Dotychczasowi sojusznicy Mateusza Klinowskiego z Inicjatywy Wolne Wadowice odcinają się od polityka i z
Dotychczasowi sojusznicy Klinowskiego założyli swój komitet. Mają swojego kandydata na burmistrza

Dotychczasowi sojusznicy Mateusza Klinowskiego z Inicjatywy Wolne Wadowice odcinają się od polityka i zakładają swój komitet. Mają też własnego kandydata w walce o fotel burmistrza.

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.  W powiecie wadowickim wybierzemy trzech burmistrzów: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a także 7 wójtów w gminach Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice Stryszów, Tomice, Wieprz. Do tego 27 radnych Rady Powiatu a także radnych Rad Miejskich i Rad Gmin, w sumie blisko 200 radnych. Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

Kampania wyborcza się rozkręca. Rejestrowane są komitety, pojawiają się listy nazwisk.

Od kilku tygodni  pojawiały się plotki, że dotychczasowi sojusznicy z Inicjatywy Wolne Wadowice w Radzie Miejskiej w Wadowicach byłego burmistrza i obecnie radnego Mateusza Klinowskiego - Paweł Krasa, Tomasz Bąk, Robert Maliki i  Maciej Mąką nie pójdą do nadchodzących wyborów z politykiem. Od jakiegoś czasu koncepcje prowadzenia polityki z dotychczasowym liderem coraz bardziej zaczęły się rozchodzić.

W piątek (9.02) po godzinie 14:00 oficjalnie to potwierdzili podczas briefingu prasowego przed wadowickim magistratem.

Czwórka polityków pójdzie do wyborów pod szyldem własnego, niedawno  zarejestrowanego  Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Samorządowa,  Jego pełnomocnikiem jest Marta Królik a pełnomocnikiem finansowym Gergö Szabó. Ma on wystawić swoich kandydatów zarówno do Rady Powiatu jak i do Rady Miejskiej w Wadowicach.

Komitet Wspólnota Samorządowa możecie śledzić od teraz za pośrednictwem Facebooka TUTAJ

Profil  kandydata na burmistrza Wadowic Pawła Krasy TUTAJ.

Komitet wystawi także własnego kandydata na fotel burmistrza Wadowic. To Paweł Krasa, przedsiębiorca, prezes OSP Gorzeń Dolny a także radny Rady Miejskiej.

 

Zobaczcie zapis briefingu:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+31 #1 Mieszkaniec 2024-02-09 14:42
Nawet oni mają dosyć chłopa? Znaczące...
Cytować
+3 #2 Obserwatorek 2024-02-09 14:56
No i super. W porządku gość. Pijaka za kierownicą gonił, a inni pijaka za kierownicą ochraniają.
Cytować
+18 #3 Hymmmm 2024-02-09 15:09
Bardzo ciekawe jak jako lokalni "przedsiębiorcy " będziecie wspierać lokalnych przedsiębiorców ?! Tak samo jak w lutym 2020r.?
Cytować
+13 #4 Pawełek 2024-02-09 15:31
Pawełek od bankomatów. Pamiętacie, jak Krasa wystrzelił z interpelacją w sprawie budowy przez gminę bankomatu przy Lidlu?
Cytować
+9 #5 następny lobbysta? 2024-02-09 15:35
Cytuję Pawełek:
Pawełek od bankomatów. Pamiętacie, jak Krasa wystrzelił z interpelacją w sprawie budowy przez gminę bankomatu przy Lidlu?

