W powiecie wadowickim są gminy, gdzie wójtowie obronili swoje stanowisko. Tak jest w Brzeźnicy, Strysz
Ci wójtowie zostają na swoich fotelach

W powiecie wadowickim są gminy, gdzie wójtowie obronili swoje stanowisko. Tak jest w Brzeźnicy, Stryszowie, Tomicach i Wieprzu.

W niedzielę (7.04) odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy burmistrzów, wójtów, radnych gminnych, radnych powiatowych i radnych Sejmiku. W powiecie wadowickim wybieraliśmy trzech burmistrzów: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a także 7 wójtów w gminach Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice Stryszów, Tomice, Wieprz. Do tego 27 radnych Rady Powiatu a także radnych Rad Miejskich i Rad Gmin, w sumie blisko 200 radnych.  Ewentualna druga tura odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 21 kwietnia.

Znamy już większość wygranych i przegranych tych wyborów. Część się smuci, bo coś się skończyło i  mimo przegranej i politycznych aspiracji, trzeba żyć dalej, część jest radosna, bo po długiej i męczącej a także stresującej kampanii udało im się uzyskać mandat.

Powody do radości mają ci zwłaszcza ci samorządowcy, którym udało się obronić swoje mandaty, dotyczy to m.in. wójtów. W powiecie wadowickim jest czterech takich szczęśliwców, którzy kolejną kadencję pozostają na swoich fotelach, realizując swoje dalsze polityczne plany i ambicje.

Należy do nich wójt Brzeźnicy 52-letni Bogusław Antos, który zdobył 2 750 głosów (66,28%) pokonując 47-letniego Wojciecha Żurka, na którego głosowało 1399 (33,72%) wyborców.

Kolejnym szczęśliwcem jest 40-letni wójt Stryszowa Szymon Duman, i to w zasadzie podwójnym, bo w tych wyborach był jedynym kandydatem na to stanowisko. Za zadanie miał jedynie zdobyć 50% głosów na "tak". Udało się nawet z nawiązką bo głosowało na niego 2 301 (80,23%) wyborców.

Szczęśliwy jest na pewno wójt gminy Tomice, 48-letni Witold Grabowski, na którego głosowało 2233 (67,12%) wyborców. Na jego kontrkandydata 55-letniego Pawła Adamika z kolei głosowało 1094 (32,88%) głosujących.

W gminie Wieprz kolejną kadencję wywalczyła 64-letnia pani wójt Małgorzata Chrapek. Zdobyła 3082 (62,39%) głosów co pozwoliło jej wygrać z 56-letnim kontrkandydatem Bogdanem Gawendą, na którego głosowało 1858 (37,61%).

Jeśli nie nastąpią jakieś kolejne zmiany w prawie wyborczym, to te kadencje na stanowisku wójtów będą ich ostatnimi.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Sołtys 2024-04-08 21:07
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów dla dobra Gminy i ich mieszkańców.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.