Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak pozwała pełnomocnika IWW Zofię Siłkowską w trybie wyborczym. Zarzuca
Burmistrz znowu skarży w trybie wyborczym. Tym razem Zofię Siłkowską

Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak pozwała pełnomocnika IWW Zofię Siłkowską w trybie wyborczym. Zarzuca jej podawanie nieprawdziwych według niej informacji w ulotce referendalnej oraz zakazu jej kolportażu.

Gorączka referendalna trwa: po tygodniu, kilka dni przed referendum, mamy kolejny proces w trybie wyborczym. Po raz drugi burmistrz Ewa Filipiak pozywa w tym trybie, tym razem pełnomocnika Inicjatywy Wolne Wadowice (inicjatora referendum w gminie Wadowice) Zofię Siłkowską. Burmistrz zarzuca Zofii Siłkowskiej podawanie nieprawdziwych według niej informacji w ulotce referendalnej roznoszonej przez Pocztę Polską do skrzynek mieszkańców gminy.

Zobacz: Burmistrz, inicjatorzy referendum i mieszkańcy piszą listy

Chodzi o sformułowanie zawarte w ulotce "na co dzień posuwa się do oszczerstw, a nawet rękoczynów", które to według Ewy Filipiak jest nieprawdziwe i poniża burmistrz Wadowic w opinii publicznej oraz naraża na utratę zaufania do pełnienia tej funkcji. Jak uzasadnia Ewa Filipiak, nie była ona nigdy karana za oszczerstwa, pomówienia i rękoczyny a zarzucanie jej takich przestępstw i czynów jest wg niej zniesławieniem i naruszeniem dóbr osobistych.

Burmistrz Ewa Filipiak chce zakazu rozpowszechniania ulotki referendalnej oraz nakazanie Zofii Siłkowskiej sprostowania informacji na portalu internetowym swojego asystenta Marcina Płaszczycy i Gazecie Krakowskiej o następującej treści: "Nie jest prawdą, że władza Wadowic, burmistrz, na co dzień posuwa się do oszczerstw, a nawet rękoczynów"

Rozprawa w tej sprawie odbędzie się w czwartek (24.10) o godzinie 8:30 w sali K-412 (pawilon K, IV piętro) Sądu Okręgowego w Krakowie.

Warto dodać, że tydzień temu  Ewa Filipiak przed oblicze tego sądu w trybie wyborczym doprowadziła radnego Mateusza Klinowskiemu. Sprawa była podobna: burmistrz zarzucała radnemu, że w wywiadzie opublikowanym 10 października w Kronice Beskidzkiej podał on nieprawdzie informacje dotyczące m.in. kosztów fontanny na rynku i metod sprawowania przez nią władzy. Chodziło o sformułowania, że budowa fontanny na wadowickim rynku "pochłonęła 1 300 00 złotych", czy zarzut, że stosuje "metody totalitarnych do utrzymania władzy", dopuszczając się przy tym "pomówień i rękoczynów". Burmistrz twierdziła również, że Klinowski powiedział nieprawdę mówiąc, iż do repertuaru jej zachowań i jej urzędników należą "groźby i rękoczyny", a miastem Wadowice nie powinni rządzić "krewni i znajomi odwiecznie panującej burmistrz".

Ewa Filipiak domagała się przeprosin w najbliższym wydaniu Kroniki Beskidzkiej, lokalnych wydaniach Gazety Krakowskiej, Dziennika Polskiego, Kuriera Wadowickiego, Wiadomości Powiatowych oraz w kablowej Telewizji Wadowice i na portalu internetowym wadowice24.pl prowadzonym przez asystenta burmistrz Marcina Płaszczycę. Portalu WadowiceOnline.pl o dziwo zabrakło na tej liście... Ponadto burmistrz domagała się wpłaty 10 000 złotych na rzecz Stowarzyszenia im. Doktora Edmunda Wojtyły, na którego czele stoi wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Wodyńska.

Sądowe stracie zakończyło się jednak ugodą na mocy której radny Klinowski ma jedynie umieścić w najbliższym wydaniu Kroniki Beskidzkiej krótkie sprostowanie.

Zobacz: Burmistrz ustąpiła w sądzie. Klinowski czuje się zwycięzcą

AKTUALIZACJA (CZWARTEK, 24 PAŹDZIERNIKA 2013 10:30)

Jak dowiadujemy się, Sąd Okręgowy w Krakowie wyda w tej sprawie orzeczenie w piątek (25.10) o godzinie 9:00.

AKTUALIZACJA (CZWARTEK, 24 PAŹDZIERNIKA 2013 17:00)

Sędzia Wojciech Żukowski wydał postanowienie, w którym do czasu zakończenia postępowania zakazał Zofii Siłkowskiej rozpowszechniania ulotki referendalnej.

AKTUALIZACJA (PIĄTEK, 25 PAŹDZIERNIKA 2013 18:00)

W Sądzie Okręgowym w Krakowie zapadło postanowienie w trybie wyborczym zakazujące Zofii Siłkowskiej, reprezentującej inicjatorów referendum, rozpowszechnianie ulotki referendalnej. Zofia Siłkowska musi również umieścić sporostowanie na portalu internetowym prowadzonym przez asystenta burmistrz Marcina Płaszczycy oraz w Gazecie Krakowskiej.

(MG)
(zdjęcie: Inicjatywa Wolne Wadowice)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+33 #1 Do Monstrancji 2013-10-23 19:37
Komentarz kieruje do jaśnie wielmożnej Monstrancji. Możesz mi Monstrancjo w swoim liściku wmawiać że jest cudownie, możesz paplać o nie swoich sukcesach, ale nie waż się ręki na demokrację podnosić!!!!

I naucz się czytać!!!!!! Przynajmniej to uczyń bo pisać już nie umiesz.

