Temat przyszłości szpitala w Wadowicach znowu wraca. Upłynęły trzy miesiące od powołania na stanow
W sprawie odwołania dyrektora szpitala

Temat przyszłości szpitala w Wadowicach znowu wraca. Upłynęły trzy miesiące od powołania na stanowisko dyrektora Tadeusza Czopka, a teraz Komisja zdrowia Rady Powiatu na specjalnie zwołanym w piątek (7.01) posiedzeniu wystąpiła z oficjalnym wnioskiem do zarządu powiatu o jego odwołanie. Radny Zbigniew Jurczak pisze dla nas, co sądzi o odwołaniu Tadeusza Czopka.

Jak bumerang wraca sprawa szpitala. Szkoda, że nie w kwestii budowy nowego pawilonu a tylko w sprawie odwołania dyrektora Tadeusza Czopka. Przypomnę, że doktor Czopek, został powołany na to stanowisko we wrześniu ubiegłego roku i niewiele porządził. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że na serio wziął się za reformę lecznicy, bo ma przeciwko sobie zorganizowaną grupę lekarzy i pielęgniarek.

Fama głosi (a to polski, wiarygodny informator), że ci pierwsi bronią swoich wysokich kontraków, zawiązanych z nimi przez poprzednią dyrektor a pielęgniarki spod znaku Solidarności - to zaplecze polityczne radnych magistrackich. Wiele opinii uważa doktora Czopka za najlepszego biznesmena (apteki) wśród szpitalnych lekarzy czyli dobrego ekonomiste i menadżera. I taki jest potrzebny. Mimo, że losy trzymiesięcznego dyrektora wydają się przesądzone, grupa siedmiu radnych powiatowych wystąpiła z wnioskiem o zaproszenie dyrektora Czopka na najblizszą sesję (24 stycznia) w celu wysłuchania jego relacji ze stanu organizacyjnego i finansowego szpitala. Na razie mamy tylko wiedzę, którą w prasie firmuje w imieniu Komisji Zdrowia radny Kotarba. Trzeba wysłuchać drugiej strony i może wtedy nasza wiedza o szpitalu się poszerzy.

Odwołanie dyrektora na tym etapie będzie też papierkiem lakmusowym intencji i pozycji nowego starosty Jacka Jończyka w politycznym układzie sterującym powiatem. Przypomnę, że za powołaniem Jończyka na starostę głosowali wszyscy radni, dając tym samym swoisty kredyt zaufania dla jego działań. Czy ten kredyt będzie miał pokrycie? Najbliższy czas pokaże.

Co do sprawy budowy szpitala, to odsyłam wszystkich do interesujacej publikacji byłego dyrektora WPB i radnego, Józefa Mlosta do przeczytania TUTAJ.

(Zbigniew Jurczak)Strona Zbigniewa Jurczaka: www.zbyszekjurczak.pl

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-17 #1 Zlassie 2011-01-14 13:18
ehh tacy mieliście być antypolityczny. .. A tu już widzę famę antykotarbianą ... Daleko nie pociągniecie...
Cytować
-3 #2 Kamill 2011-01-14 15:22
Starosta Jacek Jończyk jest członkiem komisji zdrowia i gdy dowiedział się jaki jest stan finansów szpitala poparł wniosek o odwołanie dyr. Czopka
Cytować
-3 #3 Tadek2 2011-01-14 18:50
Cytuję Zlassie:
ehh tacy mieliście być antypolityczny... A tu już widzę famę antykotarbianą ... Daleko nie pociągniecie...

