Mamy już za sobą pierwszą sesję Rady Powiatu Wadowickiego. Jednogłośnie radni wybrali na stanowisko
Odbyła się pierwsza powyborcza sesja Rady Powiatu. Jacek Jończyk nowym starostą

Mamy już za sobą pierwszą sesję Rady Powiatu Wadowickiego. Jednogłośnie radni wybrali na stanowisko starosty Jacka Jończyka.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Wadowicach odbyła się pierwsza sesja IV kadencji Rady Powiatu w Wadowicach. Do chwili wyboru nowego przewodniczącego rady obrady prowadził najstarszy wiekiem radny Stefan Jakubowski. Radni złożyli ślubowanie a następnie przeprowadzono głosowanie, w którym wyłoniono nowego Przewodniczącego Rady Powiatu w Wadowicach. Został nim Józef Łasak (Wspólny Dom). Wiceprzewodniczącymi rady zostali Stanisław Kotarba (Platforma Obywatelska RP) i Sebastian Ramenda (Platforma Obywatelska RP).

Kolejnym punktem obrad był wybór Starosty Wadowickiego. Radni funkcję tą powierzyli Jackowi Jończykowi (Wspólny Dom), dyrektorowi Zakładu Karnego w Wadowicach. Jego kandydaturę wysunął Stanisław Kotarba (Platforma Obywatelska RP). Głosowało na niego wszystkich 27 radnych: nikt się nie wstrzymał, nikt nie głosował przeciw.

W drodze głosowania wyłoniono również Członków Zarządu Powiatu Wadowickiego, którymi od dziś są: Ireneusz Cholewa (Prawo i Sprawiedliwośc), Józef Jodłowski (Platforma Obywatelska RP) i Bartosz Kaliński (Prawo i Sprawiedliwość). Z porządku obrad wykreślono punkt dotyczący wyboru Wicestarosty Wadowickiego, ze względu na nierozstrzygnięty jeszcze wynik wyborów na stanowisko burmistrza w Andrychowie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Stach 2010-12-02 20:30
Nasi nowi krwiopijcy. A może tym razem będzie inaczej? Jest kilka nowych twarzy, może się sprawdzą jako nasi radni?
Cytować
-1 #2 gocha 2010-12-02 22:39
A gdzie Stach "wąsacz"?
Cytować
+5 #3 Michał 2010-12-03 01:17
z prawej. chowa się za Z. Jur.
Cytować
+6 #4 ancymon 2010-12-05 19:00
Cytuję Michał:
z prawej. chowa się za Z. Jur.a...za rogiem czai sie zubr
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.