Cytat:
Chodzi o sformułowanie zawarte w ulotce "na co dzień posuwa się do oszczerstw, a nawet rękoczynów"
Tępa babo, to nie jest o tobie i jutro sąd to potwierdzi. To jest o władzy, a ty władzy nawet nie masz nad tępym kocichem.
Cytować
+34 #2 Hefajstos 2013-10-23 19:40
Czy ta kobieta - czyli Filipiakowa - całkiem oszalała??? Pani Zofio, proszę nie ustępować! Żadna ugoda! Dość tego!
Cytować
-44 #3 hefastos 2013-10-23 19:43
Czy ta kobieta - czyli Siłkowska - całkiem oszalała??? Pani Ewo, proszę nie ustępować! Żadna ugoda! Dość tego!
Cytować
+32 #4 nemo 2013-10-23 19:44
najwyrażniej pani pseudo burmistrz uważa ze -samo nie wystawienie informacji o referendum jest ok ze wyslanie informacji do ludzi jak dupa sie pali przed referendum że po 20 lat w postaci ulotki wystarczy !!!żeby płacić minimum 900tys za fontanne za rynek miliony i zerowe kontakty z mieszkancami to jest ok?! za to ze polowa miasta placi za scieki a niema kanalizacji to ok?!! za to ze koledzy ewki wraz z jej BRATEM pobieraja wysokie pensje w spolkach typu termowad basen i inne to ok ?

w bajkach które pisze ewa jest jeszcze smok ,ktory połyka stare wredne i złosliwe babajagi dokładnie tak wysuszone jak nasza pseudo burmistrz
Cytować
+14 #5 Hefajstos 2013-10-23 19:47
Cyt.:
w bajkach które pisze ewa jest jeszcze smok ,ktory połyka stare wredne i złosliwe babajagi dokładnie tak wysuszone jak nasza pseudo burmistrz


Może i ją połknie...
Cytować
+38 #6 prawem mieszkańca 2013-10-23 19:51
Widzę że Ewa Filipiak znów pozywa mieszkańców do sądu. Obraża się i pozywa mieszkańców. Nie tędy droga. Wojny z mieszkańcami nie wygra nikt i nigdy. Wstydzę się że burmistrz naszej gminy tak postępuje. Nie spodziewałem się że Filipiak znów będzie ciągać mieszkańców do sądu.

Czy mam pozwać Filipiak za kłamstwo w jej liście do mieszkańców gdzie pisze do mnie jako mieszkańca "od lat obdarzacie mnie swoim zaufaniem" ?

Uznaję to za kłamstwo. Oświadczam że nie obdarzałem Ewy Filipiak nigdy zaufaniem ! Dlaczego tak uogólnia ?

Inicjatorzy nie napisali że Ewa Filipiak dopuszcza się rękoczynów.

Skoro Filipiak kieruje słowa do szeroko rozumianej grupy mieszkańców to inicjatorzy mają prawo opisywać władze w podobnym szerokim znaczeniu.

Mam dość Ewy Filipiak jako burmistrza naszej gminy !
Cytować
+32 #7 KamilŚwiątek 2013-10-23 19:58
Czy jako inicjator referendum mogę w trybie wyborczym pozwać Ewę Filipiak i Stanisława Kotarbę za publiczne nazywanie mnie lewicą i grupą, która 20 lat temu próbowała przejąć władzę w Wadowicach? TO JEST KŁAMSTWO!!! i co? mam je znosić tylko dlatego, że nie mam tyle pieniędzy co burmistrz żeby pierwszego lepszego pozywać do sądu? GDZIE MY ŻYJEMY?
Cytować
+26 #8 SG 2013-10-23 20:00
Ta rzekoma "Wielka Zgoda" to kolejne wierutne kłamstwo. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie mojej zgody na małe grzeszki i wielkie grzechy, które od blisko ćwierćwiecza toczą życie społeczne Wadowic. Nie będę ich tutaj wymieniał, bo wszyscy wiemy, co chodzi. Kiedy o tychże grzechach odważyłem się głośno mówić, zostałem po prostu...wypros zony z Wadowic. I na tym to polega owa "Wielka Zgoda"!
Cytować
+22 #9 @zofia tercjarka 2013-10-23 20:01
idź się pomódl o zdrowie p. burmistrz. Na resztę już za późno
Cytować
-49 #10 obywatelka 2013-10-23 20:10
dajcie spokój, i tak wszyscy wiedzą swoję, że wypad na grzyby w niedzielę jest lepszy od tego Waszego "wypadu na grzyby".
Cytować
+40 #11 Miłośnik magistratu 2013-10-23 20:11
Z natury jestem człowiekiem tolerancyjnym, jak to gej, dobrze znoszę niedorozwojów z przestrzelonym zarostem wokółocznym, nie mam nic przeciwko zatrudnianiu pederastów w urzędach, nie przeszkadzają mi opasłe kocięta nie umiejące złożyć po polsku jednego zdania. Ogólnie też nie brzydzę się kobietami z fałszywym uśmiechem, szczególnie cenię te, które dużo piją i nie rozumieją tego, co czytają.

Dzisiaj jednak miara się przebrała. Wskoczyłem w dres i kaptur i zaliczyłem spacerniak do apteki. Wiecie co kupiłem? Tak! 3 opakowania stoperanu, żebym w weekend miał spokój. Ale wiedząc, co było wczoraj kupiłem trochę insuliny i wpakowałem do lodówki.

Przezorny zawsze ubezpieczony jak to mówią. Nigdy nie wiadomo, kiedy cukrzyk w drzwi załomota pięścią i trzeba mu będzie przyjść z pomocą ukrywając papier. A i stoperanik będzie wtedy jak znalazł żeby mi sieni nie zasrał.

Wam też radzę, zróbcie zapasy, włączcie kamery i bądźcie czujni.