Nie pasuje to wypad do w24... To nie wina portalu, że "kotarbina" i reszta jego załogi, nie ma nic ciekawego do przekazania swoim wyborcom.
Cytować
-2 #4 Sum 2011-01-15 16:36
Zdjęcie niesamowite. W pierwszym momencie nie chciałem wierzyć, że dobrze widzę. Rok 1944. Wojna. A tu szpital w Wadowicach. Po ulicy idą sobie ludzie, jak gdyby nigdy nic. Jak my to sobie inaczej wyobrażamy...
Cytować
+1 #5 Rd 2011-01-15 16:42
Te "wysokie kontrakty" lekarzy to w gruncie rzeczy oszustwo, i życzę lekarzom, aby przejrzeli na oczy. Pieniądze niby niemałe, ale nie daj Bóg, gdyby człowiek zachorował, albo gdyby zdarzył się jakiś wypadek. Poza tym kwestia urlopu, emerytury, innych ubezpieczeń. Taki stosunek pracy nie daje żadnego zabezpieczenia. Gorąco odradzam. Walczcie Państwo o godne zarobki, odpowiednie do tej ciężkiej pracy, jaką wykonujecie, ale niech to będzie umowa o pracę a nie kontrakt.
Poza tym to trzymam kciuki za Czopka.
Cytować
+2 #6 Szpital 2011-01-16 10:59
Stanisław Kotarba, Bożena Flasz oraz wicestarosta Mirosław Nowak, i inni. Warto przeczytać publikację Józefa Mlosta, do której odwołuje się pan Jurczak na końcu swojego artykułu, odnośnik TUTAJ.
Cytować
0 #7 Deemostenes 2011-01-16 11:02
Panie Jurczak! Pisze Pan:„…za powołaniem Jończyka na starostę głosowali wszyscy radni, dając tym samym swoisty kredyt zaufania dla jego działań. Czy ten kredyt będzie miał pokrycie? Najbliższy czas pokaże”. Przecież to czysta naiwność a ponadto dowód na to, że i Pan nie rozumie na czym powinny opierać się mechanizmy zdrowej demokracji. Przed każdymi wyborami kandydaci na radnych mają pełne gęby bogoojczyźniany ch frazesów. Po wyborach kładą uszy po sobie i dbają wyłącznie o to, aby się załapać do jakiejś fuchy: do kilku płatnych komisji (niezależnie od predyspozycji), stanowisko dla żony, córki, szwagra itp. Moim zdaniem radni opozycyjni glosując na J. Jończyka nie mieli na myśli kredytu zaufania. Oni po prostu na starcie kadencji zademonstrowali gotowość do służalczości. Pan powinien co najwyżej wstrzymać się od głosu podczas wyboru starosty. My wyborcy, płatnicy, mamy także prawo wiedzieć jakie były komisje w zeszłej kadencji, kto w nich zasiadał, kto ile skasował. Powinna się też znaleźć (w biuletynie starostwa) informacja o tym z ilu źródeł dochodu i w jakiej wysokości ( za zeszły rok) korzystali członkowie zarządu powiatu. Bo to my , mieszkańcy Ziemi Wadowickiej im płacimy.
Cytować
+2 #8 interesujace 2011-01-16 11:53
Pytam, dlaczego tak dokładne informacje jak np. p. Mlosta, sa publikowane do piero po wyborach ???Szkoda,ze mieszkancy czyli wyborcy są prowadzeni w takiej " ciemnocie ",bo wiedzac o tym wszystkim , inaczej byśmy zagłosowali.
Cytować
-1 #9 Deemostenes 2011-01-16 12:14
Panie Jurczak! Pisze Pan:„…za powołaniem Jończyka na starostę głosowali wszyscy radni, dając tym samym swoisty kredyt zaufania dla jego działań. Czy ten kredyt będzie miał pokrycie? Najbliższy czas pokaże”. Przecież to czysta naiwność a ponadto dowód na to, że i Pan nie rozumie na czym powinny opierać się mechanizmy zdrowej demokracji. Przed każdymi wyborami kandydaci na radnych mają pełne gęby bogoojczyźniany ch frazesów. Po wyborach kładą uszy po sobie i dbają wyłącznie o to, aby się załapać do jakiejś fuchy: do kilku płatnych komisji (niezależnie od predyspozycji), stanowisko dla żony, córki, szwagra itp. Moim zdaniem radni opozycyjni glosując na J. Jończyka nie mieli na myśli kredytu zaufania. Oni po prostu na starcie kadencji zademonstrowali gotowość do służalczości. Pan powinien co najwyżej wstrzymać się od głosu podczas wyboru starosty. My wyborcy, płatnicy, mamy także prawo wiedzieć jakie były komisje w zeszłej kadencji, kto w nich zasiadał, kto ile skasował. Powinna się też znaleźć (w biuletynie starostwa) informacja o tym z ilu źródeł dochodu i w jakiej wysokości ( za zeszły rok i zeszłą kadencję) korzystali członkowie zarządu powiatu. Bo to my , mieszkańcy Ziemi Wadowickiej im płacimy.
Cytować
-3 #10 kinderbal 2011-01-16 17:38
Cytuję Kamill:
Starosta Jacek Jończyk jest członkiem komisji zdrowia i gdy dowiedział się jaki jest stan finansów szpitala poparł wniosek o odwołanie dyr. Czopka

Teraz się dowiedział? I kłamiesz i bredzisz, rzeczniku głupoty.
Cytować
-4 #11 ja 2011-01-17 16:43
Cytuję Sum:
Zdjęcie niesamowite. W pierwszym momencie nie chciałem wierzyć, że dobrze widzę. Rok 1944. Wojna. A tu szpital w Wadowicachttp://www.wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=389:wsprawieodwolaniadyrektoraszpitala&catid=60:polityka&Itemid=32#h. Po ulicy idą sobie ludzie, jak gdyby nigdy nic. Jak my to sobie inaczej wyobrażamy...tak, szpital wojnę przetrwał a rządów Kramarczykowej nie! dobrze że się to skończyło, teraz tylko czekać aż odwołają Czopka i wszystko jakoś pójdzie do przodu.
Cytować
-1 #12 kinderbal 2011-01-18 16:51
22 lata szpital jest w rękach prawicowych popaprańców. Zatem to nie tylko 4 lata Kramarczykowej, raczej 15 lat kotarbopodobnyc h i kotarbopochodny ch przydupasów doprowadziło ten szpital na skraj bankructwa.
Więc człowieczku o nicku "ja" nie bredź. Tu są mądrzejsi ludzie niż w twoim otoczeniu. Nikt nie kupi twoich kłamstw, pedagogu-dzienn ikarzu.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.