W Andrychowie politycy PiS hucznie "otwarli" Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Tyle,
Politycy PiS otworzyli w Andrychowie centrum psychiatrii dla dzieci. Nie ma ono kontraktu z NFZ

W Andrychowie politycy PiS hucznie "otwarli" Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Tyle, że na razie ono nie będzie działać, bo nie ma finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek (19.02)  uroczyście otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Andrychowie znajdujące się Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie.

Zobacz: W Andrychowie uroczyście otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

W wydarzeniu wzięli udział głównie politycy Prawa i Sprawiedliwości, m.in. poseł Filip Kaczyński, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, Iwona Gibas z zarządu województwa oraz radni województwa Danuta Kawa i Rafał Stuglik. Część z nich będzie kandydować z kwietniowych wyborach samorządowych więc ogłaszanie sukcesów i zapewnianie o skuteczności im się przyda...

 

Dumnie przecięto wstęgę, pozowano do zdjęć, ksiądz poświęcił nową placówkę. Hucznym otwarciem jakże potrzebnego w dzisiejszych trudnych czasach centrum, pochwaliło się Starostwo Powiatowe w Wadowicach i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

 

Tymczasem okazuje się, że placówka nie przyjmuje pacjentów, bo... nie ma zapewnionego finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. I nie wiadomo kiedy będzie miała, bardzo możliwe że dopiero w 2025 roku. Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie w skład którego wchodzi centrum, informował Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie o gotowości do realizacji świadczeń w ramach II poziomu referencyjnego opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Ale nic z tego na razie nie wynika.

Małopolski oddział NFZ nie wyklucza ogłoszenia konkursu na realizację świadczeń z zakresu centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w powiecie wadowickim w tym roku. Będziemy analizować m.in. jak wygląda dostępność do świadczeń na tym terenie i adekwatnie zareagujemy – poinformowała TVN24 rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ Aleksandra Kwiecień.

Warto dodać, że w powiecie wadowickim od 1 listopada 2022 roku funkcjonuje już centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży przy ulicy Konstytucji 3 Maja 3 w Wadowicach (II  poziom referencyjny).

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Lolek 2024-02-22 10:07
Az sie PRL przypomina oficjalne otwieranie, malowanie trawy a efejtu zadnego
Cytować
+6 #2 Jan 2024-02-22 10:21
E to nie tylko Kaliński z PISu w wadowicach odwala taką szopkę. Andrychowscy i powiatowi radni również?
KALIŃSKI = PIS to my już dziękujemy
Cytować
+7 #3 Jan 2024-02-22 10:23
A Kaczyński jak zawsze zadowolony japier...
Cytować
+5 #4 Kuba 2024-02-22 11:24
- Otworzmy bo inaczej tamci otworzą!
- ale nie ma kontraktu i kasy!
- a to nic niech się inni martwą...
Cytować
+7 #5 Mario 2024-02-22 11:27
Powinni ich tam zostawić na leczenie za swoją kasę oczywiści.
Cytować
+7 #6 Wadowiczanin 2024-02-22 12:13
Ale macie ból 4 liter że oni potrafili stworzyć konkretne rozwiązanie pomocowe dla dzieci a wy tylko hejtujecie.

Cytuję Jan:
A Kaczyński jak zawsze zadowolony japier...

A co ma być takim zdesperowanym patolem jak ty ?

Cytuję Jan:
E to nie tylko Kaliński z PISu w wadowicach odwala taką szopkę. Andrychowscy i powiatowi radni również?
KALIŃSKI = PIS to my już dziękujemy

Zobaczysz to jak my ci podziękujemy w wyborach bo Kaliński będzie na 10000000000000000000% pełnił drugą kadencje i jako mieszkańcy tej gminy zrobimy wszystko by wygrał w pierwszej turze !

Cytuję Lolek:
Az sie PRL przypomina oficjalne otwieranie, malowanie trawy a efejtu zadnego

Porównywanie centrum bazującego na nauce do trawy świadczy że jesteś niedorozwinięty umysłowo i dalsza rozmowa nie ma sensu bo merytorycznie nic sobą nie reprezentujesz

Tu macie wasze osiągnięcia:
Cytat:
Wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu został cofnięty
https://wiadomosci.wp.pl/immunitet-grodzkiego-jest-decyzja-prokuratury-6998394642139648a

Cytat:
Gdański sąd umorzył postępowanie ws. Magdaleny Adamowicz
https://wpolityce.pl/polityka/682667-sad-umorzyl-postepowanie-ws-adamowicz-przedawnienie
Cytować
+4 #7 Mieszkaniec 2024-02-22 12:15
Już niedługo otwarcie przez pis BDI -- jej nie ma ale oni w otwieraniu czegokolwiek nieistniejącego są dobrzy lepsi od komunistycznej propagandy.
Cytować
+2 #8 jendrek 2024-02-22 14:58
Nawet fundusze europejskie są cacy
Cytować
+2 #9 OBSERWATOR 2024-02-23 11:09
Biedny Filipek miał występ w TVN i z elokwentnego na pokaz pseudo polityka na pytania reporterki o to otwarcie zamkniętego ośrodka biedak coś seplenił pod nosem jak by mu ząbki wypadły i ręce złożone do modlitwy z prośbą żeby mu nie zadawać więcej pytań -- ŻENADA
Cytować
+5 #10 Yanek 2024-02-23 11:46
Czy to ten sam PiS otwiera i się szczyci który zlikwidował finansowanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży? A który wrócił dopiero w grudniu za nowego rządu? Oczywiście że tak.

Wy skurwysyny nie macie za grosz godności, tak samo nie pojmuje ludzi którzy wam klaszczą przy tym, to już jest takie pozerstwo pod publikę że głowa mała
Cytować
-2 #11 adam 2024-02-23 14:37
To prywate odwalaja jak w osrodku brak kontraktu
Cytować
0 #12 enbeakacza 2024-02-23 18:53
PiS i psychiatria? to bardzo delikatna dziedzina. Pewnie zatrudnia jakichś psedo psychologów i psychiatrów poniżej poziomu.MINISTE RSTWO ZDROWIA POWINNO ZAKAZAĆ PISOWSKIM NIEUKOM ZAJMOWANIA SIĘ DZIEĆMI.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.