Zośce radzę zachować spokój. Ciemniaki chcą tylko opóźnić kolportaż, bo zaczaili, że sami po blokach łazić już nie mogą. Chociaż… gdyby się przebrać za kota? Można nie?
Cytować
+45 #12 Mieszkanka 2013-10-23 20:19
Pani Zofio!
"Wujek" jest z Panią. A to wielka siła!
Cytować
+44 #13 Józek Be 2013-10-23 20:20
Cyt. Solidarny z listu otwartego do Ewy Flipiak "Apeluje Pani „abyśmy pokazali wszystkim, że tu, u nas panuje zgoda”.
Proszę dać przykład i w imię własnego apelu odwołać wszelkie działania anty referendalne, niech zapanuje zgoda i bezpiecznie, swobodnie Mieszkańcy skorzystają ze swojego demokratycznego prawa."
No i Pani pokazała swoim pozwem.
Czy w imię wyznawanej przez Panią religii, w imię niesionej przez Panią Relikwi Bł Jana Pawła II nie powinna Pani odstąpić od tego
pozwu?
Czy Solidarny miał rację pisząc w post scriptum - ten list to robienie sobie jaj z Mieszkańców ?
http://pressmix.eu/index.php/2013/10/22/list-ewy-filipiak-do-mieszkancow-po-20-lat-rzadow-w-wadowicach-to-za-malo/
Cytować
+46 #14 Ivan 2013-10-23 20:22
Z procesu na proces, widzę, że pani burmistrz coraz bardziej się pogrąża, ciekawe kiedy zacznie rozsyłać pozwy do mieszkańców :lol: hehehe
Cytować
+30 #15 JJJ 2013-10-23 20:23
Cytuję hefastos:
Czy ta kobieta - czyli Siłkowska - całkiem oszalała??? Pani Ewo, proszę nie ustępować! Żadna ugoda! Dość tego!

Kocicho
Cytować
+32 #16 Groźny 2013-10-23 20:23
Cytuję Ivan:
Z procesu na proces, widzę, że pani burmistrz coraz bardziej się pogrąża, ciekawe kiedy zacznie rozsyłać pozwy do mieszkańców :lol: hehehe

Kwestia czasu jak do reszty oszaleje
Cytować
+39 #17 Hymn wadowicki 2013-10-23 20:24
Jest w tym kraju pod Krakowem wieś zabita,
Gdzie na rynku na koncertach siada świta,
Dziura w jezdni, szambo w rowie – co mi tam…,
Ja nie oddam władzy, mówię wam.
Ref:
To są Filipiakowice,
Tutaj rządzą „orły i orlice”,
To jest układ śmierdzący cały,
To jest grajdoł zapyziały.

Okolica ta już dawno zgniła,
Ta lokalna sitwa ją dobiła,
Jeśli tubą i szczekaczką być nie chcecie,
Wiejcie stąd najszybciej, jak umiecie.
Ref;
To są Filipiakowice …

A kto nie chce w tym grajdole dłużej zdychać,
Niech ODWOŁA tę „Relikwię” i „Kocicha”,
Niech się tutaj myśl papieska świętą stanie,
„Władza służbą jest – nie panowaniem”
Ref.
To są NASZE okolice,
NASZE są papieskie Wadowice,
Niech mieszkańców opuści trwoga,
Że ktoś większy jest od PANA BOGA.

To są NASZE okolice,
NASZE są papieskie Wadowice,
Niech mieszkańców opuści trwoga,
Że ktoś większy jest od PANA BOGA.
Cytować
+38 #18 Ucho 2013-10-23 20:26
Wszystkie ręce na pokład. Nikomu już nie może wierzyć Ewa F. Radni robią głupoty (Lichwiarski), brygady Kocicha słabsze, filmowane, wykruszają się. Nic więc dziwnego, że do akcji wieczornych zaangażowana została Aleksandra członek PiS prywatnie córka zainteresowanej Ewy F.
Cytować
+27 #19 Ku ta fon 2013-10-23 20:30
do Ucho
Nie dziw się, w poniedziałek może nie być wypłaty i pod kościołem trzeba będzie żebrać
Cytować
+22 #20 JJJ 2013-10-23 20:31
Biedna Monstrancja, "Pan Bóg ma na człowieka dwa sposoby: jednego wali po nogach, drugiego po głowie", Monstrancja za dziadka dostała w łeb.
Cytować
+22 #21 Kasandra 2013-10-23 20:32
Oj babo, babo. Teraz strzeliłaś sobie w kolano!
Cytować
+26 #22 aqq 2013-10-23 20:36
Bardzo często krakowski sąd w trybie wyborczym w pierwszej instancji podejmuje "dziwne" "wyroki", szczególnie wówczas, gdy sędziną jest kobieta. Przypominam sprawy kilkorga radnych powiatowych, pozywających indywidualnie, którzy doświadczyli tego w ubiegłej kadencji w procesach pozywających lekarza Krupnika (wspieranego przez Kotarbę) o zniesławienie. W pierwszej instancji kilka pierwszych pozwów , rozpatrywanych przez sędziny, zostało oddalonych. Ostatnie, rozpatrywane również w pierwszej instancji, ale tak się dziwnie składa, że przez sędziów, zakończyły się przyznaniem racji radnym. Piszę o tym dlatego, że radni, którzy przegrali w pierwszej instancji, odwołali się i w drugiej instancji wygrali! Zatem żadna ugoda przed referendum!!! Jest takie powiedzenie, że tonący/a brzytwy się chwyta! Moim zdaniem ta monstrancja, obłudne i wyjątkowo cyniczne babsko, tonie i chwyta się brzyDKO, trzeba jej zatem dolać wody a nie podawać rękę, w dodatku przed referendum!Reas umując - cuda w sądzie się zdarzają, nawet w ewidentnych sprawach i dlatego trzeba pamiętać o drugiej instancji, na wszelki wypadek! Życzę nam wszystkim udanego referendum i POWODZENIA w "utopieniu" "na wieki wieków, amen" tej cynicznej bandy,
Cytować
+22 #23 JJJ 2013-10-23 20:40
Cytuję Kasandra:
Oj babo, babo. Teraz strzeliłaś sobie w kolano!

Nie to sam Pan Bóg walnął w głowę i po rozumie, a w poniedziałek po nich. Kocicho za Nową Hutę do pługa.
Cytować
+13 #24 Hefajstos 2013-10-23 20:40
Cytuję hefastos:
Czy ta kobieta - czyli Siłkowska - całkiem oszalała??? Pani Ewo, proszę nie ustępować! Żadna ugoda! Dość tego!Ty - nie podszywaj się pode mnie! I przeczytaj - kto kogo pozwał! O ile w ogóle umiesz myśleć!
Cytować
+23 #25 jj 2013-10-23 20:49
Nie ma tam ani słowa o Ewie Filipiak! Władza jest pojęciem bardzo szerokim:

władza - «instyt ucje, organy rządzące; też: osoby rządzące»

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami: ŻADNEJ UGODY Z TĄ BABĄ!
Cytować
+16 #26 Prudencja 2013-10-23 21:03
Cytuję Hymn wadowicki:
Jest w tym kraju pod Krakowem wieś zabita,
Gdzie na rynku na koncertach siada świta,
Dziura w jezdni, szambo w rowie – co mi tam…,
Ja nie oddam władzy, mówię wam.
Ref:
To są Filipiakowice,
Tutaj rządzą „orły i orlice”,
To jest układ śmierdzący cały,
To jest grajdoł zapyziały.