Poszedł w ślady Mateusza?
Cytować
+13 #6 Dramat 2024-02-09 15:35
Co to za towarzystwo? Po co pchają się do polityki? Nierozumiem ich.
Cytować
+16 #7 norge 2024-02-09 15:45
nie mam dobrych wspomnień, raczej z tej monki chleba nie będzie! ciekawe kto za nimi stoi?
Cytować
+19 #8 Błazenek 2024-02-09 16:03
Ale, że Krasa? Serio? A czym się on zasłużył w regionie? Ja go widuję tylko jak się lansuje w garniturku na gminnych wydarzeniach. A na radach się nie potrafi nawet wysłowić (o ile akurat jet obecny)
Cytować
+16 #9 Mieszkaniec 2024-02-09 16:10
Ja się nabrać nie dam to jest robione celowo że niby nie są razem itp. abyśmy tylko wybrali słupa Klinowskiego. Wszelkim ludziom powiązanym z Klinowskim mówimy stanowcze NIE !

Ludzie nie dajcie się nabrać bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Cytować
+24 #10 Cienizna 2024-02-09 16:15
Słabiutkie to zastępstwo, problemy z wymową, stroje ludowe, ale chyba nie z naszego regionu i rączka rączkę podtrzymuje, bo strach wielki
Cytować
-4 #11 Mirek 2024-02-09 16:45
Ale sie pisuary od Kalina uwolniły. Widać że zimny pot ich oblał.
Bicie sie, macie czego!
Paweł czas na porządki w tym mieście!
Cytować
+18 #12 Zasłyszane 2024-02-09 16:56
To już ma ksywę "Avatar"
Cytować
+7 #13 Spokojny 2024-02-09 16:57
Cytuję Błazenek:
Ale, że Krasa? Serio? A czym się on zasłużył w regionie? Ja go widuję tylko jak się lansuje w garniturku na gminnych wydarzeniach. A na radach się nie potrafi nawet wysłowić (o ile akurat jet obecny)


Telefony chyba już nie idą, skoro pozazdrościł sąsiadowi stanowiska
Cytować
+19 #14 Do Mirka 2024-02-09 16:57
Ja osobiście tym ludziom tu nie ufam bo to środowisko Klinowskiego i oni tego człowieka wspierali więc wmawianie teraz ludziom ze nagle są inaczej myślącymi zreformowanymi ludźmi to bujda. Klinowski był najemnikiem realizował politykę ludzi którzy go wspierali przykład Myślachowic to dobitnie pokazał tymczasem jak tu czytam:

Cytuję Pawełek:
Pawełek od bankomatów. Pamiętacie, jak Krasa wystrzelił z interpelacją w sprawie budowy przez gminę bankomatu przy Lidlu?


To mamy powrót do przeszłości w stylu Klinowskiego

Cytuję Mirek:
Ale sie pisuary od Kalina uwolniły. Widać że zimny pot ich oblał.
Bicie sie, macie czego!
Paweł czas na porządki w tym mieście!

Mirek przecież w ostatnich wyborach Klinowski przewalił z Filipem Kaczyńskim gigantyczną ilością głosów to było coś ala 2800 vs 272. Klinowski z starciu z Kalińskim był skompromitowany i bez szans, poza grupki fanatyków nie ma żadnego realnego poparcia.
Cytować
+6 #15 Bąk @ 2024-02-09 17:01
Po co ty chlopie startujesz?
Cytować
+20 #16 Jan 2024-02-09 17:03
Pawełek kombinatorek na burmistrza? A tfuu!
Cytować
+18 #17 Julek 2024-02-09 17:08
Nie wiem czy gratulować odwagi czy głupoty, bo i tak nie wygrają. Ale Krasa lubi się kompromitować, więc może aż tak się tym nie przejmuje. Kogoś musieli wystawić za Klinowskiego, a wiadomo, że to wszystko nadal jedna banda
Cytować
-12 #18 Mieszkaniec 123 2024-02-09 17:10
Ale ty pisowskich troli wysyp...
Cytować
0 #19 Endriu 2024-02-09 17:10
PKrasa nasze głosy idą do kandydata a jest ich dużo.Brawo
Cytować
+19 #20 Paweł Paweł 2024-02-09 17:20
Paweł, że też nie masz wokół siebie ani jednego mądrego, który by Ci doradził, że to Twoje kandydowanie to głupi pomysł. Ja już rok temu słyszałem, że będziesz startował, ale wszyscy się z tego śmiali za Twoimi plecami. Takich masz przyjaciół
Cytować
+12 #21 Tuareg 2024-02-09 17:26
Czyli to jest ten awatar. Udany. Ha, ha, ha.
Cytować
-3 #22 Rex 2024-02-09 18:08
Ma mój głos.
Cytować
+12 #23 Benia 2024-02-09 18:21
Niech pan Krasa najpierw zrobi porządek ze sobą, a potem się bierze za miasto. Wystarczy posłuchać jak ludzi traktuje, przed kamerą uśmiechy a przecież to oklęty gbur, ja dziękuję za takiego burmistrza
Cytować
-12 #24 jasnowidz 2024-02-09 18:24
Cytuję Realista:
Cytuję jasnowidz:
Cytuję Tuareg:
Czyli to jest ten awatar. Udany. Ha, ha, ha.

