Władze powiatu odcinają się od banerów  Beaty Smolec, które pojawiły się na terenie Andrychowa. 
Starostwo odcina się od banerów kandydatki na burmistrza Andrychowa

Władze powiatu odcinają się od banerów  Beaty Smolec, które pojawiły się na terenie Andrychowa.  Wicestarosta zadeklarowała walkę o fotel burmistrza zaś plakaty reklamujące 25-lat starostwa jak i ich finansowanie zainteresowały byłego starostę a obecnie radnego powiatowego Jacka Jończyka.

Jak na razie okazuje się, że o fotel burmistrza Andrychowa powalczy trzech kandydatów. Po obecnym włodarzu Tomaszu Żaku, Ewelinie Szypuli (byłej szefowa biura poselskiego Marka Polaka (PiS) swoją kandydaturę potwierdziła wicestarosta Beata Smolec.  W mieście nad Wieprzówką  pojawiły się niedawno plakaty z jej wizerunkiem i podpisem "25 lecie Starostwa Powiatu Wadowickiego". Banery  zainteresowały byłego starostę a obecnie radnego powiatowego Jacka Jończyka, który wysłał zapytanie w tej sprawie do władz powiatu z pytaniem, czy wicestarosta Beata Smolec występuje na banerze jako osoba prywatna, wicestarosta,  urzędnik starostwa, radna powiatowa czy kandydat na funkcje w samorządzie gminnym czy powiatowym i czy posiada zgodę władz powiatu na  reprezentowanie i podziękowania z okazji "25 lat Starostwa Powiatu w Wadowicach".  Jończyka ciekawi również to, z jakich środków zostały wykonane banery, czy powiat uczestniczył finansowo czy też w inny sposób  w tej akcji banerowej, noszącej według niego znamiona kampanii wyborczej pani wicestarosty. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Minęło kilka dni i władze powiatu wadowickiego odniosły się do pytań Jacka Jończyka.

Uprzejmie informuję, że Wicestarosta - Pani Beata Smolec na banerach, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, występuje prawdopodobnie jako osoba prywatna. Nie  występowała ona do Starosty, Zarządu Powiatu w Wadowicach, Przewodniczącej Rady Powiatu w Wadowicach, o zgodę na wykonanie bądź publikację tych banerów. Powiat nie uczestniczył również finansowo ani w inny sposób w tej inicjatywie Pani Beaty Smolec. Ponadto nie występowała także o zgodę na rozmieszczenie jakichkolwiek banerów na nieruchomościach Powiatu Wadowickiego – poinformował starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Niestety nie wynika z odpowiedzi Starosty, jakie działania  podjął, czy zamierza  podjąć pracodawca Wicestarosty, Eugeniusz Kurdas, po takiej niesubordynacji podwładnej. Starosta w odpowiedzi odcina się od tego zdarzenia, umywa ręce jak Piłat, a  przecież ta cała sytuacja godzi w dobre imię starostwa, ludzi tam zatrudnionych i samorządu powiatowego. Panie Starosto, Pan jest kierownikiem tego urzędu i przełożonym służbowym wszystkich pracowników, zatrudnionych w tym urzędzie! Brak Pana reakcji na takie działania świadczy o przyzwoleniu na tego typu praktyki w Starostwie dla innych pracowników urzędu – poinformował nas Jacek Jończyk.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 mycie rąk ? 2024-02-14 13:53
On mówi, że starosta umywa ręce jak Piłat, odcina się…
Czegoś tu nie rozumiem ?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.