Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zorganizował "lajwa", na którym oficjalnie potwierdził swój start
Burmistrz Kaliński oficjalnie potwierdził swój start w wyborach

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zorganizował "lajwa", na którym oficjalnie potwierdził swój start w wyborach samorządowych i ubieganie się o drugą kadencję.

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.  W powiecie wadowickim wybierzemy trzech burmistrzów: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a także 7 wójtów w gminach Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice Stryszów, Tomice, Wieprz. Do tego 27 radnych Rady Powiatu a także radnych Rad Miejskich i Rad Gmin, w sumie blisko 200 radnych. Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

Kampania wyborcza się rozkręca. Rejestrowane są komitety, pojawiają się listy nazwisk. W czwartek (8.02) wieczorem burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński w swoich mediach społecznościowych zorganizował spotkanie na żywo z mieszkańcami.

Włodarz pochwalił się zrealizowanymi inwestycjami, odpowiedział na kilka zadanych pytań a także porozmawiał z zaproszonymi gośćmi: z dyrektorem WCK Piotrem Wyrobcem i przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miasta Joachimem Czechurą.

Zapowiedział też plany na przyszłość i oficjalnie potwierdził swój start w wyborach samorządowych, w którym będzie się ubiegał o drugą kadencję.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Super 2024-02-08 21:58
Zdecydowanie popieram kandydaturę naszego burmistrza.
Ciekawe kogo lewacy wymyślą, aby zagrozić Wadowicom?
Cytować
+9 #2 Gość 2024-02-08 22:03
To dobra wiadomość dla Wadowic ma i mojej rodziny głos.
Cytować
+9 #3 Tomo 2024-02-08 22:13
Co tu dużo mówić tak konkretnego burmistrza to nie mieliśmy nigdy wcześniej. Hejterzy bluzgają na lewo i prawo, a facet zamyka im jadaczki setkami inwestycji zmieniając w pył ich głupkowate gadanie.
Cytować
-12 #4 LOLEK 2024-02-08 22:15
hahahaha jakie komentarze wcale nie z obozu rządzącego XD
Cytować
+6 #5 Do LOLEK 2024-02-08 22:30
Cytuję LOLEK:
hahahaha jakie komentarze wcale nie z obozu rządzącego XD

A co się dziwisz Kaliński ma gigantyczne poparcie w ludziach, wejdź sobie na facebook i zobacz ile ludzi się angażuje pod wpisami. Facet nie skupia się na wojenkach i pieprzeniu głupot tylko konkretnie działa, spotyka się z ludźmi realnie rozwiązuje zgłaszane problemy, a ty jak leszcz się dziwisz komentarzom.

To zaglądnij do obozu PO na przykładzie Wrocka:

"Urzędowe gabinety miały być scenerią filmików, kręconych przez 49-letnią kobietę, pracownicę Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Urzędniczka w godzinach pracy rozbierała się przed kamerą, a nagrania zamieszczała na płatnych stronach."
https://wiadomosci.wp.pl/studio-filmowe-we-wroclawskim-magistracie-urzedniczka-nagrywala-[censored]graficzne-filmy-6993405145631264a

Opozycja ubija czołowe inwestycje dla Polski CPK, Atom, inwestycje Intela

"Budowa fabryki półprzewodników , którą Intel zaplanował postawić pod Wrocławiem, mogłaby wystartować w I kw. 2024 r. Mogłaby, ale jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna""
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-najwieksza-inwestycja-w-polsce-jest-zagrozona-rzad-chce-rene,nId,7313399

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-najwieksza-inwestycja-w-polsce-jest-zagrozona-rzad-chce-rene,nId,7313399#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Przyszła Nowacka i już mówi że kasy nie mają:
"Nie ma pieniędzy - powiedziała Barbara Nowacka, pytana o program rozdawania laptopów dla czwartoklasistó w ze szkół podstawowych."
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-koniec-programu-wprowadzonego-przez-pis-nie-ma-pieniedzy,nId,7315084
Cytować
+7 #6 Do LOLEK 2024-02-08 22:30
Cytuję LOLEK:
hahahaha jakie komentarze wcale nie z obozu rządzącego XD

A co się dziwisz Kaliński ma gigantyczne poparcie w ludziach, wejdź sobie na facebook i zobacz ile ludzi się angażuje pod wpisami. Facet nie skupia się na wojenkach i pieprzeniu głupot tylko konkretnie działa, spotyka się z ludźmi realnie rozwiązuje zgłaszane problemy, a ty jak leszcz się dziwisz komentarzom.

