Rzutem na taśmę po Pawle Krasie i Bartoszu Kalińskim pojawił się trzeci kandydat w walce o fotel bur
Kim jest trzeci kandydat na fotel burmistrza Wadowic?

Rzutem na taśmę po Pawle Krasie i Bartoszu Kalińskim pojawił się trzeci kandydat w walce o fotel burmistrza Wadowic w najbliższych wyborach samorządowych. Kim jest Kamil Żurek z komitetu Wolne Wadowice?

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.  W powiecie wadowickim wybierzemy trzech burmistrzów: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a także 7 wójtów w gminach Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice Stryszów, Tomice, Wieprz. Do tego 27 radnych Rady Powiatu a także radnych Rad Miejskich i Rad Gmin, w sumie blisko 200 radnych.  Druga tura odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia.

W Wadowicach o głosy powalczy trzech kandydatów. Będzie to obecny burmistrz, 40-letni Bartosz Kaliński, który będzie się starał o reelekcję. Co ciekawe, w poprzednich wyborach startował on z list PiS, tym razem robi to z komitetu Koalicja dla Wadowic. Jego kontrkandydatem będzie 34-letni Paweł Krasa, którego polityczne wizję Wolnych Wadowic mocno rozeszły się z dotychczasowym sojusznikiem Mateuszem Klinowskim. Krasa startuje z własnego komitetu Wspólnota Samorządowa. Sam Klinowski, któremu wyrok zablokował możliwość kandydowania znalazł chyba "awatara".  Do czwartku (14.03) do godziny 16:00 komitety mogły zgłaszać  gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Rzutem na taśmę zgłoszono trzeciego kandydata, Kamila Żurka startującego z KWW Wolne Wadowice.

Wiele osób zastanawia się, kim jest kandydat, bo do tej pory niewiele o nim słyszeliśmy a do polityki garną się zazwyczaj osoby znane, rozpoznawalne, bądź mające już jakiś polityczny dorobek.

W poniedziałek (18.03) Mateusz Klinowski zdradził nieco więcej informacji o kandydacie. Kamil Żurek mieszka w Gorzeniu, ma 31 lat, jest ojcem trójki dzieci, jest monterem, konserwatorem sieci wodno-kanalizacyjnej i operatorem koparki a także związkowcem w wadowickich wodociągach i startuje także na radnego. Podjął się też trudnego zadania i wziął na siebie ciężar kandydowania na burmistrza.

Bardzo mu za to dziękuję, bo bez tego byłoby już pozamiatane! – poinformował Mateusz Klinowski

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-12 #1 Gość 2024-03-18 10:14
NIE, NIE i NIE

Wadowice chcą kontynuowania normalności, a nie cyrku !
Cytować
+76 #2 PiS-Kaliński 2024-03-18 11:03
Jeśli Wadowice chcą normalności to trzeba odsunąć PiS z Kalińskim na czele od władzy
Cytować
-73 #3 Głos z gminy 2024-03-18 11:39
Cytuję PiS-Kaliński:
Jeśli Wadowice chcą normalności to trzeba odsunąć PiS z Kalińskim na czele od władzy


Tylko Kaliński gwarantuje normalność ponieważ za obecnej kadencji zrealizował REKORDOWĄ ILOŚĆ PROJEKTÓW !!!
Cytować
-59 #4 Daro 2024-03-18 11:43
Cytuję PiS-Kaliński:
Jeśli Wadowice chcą normalności to trzeba odsunąć PiS z Kalińskim na czele od władzy


Co masz nienormalnego obecnie ?!
Tyle co zrobił Kaliński to nikt wcześniej nie zrobił
Cytować
+7 #5 Bartek jest OK 2024-03-18 12:18
Żurek i Krasa to w zasadzie to samo. To takie klina awatary, które mają słaby kontakt z planetą Ziemia
Cytować
+22 #6 @@ 2024-03-18 12:25
Cytuję Głos z gminy:
Cytuję PiS-Kaliński:
Jeśli Wadowice chcą normalności to trzeba odsunąć PiS z Kalińskim na czele od władzy


Tylko Kaliński gwarantuje normalność ponieważ za obecnej kadencji zrealizował REKORDOWĄ ILOŚĆ PROJEKTÓW !!!