Okolica ta już dawno zgniła,
Ta lokalna sitwa ją dobiła,
Jeśli tubą i szczekaczką być nie chcecie,
Wiejcie stąd najszybciej, jak umiecie.
Ref;
To są Filipiakowice …

A kto nie chce w tym grajdole dłużej zdychać,
Niech ODWOŁA tę „Relikwię” i „Kocicha”,
Niech się tutaj myśl papieska świętą stanie,
„Władza służbą jest – nie panowaniem”
Ref.
To są NASZE okolice,
NASZE są papieskie Wadowice,
Niech mieszkańców opuści trwoga,
Że ktoś większy jest od PANA BOGA.

To są NASZE okolice,
NASZE są papieskie Wadowice,
Niech mieszkańców opuści trwoga,
Że ktoś większy jest od PANA BOGA.

Do tej piesni napisał muzykę sp. Pan Adam Dec. Pan Dec długo walczył o prawa autorskie, ale pałacowi przypisali je P. Jaroszowi. To człowiek wielkiego serca i wrażliwy był...niestety przegrał z wadowicką mafią..
Cytować
+24 #27 habel 2013-10-23 21:42
-nie można pozwolić na to aby po WYGRANIU REFERENDUM,post awieniu znaku w miejscu TAK-p.burmistrz -radni oraz urzędnicy tak po prostu odeszli czy wrócili do swoich dawnych profesji---WYTO CZYĆ SPRAWIEDLIWE ROZPRAWY SĄDOWE a skazanych pozamykać i pozbawić praw publicznych
Cytować
+21 #28 Hefajstos 2013-10-23 21:50
A mnie ciekawi, co ona jeszcze wymyśli przed referendum... Czasu ma coraz mniej! A jutro z pewnością się ośmieszy! Przecież te słowa nie były wprost do niej skierowane! Tylko do WŁADZY! Czy ona... to po prostu słów brak...
Cytować
+9 #29 przechodzień 2013-10-23 22:03
Cytuję Hefajstos:
A mnie ciekawi, co ona jeszcze wymyśli przed referendum... Czasu ma coraz mniej! A jutro z pewnością się ośmieszy! Przecież te słowa nie były wprost do niej skierowane! Tylko do WŁADZY! Czy ona... to po prostu słów brak...

Może po prostu liczy, że niektórzy po wejściu na stronę "1650.pl" bezrefleksyjnie przeczytają coś o sądzie, o organizatorach referendum. Zrażą się i pójdą na grzyby, albo na różaniec.
Cytować
+11 #30 A jego czemu nie? 2013-10-23 22:46
A czemu Wyroby w trybie wyborczym nie ciąga? Bo jest jak w tym ostatnim jego materiale http://www.wadowita24.pl/to-kompromitowanie-wymiaru-sprawiedliwosci/

A przecież to nie wszystko. Bo wcześniej pisał, że to http://www.wadowita24.pl/nazistowskie-metody-pozbywania-sie-z-ratusza-ludzi-niewygodnych/ i pytał nas http://www.wadowita24.pl/na-taka-wladze-zaslugujecie-takiej-chcecie/.

No i ten wiersz. Boski!

PROPOZYCJA
Dziś do Ciebie kieruję odezwę…
zlepku kału, zgnilizny i gnoju
przestań zamęt siać w społeczeństwie
zostaw moje miasto w spokoju

Czas najwyższy już pani „monstrancjo”
byś powstrzymała (jak słowo honoru)
ten jad który ciągle wypływa
z gębowego Twojego otworu

Może poproś w Kalwarii o azyl
lub gdzieś w Choczni szałas swój postaw
ja Ci nawet rower pożyczę
tylko proszę… Wadowice już zostaw!

Już naprawdę dość mam tych bredni
o komuchach, ryneczku, Klinowskim
racz zatrzasnąć parszywą jadaczkę
niczym wrota na rynku krakowskim

Ty wiesz dobrze szantrapo że jesteś
samozwańczą „macochą narodu”
zatem spakuj te swoje walizki
wypie…laj i nie rób tu smrodu

Ty już lepiej mi gminy nie zbawiaj
zostaw też miasto w spokoju łaskawie
za to mogę Ci szczerze obiecać
że i ja Cię w spokoju zostawię

Jeśli rady mej nie usłuchasz
i nie skończysz z tym podłym bełkotem
to ja nawet się bardzo nie zmartwię
bo mógł będę mieszać Cię z błotem

Za złodziejstwo na gminnym budżecie
za korupcję… z Utratą układy
za łajdactwa w twoim gabinecie
za rozjebane wszystkie zakłady

Za bezrobotnych… bezdomnych
za głodne dzieci i matki
za wszystkie wcześniejsze procesy
i „przyszywane mi łatki”
 
Za willę i parking przy farze
za Karmelicką i Rynek
za asystentów z naszych podatków
i za Zatorskiej ruinę

Lista jest jeszcze długa
ale mi miejsca tu szkoda
więc jeszcze może dwie zwrotki
do ropiejącego wrzoda

Wybór należy do Ciebie
ja sądu już się nie boję
a Myślenice czekają
szeroko otworzą podwoje

