Jest kolejna, po obecnym włodarzu Tomaszu Żaku oraz Ewelinie Szypule, kandydatka w walce o fotel burmis
Jest kolejna kandydatka na fotel burmistrza Andrychowa. Jej plakaty zainteresowały byłego starostę

Jest kolejna, po obecnym włodarzu Tomaszu Żaku oraz Ewelinie Szypule, kandydatka w walce o fotel burmistrza Andrychowa. To obecna wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec. Jej plakaty pojawiły się na mieście i zdarzyły już zainteresować m.in. o sposób finansowania, innych polityków.

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.  W powiecie wadowickim wybierzemy trzech burmistrzów: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a także 7 wójtów w gminach Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice Stryszów, Tomice, Wieprz. Do tego 27 radnych Rady Powiatu a także radnych Rad Miejskich i Rad Gmin, w sumie blisko 200 radnych. Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia. Kampania wyborcza się rozkręca. Rejestrowane są komitety, pojawiają się listy nazwisk

O fotel burmistrza Andrychowa powalczy trzech kandydatów. Po obecnym włodarzu Tomaszu Żaku, Ewelinie Szypuli (byłej szefowa biura poselskiego Marka Polaka (PiS) swoją kandydaturę potwierdziła Beata Smolec. W sobotę (10.02) zarejestrowała swój komitet pod nazwą Beata Smolec. Jego pełnomocnikiem wyborczym została  Magdalena Kuśmierska, zaś finansowym Aleksander Kasperek.

Mieszkająca w pod andrychowskich Sułkowicach Beata Smolec ma 53 lata. Pełni funkcję wicestarosty powiatu wadowickiego od listopada 2018 roku. Wcześniej kierowała Domem Pomocy Społecznej w Izdebniku (gmina Lanckorona). Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiowała też administrację biznesową na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Beata Smolec wraca na szczęście do zdrowia po ciężkiej chorobie, która na kilka tygodni wyłączyła ja z życia publicznego. W grudniu trafiła na wadowicki SOR. Długo przebywała w stanie śpiączki farmakologicznej.

W Andrychowie pojawiły się plakaty z jej wizerunkiem i podpisem "25 lecie Starostwa Powiatu Wadowickiego".  

 

Plakaty zainteresowały byłego starostę a obecnie radnego powiatowego Jacka Jończyka, który wysłał zapytanie w tej sprawie do władz powiatu z pytaniem, czy wicestarosta Beata Smolec występuje na banerze jako osoba prywatna, wicestarosta,  urzędnik starostwa, radna powiatowa czy kandydat na funkcje w samorządzie gminnym czy powiatowym i czy posiada zgodę władz powiatu na  reprezentowanie i podziękowania z okazji "25 lat Starostwa Powiatu w Wadowicach".

Czy nie wydaje się Państwu, że osoba na tak eksponowanym stanowisku w samorządzie powiatowym nie potrafi odróżnić czym jest urząd (Starostwo - jednostka pomocnicza powiatu,) a czym jest samorząd powiatowy (jednostka samorządu terytorialnego)? Ten baner, treści na nim umieszczone, kompromitują i ośmieszają samorząd powiatowy i pracowników starostwa nie mówiąc o urzędzie wicestarosty – czytamy w zapytaniu Jacka Jończyka.

Jończyka ciekawi również to, z jakich środków zostały wykonane banery, czy powiat uczestniczył finansowo czy też w inny sposób  w tej akcji banerowej, noszącej według niego znamiona kampanii wyborczej pani wicestarosty.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+22 #1 Cudzoloznik 2024-02-12 10:15
Nic tak nie kompromitowało powiatu jak bajka pt "Jak Jacuś gonił króliczka."
Cytować
+3 #2 Nick 2024-02-12 11:20
Nie wiem czemu ale w artykule brakło informacji że pani Beata Smolec całą kadencję zarabia bo na stołek dał ja PiS. Zachowuje się jak typowy pisowiec wiec proszę kolejnym razem tej informacji nie pomijać. Co do studiów to pan Jacek też już pytał. Proszę poszukać jaka jest prawda o nich :(
Cytować
+21 #3 @ 2024-02-12 11:39
Cytuję Cudzoloznik:
Nic tak nie kompromitowało powiatu jak bajka pt "Jak Jacuś gonił króliczka."

I dogonił
Cytować
+2 #4 Wyborca 2024-02-12 16:06
Szczerze ucieszyła mnie ta wiadomość. Przynajmniej mieszka w gminie.
Cytować
+6 #5 Podróżniczka 2024-02-13 11:46
Jestem tu "obca", ale pokochałam Andrychów pół wieku temu, dlatego rozwój tego miasta leży mi na sercu. Dbajcie o zabytki i perełki tego miasta, bo to historia jego. Nikt nie zrobił niczego, by ratować pałacyk( w Rynku) i tak coraz bardziej popada w ruinę. Piękna willa przy Krakowskiej straszy już. Gdy się za długo patrzy na jedno miejsce, to przyzwyczaja się wzrok, i coraz mniej się zauważa. Życzę temu miastu kreatywnego, gospodarczego burmistrza, aby podołał obowiązkom, by młodzi ludzie nie wyjeżdżali w świat, a niestety...ucie kają. Kto ich zatrzyma?
Czystość miasta, atrakcje, kultura, kontakt ze społeczeństwem i słuchanie potrzeb jego to podstawa. Jeśli ktoś pracuje efektywnie, to nieważne z jakiej partii jest, ale żeby nie było tak, że to jest tylko przywiązanie, przyklejenie do stołków. Na Włókniarzy tyle lat stał pusty pawilon po AGD i straszył... Nareszcie coś się wydarzyło i życie tam prawie wróciło, ale zakorkowana Krakowska w godzinach popołudniowych to ogromny problem, gdyż spaliny na całej długości tej ulicy trują środowisko. Nie ma porządnego miejsca na bazar w centrum,a ten przy moście to jest po prostu katastrofa. Targ, to miejsce, gdzie można kupić płody od gospodarza i dać mu zarobić za jego pracę. W centrum jest plac, duża przestrzeń, na których poustawiane są tylko pachołki i plac kompletnie nie spełnia żadnej praktycznej funkcji. Dzieci wracające ze szkoły czy jadące do szkoły za każdym razem kupują jednorazowy bilet, a ten bus tak stoi na tych przystankach i kopci ,aż kierowca sprzeda wszystkim bilety. Jest tutaj naprawdę jeszcze bardzo dużo do zrobienia, tylko właśnie ludzie przyzwyczaili się do tych kulawych problemów i świeżym okiem mało kto na to patrzy i reaguje. Aż się prosi rozruszać te blokowe sypialnie Lenartowicza, Włókniarzy, bo tam się nic nie dzieje. Nowemu burmistrzowi życzę dużo kondycji, zdrowia i śmiałych, praktycznych rozwiązań, by to miasto było miastem nie tylko dla emerytów, ale też dla młodych, i ich dla dzieci. Z pewnością wykształcenie bardzo dużo podnosi wiedzę, kulturę, ale gospodarzami miast, wsi powinny być osoby, które są czegoś przykładem i mieć osiągnięcia, a nie tylko dyplomy i układy.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.