To zaglądnij do obozu PO na przykładzie Wrocka:

"Urzędowe gabinety miały być scenerią filmików, kręconych przez 49-letnią kobietę, pracownicę Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Urzędniczka w godzinach pracy rozbierała się przed kamerą, a nagrania zamieszczała na płatnych stronach."
https://wiadomosci.wp.pl/studio-filmowe-we-wroclawskim-magistracie-urzedniczka-nagrywala-[censored]graficzne-filmy-6993405145631264a

Opozycja ubija czołowe inwestycje dla Polski CPK, Atom, inwestycje Intela

"Budowa fabryki półprzewodników , którą Intel zaplanował postawić pod Wrocławiem, mogłaby wystartować w I kw. 2024 r. Mogłaby, ale jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna""
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-najwieksza-inwestycja-w-polsce-jest-zagrozona-rzad-chce-rene,nId,7313399

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-najwieksza-inwestycja-w-polsce-jest-zagrozona-rzad-chce-rene,nId,7313399#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Przyszła Nowacka i już mówi że kasy nie mają:
"Nie ma pieniędzy - powiedziała Barbara Nowacka, pytana o program rozdawania laptopów dla czwartoklasistó w ze szkół podstawowych."
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-koniec-programu-wprowadzonego-przez-pis-nie-ma-pieniedzy,nId,7315084
Cytować
-8 #7 Ivan 2024-02-08 23:34
A ja nadal czekam na tą obiecywaną ARENĘ :D
Cytować
-7 #8 Okoń 2024-02-09 00:07
Ale wysyp dupoliżców w komentarzach,ws zystkie urzedasy już się tu wykazały ?
Cytować
-7 #9 Prswo 2024-02-09 03:18
Kamiński Wójcik z prawomocnym wyrokiem mogą być posłami a Mateusz Klinowski z prawomocnym wyrokiem nie może być burmistrzem chory kraj.!!!
Cytować
-10 #10 C 2024-02-09 07:13
Cytuję Prswo:
Kamiński Wójcik z prawomocnym wyrokiem mogą być posłami a Mateusz Klinowski z prawomocnym wyrokiem nie może być burmistrzem chory kraj.!!!

Nie tak; Kamiński i Wójcik nie są posłami a Klinowski nie może być burmistrzem. Proste?
Cytować
+11 #11 A 2024-02-09 07:18
Mało gada, sporo robi, ludzi nie wkurza. Pewnie wygra.
Cytować
-6 #12 Mieszkaniec 2024-02-09 09:40
Pamiętamy jego zachowanie w sprawie PSZOK-między innymi dlatego przegra ,bo tak ludzi traktuje...
Cytować
-4 #13 wyborca 2024-02-09 10:13
A będzie w ogóle kontrkandydat?
Cytować
+7 #14 Riczi 2024-02-09 10:22
Cytuję Prswo:
Kamiński Wójcik z prawomocnym wyrokiem mogą być posłami a Mateusz Klinowski z prawomocnym wyrokiem nie może być burmistrzem chory kraj.!!!

Ludzie nie chcą kolesia który brał grubą kasę od jakiejś młodej dupy by potem w przetargach działa się akcje że wygrywa najdroższa oferta firmy której założyciel ma to samo nazwisko i obszar zamieszkania co sponsorka młoda dupa.


Jego miejsce jest w #####
Cytować
+19 #15 Wyborca 2024-02-09 10:50
Cytuję Prswo:
Kamiński Wójcik z prawomocnym wyrokiem mogą być posłami a Mateusz Klinowski z prawomocnym wyrokiem nie może być burmistrzem chory kraj.!!!

Daj spokój, Klin jest totalnie skompromitowany !
Cytować
+8 #16 Obserwatorek 2024-02-09 11:04
No i wygra. Przecież nie ma nikogo konkretnego jako kontrkandydata. Nie ma z kim stanąć do walki, chętnych brak.
Cytować
-12 #17 jasnowidz 2024-02-09 11:05
Cytuję Lili:
Cytuję wyborca:
A będzie w ogóle kontrkandydat?

A po co jak obecny burmistrz ma poparcie ponad 90% w gminie. Nie potrzeba nam jakiegoś kolejnego cyrkowca który idzie z ofertą byle nie PiS bo to psychiczni ludzie.

Wlasnie prokuratura wznowi dochodzenie przeciwko waszemu geniuszowi w sprawie zamiany gruntow przy stacji BP. W 2019 doniesienie to zlozyl J. Brynkus i teraz zostanie wznowione.!!!
Cytować
+12 #18 Nie kłam 2024-02-09 11:11
Cytuję jasnowidz:
Cytuję Lili:
Cytuję wyborca:
A będzie w ogóle kontrkandydat?

A po co jak obecny burmistrz ma poparcie ponad 90% w gminie. Nie potrzeba nam jakiegoś kolejnego cyrkowca który idzie z ofertą byle nie PiS bo to psychiczni ludzie.

Wlasnie prokuratura wznowi dochodzenie przeciwko waszemu geniuszowi w sprawie zamiany gruntow przy stacji BP. W 2019 doniesienie to zlozyl J. Brynkus i teraz zostanie wznowione.!!!

