Gmina Spytkowice będzie mieć nowego wójta. To 39-letni Krzysztof Byrski, który wygrał drugą turę w
Krzysztof Byrski wygrał wybory na wójta gminy Spytkowice

Gmina Spytkowice będzie mieć nowego wójta. To 39-letni Krzysztof Byrski, który wygrał drugą turę wyborów samorządowych. Co ciekawe, przez kilka tygodni pełnił już obowiązki wójta tej gminy za Mariusza Krystiana, który został posłem.

W niedzielę (21.04) od godziny 7:00 do 21:00 w Polsce odbyła się  druga tura wyborów samorządowych w tych gminach, gdzie dwa tygodnie temu nie udało się wybrać w pierwszej turze prezydentów miast, burmistrzów i wójtów (żaden z kandydatów nie zdobył połowy głosów).  Polityczna dogrywka odbyła się także w trzech gminach powiatu wadowickiego: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Spytkowicach.

Według oficjalnych wyników Państwowej Komisji Wyborczej, drugą turę w Spytkowicach  wygrał  39-letni Krzysztof Byrski,  zdobywając 2285 (51,19%) głosów. Jego konkurent 36-letni Marek Gajowy zdobył 2179 (48,81%) głosów.

Krzysztof Byrski urodził się 10 lipca 1984 roku w Wadowicach. Ukończył Szkołę Podstawową w Spytkowicach, a następnie Liceum Ogólnokształcące im ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Po zdaniu matury rozpoczął studia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, na której uzyskał tytuł magistra politologii. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Od 2010 roku był radnym Rady Gminy Spytkowice, a od sierpnia tego roku  zastępcą wójta. Jak poinformował, w najbliższych wyborach samorządowych powalczy o fotel wójta gminy Spytkowice z niezależnego komitetu.

Krzysztof Byrski pełnił przez kilka tygodni obowiązki wójta gminy Spytkowice za Mariusza Krystiana, który w wyborach parlamentarnych został wybrany posłem z Prawa i Sprawiedliwości.  W  styczniu tego roku Byrski został odwołany z tego stanowiska a jego funkcję przejął Marek Gajowy,

 


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-8 #1 Barbara 2024-04-22 10:43
Tak obrażać wójta to wstyd. Jeśli został wybrany 50 procentowym układem to trzeba to uszanować i koniec. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. To wstyd że Spytkowiczanie tak plują do swojego gniazda.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.