AVATAR dopiero bedzie ogloszony !!! Bedzie wtedy minimum 3 kandydatow a wiec 2 tura pewna !! I tym samym Kalinski przepada!!

HAHAHAHAHAHAHAH na jakiej planecie ty żyjesz i co jarasz :D :D :D
1 tura i Kaliński z wygraną na poziomie 85-90% głosów

Przed druga tura Kalinski bedzie mial zarzut prokuratorski za nadurzywanie stanowiska Jest to zwiazane z budowa sciezki rowerowej wzdluz obwodnicy od skrzyzowania z ul Lgionow do Stacji BP. Sprawa jest juz w Sadzie w Warszawie. TO MIASTO ma jeszcze watache takich dzikich ktorym PiS ODOR zoral kore mozgowa. Ale wyrrznie sie TA WATACHE Juz slychac wycie!!!
Cytować
-10 #25 Wadowiczanin 2024-02-09 19:24
Szkoda tego miasta jak mściwy kalinski ponownie zostanie burmistrzem
Cytować
+13 #26 @Bąka 2024-02-10 09:13
Może napisałbyś co zrobiłeś jako radny dla swoich mieszkańców ? I z jakiego powodu u ciekłęś z Wolnych Wadowic Klinowskiego ?
Cytować
+9 #27 Finanse z pasją :D 2024-02-10 10:14
Cytuję norge:
ciekawe kto za nimi stoi?


Zobacz na to:
Cytat:
pełnomocnikiem finansowym Gergö Szabó
Nie ma jak Polski kapitał :D :D :D
Za czasów klina publikacje zastępczyni klina wspierała niemiecka fundacja :D

Także wiecie czego możecie oczekiwać…
Cytować
-1 #28 Misia 2024-02-10 10:54
Ale jad co za ludzie
Zmiana potrzebna koniec kropka.alelluja i do przodu.
Cytować
+9 #29 Miśka 2024-02-10 11:37
Wystarczy się przyjrzeć sesjom rady za kadencji tych panów. Albo nieobecni albo wiecznie wstrzymywanie się od głosu, to jak oni chcą rządzić, skoro nawet nie potrafili jasno określić swojego stanowiska w ważnych sprawach? Przecież burmistrz Kaliński to ich gasił za każdym razem jak świeczki
Cytować
+14 #30 Pozamiatane 2024-02-10 14:27
Krasa jako kandydat na burmistrza to dowód na przerażającą słabość opozycji Kalińskiego. To już nawet Malik jest od niego bystrzejszy. Kaliński wygrywa te wybory w I turze.
Cytować
-12 #31 v 2024-02-11 13:52
pozbędziemy się pisowców karierowiczów z Wadowic raz na zawsze!!obudzći e się Wadowice!!!
Cytować
+2 #32 neron 2024-02-14 19:42
SAME AVATARY
Cytować