Gorąco w kalwaryjskim magistracie. Jedna z urzędniczek opisuje ostrą wymianę zdań między nią a kie
Gorąco w kalwaryjskim magistracie. Kłótnia urzędników

Gorąco w kalwaryjskim magistracie. Jedna z urzędniczek opisuje ostrą wymianę zdań między nią a kierownikiem referatu gospodarki komunalnej Tadeuszem Stelą, o którym mówi się, że jest jednym z kandydatów na fotel burmistrza miasta.

W środę (22.02) jedna z urzędniczek Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zofia Jończyk, opublikowała wpis, opisujący sytuację, do jakiej rzekomo miało dojść na spotkaniu jednej z komisji rady miejskiej. Miała ona przedstawić opinię co do projektu sprzedaży jednej z nieruchomości należących do gminy, prywatnemu inwestorowi i jak sama ona uważa, miałaby ona przynieść korzyść gminie, która według jej słów "ma się rozwijać nie cofać".

Jej opinia, którą zaprezentowała kierownikowi referatu gospodarki komunalnej Tadeuszowi Steli, o którym mówi się, że jest jednym z kandydatów na fotel burmistrza Kalwarii w kwietniowych wyborach samorządowych) podobno zakończyła się atakiem" słownym na urzędniczkę.

W dniu dzisiejszym (21.02.2024r.) spotkała mnie przykry atak pana kierownika referatu Gospodarki Komunalnej Tadeusza Steli. Dziś pan Kierownik Tadeusz Stela przeszedł moje najśmielsze oczekiwania w tych insynuacjach i dywagacjach. Które jak myślę mogą powstawać nie do końca zdrowych okolicznościach. Dziś Pan kierownik nazwał mnie publicznie „złą kobietą” – napisała w swoim emocjonalnym wpisie na Facebooku Zofia Jończyk.

Kobieta rozwinęła definicję pojęcia "zła kobieta" przytaczając stronę "slangu miejskiego", że  sformułowanie "zła kobieta" ma dwa bardzo wulgarne znaczenia, które wywodzą się od słowa "sukwa".

Definicja - Sukwa - to połączenie słów suka i ku..a. Opisuje kobietę wykazująca oby dwie cechy. Oczekuję przeprosin również publicznie. Nie jestem ani suka, ani ku..a – napisała Zofia Jończyk.

Według niej atak kierownika może mieć związek z jego kandydaturą na burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej w kwietniowych wyborach samorządowych i trwającą kampanią wyborczą.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Basia 2024-02-22 11:04
A co to za nieruchomość chcą opchnać i komu może to dobra działka i ktoś lobbował za sprzedażą u tej Pani bo chce tam biznes robić. I nic w tym zlego jak gmina nie ma pomysłu jak tę nieruchomość wykorzystać tylko trzeba to prześwietlić czy nie lepiej zostawić ja na przyszłość pod inne gminne inwestycje w przyszlosci.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.