Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak oraz starosta wadowicki Jacek Jończyk podjęli rękawice Ice Bucket Chall
Burmistrz i starosta podjęli wyzwanie Ice Bucket Challenge. Klinowski nie

Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak oraz starosta wadowicki Jacek Jończyk podjęli rękawice Ice Bucket Challenge. Oboje wpłacą pieniądze na konto różnych fundacji. Radny Mateusz Klinowski natomiast ratuje świat inaczej...

Ice Bucket Challenge dzięki mnie trafił na świecznik wadowickiej władzy. W niedzielę (31.08) po wpłacie pieniędzy na konto Stowarzyszenie Dignitas Dolentium a przy symbolicznym oblaniu się lodowatą wodą na wadowickim rynku nominowałem do wyzwania trzech kandydatów na fotel burmistrza Wadowic w najbliższych wyborach: aktualną burmistrz Ewę Filipiak, starostę wadowickiego Jacka Jończyka oraz radnego Mateusza Klinowskiego.

Zobacz: Naczelny WadowiceOnline.pl w Ice Bucket Challenge

Miło mi, że dwie najważniejsze w polityce osoby w naszym powiecie podjęły wyzwanie. W poniedziałek (1.09) na sesji rady miejskiej, pani burmistrz podziękowała za nominacje i oznajmiła, że nie obleje się jednak wodą (to zostawia młodszym) ale wpłaci pieniądze na konto Stowarzyszenia im. Edmunda Wojtyły w Wadowicach, które zajmuje się osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnym i ofiarami wypadków. Pieniądze zostaną więc, że tak powiem, "w rodzinie".

Zgodnie z ideą akcji nominuję wszystkich radnych gminy Wadowice. Nie muszą oblewać się wodą, bo najważniejsze w całej akcji jest wsparcie finansowe organizacji charytatywnych walczących z SLA - powiedziała na sesji burmistrz Ewa Filipiak.

Starosta Jacek Jończyk w rozmowie ze mną podczas powiatowych obchodów rozpoczęcia nowego roku szkolnego podziękował za nominacje do IBC, i również powiedział, że nie będzie się oblewał wodą z lodem za to honorowo wpłaci pieniądze na Stowarzyszenie Dignitas Dolentium w Nowym Targu. Kogo nominuje, nie zdradził...

Przyznam za to, że radny Mateusz Klinowski po ponad dwudziestu latach znajomości nieco mnie zawiódł. Po pierwszym performerze wadowickiej polityki spodziewałem się efektownego oblania, jeśli nie z wiadra, to przynajmniej z taczek, którymi zwoził na wadowicki rynek śmieci uprzątnięte nad Skawą no i jakiejś, symbolicznej, bo wszyscy takie czynimy, wpłaty. Ale nie...

Doceniam ideę zabawy i szczytny cel, ale nie uznaję dobroczynności na pokaz. Każdego dnia staram się coś robić dla poprawy świata i zachęcam do takiego everyday challange wszystkich czytelników WadowiceOnline.pl- powiedział mi Mateusz.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+15 #1 Dobre 2014-09-01 15:33
Ewa z Jończykiem z klasą. Klinowski jak zawsze pod prąd i ze swoimi teoriami. No ale coż, przecież tu nikt nikogo nie zmusza...
Cytować
+14 #2 Moniek 2014-09-01 15:39
Eeee szkoda. Było by śmiesznie zobaczyć mokrego starostę i burmistrza. Ale w porządku, jak przeleją kasę to dobrze, przecież o to w tym wszystkim chodzi.
Cytować
+10 #3 Władek 2014-09-01 15:45
Oczywiście, że najważniejsze jest wpłacanie pieniędzy a nie oblewanie się wodą. Założenie jest, że albo płacisz albo się oblewasz. Ale ja osobiście nie mam nic przeciwko temu aby było i pożytecznie i zabawnie czyli najpierw polewasz się lodowatą wodą aby poczuć mrowienie a po tym doświadczeniu wpłacasz pieniądze. I mamy dwa jednym. A co do ludzi, którzy podnoszą argument, że dzieci w Afryce nie mają co pić. No cóż więcej wody idzie na mycie samochodów niż jednorazowe oblanie się. A poza tym istnieje coś takiego jak obieg hydrologiczny i z przykrością również stwierdzam, że zaoszczędzona woda w Polsce do Afryki i tak nie trafi. Więc bez takich podjazdów. Chcesz wody dla dzieci w Afryce ? To weź to wiadro i zawieź im. A później pewnie i tak będziesz mył zęby przy odkręconym kranie i polewał psa w ciepłe dni więc . . .
Cytować
+7 #4 Bonzo 2014-09-01 15:48
Dokładnie !!! Choćbyśmy całą wodę w Polsce wychlustali to i tak wróci do ziemi oraz będzie parować. Pytanie czy choć kropelka spadnie z niej w Afryce ??? Nie sądzę !!!
Cytować
+6 #5 hahaha 2014-09-01 17:05
asystenta portal tak bedzie wygladal ? :-x :cry: :D :D :D :D :D :D