Super kandydat który ma worki z piaskiem .Czy tak chcecie by Wadowice były podpierane piaskiem w workach bo tak wyglądała jego kadencja. Ja z cała rodziną Nie dla Kalinskiego !
Cytować
0 #7 Dario 2024-03-18 12:27
Skąd Klinowski wytrzasnął tego cycka? Wygląda jak FAME Youtuber a nie kandydat na burmistrza. Oj cycku, cycku, nawet nie wiesz na jaką minę Cię wpie.....ł mostowy skazaniec. Poczekaj na debatę. Dostaniesz takie pytania, że rozbeczysz się przed kamerami. Cytując Daria z filmu Ślepnąc od Świateł : Masz prze....ne. Masz przepie......e jak sam skur.....ski skur.....nek. :D :D :D :D :D :D :D :D
Cytować
+10 #8 Ola 2024-03-18 12:38
Ma mój głos.
Cytować
+17 #9 Cycek wadowic 2024-03-18 16:21
Hahaha cos czuje ze wygra hahah
Cytować
+3 #10 Daro 2024-03-18 17:45
Cytuję PiS-Kaliński:
Jeśli Wadowice chcą normalności to trzeba odsunąć PiS z Kalińskim na czele od władzy


A niby krasa coś zmieni? Kolejny statysta koalicji puszczony przez byłego pana staroste. Krasa i Kaliński to jak wybór między dżumą a cholerą. Z tym że Kaliński już ma stołki obsadzone a krasa dopiero je będzie załatwiał po wygranej. Każdy głosuje na kogo chce, wolne wybory ale już mam dość panów w garniturach z kijem w tyłku nagle zainteresowanyc h"życiem miasta" a w ciągu normalnego dnia trudno ich w urzędzie uświadczyć. Jeżeli Pan Żurek będzie miał normalne podejście do sprawy i wyłoży kawę na ławę to czemu nie dać chłopakowi szansy. Może będzie mówił co faktycznie myśli a nie to co mu każą
Cytować
+17 #11 poe 2024-03-18 18:08
a ja ciekaw jestem gdzie sie podziało wadowickie PO? niektórzy całkiem niedawno kandydowali do sejmu z listy PO do sejmu a tu wszyscy poza PiS poukrywani za jakimiś dziwnymi "niezależnymi" komitetami :D
Cytować
-1 #12 kolejny awatar 2024-03-18 18:13
ja pierdziele, czy moga z wyborcow nie robic idiotów? Klinu, wystaw kogos konkretnego! a nie kur... jutjubera od siedmiu boleści i donosiciela! przeciez kazdy wie co krasa robi ..
Cytować
-6 #13 wodociagi 2024-03-18 18:20
przeciez ten zurek to ..jakby to powiedziec delikatnie... idi.ot.a
Cytować
+12 #14 Andrzej 2024-03-18 18:21
Dość pisu !,czas to zmienić
Cytować
-22 #15 Skarpa 2024-03-18 18:21
Skarpa popiera Kalińskiego!!
Cytować
-10 #16 czlowiek LED 2024-03-18 18:52
Ty avatarze ... LEDY to Kaliński wprowadzi
wez sie schowaj w wodociagach
Cytować
+13 #17 Stefan 2024-03-18 19:30
To jest wogóle dziwne, Kaliński nieprzyznaje się do pisu, Mlak nieprzyznaje się do PO. PiS niby tonie a wystawia listy na potęgę. PO niby na fali a Mlak spiskuje z Pisem. Rozumie ci to kto?
Cytować
+23 #18 Mieszkaniec 2024-03-18 19:44
Cytuję poe:
a ja ciekaw jestem gdzie sie podziało wadowickie PO? niektórzy całkiem niedawno kandydowali do sejmu z listy PO do sejmu a tu wszyscy poza PiS poukrywani za jakimiś dziwnymi "niezależnymi" komitetami :D

A Kaliński to nie z PiS? Tylko dlaczego się nagle zaczął tego wstydzić?
Cytować
+3 #19 Gość 2024-03-19 14:30
już mieliśmy jednego eksperta co w adidasach paradował na ważne wydarzenia i był dramat. Każda praca wymaga pewnej postawy: strażak musi nosić strój ochronny, policja mundur, a od burmistrza oczekuje się by to był człowiek poukładany emocjonalnie.