Bo tam jest Twoje miejsce
tam cały Twój wspólny dom
i spadnie to kiedyś na Ciebie
niczym „niebiański” grom
Cytować
+23 #31 Mieszkaniec Gminy 2013-10-23 23:16
Ta "zawsze wierna" nauczaniu Jana Pawła II "papieska" burmistrz..., właśnie wychodzi gdzie naprawę ma Jego nauczanie. Czy papież pozwał Alego Akczę za postrzelenie i niemal spowodowanie śmierci? Filipiak natomiast w przypływie bezradnej złości zaczyna robić głupoty pozywając inną osobę o to samo. Co jej się wydaje, że materiał dowodowy się zmienił w ciągu jednego dnia czy może coś sfałszowała, lub kogoś zastraszyła? Mam nadzieję, że tym razem IWW ją pogrąży. Trzymam kciuki Pani Zofio.
Cytować
+14 #32 dert 2013-10-24 00:51
Zawsze mnie rozwala jak ktos pisze SZanowni Panstwo.A gdy mieszkancy potrzebuja cos zalatwic to juz SZanownego Panstwa brak.
Tylko petent arogant.
Cytować
+7 #33 Obywatel Miasta 2013-10-24 01:22
Polecam uwadze film z nagrania osobnika niszczącego banery referendalne, wszystko na zwolnionych klatkachy. Czy znacie tego typa? http://pressmix.eu/index.php/2013/10/24/w-wadowicach-niszcza-banery-referendalne-znacie-tego-czlowieka/
Cytować
+4 #34 Karol 2013-10-24 07:01
Komuno wróć!!!!!
Cytować
+10 #35 dla Ewki 2013-10-24 07:37
Nie płacz Ewka bo tu miejsca brak na twe babskie łzy
Nie załatwisz wszystkich swych rodzinnych spraw w cieniu urzędu drzwi
rzegnamy was już czas demokracji poznać smak!!!
Cytować
+27 #36 Bolesław Kot 2013-10-24 08:23
Magistrackiej ferajnie udało się wszczepić społeczeństwu gminy Wadowice całkowicie wypaczony obraz rzeczywistości. Rzekomo referendum wymierzone jest przeciwko katolikom a organizują je ateiści i lewica, którzy nie mogą doczekać się wyborów i już chcą być u władzy. W rzeczywistości faktyczna wadowicka lewica w żadnej formie nie uczestniczyła i nie uczestniczy ani w inspiracji ani w organizacji tego referendum. Większość grupy inicjującej referendum to osoby wierzące. Ponadto po wygranym referendum władzę w gminie przejmie komisarz wyznaczony przez premiera a nie organizatorzy referendum. Z drugiej strony główni rzekomo piętnowani przez referendum obrońcy wiary , na przykład Ewa Filipiak i Stanisław Kotarba, w moim głębokim przekonaniu, są osobami niewierzącymi. Uważam tak nie tylko na podstawie moich obserwacji tych osób podczas 8 letniej wspólnej pracy w Urzędzie Miejskim w Wadowicach , ale przede wszystkim na podstawie tego co te osoby czyniły i czynią. Dokumenty, którymi dysponuję, jednoznacznie dowodzą, że postępowanie pani Ewy Filipiak czy Stanisława Kotarby jest skrajnie cyniczne w konfrontacji z tym, czego należałoby oczekiwać od prawdziwego katolika. Mieszkańcy gminy Wadowice w większości są katolikami. Niestety są ludzie, którzy po to, aby zrobić karierę polityczną decydują się, wbrew własnym przekonaniom, udawać katolików. Pewno, że to obrzydliwość.
Przysłowia są mądrością narodów. Oto dwa bardzo przystające do w/w sprawy.

Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą .
Przebrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni .

Kilkanaście lat temu zamieściłem publikację w której przytoczyłem kilka przykładów zachowań władz gminy Wadowice, np. pani Filipiak i na ich podstawie stwierdziłem, że ci ludzie nie są katolikami. Wniesiono przeciwko mnie pozew sądowy w związku z tą moją publikacją. Mam pytanie do pana Kotarby – biorącego udział w tym procesie: jak skończył się ten proces? Mam trochę dokumentacji z tego procesu...Nic pan nigdy o tym nie napisał. Były też inne procesy jakie miałem z UM Wadowice i osobiście z panem Kotarbą - procesy wygrane. Znów rzekomo uczciwy i odważny S. Kotarba nic nie napisał . A czemuż to ? Jedynie podczas ostatniej kampanii wyborczej pan Kotarba miał rację chwaląc się doświadczeniem. Szkoda, że w krętactwie.
Otrzymałem imienny list od p. Filipiak. Pisze ona o zgodzie, kanonizacji itp. Zgoda? Jestem za pod warunkiem , że wcześniej pani naprawi krzywdy, które wyrządziła pani mnie i mojej rodzinie. No i odwoła pani niesłychane oszczerstwa kierowane pod moim adresem. Co do kanonizacji? Uważam, że wcześniej naprawa krzywd a potem udział w uroczystościach kanonizacyjnych , ale nie w pierwszym rzędzie a na końcu procesji, z workiem popiołu na głowie prosząc o przebaczenie za bardzo ciężkie grzechy.


Bolesław Kot
Cytować
+23 #37 majka 2013-10-24 08:54
Jestem pewna, że Pani Zofia wygra z tą chorą z nienawiści kobietą.
Cytować
-6 #38 jam 2013-10-24 09:34
w tym momencie inicjatorzy referendum są dla mnie na minusie mając nagrania zbierania plakatów w astyscie policji plus kradniecie ulotek plus inne wypowiedzi obecnej władzy dziwi mnie ze sami nie pozywaja do sądy ogien zwalczac ogniem plus publikacja w innych mediach czemu tego nie zrobicie wygrać z tą tempą władza jest naprawde prosto pomimo iż ma kupioną policje czy sądy
Cytować
-8 #39 Baba 2013-10-24 09:43
Nie pokazujcie tego zdjęcia, bo w świecie będą myśleć, że w Wadowicach są takie brzydkie baby.
Cytować
+14 #40 @jam 2013-10-24 09:44
Policja, sądy zobacz kto z rodzin policjantów i sędziów jest zatrudniony w UM, MOPS i innych gminnych to zrozumiesz dlaczego tak postępują.
Cytować
+11 #41 do baby 2013-10-24 09:47
Kultura godna UM
Cytować
+16 #42 JJJ 2013-10-24 09:55
Filipiakowa wysycha ze stresu przed odpowiedzialnoś cią po odwołaniu, przecież następcy będą musieli coś zrobić z bagnem w magistracie. Piszecie, że czekacie na przeprosiny, nic z tego, równie dobrze czekajcie na przeprosiny Gila, abp Michalika, tatki Rydzyka, kaczystów i im podobnych, żądnych władzy, kasy, przywilejów i zemsty na krytykach ich poczynań. A teraz wyobrazcie sobie Państwo np. Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego paradującego z monstranją po Krakowie, albo HGW w Warszawie choć nawiedzona przez Ducha Św. Większego obciachu miastu zrobić nie można, niech odejdzie w niebyt ze swoim kocichem.
Cytować
+17 #43 jj 2013-10-24 10:12
Cytuję za Krakowską:

Zapytany o komentarz w tej sprawie rzecznik magistratu Stanisław Kotarba nie chciał wdawać się w szczegóły. Powiedział, że zabezpieczono różne materiały szkalujące władze miasta. Nie wiadomo, czy pani burmistrz ulotki widziała wcześniej. Zapytany czy magistrat rozsyła jakieś materiały o referendum do domów, odpowiedział, że "urząd nie prowadzi kampanii referendalnej".