buahahahahahaha hahahahahahhaha hahahahahhahaha
Cytować
-5 #6 Andree 2014-09-01 17:23
Trochę mi to zaczyna przypominać Owsiaka-bis, w którym to przedsięwzięciu jest więcej "na pokaz", a ponadto istnieje nieoficjalny, "miękki", tzw. dobrowolny przymus uczestnictwa określonych instytucji i osób.
Cytować
-8 #7 roma 2014-09-01 18:39
ja tez jestem za-działaj po cichu a z rozmachem i korzyścią a nie na pokaz bo tak wypada.Lepiej cicho a skutecznie.Tak trzymaj M.......usz
Cytować
+3 #8 ??? 2014-09-01 19:13
Najważniejsze, że oblał się Edek, reszta się nie liczy :-)
Cytować
+7 #9 kelnereczka 2014-09-01 19:49
A dlaczego sierściuch obleśny kocicho zdradza swoją ukochaną drewnianą restaurację bez dojazdu? Dlaczego teraz knuje gdze ndziej i to całkiem niedaleko. Co kocicha popchnęło do tego kroku żeby się ukrywać?
Cytować
-8 #10 Ekolog44 2014-09-01 20:09
Nie popieram akcji, marnujecie wode - pomnozcie sobie liczbe Polakow przez 5 litrow wody (wiadro). Akcja korzystna ale dla firm wodociagowych.
Cytować
+8 #11 Ekolog? 2014-09-01 21:52
@Ekolog44 Malkontentów ci u nas dostatek. Masz problem z wodą? Zorganizuj akcję "nie spuszczam wody w toalecie" albo "Zmieniam bieliznę raz w tygodniu". Zresztą- zrób cokolwiek poza pitoleniem w intrenecie.
Cytować
+3 #12 miłośnik kawioru 2014-09-02 10:31
Bardziej idiotycznej akcji nie widziałem.Ta akcja służy tylko promowaniu osób ,które oblewają się przed kamerami i tyle w temacie.
Cytować
+6 #13 łopata 2014-09-02 10:50
To jest tak samo mądra akcja, jak ta z nagrywaniem filmiku do dennej piosenki "Happy coś tam..." :oops:
Wszystkie "teledyski" były identycznie głupiutkie, a ich autorzy próbowali się licytować, który najlepszy :lol:
Cytować
+3 #14 hehe 2014-09-02 13:28
wczoraj przeczytałem, że kandydat SLD na prezydenta Warszawy, Wierzbicki, zrobił inaczej ice bucket challenge jako red splash tzn oddanie honorowe krwi z nominowaniem kolejnych osób.. Taka akcja ma znacznie większy sens, ale z drugiej strony nie za bardzo chciałbym - jako może kiedyś biorca - trafić na krew np. kocicha czy carycy vel monstrancji, nie mówiąc już o takich inteligentach jak obcas, gryzoń czy wódziańska, bo moja szlachetna krew chyba by się za bardzo wzburzyła. Poza tym chodzi fama, że caryca już się boi wszystkiego - widać, że nawet wody! :D :D :D
Cytować
+6 #15 Bonzo 2014-09-02 18:22
Caryca vel Jądrowa najbardziej boi się, że jak przestanie być burmistrzynką to Kocicho nie będzie Jej już chciał mruczeć do ucha :)
Cytować
+1 #16 Szkoda... 2014-09-03 20:50
Widzieliście?

http://deser.pl/deser/1,111858,16577715,Owsiak_wyzwal_Pawlowicz_do_Ice_Bucket_Challenge__Ona.html

Pawłowska odgapiła od Klinowskiego ;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.