20-letni Mariusz Krystian, syn byłego wójta Spytkowic a obecnie posła Mariusza Krystiana, to najmłods
To najmłodszy radny Rady Powiatu wadowickiego. Przed wyborami było o nim głośno

20-letni Mariusz Krystian, syn byłego wójta Spytkowic a obecnie posła Mariusza Krystiana, to najmłodszy radny nowej Rady Powiatu wadowickiego. Przed wyborami zrobiło się o nim głośno i to w niezbyt chwalebny sposób...

Wyborczy kurz już opadł, znamy wygranych i przegranych niedzielnych (7.04) wyborów samorządowych.  Pewną ciekawostką jest zwycięstwo Mikołaja Krystiana (PiS) To najmłodszy radny, który  zasiądzie w nowo wybranej Radzie Powiatu wadowickiego. 20-latek to syn Mariusza Krystiana, wieloletniego wójta gminy Spytkowice, obecnie zaś posła Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach chłopak zdobył świetny wynik, bo głosowało na niego aż  1 181 (7.04) wyborców.

O młodych polityku, studencie prawa, klarneciście i miłośniku muzyki zrobiło się głośno tuż przed wyborami i kto wie, czy właśnie to nie przyczyniło się do wyniku. W końcu jak głosi stara maksyma, nieważnie jak mówią, ważne, żeby nazwiska nie przekręcali...

Mikołaj Krystian zamieścił bowiem na swoim Facebooku propagandowy filmik, mający uderzać w Starostwo Powiatowe w Wadowicach i starostę Eugeniusza Kurdasa, który kandydował z tego samego okręgu wyborczego, Na nagraniu młody polityk sugerował  w biurze paszportowym znajdującym się Starostwie Powiatowym w Wadowicach trudno jest wyrobić paszport. Dowodem ma być niedziałający biletomat. Ogólnie wszystko ma wskazywać, że wadowickim biurze źle się dzieje, zaś w sąsiedniej Suchej Beskidzkiej takie biuro działa wyśmienicie i lepiej niż w papieskim mieście.

Tymczasem okazało się, że to co widzimy na materiale wideo kandydata, niekoniecznie zgadza się z rzeczywistością. Wojewoda Małopolski Krzysztof Klęczar zorganizował nawet konferencję prasową w tej sprawie.  Nic dziwnego, bo starosta wadowicki, poza tym, że w zarządzanym przez niego budynku znajduje się Terenowy Punkt Paszportowy, niewiele ma z nim jak i jego działalnością wspólnego. Na podstawie ustawy o dokumentach paszportowych jest to zadanie właśnie wojewody i starosta nie ma wpływu na realizację tych zadań przez pracowników, gdyż są oni zatrudnieni przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Wojewoda stwierdził, że filmik syna posła Krystiana godzi w dobre imię Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Podkreślił, że punkt paszportowy w Wadowicach działa sprawie zaś cały materiał Mikołaja Krystiana jest zmanipulowany. Rzekome problemy z wydaniem biletu zostały nagrane... w Suchej Beskidzkiej a nie w Wadowicach o czym świadczy napis na samym biletomacie obok kodu QR.

Jak powiedział, z nagrania monitoringu wynika, że młody Mikołaj Krystian wykonywał nagranie w wadowickim starostwie razem z ojcem  Mariuszem Krystianem a kiedy nagranie z wadowickiego biletomatu nie przypasowało im pod założoną tezę, pojechali do Suchej Beskidzkiej.

Zobacz: Afera paszportowa kandydata. Syn posła Mariusza Krystiana chyba nieco przestrzelił

Jak widać afera niewiele mu zaszkodziła, bo kandydat został radnym, z kolei starosta Eugeniusz Kurdas nie zdobył mandatu...

Ojcu Mikołaja Krystiana zarzuty w stosunku do niego i syna chyba niewiele przeszkadzają, bo najwyraźniej w manipulacji nie widzi nic zdrożnego, uważając nawet, że to... atak na jego pociechę.

Gratuluję Mikołaj. Już na początku pracy publicznej pokazałeś, że masz charakter, bo musiałeś zmierzyć się z potężną machiną instytucji rządowych i samorządowych, które chciały Cię zniszczyć. Powodzenia w pracy samorządowej, bo to, że będziesz godnie walczył o sprawy naszych Mieszkańców, tego jestem pewny – pogratulował Mikołajowi jego tata, poseł Mariusz Krystian.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+60 #1 Walkie 2024-04-09 15:35
Następny PiS -uar wychowany przez tatusia zgodnie z pisowska ideologią tfu tfu.
+23 #2 @ 2024-04-09 16:57
Kto wie gdzie radny mieszka lub przyjmuje mieszkanca ?
+4 #3 obserwator 2024-04-13 10:54
RODSZINKA NA SWOIM.Skąd to znamy?

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.