Taka ciekawostka. Na kandydowanie do Rady Powiatu w Wadowicach zdecydował się Bogdan Szpila, lubiany i
Taka ciekawostka. Dziennikarz Bogdan Szpila kandyduje do Rady Powiatu

Taka ciekawostka. Na kandydowanie do Rady Powiatu w Wadowicach zdecydował się Bogdan Szpila, lubiany i doświadczony dziennikarz m.in. Kroniki Beskidzkiej i portalu Beskidzk24.pl.

Już za nieco ponad tydzień, w niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.  W powiecie wadowickim wybierzemy trzech burmistrzów: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a także 7 wójtów w gminach Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice Stryszów, Tomice, Wieprz. Do tego 27 radnych Rady Powiatu a także radnych Rad Miejskich i Rad Gmin, w sumie blisko 200 radnych.  Druga tura odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia.

Sporym zaskoczeniem dla niektórych może być jeden z kandydatów do Rady Powiatu w Wadowicach. To 68-letni Bogdan Szpila, który zdecydował się powalczyć o głosy wyborców z okręgu nr 2 z komitetu wyborczego Wspólnota Samorządowa. Co ciekawe, postanowił nie zaśmiecać okolicy swoimi banerami, stawiając jedynie na informacje w sieci.

Jak mówi lubiany i wiecznie uśmiechnięty dziennikarz Kroniki Beskidzkiej i portalu Beskidzka24.pl, problemami mieszkańców powiatu wadowickiego zajmuję się od wielu lat, uważa, że nadszedł czas, aby je rozwiązywał nie tylko za pośrednictwem mediów – Kroniki Beskidzkiej czy portalu Beskidzka24, ale jako radny, mając realny wpływ na funkcjonowanie naszej małej ojczyzny.

Powiat wadowicki znam od podszewki. Nie potrafię nawet w przybliżeniu zliczyć mieszkańców powiatu wadowickiego, których poznałem podczas mojej pracy dziennikarskiej. Znam też polityków mających realny wpływ na nasz region. Znam samorządowców, społeczników, działaczy kultury i sportu. Liczne kontakty ułatwią mi konsultacje, a następnie podejmowanie decyzji dotyczących nas wszystkich – mówi nam Bogdan Szpila.   

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Marta 2024-03-31 15:57
a kolegi kopyrtka nie zabrał ze sobą do koryta.
Cytować
+3 #2 joker 2024-04-01 18:30
Taaaa .....
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.