Badania naukowe:

"W przeszłości tatuaż kojarzony był głównie z kulturą więzienną (Snopek, 2018), bądź występowaniem zakłóceń w zakresie zdrowia psychicznego. Pierwsze badania psychologiczne na populacji osób z tatuażami wykazywały związek między posiadaniem tatuaży a różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi, np. uzależnieniem od substancji psychoaktywnych , zaburzeniami osobowości, zaburzeniami zachowania (Ferguson-Raypo rt, Griffith, Strauss, 1955; Taylor, 1968; Howell, Payne, Roe, 1971; Buhrich, Morris, 1982; Kim, 1991; Carroll i in., 2002; Brooks i in., 2003)."

"badając dużą liczbę mężczyzn posiadających tatuaże, stwierdził u większości z nich występowanie zaburzeń neuropsychiatry cznych. Ferguson-Raypor t, Griffith i Strauss (1955) w swoich badaniach uznali, że na podstawie konkretnych tatuaży można dokonywać diagnozy trudności, z którymi zmagają się pacjenci z zaburzeniami osobowości. Wskazali, że u osób o rysie schizofreniczny m charakterystycz ne było przypisywanie tatuażom magicznej mocy, w przypadku innych zaburzeń osobowości tatuaże mogły stanowić o wewnętrznych konfliktach tych osób i być próbą zaspokajania intrapsychiczny ch potrzeb. W innych badaniach wykazano, że 34,2% z 781 mężczyzn posiadających tatuaże miało blizny po samookaleczenia ch. Wielu z nich uzyskało wysokie wyniki w pozycjach dotyczących psychopatii oraz schizofrenii, co wskazywało na występowanie zaburzeń emocjonalnych (Kim, 1991)."

"Howell, Payne i Roe (1971) wykazali, że skazani z tatuażami charakteryzowal i się większą liczbą cech dezintegracji psychicznej, impulsywności, wrogości oraz represyjności. Mieli niższe wykształcenie, nadużywali substancji psychoaktywnych , częściej naruszali reguły obowiązujące w zakładzie karnym, nie przestrzegali zasad zwolnienia warunkowego oraz posiadali kartotekę przestępczą od najmłodszych lat."

"W innych badaniach (Manuel, Retzlaff, 2002) stwierdzono, że tatuaże posiadają najczęściej skazani o typie osobowości antyspołecznej, sadystycznej, negatywistyczne j i pogranicznej, a zespoły kliniczne, które najczęściej z nimi współwystępują, to mania, nadużywanie narkotyków oraz PTSD. Oprócz doniesień dotyczących występowania zaburzeń osobowości u osób z tatuażami, część badań wskazuje na występowanie u nich trudności związanych z nadużywaniem substancji psychoaktywnych"

źródło:
https://pfp.ukw.edu.pl/archive/article-full/533/klaudia-jablonska-rola-tatuazu-w-zyciu-psychicznym-czlowieka/

"Materiał badawczy stanowiło 10 próbek tuszów do tatuażu (5 czarnych i 5 kolorowych). Każdą z próbek zbadano pod kątem zawartości takich metali ciężkich jak: kadm, ołów, cynk, arsen, chrom oraz rtęć. Wyniki. Wyniki badań wykazały duże zróżnicowanie stężeń metali ciężkich (Cd, Pb, Zn, Hg, As, Cr) w badanych próbkach tuszów do tatuażu. W tuszach koloru czarnego odnotowano najwyższe stężenie rtęci i chromu, w tuszu białym: kadmu, ołowiu i cynku, natomiast w zielonym – arsenu. Wnioski. Przeprowadzone badania wskazują na znaczącą zawartość metali ciężkich w tuszach do tatuażu, która uzależniona jest od koloru i producenta tuszu. Tusze kolorowe zawierają kadm, ołów i arsen w większych stężeniach niż częściej stosowane tusze czarne. Wykorzystywanie tuszów kolorowych w większych ilościach (gęsty wzór i większa powierzchnia ciała nim pokryta) może stanowić ryzyko dla zdrowia."