Brednie wypisujesz i perfidnie kłamiesz !
Cytować
-8 #19 Informatyk 2024-02-09 11:27
Czemu komentarze pochwalne leca w godzinach pracy z ip UM. Za to wam płacimy?
Cytować
-9 #20 jasnowidz 2024-02-09 11:29
Cytuję Nie kłam:
Cytuję jasnowidz:
Cytuję Lili:
Cytuję wyborca:
A będzie w ogóle kontrkandydat?

A po co jak obecny burmistrz ma poparcie ponad 90% w gminie. Nie potrzeba nam jakiegoś kolejnego cyrkowca który idzie z ofertą byle nie PiS bo to psychiczni ludzie.

Wlasnie prokuratura wznowi dochodzenie przeciwko waszemu geniuszowi w sprawie zamiany gruntow przy stacji BP. W 2019 doniesienie to zlozyl J. Brynkus i teraz zostanie wznowione.!!!

Brednie wypisujesz i perfidnie kłamiesz !

W Wojewodzkim Sadzie Administracyjny m odbedzie sie rozprawa przeciwko zorganizowanej grupie przestepczej Zajmujacej sie okradaniem obywateli na Wywlaszczenie gdzie Kalinski wrwz z Kmita bylym wojewoda a obecnym Oslem realizowali i wydawali bezprawnie zezwolenia I tak wasz orzel zlozyl wniosek o przebudowe drogi krajowej 28 po ptzez budowe sciezki rowerowej nie majac zadnych praw Bo droga krajowa jest w zarzadzie GDDKiA i tylko oni moga decydowac o pracach budowlanych.!!!
Cytować
+7 #21 Kierowca 2024-02-09 12:59
Cytuję Lolek:
Kalinski chwalisz sie tym monitoringiem a ty i ta twoja straż wiejska niech sie przejdzie karmelicka kolo zburzonego szpitala. Jest tam zakaz parkowania a ciezko dzien w dzien przejechac bo matoły stawiają swoje złomy. Od czego te strazniki od pierdzenia w stołek? W dziem w dzien taka sama sytuacja.

Nie do tego został stworzony monitoring by ludziom życie utrudniać. Ty po prostu na siłe szukasz problemu jak jakiś patol
Cytować
0 #22 Pies 2024-02-09 13:49
Cytuję Informatyk:
Czemu komentarze pochwalne leca w godzinach pracy z ip UM. Za to wam płacimy?

A Twoje ip sierściuchu z Kochanowskiego już dawno jest ustalone. Dalej ukrywasz się przez komornikiem i syndykiem komuchu pie.dolony?
Cytować
0 #23 Węgielek 2024-02-09 14:24
Ktoś kto nie widzi problemu smogu ewidentnie nie dba w ogóle o mieszkańców i ich zdrowie! 20 mln dotacji na Termowad nic nie da, jeśli nie robi się nic, żeby mieszkańcy wymieniali kopciuchy na kotły lepszej klasy. O takie dotacje powinien ubiegać się burmistrz, bo bez tego nic się nie zmieni i dalej będziemy oddychać syfem!
Cytować
+2 #24 Moja opinia 2024-02-09 14:43
Cytuję Węgielek:
Ktoś kto nie widzi problemu smogu ewidentnie nie dba w ogóle o mieszkańców i ich zdrowie! 20 mln dotacji na Termowad nic nie da, jeśli nie robi się nic, żeby mieszkańcy wymieniali kopciuchy na kotły lepszej klasy. O takie dotacje powinien ubiegać się burmistrz, bo bez tego nic się nie zmieni i dalej będziemy oddychać syfem!

Programy dla mieszkańców już są od bardzo dawna np. rok do roku program czyste powietrze. Tu trzeba myśleć na wielu płaszczyznach. Pomysł z Termowadem to dobry pomysł bo zmniejsza i emisję i koszty ogólne ogrzewania.
Cytować
-2 #25 Lolek 2024-02-09 15:01
Cytuję Kierowca:
Cytuję Lolek:
Kalinski chwalisz sie tym monitoringiem a ty i ta twoja straż wiejska niech sie przejdzie karmelicka kolo zburzonego szpitala. Jest tam zakaz parkowania a ciezko dzien w dzien przejechac bo matoły stawiają swoje złomy. Od czego te strazniki od pierdzenia w stołek? W dziem w dzien taka sama sytuacja.

Nie do tego został stworzony monitoring by ludziom życie utrudniać. Ty po prostu na siłe szukasz problemu jak jakiś patol

Patol to Cie zrobil nawet dwoch hest zakaz parkowania,znak i nalezy respektowac. Ja wiem ze pisiory wybierscie sobie prawo ktore wam pasuja ale ciezko tam przejsc i przejechac. A jak was nie stac na parking to sie przejdzcie na nogach
Cytować