka, jak i park służyły jak najszerszym kręgom mieszkańców oraz pełniły swoją pierwotną funkcje - dodaje Dorota Wyganowska.

To kolejne po ostatnich wyborach samorządowych rotacje w siedzibach klubów i stowarzyszeń. Niedawno decyzją burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego wypowiedzenie dostały władze NSZZ Solidarność, których siedziba mieściła się w budynku przy ulicy Kościelnej 4. Podobnie jak Victorii, gmina zaproponowała im pomieszczenia w budynku dawnej telekomunikacji.

Zobacz: Solidarność na bruk?

Również Stowarzyszenie "Dać Szansę" decyzją starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego, musiało opuścić pomieszczenia przy ulicy Kochanowskiego 1 i przenieść się do budynku dawnej mleczarni przy ulicy Batorego.

Zobacz: Stowarzyszenie "Dać Szansę" wyprowadziło się ze starej siedziby
Zobacz: Zarząd Powiatu bez serca? Nie przedłużył umowy Stowarzyszeniu "Dać szansę"

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Za "ciepłe" przyjęcie prezesa Kaczyńskiego pod WCK grożą im zarzuty. W ich obronie stanął poseł

Rada Gminy Tomice uzupełniona. Obyło się bez wyborów

Andrychowska Młodzież Wszechpolska podsumuje warszawski Marsz Niepodległości

Sowa, Kowal i Mlak w bibliotece. Politycy Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Wadowic

Trwa zbiórka pod projektem ponownej refundacji In vitro przez państwo