źródło:
http://agro.icm.edu.pl/agro/element/bwmeta1.element.agro-967ce4af-f67a-4812-81a5-20372dfac00b


"Naukowcy z Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przebadali stosowane przez tatuażystów barwniki pod kątem zawartości w nich metali ciężkich i ryzyka, które niosą dla zdrowia. Próbki badano na zawartość kadmu, ołowiu cynku, arsenu, chromu oraz rtęci. Co sie okazało? Badania wskazały na znaczącą zawartość toksycznych metali ciężkich w tuszach do tatuażu"

źródło:
https://gazetalekarska.pl/toksyczne-metale-ciezkie-w-tuszach-do-tatuazu/

https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/tatuaze-czy-moga-szkodzic-zdrowiu

https://zdrowie.pap.pl/srodowisko/tatuaze-czy-moga-szkodzic-zdrowiu
Cytować
-6 #20 QWERTY 2024-03-19 15:24
Cytuję Głos z gminy:
Cytuję PiS-Kaliński:
Jeśli Wadowice chcą normalności to trzeba odsunąć PiS z Kalińskim na czele od władzy


Tylko Kaliński gwarantuje normalność ponieważ za obecnej kadencji zrealizował REKORDOWĄ ILOŚĆ PROJEKTÓW !!!


Z tym że większość pomysłów jakie przywłaszczył sobie jako swoje ,to pomysły poprzednika ,i to poprzednik je wprowadził w życie ,tak więc polecam doczytać ,i uwierz ,ale z pisowcem na stołku ,tak samo jak jakimkolwiek partyjnym ,w tym mieście nigdy nie będzie normalnie .
Cytować
-2 #21 joker 2024-03-19 16:47
Chłopiec w sam raz na BURMISTRZA !!! :) = klasa
Cytować
-13 #22 Wyborczyni 2024-03-19 17:16
Z kim bym nie rozmawiala, to kazdy mowi o Kalińskim, że wygra.
Cytować
+10 #23 Ala 2024-03-21 16:05
Dość pisiorow stworów fałszywych! Wadowice Wolne od pisowcow!!!
Cytować
-7 #24 Jakub 2024-03-23 14:40
Jak plujesz na PiS, to znaczy, że Twoje miejsce jest w szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze
Cytować
-8 #25 Jakub 2024-03-23 14:42
Wadowice potrzebują burmistrza, który nie tylko zadba o potrzeby mieszkańców, ale też nie pozwoli, aby bezmózgie lewaki srały na dobre imię najważniejszego obywatela tego miasta, czyli Świętego Jana Pawła II
Cytować
-4 #26 Jakub 2024-03-23 14:44
Cytuję Ala:
Dość pisiorow stworów fałszywych! Wadowice Wolne od pisowcow!!!

Wadowice wolne od PiSofobów i POgańskiej Opozycji z Niemcem Tuskiem na czele
Cytować
+7 #27 słuchajcie 2024-03-24 15:10
Obywatele albo pozbędziemy raz na zawsze się sekty pis z Wadowic albo nigdy!
Cytować
-1 #28 Wadowice za Kalinski 2024-03-24 17:43
Tylko KALIŃSKI!
reszta niech sie bawi balonikami z helem, stoi na glowie jak malpka w cyrku lub farbuje koguta na glowie w neon
Cytować
-2 #29 detektyw 2024-03-25 14:26
Cytuję poe:
a ja ciekaw jestem gdzie sie podziało wadowickie PO? niektórzy całkiem niedawno kandydowali do sejmu z listy PO do sejmu a tu wszyscy poza PiS poukrywani za jakimiś dziwnymi "niezależnymi" komitetami :D


Plotki wieść niosą taką że Mlak z Kalińskim są razem poukładani. Ciemny lud wszystko kupi, nawet to że to przeciwnicy ;)
Cytować
-2 #30 Andrzej 2024-04-03 11:52
Mamy dość pisu !.Tylko kandydaci koalicji demokratycznej.
Cytować