A film u Bieńka to co? A list od Filipiak to co? A film rozdawany w szkołach dzieciom to co?

Odwołać to całe towarzystwo wzajemnej adoracji!

A o do procesu, Filipiakowej nie chodzi tutaj o wygranie z p. Siłkowską, tylko o wstrzymanie roznoszenia ulotek IWW (które całe szczęście już w sporej liczbie zostały wczoraj rozniesione). Dzisiaj proces, załóżmy że Filipiakowa przegrywa, ale jeszcze może się odwoływać, wtedy apelacja jutro. Załóżmy że przegra znowu, ale co z tego? W sobotę poczta już nic nie rozniesie... i tylko o to w tej sprawie chodzi.

Zastanówmy się dlaczego Płaszczyca o tym jeszcze nie napisał? Bo wiedzą że mogą przerżnąć?

Uważam, że sąd powinien odrzucić pozew Filipiakowej uznając go za całkowicie bezzasadny, a jej samej kazać się już pakować.
Cytować
+9 #44 muchomorek 2013-10-24 10:24
Cytuję obywatelka:
dajcie spokój, i tak wszyscy wiedzą swoję, że wypad na grzyby w niedzielę jest lepszy od tego Waszego "wypadu na grzyby".od tych grzybów to niektórym juz sie całkiem pierd... po głowie wiec nie dziekuje wole byc zdrowy na umyśle
Cytować
+2 #45 Hefajstos 2013-10-24 10:31
Jaki link do GK na temat tego "procesu"?
Cytować
+3 #46 jj 2013-10-24 10:39
Póki co jest tylko to:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1023863,wadowice-przed-referendum-przychodzi-policja-po-ulotki,id,t.html
Cytować
+8 #47 hehehe 2013-10-24 11:09
@Majka
Ona nie jest chora.Ona nigdy orgazmu nie miała.
Cytować
+14 #48 PEPE 2013-10-24 11:10
W niedzielę Wadowice powstają z kolan!!!!
Cytować
+10 #49 kodeks pracy 2013-10-24 11:26
Czytałem właśnie w krakowskiej że Stanisław K., Piotr. H i jeszcze jeden niezidentyfikow any osobnik w godzinach pracy przywieźli swojemu znajomemu zastawę stołową w postaci szklanek i talerzy. Proszę kompetentne osoby o sprawdzenie czy wymienieni tu urzędnicy posiadali na ten czas zwolnienie z pracy.
Cytować
+9 #50 Hefajstos 2013-10-24 12:02
Już po rozprawie. Żaden zakaz kolportażu nie zostanie orzeczony! I to jest najważniejsze! Bo to tak naprawdę Filipiakowej chodziło!
Cytować
+7 #51 do hehehe 2013-10-24 12:10
Może szczytuje w trakcie rozpraw sądowych :)
Cytować
+4 #52 jj 2013-10-24 12:19
Ale kto powiedział że nie będzie zakazu kolportażu? Sąd? Czy to oznacza że poczta rozniesie resztę ulotek?
Cytować
+6 #53 Hefajstos 2013-10-24 12:24
Oto fragment komunikatu Mateusza na FB: Najważniejsze, że żaden skuteczny zakaz dystrybucji ulotek nie zostanie orzeczony. Kotarba załamany...
Cytować
+3 #54 jj 2013-10-24 12:31
wiem, czytałem ale to mi nic nie wyjaśnia. Sąd tak orzekł czy są to tylko gdybania Mateusza? Wyrok przecież dopiero jutro stąd moje pytanie. Skąd ta pewność?
Cytować
+10 #55 Mateusz Klinowski 2013-10-24 13:00
Krótki komentarz po rozprawie...

Wszystko trwało około 1 godziny. Zofia Siłkowska nie mogła się stawić na 8:30 (dostała pozew przed 16 dnia poprzedniego!), ale Sąd i tak prowadził postępowanie, mimo niemożliwości nawet znalezienia pełnomocnika na taki absurdalny termin. To oczywiste złamanie konstytucyjnych gwarancji - prawa do sprawiedliwego procesu, prawa do obrony itp.

Jedyną stroną była więc Ewa Filipiak, a jedynym widzem Stanisław Kotarba. Sędzia nie zapoznał się z naszymi argumentami, ale wysłuchał argumentów Filipiak (nie wiemy, jakie one były). W swoim piśmie burmistrz zastrzegła, że ona to władza, a o władzy napisaliśmy, że posuwa się do oszczerstw oraz rękoczynów. A burmistrz nie posuwa się do tego osobiście. Ergo, informacja jest fałszywa i musi być sprostowana.

Zostaliśmy przesłuchani jako świadkowie - Sąd nie czytał pisma Zofii Siłkowskiej i nakierowany był wyłącznie na sprawdzenie okoliczności podniesionej przez Ewę Filipiak, że ona osobiście nikogo nie pomawia i nie dopuszcza się rękoczynów. Argumenty Siłkowskiej pominął. Po zeznaniach, w których opowiadaliśmy o znanych wszystkim metodach władzy sędzia zakończył rozprawę i postanowił chyba zapoznać się z naszymi dowodami. Tego nie wiemy, bo wobec braku publiczności oraz strony i pełnomocnika nie mamy pojęcia, jakie wnioski dowodowe uwzględnił, jakie oddalił.

