W Wadowicach odbędzie się debata "UE a rozwój cywilizacyjny Polski". Zaproszono na nią m.in. posła M
Debata na 10-lecie Polski w Unii

W Wadowicach odbędzie się debata "UE a rozwój cywilizacyjny Polski". Zaproszono na nią m.in. posła Marka Polaka, przewodniczącego Sejmiku woj. małopolskiego Kazimierza Barczyka i randego sejmiku Rafała Stuglika. Spotkanie organizowane jest w ramach 10-lecia wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

Fundacja Instytut Łukasiewicza zaprasza na debatę "Unia Europejska a rozwój cywilizacyjny Polski", która odbędzie się w poniedziałek (2.06) o godzinie 10:00 w Auli Papieskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach (ulica Mickiewicza 16). 

Debata jest organizowana w ramach inicjatywy "Jaka Unia? Polska w Unii Europejskiej. Debaty na podsumowanie 10 lat polskiego członkostwa w UE". Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach realizacji zadania "Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2014".

Honorowy patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Do udziału w dyskusji zaproszono m.in. posła na Sejm RP Marka Polaka, przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierza Barczyka oraz radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika

Projekt "Jaka Unia?" to cykl ogólnodostępnych debat w sześciu miastach Małopolski: Miechowie, Wadowicach, Myślenicach, Zakopanem, Wieliczce i Krynicy-Zdroju. W każdym z tych miast organizowane są spotkania poświęcone wybranej kwestii polskiej obecności w Unii Europejskiej.

Owocem każdej z debat będzie audycja radiowa z udziałem uczestników dyskusji. Powstanie także książka, w której znajdą się zapisy dyskusji. Cały nakład zostanie przekazany samorządom zaangażowanym w projekt. Pierwsza edycja projektu "Jaka Unia?", która odbyła się jesienią ubiegłego roku, spotkała się z niezwykle pozytywnym przyjęciem. Gośćmi debat byli m.in. minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, kilkunastu posłów na Sejm i senatorów RP, marszałek oraz radni województwa małopolskiego.

Więcej informacji o ubiegłorocznych debatach można znaleźć na stronie internetowej www.jakaunia.pl.

(AS)
(zdjęcie: Krzysztof Cabak)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Dziadunio Dziadunio 2014-05-30 16:00
Wiadomo na co Ewa wydała milion - oraz ile kosztowało referendum - zapraszam - http://dziadunio.blogspot.com/2014/05/wiadomo-ile-kosztowao-referendum.html
Cytować
+1 #2 jbrynkus 2014-05-30 18:27
rewelacja
- cieszę się, że znowu Suglik będzie mówił o roli kolei w promowaniu życia gospodarczego
- chetnie też podyskutuję i posłuchaam genialnego Marka Polaka
Cytować
+6 #3 Na usługach 2014-05-31 13:21
Stuglik? W jakiej partii jest obecnie?
Polak? Poseł nic nie mogę?
Mam nadzieję, że to końcówka kadencji tych panów na wieki wieków. Amen.
Cytować
0 #4 Dominik Dominik 2014-06-03 07:01 Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.