Wyrok (postanowienie) zapadnie... jutro o 9:00. Na apelację mamy czas do 15:00. Najważniejsze, że żaden skuteczny zakaz dystrybucji ulotek nie zostanie orzeczony. Przysługuje nam apelacja, a ta nie zostanie rozstrzygnięta przed piątkiem (!!!) wieczorem.

Kotarba załamany...
Cytować
+7 #56 Hefajstos 2013-10-24 13:39
Widać wyraźnie działania tatusia Almerta... Ten sąd zachowuje się w miarę normalnie, kiedy na rozprawie obecni są dziennikarze... Jak myślicie, dlaczego?
;-)
Cytować
+4 #57 jj 2013-10-24 14:18
Cytuję Mateusz Klinowski:
Najważniejsze, że żaden skuteczny zakaz dystrybucji ulotek nie zostanie orzeczony.


Skoro wyroku nie ma, to co zrobi teraz poczta - będzie roznosić? Jeśli tak, to skąd taki wniosek?
Cytować
-21 #58 Gorączka 2013-10-24 15:52
Chorzy jesteście z nienawiści. Kliniarze zmierzcie sobie gorączkę. A do referendum nikt mądry nie pójdzie. Zachęcam gorąco ale ja nie mam goraczki!
Cytować
+8 #59 nemo 2013-10-24 16:11
Cytuję Gorączka:
Chorzy jesteście z nienawiści. Kliniarze zmierzcie sobie gorączkę. A do referendum nikt mądry nie pójdzie. Zachęcam gorąco ale ja nie mam goraczki!


idz na grzyby halucynogenne moze ozdrowiejesz
Cytować
+5 #60 Hefajstos 2013-10-24 16:17
Cytuję nemo:
Cytuję Gorączka:
Chorzy jesteście z nienawiści. Kliniarze zmierzcie sobie gorączkę. A do referendum nikt mądry nie pójdzie. Zachęcam gorąco ale ja nie mam goraczki!


idz na grzyby halucynogenne moze ozdrowiejesz


A najlepiej weź zimny prysznic, Gorączka...
Cytować
+2 #61 znajomy 2013-10-24 16:58
Piszecie głupoty na czele z MK, a sprawa została w sądzie przerżnięta...

Ulotki skonfiskowane, dobrze że już do mnie i wielu dotarły...
Cytować
-1 #62 Hefajstos 2013-10-24 17:09
Cytuję znajomy:
Piszecie głupoty na czele z MK, a sprawa została w sądzie przerżnięta...

Ulotki skonfiskowane, dobrze że już do mnie i wielu dotarły...


Jak przerżnięta, kiedy wyroku nie ma jeszcze...
Cytować
-1 #63 znajomy 2013-10-24 17:11
Przeczytaj na W24 - coby nie powiedzieć o MP, na taką manipulację by się chyba nie odważył...
Cytować
+3 #64 Hefajstos 2013-10-24 17:12
Cytuję znajomy:
Przeczytaj na W24 - coby nie powiedzieć o MP, na taką manipulację by się chyba nie odważył...


Czytałem, co napisał na temat sprawy Mateusza... Wystarczy...
Cytować
+5 #65 znajomy 2013-10-24 17:15
Cytuję Hefajstos:
Cytuję znajomy:
Przeczytaj na W24 - coby nie powiedzieć o MP, na taką manipulację by się chyba nie odważył...


Czytałem, co napisał na temat sprawy Mateusza... Wystarczy...


Obyś to Ty miał rację...
Cytować
+15 #66 Jarek92 2013-10-24 17:53
Wszyscy ludzie prawdziwej Solidarności powinni pójść na referendum i odwołać 20-letnią władzę.Przede wszystkim ich rozliczyć.
Cytować
-10 #67 obywatelka 2013-10-24 19:14
Czyżby znowu komentarz Pana M. Klinowskiego nie przystaje do rzeczywistości- jednak ulotek nie wolno rozpowszechniać . Ach...
Cytować
+5 #68 Hefajstos 2013-10-24 19:15
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,opage,2,title,Referendum-w-Wadowicach-Trwa-ostra-walka,wid,16103575,wiadomosc.html?ticaid=1118aa#opinie
Cytować
-13 #69 obywatelka 2013-10-24 19:16
Dziękuję wszystkim portalowiczom - muszę powiedzieć że to nie lada gratka dostać - 48 w jedną dobę, toć to nawet niektórym Waszym komentarzom w przeciwnej "plusowej"kateg orii nie udaje się osiągnąć. Dzięki, od razu mam lepszy humor, że jednak nawet tu warto Wam prawdę mówić :)
Cytować
-2 #70 pudelek 2013-10-24 19:19
a patrzcie tu:
http://niezalezna.pl/47534-ujawniamy-kuba-wojewodzki-oblany-zupelnie-niegrozna-substancja
Cytować
+5 #71 Hefajstos 2013-10-24 19:37
Cytuję pudelek:
a patrzcie tu:
http://niezalezna.pl/47534-ujawniamy-kuba-wojewodzki-oblany-zupelnie-niegrozna-substancja


Czyżbyś coś proponował? :lol:
Cytować
+7 #72 @obywatelka 2013-10-24 20:51
ty się tak nie ciesz. Tyś jest dobrze je... ta
Cytować
+10 #73 majka 2013-10-25 02:16
Po co ta sprawa ulotki do większości dotarły.
Cytować
+6 #74 Hefajstos 2013-10-25 09:42
Cytuję majka:
Po co ta sprawa ulotki do większości dotarły.


Majka - całe szczęśćie... Ta sprawa stała się kolejnym przykładem... wiadomo czego.
Cytować
+10 #75 majka 2013-10-25 09:48
U mnie oprócz tego że była w skrzynce to jeszcze dosyć duzo leżało na skrzynce więc rozdałam w busie i już. :)
Cytować
-3 #76 Beata 2013-10-25 15:41
Czekam,kiedy Klinu napisze,że znowu wygrał z Filipiakową w sądzie.
Cytować
+7 #77 Boleslaw Kot 2013-10-25 19:48
W dniu 24 bm. o godz. 8.23, pod publikacją pt „Burmistrz znowu skarży w trybie wyborczym, Tym razem Zofię Siłkowską”, napisałem na , że E. Filipiak i S, Kotarba publikowali oszczerstwa pod moim adresem. Mam na to dowody w postaci prawomocnych wyroków sądowych. Jestem zdumiony bo zgodnie z wyrokiem sądu w Krakowie Pani Siłkowska ma przeprosić władze UM Wadowice bo ta władza ("na co dzień nigdy nie posuwa się do oszczerstw”), Doprawdy nieznane są wyroki dyspozycyjnego sądu w Krakowie.
Bolesław Kot
Cytować
-5 #78 lilka 2013-10-27 07:03
Cytuję hefastos:
Czy ta kobieta - czyli Siłkowska - całkiem oszalała??? Pani Ewo, proszę nie ustępować! Żadna ugoda! Dość tego!

Cytuję Boleslaw Kot:
W dniu 24 bm. o godz. 8.23, pod publikacją pt „Burmistrz znowu skarży w trybie wyborczym, Tym razem Zofię Siłkowską”, napisałem na , że E. Filipiak i S, Kotarba publikowali oszczerstwa pod moim adresem. Mam na to dowody w postaci prawomocnych wyroków sądowych. Jestem zdumiony bo zgodnie z wyrokiem sądu w Krakowie Pani Siłkowska ma przeprosić władze UM Wadowice bo ta władza ("na co dzień nigdy nie posuwa się do oszczerstw”), Doprawdy nieznane są wyroki dyspozycyjnego sądu w Krakowie.
Bolesław Kot

Cytuję Boleslaw Kot:
W dniu 24 bm. o godz. 8.23, pod publikacją pt „Burmistrz znowu skarży w trybie wyborczym, Tym razem Zofię Siłkowską”, napisałem na , że E. Filipiak i S, Kotarba publikowali oszczerstwa pod moim adresem. Mam na to dowody w postaci prawomocnych wyroków sądowych. Jestem zdumiony bo zgodnie z wyrokiem sądu w Krakowie Pani Siłkowska ma przeprosić władze UM Wadowice bo ta władza ("na co dzień nigdy nie posuwa się do oszczerstw”), Doprawdy nieznane są wyroki dyspozycyjnego sądu w Krakowie.
Bolesław Kot

Cytuję Hefajstos:
Cytuję majka:
Po co ta sprawa ulotki do większości dotarły.


Majka - całe szczęśćie... Ta sprawa stała się kolejnym przykładem... wiadomo czego.
HEFAJSTOSIE !
..." bo paraliż postępowy co najtęższe chwyta głowy...!"
Szanuj zdrowie,chłopie , bo widać ,że z Tobą coraz gorzej !
Wystąpienia Twoje na tym portalu to objaw nienawiści a zarazem skrajnej arogancji . Szanujmy się !
A Pani Z.S. w swoim wystąpieniu telewizyjnym dała popis niemocy intelektualnej. Przykro było oglądać.
Jeszcze raz : szanujmy się !
Cytować
-5 #79 lilka 2013-10-27 07:07
Cytuję dla Ewki:
Nie płacz Ewka bo tu miejsca brak na twe babskie łzy
Nie załatwisz wszystkich swych rodzinnych spraw w cieniu urzędu drzwi
rzegnamy was już czas demokracji poznać smak!!!


ORTOGRAFIA ! ! !
Cytować
-4 #80 lilka 2013-10-27 07:14
Cytuję A jego czemu nie?:
A czemu Wyroby w trybie wyborczym nie ciąga? Bo jest jak w tym ostatnim jego materiale http://www.wadowita24.pl/to-kompromitowanie-wymiaru-sprawiedliwosci/

A przecież to nie wszystko. Bo wcześniej pisał, że to http://www.wadowita24.pl/nazistowskie-metody-pozbywania-sie-z-ratusza-ludzi-niewygodnych/ i pytał nas http://www.wadowita24.pl/na-taka-wladze-zaslugujecie-takiej-chcecie/.

No i ten wiersz. Boski!

PROPOZYCJA
Dziś do Ciebie kieruję odezwę…
zlepku kału, zgnilizny i gnoju
przestań zamęt siać w społeczeństwie
zostaw moje miasto w spokoju

Czas najwyższy już pani „monstrancjo”
byś powstrzymała (jak słowo honoru)
ten jad który ciągle wypływa
z gębowego Twojego otworu

Może poproś w Kalwarii o azyl
lub gdzieś w Choczni szałas swój postaw
ja Ci nawet rower pożyczę
tylko proszę… Wadowice już zostaw!

Już naprawdę dość mam tych bredni
o komuchach, ryneczku, Klinowskim
racz zatrzasnąć parszywą jadaczkę
niczym wrota na rynku krakowskim

Ty wiesz dobrze szantrapo że jesteś
samozwańczą „macochą narodu”
zatem spakuj te swoje walizki
wypie…laj i nie rób tu smrodu

Ty już lepiej mi gminy nie zbawiaj
zostaw też miasto w spokoju łaskawie
za to mogę Ci szczerze obiecać
że i ja Cię w spokoju zostawię

Jeśli rady mej nie usłuchasz
i nie skończysz z tym podłym bełkotem
to ja nawet się bardzo nie zmartwię
bo mógł będę mieszać Cię z błotem

Za złodziejstwo na gminnym budżecie
za korupcję… z Utratą układy
za łajdactwa w twoim gabinecie
za rozjebane wszystkie zakłady

Za bezrobotnych… bezdomnych
za głodne dzieci i matki
za wszystkie wcześniejsze procesy
i „przyszywane mi łatki”
 
Za willę i parking przy farze
za Karmelicką i Rynek
za asystentów z naszych podatków
i za Zatorskiej ruinę

Lista jest jeszcze długa
ale mi miejsca tu szkoda
więc jeszcze może dwie zwrotki
do ropiejącego wrzoda

Wybór należy do Ciebie
ja sądu już się nie boję
a Myślenice czekają
szeroko otworzą podwoje

Bo tam jest Twoje miejsce
tam cały Twój wspólny dom
i spadnie to kiedyś na Ciebie
niczym „niebiański” grom

Nienawiść zaślepia !Chorym z nienawiści poleciłabym picie szklanki widy na czczo . Czyści umysł i złogi kretyństwa . Pijcie wodę z rana !
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.